Wat kan het VIP betekenen? J De kunst van het ouder worden Smart-tv geeft plezier 29 Vrijwilligers Informatie Punt VRIJWILLIGERS VACATUREBANK MAA TSCHAPPELIJKE STAGEPLAA TSEN Vrijwilligers maken het verschil Muzikale High Tea ^TING HEILOO Stichting Welzijn Heiloo Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Hf Directie, medewerkers en vrijwilligers H van de Stichting Welzijn Heiloo wensen iedereen 24° 2728 en 31 dec:ember""' jj heel fijne feestdagen en een goed 2013 |f De High Tea is komen overwaaien vanuit Engeland, waar het al anderhalve eeuw bestaat als Afternoon Tea. Bestanddelen zijn thee, zoetigheden, hartigheden en sfeervolle muziek. Zondag middag 6 januari organiseren wij een "kleine" High Tea. In de pauze draait Videoclub Heiloo enkele filmpjes. De muzikale begeleiding zal verzorgd worden door toetsenist Henk Vasbinder. De High Tea is van 14.00 tot 16.30 uur en de zaal gaat om 13.45 uur open. De entree bedraagt €10,-, meld tevoren uw komst bij de receptie of telefonisch via 072-5331297. KERSTPROGRAMMA UITKIJKPOST 12 DECEMBER 2012 vNI Het VIP is te vinden in de bibliotheek, Westerweg 250, telefoon 532 02 81e-mail vrijwilligers@welzijnheiloo.nl, website www.vrijwilligersheiloo.nl. Openingstijden: dinsdag, donderdag en vrijdag 10.00-16.00 uur Het Vrijwilligere Informatie Pimt treedt op als intermediair in Heiloo. De vrijwilligereeoördinator kan helpen bij het vinden van een leuke activiteit voor je bedrijf of organisatie of bij het vorm geven van een leuke vrijwilligerejob. Contactpersoon is Sigrid Wijsman: 072 5320281 of vipcoordinator@welzijnheiloo.nl. Verhuizing VIP In de week van 19 t/m 23 november zijn we druk bezig geweest met de verhuizing van het VIP. In de bibliotheek zitten we op een nieuwe plek. U vindt ons rechts naast de hoofdingang bij de ramen (u loopt langs de balie). We zijn erg blij met onze nieuwe plek, leuk als u binnenkort eens een keer komt kijken. Nieuwe MaSwebsite voor Heiloo In november is de nieuwe frisse website voor organisaties, leerlin gen en oudere de lucht in gegaan. Nieuwsgierig? Kijk op: http://www.vrijwilligereheiloo.nl/index.php/home-mas.html NL-DOET: heel Nederland doet mee Op 15 en 16 maart 2013 steken vele maatschappelijk betrokken Nederlanders de handen uit de mouwen tijdens NL-doet. Dit is de grootste vrijwilligereaetie van Nederland, georganiseerd door het Oranje Fonds. Ben of ken je een maatschappelijke organisatie waar vrijwilligere nodig zijn voor een leuke klus of activiteit? Of heb je zin om samen met collega's, vrienden of teamgenoten bij een organisatie aan de slag te gaan? Doe dan mee met NL-doet. Meld je aan op www.nldoet.nl. Er komen dagelijks nieuwe activi teiten bij. De volledige tekst van de onder staande en alle overige vacatures is te zien op onze website. VIP Medewerker gezocht; Wie helpt het VIP ondersteunen en verder te ontwikkelen? Chauffeurs Buurtbus Heiloo gezocht. U bestuurt de buurtbus volgens dienstregeling en rooster. Huisbezoek Chronisch zieken of Gehandicapten: U brengt een of twee keer in de veertien dagen een bezoekje bij iemand met een beperking. Sportraad Heiloo zoekt een bestuurelid/penningmeester. Middelbareseholieren doen vrij willigerswerk. Het VIP coördi neert de maatschappelijke stages in Heiloo en werkt daarin samen met de vrijwilligerecentrales en scholen in Castrieum en Alkmaar. Op de VIP website staan weer heel veel leuke stageplekken. Een kleine greep: Dorcas zoekt hulp bij de cate ring voor de vrijwilligere. Wie helpt bij de Speel-o-theek uitleen en speelt af en toe ook een spelletje mee? Begeleiders voor de knutselclub van de hobbyfarm. Voor creatie- velingen die het leuk vinden om met kinderen te werken. Avontuurlijke hulp gezocht voor de welpengroep van de scouting. Stichting Welzijn Heiloo zoekt assistentie bij de spelletjesmid dag voor ouderen op zondag middag. H C/3 BEREIKBAARHEID ROND DE FEESTDAGEN De receptie van Stichting Welzijn Heiloo TUSSEN 08:30 EN 12:30 UUR. Ontmoetingscentrum Het Trefpunt is gesloten van maandag 24 december t/m dinsdag 1 januari. Het jaar 2012 kreeg van de Europese Unie het thema "Actief ouder worden" mee. Het thema reflecteert dat actieve en productieve ouderen minder zorgkosten met zich mee brengen, wat ook goed is voor de schatkist. Maar het thema kan gelukkig ook breder worden opgepakt, wat de Wereldgezondheidsorganisatie deed met deze definitie: "Oudere mensen in staat stellen om naar eigen wensen en behoeften mee te doen in de samenleving, met als doel het ver beteren van kwaliteit van leven". Meedoen met de samenleving is belangrijk, vooral voor jezelf. En er zijn zoveel manieren te beden ken hoe je mee kunt blijven doen. Natuurlijk is er het besef dat alles eindig is, jeugd, ouderschap, liefde, werk, vriendschap. Ouder worden betekent voortdurend afscheid nemen. De kunst is om ervoor te zorgen dat er nieuwe beginpunten zijn. Wees nieuwsgierig, blijf ont dekken. Wie zijn je buren? Ga nieu we vriendschappen aan. Wat kim je nietje levenswijsheid en ervaring voor anderen betekenen? Probeer te bedenken wat je zelf kunt doen om deze levensfase waardevol te maken. Maar durf ook te vragen om ondersteuning op het moment dat het nodig is! Ook dat hoort bij de zorg voor en het verbeteren van de kwaliteit van leven. In Heiloo zijn honderden vrijwil ligere actief op vele terreinen van het vrijwilligerswerk. Daaronder bevinden zich ook veel vitale oude ren. Bij de Stichting Welzijn Heiloo verzorgen die vrijwilligere voor hun dankbare cliënten mogelijkheden om deel te nemen aan de samenle ving of er worden steuntjes in de mg gegeven bij de dagelijkse bezig heden. Dat laatste wordt steeds belangrijker. De overheid zet immers in op beleid waarbij het niet meer zo gemakkelijk is om voor opname in een verzorgingshuis in aanmerking te komen. Alle (vrijwilligere-)organisaties op het gebied van zorg en welzijn zullen moeten samenwerken en him krachten bundelen. Dat pro ces is in Heiloo al in volle gang. (V rijwilligere-)organisaties werken samen en wisselen informatie, ken nis en ervaring uit. Het Platform Vrijwilligersorganisaties Zorg en Welzijn heeft bijvoorbeeld een vrijwilligersmatrix gemaakt waarin professionals van verschillende organisaties kimnen zien welke organisatie vrijwilligere inzet voor ondersteuningsactiviteiten in Heiloo. Met zijn allen kimnen Marian van Dam, directeur Stichting Welzijn Heiloo "Mensen in staat stellen naar eigen wensen en behoeften mee te doen in de samenleving. Daar gaan we voor! Ook na 2012!" we ervoor zorgen dat mensen die iemand langdurig verzorgen niet overbelast raken en tijd voor zich zelf kunnen hebben om op adem te komen. De Stichting Welzijn Heiloo biedt een samenhangend pakket diensten en activiteiten voor volwassenen van Heiloo, om actief te blijven, om mee te blijven doen of voor dat steimtje in de rug. Om mensen inderdaad in staat te stellen naar eigen wensen en behoeften mee te doen in de samenleving. Daar gaan we voor! Ook na 2012! december 2012 M.J.A. van Dam-Keijzer In de folders wordt de Smart-tv aangeboden, uw buurman heeft er al een. Amusement en infor matie komen daarin steeds dich ter bij elkaar. U geniet van beeld en geluid op uw televisie en gebruikt die tevens als computer. Het World Wide Web dwarrelt uw huiskamer binnen. Doe uw voor deel met al die nieuwtjes. Snel informatie kunnen vinden, niet bang zijn dat er iets fout gaat of gemakkelijk een fotootje kunnen opzoeken en versturen maakt com puteren veel plezieriger. Of je achter een SimPc zit, een laptop of tablet gebruikt of voor de Smart-tv zit, het is prettig te weten waar alles zijn plaats heeft in het systeem. U hoeft niet meer te schrikken van onver wachte gebeurtenissen en meldin gen. Het volgen van een cursus geeft eyeopeners. U leert uw computer beter beheren. U krijgt meer vertrou wen in uzelf en veel meer plezier in het apparaat en alles wat er mee mogelijk is. Computercursussen voorjaar 2013 Op 7 januari starten we met een nieuwe serie computercursussen in het Trefpunt. De Basiscursus wil in eerste instan tie overbrengen hoe de computer werkt en wat er allemaal mogelijk is. En dan natuurlijk de vervolgcur sussen, bijvoorbeeld over Internet, E-mail en Windows. Voor elke cur sus geldt bovendien: het is ook best gezellig en er komen altijd nog wel wat extra tips langs, waar u niet om hebt gevraagd. Maak uw keus. Stel uw aanmelding niet uit, bel daarvoor 072-5331297. Basiskennis, eerste les op maandag 7 jan. om 9.30 uur. Zes lessen van 2 uur voor €93,50. Windows Vervolg, eerste les op dinsdag 8 jan. om 13.30 uur. Vier les sen van 1 Vz uur voor 55,00. Digitale camera en PC, eerste les op dinsdag 8 jan. om 15.30 uur. Drie lessen van 1 Vz uur voor 45,-. Word, eerste les op dinsdag 5 febr. om 13.30 uur. Vier lessen van 1 Vz uur voor 55,00. Digitale fotobewerking, eerste les op dinsdag 29 jan. om 15.30 uur. Vijf lessen van 1 Vz uur voor 99,-. Internet en e-mail, eerste les op maandag 18 febr om 9.30 uur. Vijf lessen van 2 uur voor 99,-. Fotoboek maken, eerste les op dinsdag 5 mrt om 13.30 uur. Drie lessen van 1 Vz uur voor 45,50. Excel, eerste les op dinsdag 5 mrt om 15.30 uur. Zes lessen van 1 Vz uur voor 99,-. Workshops Ook zijn we druk bezig met de voor bereiding van een aantal workshops voor het komende voorjaar. Het zijn korte cursussen over een afgeba kend onderwerp waarbij het accent ligt op de zelfwerkzaamheid van de cursisten. Een workshop bestaat uit 1 of 2 lessen van twee uur. De onderwerpen: Filmpjes mon teren met Windows Movie Maker; Een scanner gebruiken; Een tablet gebruiken; Skypen en muziek op uw computer. Ook hier geldt: maak uw keuze, geef u op voor de workshop, in januari komen we met de definitieve planning. Het West-Friese echtpaar Theo en Els Spigt verzorgt een sfeervol kerstprogramma in het Trefpunt. Zij zullen onder andere een gezongen kerstverhaal ten gehore brengen, alsook een gedicht. Ook zullen er diverse liederen gezongen worden. U krijgt een program maboekje met de liedteksten. Deze sfeervolle middag is op zondag 23 december en start om 14.00 uur. De zaal gaat om 13.30 uur open. De entree is 7,50 en u dient zich tevoren op te geven bij de receptie of telefonisch via 072-5331297.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 29