Uitreiking Heilooër Ondememingsprij s Aanleg glasvezel begint in januari 2013 Bake Sell in 't Loo door Jac. P. Thijsse leerlingen Wintersale kinderkleding Ypsalon Ninie kinderkleding en Babs Kleertjes San Dantian, praktijk Chi Neng Qigong Acupunctuur, Voeding en Coaching Traditie wordt voortgezet met de Fletcher Kerstwensboom H E I L O O 9 INGEZONDEN MEDEDELING Kerstprogramma Administratie de baas Het Rode Kruis Mergelbeeld Portret/model tekenen Kennismaken met de computer Vervolgcursus Windows Digitale camera en PC Muzikale High Tea UITKIJKPOST 12 DECEMBER 2012 HEILOO - Vrijdag 14 december wordt voor de eerste keer de Heilooër Ondememingsprijs uitgereikt in Brasserie in 't Groen te Heiloo. De Ondememingsprijs is een initiatief van Ondernemend Heiloo. Ondernemend Heiloo is een actieve ondernemersvereniging waarin zo'n 200 Heilooër ondernemers zijn verenigd. Deze avond worden er twee prijzen uigereikt door burgemeester Hans Romeyn. De Ondememingsprijs zal worden uit gereikt aan een Heilooër onderneming welke zich al jaren bewezen heeft. Daarnaast is er een prijs voor een jonge dan wel innoverende onderneming. De prijzen zijn ontwoipen door Ditta Engel. De winnaar is door een vak jury (waar onder meer Rabobank, KvK, wethouder economische zaken van Heiloo, een accountant en een commercieel deskundige zitting in hebben) gekozen. De feestavond voor leden van Ondernemend Heiloo in 't Groen zal volledig in het teken staan van de prijsuitreiking en het thema 'Passie voor ondernemen' en wordt gehouden van 17.30 tot circa 21.30 uur. HEILOO - Heiloo heeft 'ja' gezegd tegen de aanleg van een razendsnel glasvezelnetwerk. Inmiddels is de definitieve planning bekend. Op 14 janu ari begint Reggefiber met de aanleg. Als eerste is Ypestein aan de beurt. In december 2013 is heel Heiloo aangesloten. Stad voor stad, straat voor straat, wordt Nederland aangesloten op glas vezel, het netwerk van de toekomst. Met glasvezel open je een wereld aan mogelijkheden om te werken, leren en ontspannen. Ook de inwoners van Heiloo hebben massaal een glasvezelabonnement afgesloten bij één van de servieeproviders. En daarmee 'ja' gezegd tegen glasvezel. Ypestein is als eerste aan de beurt. Daarna volgen Oost-Heiloo, Noordoost- Heiloo, West-Heiloo en Noordwest-Heiloo. Volgens de planning is in decem ber 2013 heel Heiloo aangesloten. Voordat de werkzaamheden beginnen krij gen alle inwoners een informatiepakket toegestuurd. Via de postcodecheck op www.eindelijkglasvezel.nl/heiloo kimnen bewoners zien wanneer hun huis wordt aangesloten.Veel huishoudens in Heiloo hebben al een abonne ment afgesloten bij één van de servieeproviders Concepts, KPN, Lijbrandt, Soleon, Telfort, Vodafone, Wisper of XS4ALL. Bewoners kimnen zich nog steeds aanmelden. In de glasvezelwinkel aan de Heerenweg 42a in Heiloo staan medewerkers van Reggefiber klaar voor onafhankelijk advies over de verschillende servieeproviders en hun abonnementen. HEILOO - Zaterdag 15 december houden dertien leerlingen van het Jae. P. Thijsse College een Bake Sell in winkelcentrum 't Loo in Heiloo. Vanaf 10.00 uur staan ze klaar om geld te verdienen met de verkoop van zelfge bakken (Amerikaanse) muffins, cup cakes, brownies, waffles, carrot cakes, cinnamon swirls en nog veel meer lekkernijen. Ze doen dit in het kader van hun excellentie- en uitwisselingsproject, genaamd New York City Exchange (NYCE), met leerlingen van Curtis High School op Staten Island. Ze gaan er in februari 2013 naar toe om onderzoek te doen voor hun profielwerkstuk, een soort afstudeerscriptie van de middelbare school. De leerlingen van het Jac. P. Thijsse College halen niet alleen geld op om him eigen reis- en ver blijfkosten in New York te betalen. Een groot deel van het verdiende geld zal gebruikt worden om de minder kapitaalkrachtige leerlingen uit Staten Island in New York financieel te ondersteunen opdat zij deel kimnen nemen aan het uitwisselingsproject en naar Castrieum kunnen reizen. Sommige van hen zijn zwaar getroffen door de verwoestingen van orkaan Sandy en kunnen alle mogelijke financiële hulp gebruiken. De leerlingen hopen dat zo veel mogelijk van u zaterdag langs him kraampje komt in 't Loo om iets lek kere te kopen om zo hun project en de leerlingen uit New York een steimtje in de rug te geven. HEILOO - Zondag 16 december van 13.00 tot 17.00 uur houden Ninie kinderkleding en Babs Kleertjes sale in de Ypsalon (De Hucht 4) in Heiloo. Ingrid Verdijk en Judith Schoof-van Dijl verwelkomen u graag. Alle kinderkleding (voor jongens en meiden) vanaf 3 maanden tot 16 jaar is bij Babskleertjes afgeprijsd met 50 tot 70% korting. Ninie kin derkleding heeft vaste SALE prijzen; 5,- tot 30,- (korting tot 60%). De volgende merken worden verkocht: Vingino, Mirn-pi, Airforce, Zebra, No Tomatoes, Salty Dog, Lofff, De Kunstboer, Claesen's, Carbone, Beebielove, Fiorueei, Claire.dk, CELAVI, Design Heroes, Fmgi, Heppiedi, Keedo, Mala, Keedo OUTLET, Pippi, Basics by Ninie. Kom zondag 16 december vanaf 13.00 uur naar de Ypsalon (tussen de Paulussehool en de Meander). Er is koffie, thee, limonade en een knutselhoek voor de kinderen. Kijk op www.ninie.nl en www. babskleertjes.nl voor informatie. HEILOO - De wereld verandert snel, steeds meer mensen heb ben er moeite mee zich staande te houden, OVERleven in plaats van leven. Het wordt moeilijker om in balans te blijven. Om te helpen je energiebalans te herstellen, te behouden en te ver sterken, zijn Nel Buis en William Newsurn een paar maanden gele den gestart met hun praktijk San Dantian. „Wij willen je graag coachen, zodat je niet meer geleefd wordt maar gaat leven in harmonie, in contact met jezelf. Wij werken van uit het holistische principe. Dat wil zeggen wij zien de mens als één geheel, lichaam en geest zijn één. Veel lichamelijke klachten worden veroorzaakt door psychische pro blemen en andersom. Ook een ver keerde levensstijl kan tot gezond heidsklachten leiden. Wij willen je helpen om tot een duurzame verbe tering van je gezondheid te komen waardoor je je gelukkiger voelt, meer geniet van de mooie dingen in het leven en beter leert omgaan met de problemen die je tegen komt. William werkt als bedrijfs arts bij twee grote bedrijven. Zijn werkwijze zorgt ervoor dat werk nemers weer duurzaam terugkeren op de werkvloer. Hij begeleidt veel mensen met stress-, burnout-klaeh- ten, concentratieproblemen. Verder is William (acupunctuurarts, lid NAAV) op kleine schaal gestart met acupunctuurbehandelingen. Nel en William zijn beiden instruc teur Chi Neng Qigong, een Chinese bewegingsleer met eenvoudig aan te leren oefeningen, waarbij je leert je aandacht te focussen. Chi Neng Qigong vermeerdert de levens energie, verlaagt stress, verbetert de emotionele staat waardoor je je meer onder alle omstandighe den in je kracht voelt staan. Ook bij bedrijven geven wij trainingen: 'Energiemanagement'. Tevens kan er ondersteuning gegeven worden met voedingsadviezen." Praktijk: Vijverlaan 49, Heiloo, tel: 06-47031671, www.sandantian. nl. Kennismakingsles Chi Neng Qigong: 12 of 19 december van 20.00 tot 21.30 uur (gratis). HEILOO - In Fletcher Hotel- Restaurant Heiloo kan er vanaf 10 december weer een kerst wens achtergelaten worden in de kerstboom. Heiloo hecht veel waarde aan Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen en organiseert daarom voor de tweede keer de campagne: De Fletcher Keretwensboom. In deze kerstboom kunnen gasten en buurtbewoners een speciale kerst bal ophangen. Op deze kerstbal kan men aangeven wie een 5-gangen verrassingsdiner verdient voor twee personen en waarom deze persoon dit verdient. De kerstbal, die in het hotel ver krijgbaar is, kan in de boom gehan gen worden tot en met 31 december. Na afloop van de campagne wordt contact opgenomen met de win naar van het 5-gangen verrassings diner. Naast de keretbalaetie orga niseert Fletcher Heiloo nog andere keretaetiviteiten. Zo kan er tijdens kerst genoten worden van heerlijke keretbmnehes en kerstdiners. Voor de keretbnmch is iedereen welkom vanaf 11.00 uur en voor het diner vanaf 18.00 uur. Voor reserveringen kan er contact opgenomen worden via tel. 072-5052244 of via e-mail info@fletcherhotelheiloo.nl. STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Theo en Els Spigt verzorgen op zondag 23 december een sfeeivol keretprogramma. Zij brengen een gezongen kerstverhaal ten gehore. Ook is er voordracht en worden er liederen gezongen. In het program maboekje staan alle liedteksten, u kunt dus ook meezingen! Aanvang 14.00 uur. Entree 7,50. Heeft u moeite met het ordenen van uw post en papieren? Neem alles op woensdag 30 januari om 19.00 mee naar het Trefpunt en ga aan de slag onder begeleiding van professional organizers Ineke van Steenoven en Monique del Prado. Resultaat? Eindelijk overzicht! Bel 072-5331297 voor inlichtingen en om u op te geven. Het Rode Kruis presenteert zich op woensdag 9 januari in het Trefpunt. Telefooncirkel, boot tochtjes per Henry Dimant, gezins vervangende tehuizen, noodhulp, alles passeert de revue met film en presentatie. Aanvang 10.00 uur. Toegang gratis, belt u even dat u komt? 072-5331297. De cursus mergelbeeld voor beginners onder leiding van Trudi Buis begint op woensdag 2 januari om 09.30 uur. Mergel is een zachte steensoort die zich makkelijk laat bewerken. De prijs is 80,- voor zes lessen van twee uur, exclusief steen 2,- per kilo). Op vrijdag 11 januari om 13.30 uur start de cursus portret- en modelte kenen en schilderen. Theo Leering. vertelt en demonstreert stap-voor- stap hoe een portret wordt opge bouwd en over de rol van hulplijnen en licht- en schaduwpartijen. In het begin van de cursus wordt veel geschetst met houtskool, daarna gaat u aan de slag met kwasten en acrylverf. De prijs is 200,- exclusief materialen 35,-. De cursus bestaat uit 19 lessen en is geschikt voor beginners en voor gevorderden. Deze cursus start op maandag 7 januari om 9.30 uur en is bedoeld als basis voor wie weinig of niets weet van de computer. Alle onder delen komen aan bod: de besturing van het systeem met muis en toet senbord, tekstverwerken, internet, e-mail, foto's, film, muziek. Zes lessen van twee uur voor 93,50, exclusief cursusboek 15,-. Dit veivolg op de basiscursus begint op dinsdag 8 januari om 13.30. De Windows Verkenner wordt behandeld. En u leert zelf mappen maken, het systeem over zichtelijk inrichten, updaten, down loaden en nieuwe programma's installeren. De cursus is voor v rijwel iedereen geschikt, of u nu werkt met Windows XP, -Vista of met -7. Vier lessen van 1,5 uur voor 55,- exclusief handleiding 10,-. In deze workshop leert u omgaan met de digitale fotocamera. Hoe krijgt u de foto's op de gewenste plaats in de computer. En dan natuurlijk diverse manieren om de foto's te bekijken en te bewerken. Drie lessen van 1,5 uur voor 45,- exelusief handleiding 5,-. Start op dinsdag 8 januari om 15.30 uur. High Tea is komen oveiwaaien vanuit Engeland, waar het al ander halve eeuw bestaat als Afternoon Tea. Zondag 6 januari houden wij van 14.00 tot 16.30 uur een kleine High Tea, met muzikale begelei ding van toetsenist Henk Vasbinder. Entree 10,-, aanmelden via tel. 072-5331297.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 9