Corneliuskerk weer in de kerstsfeer Katholieke Vrouwengilde viert kerstfeest Kerst in de Abdij van Egmond Lola Garcia Band bij Jazz Session Club Muzikale middag met De Zonnebloem Kerstboom weer geplaatst bij de Corneliuskerk Kerstmarkt in Strammerzoom Kerstsamenzang in Akersloot Elk jaar wordt uit een tuin in Limmen of omgeving een boom uitverkoren om als kerstboom het plein van de Corneliuskerk te verlichten. Aangeleverde foto LIMMEN - Het is 8 december; de Sint is uitgezwaaid en de kerstboom van Limmen wordt ingehaald. Elk jaar wordt uit een tuin in Limmen of omge ving een boom uitverkoren om als kerstboom het plein van de Corneliuskerk te verlichten. Piet Baltus en Maurice Groot, beide van een loonbedrijf te Limmen offeren al elf jaar him vrije zaterdag op om samen met meerdere vrijwil ligers de door Joop Koppes uitge zochte boom om te zagen, op een grote platte wagen te vervoeren naar het kerkplein en daar te plaat sen in een speciale standaard. José Baltus zorgt voor een veilig transport door op voortreffelijke wijze het verkeer te regelen en als de boom staat komen de dochters van Piet en José om de boom te voorzien van verlichting. De eige naar van de boom heeft een heer lijke doos gebak mee voor bij de koffie en de keurslager zorgt dat de inwendige mens op tempera tuur blijft door heerlijke verse warme erwtensoep te sponsoren. Dankzij deze vrijwilligers en spon soring kimnen de Limmers dit jaar alweer voor de elfde keer genieten van een prachtige kerstboom voor de kerk en hopelijk wordt deze traditie nog jarenlang voortgezet. Kijk voor de hele fotorepor tage van dit gebeuren op www.comeliuskerk-limmen.nl LIMMEN - Op woensdag 19 december om 18.30 uur is er weer de ledenavond van de katholieke Vrouwengilde in de Burgerij, Dusseldorperweg 103 te Limmen. De avond wordt geopend door Pastor Oiling. Deze avond wordt gevierd met een broodtafel en een optreden van de groep Emergo. Met de warme klanken van dit koperen semble komt u vanzelf in kerstsfeer. Geen wonder dat het Kerstensemble van de Castricumse muziekvereni ging Emergo al vele optredens heeft verzorgd. Het belooft een warme avond te worden. REGIO - Op zondag 16 decem ber brengt het gemengd koor Crescendo een kerstprogramma in de sfeervolle kloosterkerk van de St. Adelbert Abdij in Egmond-Binnen. Medewerking wordt verleend door de mezzo-sopraan Marja Dignum, pianobegeleiding van Peter Winnubst en Mariëlle Tromp- Zentveld. Een kerstgedicht wordt voorgedragen door Bea Uijlenhoet. De algehele leiding is handen van de dirigent Pirn Abbestee. Op deze middag brengt Marja Dignum onder andere kerstliederen van G.F. Handel en Adolphe Adams ten geho re. Met een pianosolo van Marielle Tromp- Zentveld en kerstliederen gezongen door Crescendo met samenzang, belooft dit een sfeervol samenzijn te worden. Vanwege het beperkt aantal plaatsen is het aan te raden op tijd aanwezig te zijn. Ter bestrijding van de onkosten is er een deurcollecte. Aanvang 14.30 uur. Kerk open 14.00 uur. In de kaarsenwinkel bij de Abdij is ieder jaar een kerstexpositie. Evenals voorgaande jaren zal Het Bergerveerhuiskoor weer een optre den verzorgen, op zondagmiddag 16 december tussen 14.00 en 16.00 uur. U kimt hier vrijblijvend naar komen luisteren teiwijl u kimt genieten van de sfeervolle expositie. AKERSLOOT - Woensdag 19 december van 13.30 tot 16.30 uur is er een kerstmarkt in woonzorgcen trum Strammerzoom. Er is een groot aantal kraampjes met kerst- en life- styleartikelen, zoals Tupperware, zelfgemaakte sieraden, luxe hand doeksetjes, kaarten en cupcakes. Ook kunt u koffie/thee met iets lekkere kopen of de heerlijke pof fertjes proeven. Woonzorgcentrum Strammerzoom, Mozartlaan lb te Akersloot, tel. 088-9957950. Het koor voor wereldmuziek Cascantar uit Castricum, verzorgt deze middag met een gevarieerd kerstconcert dat als thema heeft: 'The light shall brighten the night'. Aangeleverde foto LIMMEN - De Zonnebloem Limmen nodigt alle ouderen van Limmen uit voor een gezellige en muzikale kerstmiddag op 22 december. Het koor voor wereldmuziek Cascantar uit Castricum, verzorgt deze middag met een gevarieerd kerstconcert dat als thema heeft: 'The light shall brighten the night'. Het koor staat onder leiding van Hetty Kienhuis en brengt kerstliede ren uit de hele wereld onder andere uit Engeland, Frankrijk, Rusland, Polen, Italië, Zuid-Afrika, Venezuela, Dominicaanse Republiek en Nederland. Medewerking verleent een klein instrumentaal ensemble bestaande uit Nora Farkas, viool, Bert Krakers, blokfluit en dwarsfluit en Hannie Krakers, accordeon en piano. Een warme sfeer en prachti ge muziek zorgen er voor dat u met een echt kerstgevoel weer naar huis gaat. Het optreden van Cascantar vindt plaats in de sfeervol versierde Burgerij op zaterdag 22 december, aanvang 14.00 uur. De zaal is open om 13.30 uur. Voor problemen met vervoer kimt u bellen met Nel Seignette, tel. 072-5051324. LIMMEN - Op zondag 16 decem ber is er weer een Jazz Session Club, vanaf 16.00 uur in de Vredeburg te Limmen. Al eerder is de Lola Garcia Band te gast geweest op de jazz sessies in Limmen. De band ziet het als een uitda ging om dan steeds weer met nieuw repertoire te komen. Daarbij wordt gezocht naar een grote diversiteit in materiaal dat niet in alle gevallen in het jazz idioom-vakje te plaatsen is en ook moeilijker uitvoerbare stuk ken worden niet geschuwd. Bij dit optreden zult u verrast worden door composities die u deze middag niet direct zou veiwachten, maar waar bij improvisaties nooit ontbreken. Daarnaast streeft de band naar een toenemend aantal eigen composi ties in het aanbod. Hieivan zullen enkele bij dit optreden ten gehore worden gebracht. Het optreden is op zondag 16 december in de Vredeburg in Limmen vanaf 16.00 uur. De toegang is vrij, maar U kimt ons steunen door lid te worden voor 7,- per persoon voor het gehele jaar. Inlichtingen: Fred Timmer tel/ fax: 072-5053414, e-mail: timmerlim- men@kpnmail.nl. AKERSLOOT - Het Oecumenisch beraad houdt weer de kerst samenzang in de protestantse kerk van Akersloot, op vrijdag 21 december, aanvang 19.30 uur. Het koor Fernmes Vocales verleent haar medewerking, de samenzang wordt begeleid door organist Hans Kelder. De vrijwil lige bijdrage is dit jaar voor de stichting Kans voor open doel, die onder meer een weeshuis beheert in Ghana. De entree is gratis, en na afloop is er natuurlijk warme chocomel, koffie of thee.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 23