Topprestatie voor Patrick IJpelaan Negende editie van G-sportdag in Heiloo Oppositie 2 ten onder in Purmerend Scholenproject Sport@School krijgt waardering van VWS Zwaar toernooi voor judoka's Dojo t Loo sport 2/ SPORTNIEUWS UIT DE REGIO EHK Klaverjasclub Spjé 12 DECEMBER 2012 Mede door de inzet van vele vrijwilligers, stagaires en begelei ders is dit weer een prachtige dag is geworden. Aangeleverde foto HEILOO - Afgelopen zaterdag vond de negende editie van de jaarlijkse G-sportdag plaatst bij Trainingscentrum Heiloo. De organisatie is in handen van Stichting Sportlijf. Mede door de inzet van vele vrijwilligers, stagai res en begeleiders is dit weer een prachtige dag is geworden. Ook de middenstand uit Heiloo draagt zijn steentje bij om de dag te voorzien van eten en drinken en de G-sporters gingen allemaal met een prachtige medaille naar huis. Dit jaar hebben ook de Stichting Dolfmn, Stichting Kees en Stichting Showhero de handen in elkaar gestoken om deze dag tot een mooi einde te brengen. Sport, eten en entertainment is een mooie combinatie en is er alle reden om het volgend jaar voor de tiende keer te laten plaatsvinden. MOUNTAINBIKEN LIMMEN - Patrick IJpelaan uit Alkmaar is donderdagavond op superieure wijze winnaar geworden van de vijfde rit om de Grote Prijs Univé op het OGL moutainbikeparcours aan de Pagenlaan in Limmen. Direct na het startschot waren het Kay Pronk en Patrick IJpelaan die, op het ondanks de sneeuwval goed bereidbare circuit, de groot ste claim legden op de winst, Pronk legde IJpelaan, met daarachter Assendelver Dennis van Dalen en Heemskerker Jan Koper, een stevig tempo op. Na enkele ronden bleek dat Limmenaar Pronk niet helemaal goed in zijn vel zat. De eerste signa len tekenden zich af, toen Pronk het opgelegde tempo moest overlaten aan Patrick IJpelaan. Vervolgens pakte IJpelaan door en na enkele tempoversnellingen, moest Pronk passen. Daarna was het duidelijk dat Pronk ditmaal niet super was en door het veld heenzakte, maar wel karakter toonde zijn koers te vervolgen en op een voor hem bene- denpeil zesde plek afsloot. Voor Pronk waren het, na een verbeten strijd Limmenaar Arjan de Zeeuw en Jan Koper uit Heemskerk die de tweede en derde plek bezetten. Uitslag 1. Patrick IJpelaan Alkmaar 2. Arjan de Zeeuw Limmen 3. Jan Koper Heemskerk 4. Dennis van Dalen Assendeft 5. Henk Louwe Alkmaar 6. Kay Pronk 7. Chris Kemp Egmond a/d Hoef 8. Henk Jan Verdonk Egmond aan Zee 9. Kees Pronk Limmen. HEILOO - Op maandag 17 decem ber houdt EHK haar kerstklaver- jas, ook is er weer een verloting met leuke prijzen. Iedereen is welkom in cultureel centrum De Strandwal naast de Kapel, op het GGZ terrein. De zaal is open vanaf 19.00 uur. Start is om 19.30 uur en einde om 22.30 uur. HEILOO - Sport@School, het succesvolle scholenproject van SportRaad Heiloo, heeft ook op landelijk niveau waardering gekregen; Het ministerie van VWS heeft, in het kader van de subsidieregeling Sportimpuls, Sport@School beloond met een subsidie voor twee jaar. Steim waarmee activiteiten snel ler en beter kimnen worden gerea liseerd en die een belangrijke basis legt voor het zelfstandig voortbe staan van dit voor Nederland zo unieke scholenproject. Sport® School (begonnen met drie scho len) is in één jaar tijd door alle basisscholen van Heiloo omarmd en inmiddels zijn al zeven sportvereni gingen aangesloten. Coördinatoren André Pos en Matthijs de Moei hopen uiteraard dat meer Heilooër sportverenigingen zich zullen aan melden om sportlessen aan basis schoolleerlingen te verzorgen. De behaalde resultaten van afgelopen jaar bieden een hoopvol uitgangs punt voor verdere uitbreiding. De Moei: „De formule werkt! Sport® School biedt verenigingen de moge lijkheid om kinderen op jonge leeftijd met een sport te laten ken nismaken. Dit kan positief werken om jonge leden te weiven voor een club." Peter Rokebrand vult aan: „Voor basisscholen kost het steeds meer moeite om de sportlessen met bevoegde leerkrachten in te vullen. Sport@School is dan ook een wel kome aanvulling!" Hij merkt dat de scholen de extra moeite om de klassen veilig naar de sportlocatie te begeleiden graag nemen. Hij ziet bovendien kansen in een mogelijke samenwerking met andere partijen, bijvoorbeeld met de Heilooër afdeling van Veilig Verkeer Nederland. Drie stagiaires van CIOS wer ken aan een zogeheten 'nulmeting' die voor de kerstvakantie en aan het einde van het schooljaar wordt uitgevoerd onder alle basisschool leerlingen, om te onderzoeken of Sport@School een positief effect heeft op het aantal kinderen dat een sport beoefent. Want opvallend genoeg blijkt dat in Heiloo sport- participatie onder jonge kinderen -ondanks alle aanwezige sportfaci liteiten- onder het landelijk gemid delde ligt. De nulmeting levert bovendien waardevolle informatie waarop de gemeente en SportRaad Heiloo him toekomstige sportbeleid kunnen afstemmen. Vrijdag 7 december kregen alle lesgevenden het officiële sportte nue van Sport® School uitgereikt; trainers van de deelnemende sport verenigingen en de stagiaires van de sportopleidingen dragen tijdens de sportlessen voortaan een herkenba re outfit, beschikbaar gesteld door SportRaad Heiloo. Zeer binnenkort gaat ook de web site van de SportRaad online. SCHAKEN HEILOO - Het tweede team van schaakvereniging Oppositie heeft afgelopen vrijdag met 4 - 2 verloren van Purmerend 4. Die nederlaag lag een beetje in de lijn der verwachting, omdat het Purmerendse team in totaal bijna 150 ratingpunten meer heeft dan de spelers uit Heiloo. Toch had alles andere kimnen aflopen: het was jammer dat André van der Ark al vroeg op de avond een paardvork over het hoofd zag, die hem een loper kostte. Daardoor kwamen de gastheren al snel op voorsprong en die zouden ze niet meer uit handen geven. Een licht puntje was het optreden van Peter Folkertsma aan bord 1. Hij verloor een kwaliteit, maar vocht zich terug en had op een bepaald moment twee lichte stukken en twee pion nen voor zijn toren. Daarna wikkel de hij bekwaam af naar een gewon nen eindspel. Verder waren er remises voor Fred Smith en Richard Sauer. Eric Huffnagel kon het niet bolwerken tegen zijn sterke tegen stander en ook Piet Manni moest in de kleine uurtjes capituleren: hij verloor uiteindelijk op tijd. In de interne competitie speelden de kop lopers remise: Albert Bourna tegen Joop Kerst en Timardi Verhoeff tegen Kees Jongkind. Nieuweling Alexandras Kotis behaalde zijn eer ste overwinning: Folkert Smoor was het slachtoffer. Bouke Woudstra en Harry de Jager lijken de weg naar boven te hebben ingeslagen: zij wormen van Bastiaan van Dam en Matthijs Mtihren. Ook Simon Smit lijkt weer terug van weggeweest: hij maakte korte metten met Aart van den Brink. De partij tussen Cor van Etten en Fred Smith leek lange tijd op remise uit te draaien, maar Cor speelde het eind spel net iets handiger en won, mede doordat Fred wellicht net iets te vroeg opgaf. Verder waren er zeges voor Gerard Rump, Tjerk Voskuijl, André van der Ark en David van Diepen, resp. tegen Jan Jonkheer, Eric Huffnagel, Flits van der Werff en Indriaas Booij. De partij tussen Richard Sauer en Luca Gandossi eindigde in remise. Alle lesgevenden kregen afgelopen vrijdag tijdens de gymles van leerlingen van Meander het officiële sporttenue van Sport@School uitgereikt; trainers van de deelnemende sportverenigingen en de stagi aires van de sportopleidingen dragen tijdens de sportlessen voortaan een herkenbare outfit, beschik baar gesteld door SportRaad Heiloo. Foto: Carolien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 25