HSV en De Foresters openen de discussie Bijzonder kerstconcert in Witte Kerk Heeft u een slaapzak of een rugzak over? GAMMA Alkmaar H E I L O O 3 zondag 16 december van 12.00 tot 17.00 uur □□nna Het ensemble treedt op in wisselende grootte en samenstelling En onderaan de regenboog staat een pot met goud.... Uw kerstverhaal in de Uitkijkpost! UITKIJKPOST 12 DECEMBER 2012 Op de bijeenkomst bij HSV waren, behalve (bestuurs)leden, vrij willigers, coaches, jeugdleden en ouders, ook wethouder Hero Veger en afgevaardigden van SportRaad Heiloo afgekomen. In het midden voorzitter Michel Engelsman. Foto: Caroiien Breed HEILOO - Wie dit jaar een echte 21ste-eeuwse Kerst wil vieren, gaat op 16 december naar het Ribattuta Vocal Ensemble in de Witte Kerk. Ribattuta brengt door het hele land een eigentijds en eigenwijs kerstprogramma: Sir John Taveners Ex Maria Virgine. Modern, stoer, toegankelijk én ontroerend. Ex Maria Virgine is een prach tige muzikale bundel waarin medi tatieve, tedere teksten en melo dieën elkaar opvolgen en worden afgewisseld met krachtige, uitbun dige passages en uitbarstingen van emotie. Tavener noemde zijn Ex Maria Virgine zelf een 'Sequence of Carols', een opeenvolging van kerstliederen. De afzonderlijke Carols linkte hij aan elkaar met de woorden 'Ex Maria Virgine', ter ere van Maria. Ex Maria Virgine is dé luisterervaring voor muzieklief hebbers die deze Kerstmis op zoek zijn naar een ander, nieuw geluid. Tavener schreef het werk nog maar een paar jaar geleden, in 2005; een kerst van deze tijd. Ribattuta is een professioneel ensemble, samenge steld uit zangers met een staat van dienst als ensemblezanger én als solist. Het ensemble treedt op in wis selende grootte en samenstelling, afhankelijk van het repertoire, dat uit alle stijlperiodes afkomstig is. Dikwijls worden nieuwe com posities uitgevoerd en wordt het ensemble uitgebreid met instru menten. Dirigent en artistiek leider is Dick Duijst. Het concert begint om 15.00 uur Toegangskaarten 12.00. Jongeren tot 25 jaar 10,- Reserveren: bel 06-45184525 of mail info@wittekerkheiloo.nl, www.wittekerkheiloo.nl. Ribattuta is een professioneel ensemble, samengesteld uit zan gers met een indrukwekkende staat van dienst. Aangeleverde foto Vervolg van voorpagina De wethouder stelde dat het goed is om er met zijn allen over na te denken, maar dat niet moet wor den vervallen in allerlei regeltjes. „Het lontje in de maatschappij is korter geworden. Wat nodig is, is een cultuurverandering." Hij gaf aan dat 'elke cultuurverandering bij jezelf begint.' Engelsman vond het jammer dat er niet meer ouders waren komen opdagen. „Ouders hebben net als jeugdleiders een grote verantwoordelijkheid als het gaat om het bijbrengen van respect voor anderen en het corrigeren van agressief gedrag bij kinderen." De discussie wat een club zoals HSV de KNVB kan adviseren om incidenten te voorkomen en wat men hier zelf tegen kan doen lever de onder meer reacties op dat het publiek, trainers en begeleiders meer respect voor de arbitrage moe ten tonen. Maar ook dat de KNVB zelf wat meer aan de regels zou kunnen doen. Als voorbeeld werd het hockey gesteld, waar de aan voerder van een team ook tot ver antwoording kan worden geroepen voor onbehoorlijk gedrag van eigen supporters. Kortom: de discussie is weliswaar geopend, maar panklare oplossingen zullen niet zomaar voor handen zijn. HEILOO - Bij de dak- en thuis loze bezoekers van Inloophuis 'De Kloof in Amsterdam bestaat grote behoefte aan slaapzakken en rugzakken. De acties rondom de kerst, om één paar sokken en één paar hand schoenen (2010) of één muts en één onderbroek (2011) mee te brengen naar de kerstvieringen in de ter Coulsterkerk of de Willibrorduskerk, waren een groot succes, waardoor bezoekers van de dagopvang in De Kloof er afgelopen jaren warmpjes bij hebben kunnen lopen. Nu is er sprake van een andere behoefte. Het gesleep van hun hele hebben en houden in grote plasticzakken past bij het beeld dat mensen van zwer vers hebben, maar is even onprak tisch als mensonwaardig. Vandaar de kerstactie van de plaatselijke kerken in Heiloo om in 2013 rugzak ken in te zamelen. Maar het mogen ook rolkoffertjes of weekendtassen zijn. En heeft u slaapzakken die u beschikbaar wilt stellen, dan zijn deze uiteraard ook zéér welkom! De bezuinigingen treffen de dak- en thuislozen hard. Mocht u derhalve nog toiletartikelen hebben of rie men: stop ze er bij! De uit de gehele wereld afkomstige (gemiddeld 79) dagelijkse (voornamelijk mannelij ke) bezoekers van De Kloof, zullen uw gaven beschouwen als een groot kerstgeschenk! Voor meer informa tie: Ton Steenaert, Boekenstein 9, 1852 WR Heiloo, tel. 072-5332207. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu- Pnnium- vriendelijke druktechniek Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, kunt u contact opne men met de advertentieafdeling op tel. 072-5330175 of per e-mail: info@uitkijkpost.nl. Of kijk op www.uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is te bereiken op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.nl. Openingstijden Uitgeverij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5, 1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175. HEILOO - Vrijdag 30 november maakte Annalies de Jong uit Heiloo deze bijzondere foto van een regenboog bij Het Maalwater. En onderaan de regenboog staat een pot met goud... Foto: Annalies de Jong ADVERTENTIE open Laanenderweg 67 (072) 540 56 36 www.gamma.nl HEILOO - Op maandag 24 december geven wij een speciale kerstkrant uit, die we graag vul len met sfeervolle verhalen die de kerstgedachte goed weergeven. Heeft u een mooie herinnering aan Kerstmis, een grappige anek dote, een bijzondere ervaring rondom dit bijzondere feest of houdt u juist helemaal niet van alle opsmuk en verplichte gezel ligheid? Schrijf ons uw verhaal, maximaal 500 woorden (als u er passend beeld of een foto bij heeft, dan plaatsen wij deze er graag bij), en mail deze naar redactie@uitkijkpost.nl onder ver melding van 'Kerstverhalen'. Ook kimt u in deze krant een voor u bijzonder persoon in het zonnetje zetten. Redactie@uitkijkpost.nl, De Hoefsmid 5, 1851 PZ Heiloo.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 3