Actie voor 3FM Serious Request bij La Strada Adventconcert Ter Coulsterkerk Heiloo bruna Kerstliederen zingen in de Witte Kerk Zondagmatinee met Nelleke Noordervliet en Frits Sandkuijl U I T P A G I N A CAFE LA STRADA Aan niemand vertellen 11 5 BOEK VAN DE WEEK SIMONE VAN DEK VLUGT Aan niemand vertellen - Simone van derVlugt Boek van de week: KORTOM Start voorverkoop New Years Party in Buk Buk Gravel Road in La Strada UITKIJKPOST 12 DECEMBER 2012 Op zaterdag 15 december geeft het Hoorns Byzantijns Mannenkoor een adventconcert in de Ter Coulsterkerk te Heiloo. Aangeleverde foto HEILOO - Op zaterdagavond 15 december om 20.00 uur geeft het Hoorns Byzantijns Mannenkoor een adventconcert in de Ter Coulsterkerk te Heiloo. Het koor vertolkt in monastieke stijl, geheel a capella vierstemmig gezongen, hymnen en gezangen uit de Russisch Orthodoxe kerke lijke traditie. De kerken hebben in k Lois is een jonge rechercheur Moordzaken, afdeling Noord- Holland Noord. Op het eerste gezicht leidt ze een overzichtelijk leven, ze heeft een eigen apparte ment in het centrum van Alkmaar en een uitdagende, spannende baan. Als op een mistige novem beravond het verminkte lichaam van een man wordt gevonden, worden Lois en haar collega op deze bizarre zaak gezet. De eerste naspeuringen lijken nergens toe te leiden. Het slachtoffer, David Hoogland, was een vrolijke basis schoolleraar met een leuke vrien din en een brandschoon verleden. Niemand kan echter het foldertje van de kunstexpositie van Maaike Scholten verklaren, dat wordt gevonden in Davids broekzak. Lois weet zich meer en meer te verdiepen in de psychologie van de moordenaar,geholpen door haar eigen moeilijke jeugd en een opbloeiende vriendschap met een psychiater. Kan zij voorkomen dat er nog meer doden vallen? door Simone van der Vlugt voor€ 19,95 Heerenweg 57-69 *1851 KL Heiloo tel. 0725324830 Rusland een jarenlange stelselma tige onderdrukking overleefd. Na de pauze is er een geheel andere sfeer. Dan zingt het koor Russische en Oekraïnse volksliederen. Er komen kozakken voorbij die ten strijde trekken en de rivier de Wolga (MoedertjeWolga) wordt in al zijn facetten bezongen. Het lied Ej,Uchn'em (de Wolgaslepers) is daaivan een bekend voorbeeld. HEILOO - Op zondagavond 16 december wordt traditiegetrouw de inmiddels bij veel mensen bekende kerstzangavond gehou den in de sfeervolle Witte Kerk. De samenzang van bekende kerst liederen begint om 19.30 uur en zal muzikaal ondersteund worden door het koor One More Voice onder lei ding van Paul van Venrooy, de pia niste Saskia Terpstra en de organist HEILOO - De Stichting Vrienden van de Beun heeft weer een bij zondere zondagmatinee geor ganiseerd: op 16 december om 14.00 uur vertelt Nelleke Noordervliet in theater De Beun in Heiloo over haar nieuwste roman, Vrij man. Haar verhaal wordt door Heilooër Frits Sandkuijl gelardeerd met luitmu ziek. 'De ontmoeting met Menno Molenaar vond strikt genomen niet plaats.' Zo luidt de eerste zin van Vrij man. Het is een verwijzing naar de constructie die de auteur gebruikt in haar zoektocht naar het leven in de Gouden Eeuw: ze stapt als schrijfster zelf in haar verhaal om op het dorpsplein in Woodstock Menno Molenaar te ontmoeten, de hoofdpersoon van deze historische roman. Het is 6 oktober, maar voor Menno is het de 17de eeuw en voor Nelleke Noordervliet de 21ste. De schrijfster gaat in gesprek met haar eigen roman-personage. Over deze fascinerende tijdreis gaat het op 16 december in theater De Beim in Heiloo. Nelleke Noordervliet publi ceert sinds 1987 romans, verhalen, essays, lezingen en columns. In 1994 ontving ze de Multatuliprijs voor In de naam van de Vader. Ze is ook geregeld te gast bij radio- en tv- programma's. Luitist Frits Sandkuijl, ook bekend van de Heilooër groep Luytceels, speelt in deze matinee heel toepasselijk stukken uit het Beleef zaterdagavond een stuk cul tuur uit het oosten in een sfeer die kenmerkend is voor het Slavische volk. Kaarten a 12,- zijn ver krijgbaar bij de VW te Alkmaar en Bergen of Boekhandel De Schrijverij te Heiloo, Herenweg 199. Verder vanaf 19.30 uur aan de Ter Coulsterkerk. Reserveren via tel. 0229-591618 of 072-5717580, www. hoomsbyzantijnsmannenkoor.nl. Gerard Leegwater. Dit jaar zijn de liederen die samen gezongen wor den, uitgekozen uit de vele verzoek nummers die zijn ingediend. In de dienst zal ook het kerstevangelie gelezen worden en is er een kort kerstverhaal. Na afloop is er warme chocolademelk met wat lekkers. Iedreeen is welkom om mee te zin gen. Voor meer informatie kimt u contact opnemen met Fia Brouwer de Koning, tel. 072-5336163. 17e-eeuwse Luitboek van Thysius. Kaarten a 12,- kimt u kopen via de website van de Vrienden van de Beun, www.vriendenvandebeim. nl, bij De Schrijverij, het Trefpunt, de bibliotheek in Heiloo en vanaf circa een halfuur voor aanvang van de voorstelling ook in de hal van het theater. Ribattuta is een profes sioneel ensemble, samengesteld uit zangers met een staat van dienst als ensemblezanger én als solist. Het ensemble treedt op in wisselende HEILOO - Café La Strada doet mee aan Radio 3FM's Serious Request actie. Samen met DJ Kopstoot en zanger Loek Kesseler wil La Strada geld gaan inzamelen voor deze jaarlijkse 3FM actie. Dit jaar staat het Serious Request in het teken van babysterfte aan het eind van de zwangerschap en rond de geboorte. Door gebrek aan de juiste medische zorg overlijden er wereldwijd helaas 5,5 miljoen pas geboren of nog niet geboren kinde ren! DJ Kopstoot en zanger Loek Kesseler komen op vrijdagavond 14 december gratis bij La Strada optreden. Hun gage plus een extra bijdrage van cafe La Strada gaan naar 3FM's Serious Request. DJ Kopstoot gaat 't hele bedrag op grootte en samenstelling, afhanke lijk van het repertoire, dat uit alle stijlperiodes afkomstig is. Dikwijls worden nieuwe composi ties uitgevoerd en wordt het ensem ble uitgebreid met instrumenten. Dirigent en artistiek leider is Dick Duijst. Het concert begint om 15.00 uur. Toegangskaarten 12.00. Jongeren tot 25 jaar 10,-. Reserveren: bel 06 45184525 of info@wittekerkheiloo. nl, www.wittekerkheiloo.nl. 21 december persoonlijk naar Enschede brengen, waar het glazen huis van 3FM's Serious Request in 2013 staat. Hoe kimt u als bezoeker van La Strada mee helpen? Kom op vrijdagavond 14 december massaal naar La Strada voor de Hollandse avond die daar dan gehouden wordt en stop een gulle fmanciele gift in het glazen miniatuur huisje voor de 3FM Serious Request actie. DJ Kopstoot kan dan met een nog groter bedrag voor de baby's naar Enschede afreizen. Er zal op 14 december alleen Nederlandstalige muziek bij La Strada te horen zijn. DJ Kopstoot draait van De Dijk tot Nick&Simon, van Doe Maar tot Boude wijn de Groot en van Andre Hazes tot Blof. Als speciale gast komt de Amsterdamse zanger Loek Kesseler 'live' twee setjes Mokums repertoire zingen. HEILOO - Knallend het nieuwe jaar in met een keihard feest in Buk Buk. Deze avond wordt de muziek verzorgd door Dj Maduro en Dj Dermis. In het geheel ver nieuwde Buk-café zullen diverse andere dj's hun eigen feestelijke geluid laten horen. Kaarten 12,50 in de voorverkoop (bin nenkort bij De Schrijverij) of 15,- aan de deur (openingstijden: 01.00 tot 06.00), minimum leeftijd: 16 jaar (er is een verplichte ID controle!). Let op, vorige jaren was het meestal snel uitverkocht! (Informatie onder andere over start van de voorverkoop staat op www.bukbuk.nl). HEILOO - Zaterdagavond 15 december treed Gravel Road op in muziekcafé La Strada aan de Kennemerstraatweg in Heiloo. Gravel Road speelt stampende blues, maar schuwt ook de door leefde ballad niet. Begonnen als een gitaarband, door de recente toevoeging van een echte boogie- pianist en een mondharmonica speler heeft het repertoire zich verder verbreed. Gravel Road is een band van Noord-Hollandse bluesliefhebbers, met als thuis- honk Heiloo, van wie het meren deel al meer dan tien jaar samen speelt. Aanvang van het optreden: 22.00 uur. Nelleke Noordervliet en Frits Sandkuijl (eigen foto Stichting Vrienden van de Beun; vrij te gebruiken) Aangeleverde foto La Strada doet mee aan Radio 3FM's Serious Request actie, die die dit jaar in het teken staat van babysterfte. Foto: Caroiien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 11