Zwaar toernooi voor judoka's Dojo 't Loo Dave Wesselink en Britt Ooijevaar superieur in Alkmaar Wester wint door batterij Open Limmen Tafeltennistoemooi Mooie Midwinterduinloop Egmond SPORT 27 Darten in het Oosthonk UITKIJKPOST 12 DECEMBER 2012 JUDO HEILOO - Afgelopen zon dag vond in Nieuw Vennep het vijfde Topjudotoernooi Haarlemmermeer plaats. Aan dit zware toernooi met interna tionaal deelnemersveld deden verschillende judoka's van Dojo 't Loo mee. B-pupillen Fil Dekker en Bas de Laleijne beten het spits af, ondanks goede inzet wisten zij zich niet in de prijzen te judoën. Bruno van Beek (uitkomend voor Ben Rietdijksport maar eveneens trai nend bij Dojo 't Loo) won al zijn partijen en werd knap kampioen in de gewiehtsklasse tot 46 kilogram tot 15 jaar. In de leeftijdseatergorie tot 17 jaar deden mee Aldert Zwart, Stan Greveling, Bart Boom en Tom Diels. Ook zij wisten diverse par tijen te winnen maar dit was niet genoeg voor het podium. De poule van Maaike Stevenson (-17 jaar, -70 kilogram) was samengevoegd met de Topklasse (senioren) waardoor ze flink aan de bak moest. Ondanks aanvallend judo was er voor Maaike geen prijs. Thijs Lesterhuis zat samen met trainer Kars Zoon in de Topklasse tot 73 kilogram. Beide judoka's wisten met fraaie worpen te scoren maar voor Thijs eindigde het toernooi na drie partijen en Kars greep net naast de derde plek. Trainer Timo Lesterhuis (Topklasse tot honderd kilogram) won zijn par tijen zodat hij het in de fmale moest opnemen tegen voormalig wereld kampioen bij de junioren Marvin de la Croes. In een spannende partij waarin beide judoka's tot het uiter ste gingen maar niet tot scoren kwa men moesten de scheidsrechters beslissen. Helaas voor Timo ging de partij met 2-1 naar De la Croes zodat hij zich tevreden moest stel len met het zilver. Het was voor de judoka's van Dojo 't Loo een lange en leerzame dag met soms (zicht op) een prijs maar altijd goed voor de ervaring. Britt Ooijevaar (rood broekje zwart topje) wint twee keer goud in Alkmaar. Aangeleverde foto Veel persoonlijke records werden verbroken en er werden veel ere plaatsen behaald. Dave Wesselink won twee keer goud. Bij de JC1 won Dave met grote overmacht de zes tig meter in een recordtijd van 8.29 seconden en de zestig meter horden in een tijd van 9.92 seconden. Britt Ooijevaar MCI won ook twee keer goud op de 60 meter horden en de zestig meter. Haar tijden waren uiter mate goed. Michel van den Hoven won met een uitstekend opgebouw de race het goud op de 1000 meter JD2 3.18,80 seconden. Bij de B pupil len won Bente Maderom de drie kamp. Bij de JC2 won Jesper Peterse het zilver bij het hoogspringen en won Zoe de Jong ook het zilver bij de 60 meter sprint MC2. Emma van de Pal won het zilver bij het hoog springen MB en werd keurig derde bij de horde MB. Stan Nijhuis werd bij het hoogspringen JD1 derde. Sarah Dekker deed het erg goed bij de kogel MD2 en werd vierde. LIMMEN - Op vrjjdag 7 december speelde SV Vredeburg de elfde ronde van de interne competitie. Ditmaal werd op achttien borden een schaakstrijd geleverd dat het een lieve lust was. Marcel Wester creëerde op de f-lijn, op knappe wijze, een zoge naamde 'batterij' met twee torens en een dame. Marc Voorwalt was daar niet tegen opgewassen. De par tij tussen Theo Al en Ed van Duin verliep spectaculair. Van Duin leek een gevaarlijk aanval te hebben met een loper en dame, maar Al had alle dreigingen in het snotje, nam de aanval over en profiteerde van de slechte beveiliging van de zwarte koning. Jaap Limmen vertilde zich aan de talentvolle Remi Aafjes: met veel geweld trok hij in de richting van de zwarte koning, maar toen de stofwolken waren opgetrokken, was het Aafjes die een stuk meer had en de overwinning kon grijpen. Door deze overwinning meldt de jongeling zich in de top tien. Bert Hollander kwam tegen de doorge winterde Jos Admiraal al slecht uit de opening en werd daarna lang zaam maar zeker weggeschoven. Jeroen van Vliet mopperde over zijn onnodige dameverlies in de opening van zijn partij tegen de dek selse Cees Dinkla, die daarna een makkie had. Vorig seizoen was het andersom, maar dit maal won Chiel Pepping het prestigeduel tegen zijn oudere broer Nico. Het foutje van de laatstgenoemde was klein, maar duur. Robert Termes probeerde de aanval te zoeken tegen Waldemar Mroz. De sterke Pool rekende ech ter diep, offerde een toren en kreeg een winnende pion op het promotie- veld. In een spannende Sveshnikov realiseerde Harold Ebels met kwa liteitswinst een voordelige stelling tegen Hans de Goede, maar wist geen goed winstplan te vinden en berustte, onder tijdsdruk, in remise. Harry Levering ging met de witte stukken in een lange partij ten onder tegen Jan de Graaf en zakt daardoor af naar een, voor zijn doen, beden kelijk lage plaats op de ranglijst. REGIO - Zondag 16 december wordt de Open Tafeltennis kam pioenschappen voor de jeugd uit Limmen, Heiloo, Castricum en omstreken gehouden. Het Open Limmen zal komende zondag van 12.00 tot 14.30 uur wor den georganiseerd in de sporthal aan de Hoge weg 61 (naast de Pax Christi school) te Limmen. Iedereen van 7 tot en met 17 jaar is welkom om mee te doen. Wie geen tafelten- nisbatje heeft kan deze natuurlijk lenen. Het is handig als je sport- kleding en sportschoenen mee neemt. Inschrijven kan tot zondag 16 december (sluiting 10.00 uur) op www.tafeltennislimmen.nl. In de finale zoeken Timo Lesterhuis (rechts) en Marvin de la Croes naar een goede kumikata (pakking). Foto: Menno Lesterhuis ATLETIEK REGIO - Afgelopen zaterdag werd er in het sportpaleis in Alkmaar het atletiekgala geor ganiseerd. Atletiekvereniging Trias deed mee met vijftig pupil len/junioren. Het werd een groot succes. HEILOO - Zaterdag 15 december houdt het Oosthonk te Heiloo een koppeltoernooi voor de dartliefhebbers. Deelname kost vijf euro per persoon en de deur is om 19.00 uur open zodat men rond 20.00 uur kan beginnen. Het Oosthonk is te vinden aan de Oostkanter, informatie: tel. 06-46331274/ 06-33747770 of op de site van het Oosthonk. konden de lopers kiezen voor de 7,6 of 16,8 kilometer. De duinen en bos sen waren bedekt met een dik pak sneeuw, bovendien was kort daar voor een deel van het parcours nog omgeploegd door trekkers waar door het parcours extra zwaar was. Ook hadden de lopers te kampen met sneeuw en stukken ijs die van uit de bomen naar beneden viel. De Midwinterduinloop 2012 gaat daar mee als een zware editie in de boe ken. Vooraf was het nog even span nend of de midwinterloop door zou gaan vanwege de winterse omstan digheden maar de organisatie kwam na inspectie van het parcours tot de conclusie dat alle lopers de route veilig konden afleggen. Loopgroep Egmond traint elke zaterdagmiddag om 15.30 uur in de duinen bij Egmond. Er wordt verzameld bij de kruising Van Oldenborghweg/Oude Schulpweg bij het informatiebord van PWN. Ook is er een duurloopgroep actief die elke dinsdagavondgroep ver trekt voor een lange rustige duur- loop vanaf het parkeerterrein op de Van Oldenborgweg tegenover het hertenkamp, om 19.00 uur. Zie voor meer informatie: www. loopgroepegmond.nl of kom gewoon op zaterdagmiddag naar het verzamelpunt. HARDLOPEN REGIO - Zaterdagochtend stond de jaarlijkse Midwinterduinloop in Egmond Binnen op het programma van Loopgroep Egmond. Een mooie gelegenheid om te testen hoe de trainingsopbouw ver loopt naar de halve marathon van Egmond. De Midwinterduinloop deed dit jaar haar naam eer aan. Onder winterse omstandigheden Onder winterse omstandigheden liep de lopers van de Loopgroep Egmond door de duinen en bossen. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 27