Nieuw Vame weer uitgesteld Verwenmiddag voor vrijwilligers zorgcentra H E I L O O 17 VERSLAG VAN DE GEMEENTERAAD Dansflashmob in winkelcentrum t Loo U I T K IJ KPOST 12 DECEMBER 2012 De gemeenteraad slaagde er maandagavond 10 decem ber wederom niet in om te besluiten over 'Nieuw Varne', de nieuwbouwwijk op de gronden van de voormalige campings aan de Omloop, tegenover zwembad en recre atiegebied. Vorige maand staakten bij één afwezige de stemmen, 9 tegen 9, maar nu was de raad met 19 leden zowel voltallig als oneven. Maar tot een stemming over het 'Stedenbouwkundige master- plan Nieuw Varne' kwam het niet omdat Heiloo-2000 voldoen de steim kreeg voor zijn voorstel om de zaak nog eens te onder de loep te nemen. Het college bij monde van verantwoordelijk wethouder Jacob Ouderkerken (PvdA) vond nadere bestudering nergens voor nodig, maar legde zich hier bij neer. In het gebied Nieuw Varne (82.510 m2 groot) moet een woonwijk komen met ruim 200 woningen inclusief zorg- woningen. Voor de realisatie van de gehele woonwijk wordt uitgegaan van een termijn van ongeveer tien jaar. In vier fasen moet de wijk stap voor stap ontwikkeld worden, te begin nen met de zorgwoningen, die komen aan de zuidzijde van het plangebied. Uiteindelijk wordt er gebouwd voor alle doelgroe pen. De meeste discussie gaven de vorige keer in de gemeente raad de maten en met name de hoogte van drie appartementen gebouwen, die aan de noord zijde van het plangebied komen. Andere elementen van het 'ste denbouwkundige masterplan' zijn: groene lobben, levensloop- bestendig woonprogramma, eenrichtingsverkeer, (halfjver- diepte parkeervoorzieningen bij de appartementengebouwen en afwatering van hemelwater met behulp van wadi's. Breder draagvlak gezocht Over die wadi's had de WD maandagavond een motie klaar liggen ('Van groot belang dat inwoners en met name ook (kleine) kinderen optimaal en met plezier gebruik kunnen maken van het nabij gelegen gras') en er lagen ook nog twee amendementen, van de WD en de PvdA, over de hoogte van de appartementengebouwen, maar dat hoefde allemaal niet meer na het ordevoorstel van Heiloo-2000 bij monde van fractievoorzit ter Dick Bergmans. Bergmans bracht naar voren dat zijn fractie over dit dossier een gesprek had gehad met een ambtenaar en dat dit gesprek bijzondere infor matie had opgeleverd, die te vinden was in stukken die voor de raadsleden ter inzage waren gelegd in het gemeentehuis in het zogenaamde 'kastje' met vertrouwelijke informatie. Die stukken moest iedereen nu eerst (nog) maar eens goed bekijken. Bergmans zinspeelde op ten minste twee kwesties, ten eerste de zorgwoningen en ten tweede het feit dat er in het gebied niet één, maar twee exploitanten zullen optreden, namelijk niet alleen het Bouwfonds, maar ook Pieter Ranzijn, die daar nu nog Roelof Bos doet maandelijks verslag van de vergaderi ng va n de gemeenteraad. De schrijver is freelance redacteur en oud-wethouder van Heiloo. zijn restaurant heeft, dat wel iswaar gaat ver dwijnen, maar er ook zijn woning heeft. Heiloo-2000 vroeg dus om uitstel en toen twee grote fracties daarin meegingen, D66/GroenLinks en de WD, was het pleit snel beslecht. Het CDA was tegen uitstel. Fractievoorzitter Elly Beens zei: 'Wij kennen alle relevante infor matie.' Fractievoorzitter Cees Rootjes van de PvdA onder steunde dit argument, maar ondersteunde ook hetgeen frac tievoorzitter Hans van Halem van D66/GroenLinks even daar voor had opgemerkt, namelijk dat er nu eerst gezamenlijk naar groter draagvlak moest wor den gezocht. Ook wethouder Ouderkerken zegde zijn mede werking toe voor een 'breder draagvlak'. XL in de Boekelermeer? Ook kwam maandagavond 10 december het bedrijventer rein Boekelermeer aan de orde. Omdat de uitgifte van kavels daar achterloopt bij de verwach tingen, zijn prognoses aange past, doorlooptijden verlengd en is in 2010 een voorziening getrof fen op de grondexploitatie. Mogelijkheden voor vestiging van bedrijven hier zijn verruimd. Nu kwamen scenario's op tafel waarbij niet alleen wordt geke ken naar kleinere ondernemers in de gemeente en de regio, maar ook naar 'leisure', dat zijn 'bedrijven die mensen uit de regio en toeristen ontspanning bieden', en ook naar 'breed zakelijk', waarbij ruimte wordt geboden voor 'perifere detail handel, een XL supermarkt of kinderopvang'. Hierover kwam het CDA bij monde van Hessel Hiemstra met een motie, waarin stond dat 'de lokale detailhandel in Heiloo, naast de economische crisis, geen andere bedreigingen kan gebruiken', met andere woor den: college, pas op met een zogenaamde 'bredere ontwik keling' van de Boekelermeer en denk aan de effecten die deze kan hebben voor de lokale detailhandel. In enigszins gewij zigde vorm werd deze motie met algemene stemmen aange nomen, evenals het voorstel van het college aan de raad. In de discussie werd wel met sympa thie gesproken over een even tuele Ikea in de Boekelermeer, maar zonder sympathie over een eventuele grotere supermarkt daar. Verantwoordelijk wet houder Désirée Schmalschlager (D66/GroenLinks) verzekerde dat nog geen enkel van dat soort bedrijven zich had gemeld, maar dat, mocht dat gebeuren, de gemeenteraad in het proces 'wordt meegenomen'. Verkeersdoorsteek naar Alkmaar Pikant aspect bij dit onder werp was nog de toekom stige verkeersafwikkeling in de Boekelermeer. Het col lege stelde nu ook voor om 'de definitieve ontsluiting van de Boekelermeer Heiloo via de Middenweg' te gaan realiseren. Deze 'Middenweg' moet het Heilooër bedrijventerrein in de Boekelermeer gaan verbinden met het Alkmaarse gedeelte. Ooit, zo'n tien jaar geleden, is tussen Heiloo en Alkmaar bestuurlijk vastgelegd dat zo'n 'doorsteek' er pas mocht komen als er een nieuwe (oostelijke) aansluiting op de A9 is, dit vooral gezien de kans op extra verkeer en/of sluipverkeer voor Ypestein en voor de Kanaalweg. De meeste politieke partijen onderstreepten maandagavond deze oude afspraak, maar Heiloo-2000 liet bij monde van Tijmen Valkering een afwijkend geluid horen. Hij zei dat de door steek over de Middenweg naar Alkmaar belangrijk was met het oog op calamiteiten, dat het nog jaren kon duren voordat de A9-aansluiting er zou zijn en dat daarom 'van ons' die Middenweg mocht voorgaan. Daarbij nam hij ook in aanmerking dat op de Kanaalweg 'de Campina vertrok ken' is. Verder vermeld ik: dat de raad de 'Kaderstellende notitie accorn- modatiebeleid' vaststelde, waar door met name de zogenaamde indirecte ofwel Versluierde' subsidies moeten verdwijnen. Hierbij vroeg Ellen Las van Bennekom van de WD op de man af aan de verantwoordelijke wethouder, Hero Veger (CDA), of dit nu een bezuinigingsope ratie is of niet, 'want daar is bij verenigingen en instellingen veel zorg over'. Veger antwoord de dat deze notitie niet primair bedoeld is om te bezuinigen, maar dat bij het aeeommoda- tiebeleid wel een bezuiniging is afgesproken, afgesproken met de raad wel te verstaan. Een antwoord waarmee je dus twee kanten uit kunt! Uw verslagge ver zocht het bezuinigingsbe drag bij 'indirecte subsidies' op: 75.000 euro, te realiseren voor het begrotingsjaar 2014 dat bij discussie over een 'Startnota toekomstvisie Heiloo' niet alleen de WD, maar nu ook de PvdA bij monde van Ko Hemminga inzake toekom stige regionale samenwerking of fusie uitdrukkelijk keek naar Castrieum en Bergen als part ners; en dat burgemeester Hans Romeyn met een toespraak het overlijden herdacht van Jan Dekker (1925-2012), die namens de WD lid was van de gemeen teraad van 1966 tot 1990 en wet houder was van 1978 tot 1990. Een echte Heilooër, voor wie door alle aanwezigen staande stilte in acht werd genomen, een bijzonder moment. HEILOO - Zaterdag 8 december formeerde zich rond 11.00 uur vanuit het niets een groep dansende kinderen, die het winke lende publiek van 't Loo trakteerde op een dansvoorstelling. De flashmob werd uitgevoerd door de Young Colours, dansleerlin- gen (in de leeftijd van 8 tot 10 jaar) van Muziek- en Dansschool Heiloo onder leiding van hun dansdocente Mena Leila en vond plaats in het kader van het 50-jarig bestaan van de muziek- en dansschool. Na afloop trakteerden de kinderen het toegestroom de publiek op kerstkransjes en promootten het brede aanbod in danscursussen dat Muziek- en Dansschool Heiloo te bieden heeft aan kinderen (vanaf vier jaar) en volwassenen, waaronder Oriëntaalse buikdans en werelddans. Foto: Caroiien Breed HEILOO - De ouderenzorg staat onder druk, de werkers in de ouderenzorg staan onder druk, maar ook de vrijwilligers in de ouderenzorg staan onder druk. Dat was de reden om als Stichting Vrienden van Zorgcentra De Loet en Overkerek de vrijwilligers eens in het zonnetje te zetten. Gekozen werd een verwenmiddag in Klein Varnebroek voor een koud en warm buffet met muzikale omlijsting van Hubert Ilario, de verpleegkundige troubadour. Om deze middag te ver wezenlijken is een donatie gevraagd aan het coöperatiefonds van de Rabobank Noord-Kennemerland. De toezegging van het fonds werd met enthousiasme ontvangen. De ver wenmiddag is ondertussen gehou den en de vrijwilligere hebben geno ten. Donderdag 6 december heeft de voorzitter van het Coöperatiefonds samen met de directeur van de Rabobank Noord-Kennemerland de heer Ugur Pekdemir in de exposi tieruimte van de Abdij in Egmond symbolisch een bedrag van 1500,- overhandigd aan de heer H. van der Werf, voorzitter en J. Rood, secreta ris van de Stichting Vrienden van de Zorgcentra. Deze Stichting heeft als doel een extra bijdrage te leveren om het woon- en leefklimaat van de bewoners te veraangenamen. De verwenmiddag voor vrijwilligers in Klein Varnebroek met een koud en warm buffet en muzikale omlijsting van Hubert Ilario was een groot succes. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 17