Onderhandelingen over sporthal d'Enterij inzet van motie van afkeuring Pax Christi ontwerpt een eigen gedragsposter Siem Koot zingt 65 jaar bij Comeliuskoor Een stevige natuurwandeling in de Wimmenummerduinen Avondje Ierland in Limmen met de O' Branons regio 15 Meijer wilde door het aanbieden de stoom van de ketel halen 0 mm. i LIMMEN - Donderdag 22 novem ber stonden de onderhandelin gen tussen de gemeente en OGL (Ondernemers Groep Limmen) over een eventuele voortzetting van de exploitatie van sporthal d'Enterij door OGL ter discussie in het raadsdebat in het gemeen tehuis van Castricum, dat Rob Schijf van GDB (Gemeente- Dorpsbelang Castricum) had aangevraagd. Schijf stelde in een motie van afkeuring dat verantwoordelijke wethouder Meijer zich niet tot het uiterste heeft ingespannen om de overeenkomst tussen de gemeente en OGL te verlengen met een voor beide partijen aanvaardbare termijn. De motie, gesteund door PvdA en GroenLinks, haalde het niet; veer tien raadsleden stemden tegen, acht stemden voor. De sporthal houdt de gemoederen in Limmen al tijden bezig. Vijf jaar geleden kwam de OGL d'Enterij te hulp en nam de exploitatie op zich. OGL schoot de kosten voor toenma lig achterstallig onderhoud voor aan de gemeente. Het contract liep deze zomer af. Gesprekken tussen OGL en de gemeente Castricum over eventuele verlenging van het con tract zijn op niets uitgelopen. OGL wilde wel verder, maar op voor waarde dat de gemeente het nood zakelijke groot onderhoud snel zou uitvoeren. Een verschil in de kosten ramingen voor achterstallig groot onderhoud, die beide partijen had den gemaakt, bleek het grote strui kelblok. Het verechil in de beramin gen lag volgens wethouder Meijer in de mate van noodzakelijkheid van de werkzaamheden. Volgens hem was het appels met peren vergelij ken. „Wij zijn de onderhandelingen ingegaan met de intentie de samen werking met OGL voort te zetten." Meijer wilde door het aanbieden van verlenging van het contract met één jaar de stoom van de ketel halen om vervolgens in september met elkaar aan tafel te gaan zitten om te werken naar een meerjarige over eenkomst. „Het college heeft geen bevoegdheid om grote uitgaven te doen zonder overleg met de raad. De OGL heeft wethouder Klijnstra telefonisch te kennen gegeven dat LIMMEN - Op de Pax Christi wordt gewerkt met de volgende gedragsafspraken: je hoort erbij, je luistert naar elkaar, je houdt het veilig, je houdt alles heel. De kinderen leren met behulp van deze afspraken verantwoorde lijkheid te nemen voor hun eigen gedrag in velschillende situaties en him gedrag zelf te sturen. In de groepen wordt preventief aandacht besteed aan de afspraken. De leer krachten helpen de kinderen met behulp van deze afspraken hun gedrag aan te passen aan de ver schillende situaties op school. Aan het begin van het schooljaar was er een tekenwedstrijd, waarbij de kinderen een tekening mochten maken over een van de afspraken. De winnaars van deze wedstrijd hebben samen met de leerlingen- raad een poster ontworpen, door de tekeningen met elkaar te combine ren. oUt^uJ een eenjarig contract voor hen geen optie was. De situatie vroeg om snel handelen, daarom zijn wij op zoek gegaan naar andere gegadigden om de openstelling van de sporthal na de zomervakantie veilig te stel len." Die vond de gemeente binnen enkele dagen in twee geïnteres seerde partijen; er werd een con ceptcontract gesloten met Stichting De Witte Brug, de exploitant van het zwembad in Castricum. Meijer benadrukte dat het eerste contact met de Witte Burg op 12 juli heeft plaatsgevonden en niet eerder. Rob Schijf vond het maar vreemd dat de gemeente geen geld opzij heeft gezet voor groot onderhoud. „Tenslotte heeft de gemeente al vijf jaar lang een onderhoudsverplich ting." Het groot onderhoud blijft vol gens hem een probleem, ook onder beheer van de Witte Brug, die er in zijn ogen zonder plan is ingestapt. Janine Comel van GroenLinks vond het opvallend dat, zo vlak na het verbreken van een langdurige, goedlopende relatie, de gemeente niet met één maar zelfs met twee nieuwe 'vlammen' op de proppen kwam. Andere raadsleden, zoals Marcel Steeman van D66 en Ron de Haan van Vrije Lijst, zagen daaren tegen totaal geen problemen in de handelswijze van de wethouder. Steeman: „Het belangrijkste doel, het voortbestaan van sporthal, is immers bereikt. Bij elke onderhan delingen over contractverlenging kan het voorkomen, dat partijen er niet uit komen." OGL weerspreekt dat het de onderhandelingen heeft afgebroken. OGL meent dat er tijdens het over leg op maandag 9 juli een vervolgaf spraak was gemaakt voor donder dag 12 juli. Op dinsdag kreeg men te horen dat de plannen voor d'Enterij over de vakantie getild zouden wor den. Daar kon OGL zich niet in vin den. Het vervolgoverleg op donder dag heeft nooit plaatsgevonden. Net als GDB hadden ook PvdA raadsle den Nordholt en Hommes kritische vragen over de handelswijze van de wethouders. Zij vroegen zich boven dien af of de wisseling in exploitatie de gemeente niet op onnodige kos ten zal jagen. Nordholt: „We zullen dit de komende tijd scheip in de gaten houden!" Aan stoppen met zingen wil de 86-jarige Siem Koot nog lang niet denken! Foto: Carolien Breed LIMMEN - Siem Koot (86 jaar) zingt al 65 jaar onafgebroken bij het heren- en het gemengde van de Corneliuskerk. Een bijzonder jubileum dat afge lopen zondag tijdens de mis in de Corneliuskerk gevierd werd met een gezamenlijk optreden van het gemengde en het liturgische koor; tezamen zo'n zeventig man en vrouw sterk. Na afloop van de mis, waar Siem voor de verandering zelf niet meezong maar als eregast samen met zijn vrouw Martha en zijn familie op de voorste bank had plaatsgenomen, werd een feestelijk samenzijn in Vredeburg gehouden. Siem Koot is in 1946 met zingen begonnen in het herenkoor van de Corneliuskerk. Eigenlijk zingt hij dus al 66 jaar; een jaar later werd hij officieel lid van het koor. „Mijn opa (van moeders kant) was toen orga nist en twee ooms van me zongen in het koor. Ze vonden dat ik wel een aardige stem had en vroegen me om op het koor te komen. In die tijd, er bestond alleen een herenkoor, was het gebruikelijk dat je eerst een jaar aspirant-lid was, voordat je officieel tot het koor werd toegelaten." Siem zong in vierstemmige missen twee de bas, bij driestemmig gezang was hij de bariton. Het repertoire van het herenkoor was uitgebreid. Een enkele keer werd een Gregoriaanse mis gezongen, maar daar moest vooraf flink voor worden gerepe teerd. „Prachtige liederen die veelal in de kast blijven liggen." Maar ook de meer eenvoudige Hollandse mis die tegenwoordig vaak gezongen wordt, vindt Siem heel leuk. Midden jaren zeventig werd ook een dameskoor opgericht, dat zong bij trouw- en rouwdiensten. Uit de samenvoeging van het dames- en herenkoor is een gemengd koor ont staan, dat iedere week wel een mis begeleidt. Voor Siem betekende dit dat hij andere zangpartijen kon instuderen, omdat hij door de andere samen stelling onder de tenoren werd inge deeld. „Ik sta in het koor het liefste lekker vooraan, met een kringetje goede zangers om me heen waar aan ik me kan optrekken." Al 65 jaar gaat Siem trouw iedere wij dag naar de repetities. Aan stoppen met zingen wil hij nog lang niet denken. „Het hoort gewoon bij mijn leven! Gelukkig kan ik nog een aardig par tijtje meezingen en blijf het doen zolang ik nog kan!" Rosalyn, Mila, Sam, Juliette, Max, Joeri en Laila presenteren de poster, die nu overal in de school te zien is. Aangeleverde foto REGIO - Vlak voor Sinterklaas is het geen slecht idee om eens stevig door de duinen te lopen. Zoals elke eerste zondag van de maand wordt ook op zondag 2 december een IVN-wandeling in de Wimmenummerduinen gehou den. In de wintermaanden start die bij het Nachtegalenpad, aan de noord kant van Egmond aan den Hoef, en begint men een uurtje later dan in de zomer, dus om 11.00 uur. Het wordt een pittige wandeling, deels langs de binnenduinrand, deels door open duin. Stevig schoeisel en warme en zo nodig waterdichte kleding komen dus wel van pas. Er wordt gekeken naar wat er speciaal in dit seizoen in de natuur te bele ven valt: frisgroene mossen, knop pen aan de bomen, nog wat late pad denstoelen, winteivogels misschien. En u geniet van het prachtige duin landschap. De wandeling duurt een dikke twee uur. Men dient zelf te zorgen voor een toegangskaart voor het Noord-Hollands Duinreservaat van PWN. Verzamelen bij het infor matiebord. Een donatie (richtlijn 2,50 euro) wordt op prijs gesteld. Opgeven vooraf is niet nodig. Voor nadere inlichtingen kimt u mailen, IVN-Heiloo@hccnet.nl of bellen: 072-5325110.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 13