.V De Brownie Hemel De Zware Hufters rijden weer voor Stichting Dolfinn Renovatie speelpleinen OBS Meander en Paulusschool voltooid H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Tweede wintereditie Carbage Run in Hollandse stijl Ditmaal wordt de rally afgelegd in twee oer-Hollandse oldtimers Administratiekantoor Van der Lee UITKIJKPOST 12 DECEMBER 2012 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex BTW. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst: Carolien Breed, foto: Gabriëlle de Kroon Paula Patemostre, Kennemerstraatweg 438, 1851 BL Heiloo, tel. 06 - 28889705, www.debrowniehemel.nl,info@paulas.nl, www.paulas.nl. HEILOO - Kleine waarschuwing vooraf: het eten van brownies van De Brownie Hemel kan extase veroorzaken; ze zijn namelijk goddelijk lek ker! Superlatieven schieten te kort om deze smaakexplosie in je mond te beschrijven. Paula Paternostre, de maakster van deze chocoladesen satie, houdt namelijk niet van doorsnee. En doorsnee zijn haar brownies allesbehalve. Paula: „Liever met één uitmuntend product de markt op dan met meerdere van gemiddelde kwaliteit." Zelfs kenners uit de thuis landen van de brownie, Engeland en Amerika, vinden haar brownies de lekkerste die ze ooit geproefd hebben. De naam De Brownie Hemel is dan ook niet zomaar uit de lucht komen vallen. Paula, onderneemster en moeder van twee kinderen, heeft jarenlang in Bentveld een winkel in galakledingverhuur gehad. Om meer thuis te kunnen zijn voor haar kinderen runt ze dit bedrijf nu van huis uit. Haar grote hobby's zijn koken en bakken. En toen ze via haar zus een origi neel Engels recept voor brownies in handen kreeg, moest ze dit natuur lijk thuis zelf uitproberen. Paula experimenteerde met de ingrediënten totdat de smaak naar haar idee de perfectie had benaderd. Familie, vriendinnen en bekenden die de eer hadden haar brownies te proeven, reageerden laaiend enthousiast en raadden Paula aan hier professioneel mee aan de slag te gaan. En aangezien het bakken van brownies zeer goed valt te combineren met haar overige bezigheden en de lancering van De Brownie Hemel naadloos aansluit op haar ondernemende geest, hoefde ze niet lang na te denken. „Dit past helemaal bij mij, het is geen alledaagse bezigheid! De reacties op mijn brownies zijn elke keer weer geweldig om te horen." Het recept blijft strikt geheim, maar Paula licht een tipje van de sluier op. „Ik werk alleen met de beste ingrediënten, zoals kakelverse eieren van de naburige boerderij en chocolade met een hoog eaeaogehalte." De chocolade wordt een dag van te voren bewerkt voor een optimale balans tussen hard en zacht. Het resultaat heeft al velen verbluft; ambachtelijke 'home made' brownies die zelfs de strengste criticasters overtuigen. Ook horecaondernemers zijn enthousiast. In Alkmaar serveert lunchroom Doppio Espresso aan het Ritsevoort de brownies van De Brownie Hemel als een delicatesse bij de koffie en thee. Wellicht dat Paula's brownies op termijn in meerdere horecazaken verkrijgbaar zullen zijn. Maar wie zolang niet wil wachten, bestelt brownies gewoon voor thuisgebruik (per telefoon, e-mail of via Facebook of de website). Het is heerlijk als exclusief dessert na een sfeervol diner of als bijzondere traktatie bij de koffie. Vanwege de tijd van het bereidingsproces, raadt Paula aan om daags van te voren te bestellen. En dan nog iets heel anders: heeft u een uitnodiging voor een galafeest en heeft u niets geschikts in de kast hangen om aan te trekken? Voor stijlvolle dames- en herengalakleding, kijk dan op www.paulas.nl! HEILOO - De winterrally Carbage Run 2013 start op 28 januari in Hardenberg in Overijssel. In vijf dagen rijden zo'n tweehonderd teams in hila risch uitgedoste 'oude wrak ken' een rit van 2000 kilometer die hen dwars door Duitsland, Oostenrijk, Italië en Slovenië voert; over smalle landweggetjes en steile, wellicht besneeuwde bergpassen. Ondeiweg moet per dag een vijf tal opdrachten worden uitgevoerd waarmee pimten kunnen worden gescoord. De finish is in Kirehberg. De Zware Hufters (Sven Wittebrood, Theo Bakker, René Beerepoot, Peter Bijkerk en André ter Velde) hebben zich wederom voor de avontuurlijke winterrally aangemeld en hopen hieraan net zoveel plezier te beleven als aan de vorige editie. Theo: „De vorige rally was super, gewoon verslavend leuk! Nog voor de finish hadden we al besloten om weer mee te doen." Want ondanks zeer steile bergweg- getjes die gebroken sneeuwket tingen opleverden en bizarre, grap pige opdrachten die veelal cryptisch waren omschreven hebben de coureurs zich niet uit het veld laten slaan. De oude Renault heeft de barre tocht weliswaar overleefd, maar was terug in Nederland compleet opgereden. Ditmaal hebben de man nen zich opgesplitst in twee teams en wordt de winterrally in twee oer- Hollandse oldtimers afgelegd; een Daf 55 en een Daf 66 (respectievelijk 34 en 33 jaar oud). „Want om ons met z'n vijven plus bagage in één wagen te proppen, dat zagen we niet zitten!" grijnst René. En aangezien Theo en Sven beiden een oude Daf bezitten, was de keuze snel gemaakt. De teams noemen zich Team 55 en Team 66. De Dafjes moesten alleen nog 'even' wind- en waterdicht en rij klaar worden gemaakt. De Zware Hufters laten zich voor de rally sponsoren; in natura en in geld, waarvan het grootste gedeelte bestemd is voor Stichting Dolfinn. Om meer sponsors te weiven heb ben de mannen een ludieke actie bedacht: 'Vriendje voor 1 Tientje'. De Daf 55 is opvallend rood-wit- blauw gespoten waarop Delfts blauwe tegels prijken, waarin ieder 'Vriendje' voor tien euro zijn/haar naam kan schrijven. Finn Hoetjes had de primeur; apetrots schreef hij vorige week zijn naam op één van de tegeltjes. De Daf 66 is opval lend oianje gespoten. Bedrijven die sponsoren komen voor een bijdiage van minimaal 50,- met het logo op de oranje Daf ('opa Japie') en wor den vermeld op de website en op Facebook. Op zaterdag 15 december staan de Zware Hufters met beide auto's bij winkelcentrum 't Loo (voor Blokker) en kan iedereen voor slechts één tientje zijn of haar naam op een tegeltje op de Daf 55 zetten onder het motto: Doe eens maf en schrijf je naam op een Daf! Iedereen die De Zware Hufters wil sponsoren, kan zich ook aanmelden via e-mail sponsoring@dezwarehufters.nl. Zie www.dezwarehufters.nl. Finn Hoetjes schreef als eerste zijn naam op de Daf waarmee de rally voor Stichting Dolfinn wordt verreden. Foto: Theo Kloosterman HEILOO - De basisscholen in Ypestein (obs Meander en de Paulusschool) zijn al een tijdje bezig met het opknappen van hun schoolpleinen. Inmiddels zijn er nieuwe toestel len geplaatst, waar de kinderen van school, maar ook van de naschool se opvang erg van genieten! Op de pleinen was aan het begin van dit schooljaar erg veel overlast van hangjongeren en vandalisme. Door een goede interventie van de gemeente door middel van de inzet van de ambulant jongerenwerker en de jongerenbus is deze over last sterk verminderd! De nieuwe inrichting van de pleinen is mede mogelijk gemaakt door Rabobank Noord-Kennemerland. Vanuit het Cöoperatiefonds van de bank heb ben zij voor het project een finan ciële ondersteuning gekregen van 4000,-! De directeuren van beide scholen, Peter Rokebrand en Koen Eibers, mochten de cheque in ont vangst nemen. ADVERTENTIE De directeuren van beide scholen, Peter Rokebrand en Koen Eibers, mochten de cheque in ontvangst nemen. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 5