Sint Maartenschool helpt de Voedselbank Lezing van de boswachter in Limmen KERSTMARKT AH LIMMEN Wij wensen al onze klanten sfeervolle feestdagen toe! le en 2e kerstdag gesloten.y Evenementen in het teken van Kerstmis regio 21 Kerst openingstijden Zondag 23 december 16.00-21.00 uur Maandag 24 december 7.00-19.00 uur Coca Cola Kersttruck zorgt voor kerstsfeer in Limmen Kerstpakkettenactie PCI te Limmen De kerstdagen en nieuwjaarsdag vieren wij thuis in huiselijke kring k LIMMEN - De Sint Maartenschool in Limmen heeft afgelopen week de Voedselbank in Alkmaar geholpen. Ieder jaar wordt er op de Sint Maartenschool op de laatste don derdag voor de kerstvakantie met elkaar op school gegeten. Om de kinderen bewust te maken van het feit dat er veel mensen zijn, ook dichtbij, voor wie het niet zo van zelfsprekend is om iedere dag lek ker en goed te eten, is de school deze actie gestart. De Voedselbank bracht voor iedere klas een grote krat, zodat de kinderen daar hun meegebrachte lekkere in konden doen. Er werd heel veel ingezameld. Er waren zelfs leerlingen die ook bij de buren gingen vragen voor een bijdrage. Uiteindelijk hadden ze niet genoeg aan de 18 kratten die gebracht waren. Woensdag 12 december kwam de Voedselbank met een grote vrachtwagen alle krat ten en de nodige extra dozen en tas sen ophalen. De Voedselbank was erg blij met deze extra hulp van de kinderen en de Sint Maartenschool was op haar beurt blij een steentje te kunnen bijdragen. LIMMEN - Daar is hij dan op zondag 16 december: de Coca Cola Kersttruck mèt Kerstman, bij de vestiging van Albert Heijn op het parkeerterrein van de Vuurbaak in Limmen! De hele dag en avond wordt de truck van heel dichtbij bekeken en aangeraakt door jong en oud met vaak een fototoestel in de hand. Je waant je in de Kerst reclamespot op de televisie! Transportbedrijf Zandbergen heeft deze truck een maand in beheer voor diverse activiteiten. Na afloop een blikje Coca Cola, erwtensoep en kerststol toe! Foto: Annelies Westerbeek LIMMEN - Fred Koning, bos wachter, geeft op donderdag 20 december om 20.00 uur in De Burgerij te Limmen (hoek Kerkweg/Dusseldorpserweg 103) een lezing over roofvogels en uilen. In de loop van vijftig jaar veran derde de populatie uilen en roofvo gels, in het 3600 hectare grote duin gebied gelegen tussen Zandvoort en Noordwijk, volledig. Vroeger waren ransuil, steenuil en torenvalk de belangrijkste soorten. In de loop van de onderzoeksperiode kwa men daar echter grotere dominante soorten bij: bosuil, buizerd en havik. Deze hadden een grote invloed op de kleinere soorten die vrijwel geheel verdwenen, zo ook soorten als sperwer en boomvalk. Verder wordt ingegaan op de veranderin gen in de vegetatie en de gevolgen voor de roofvogels en uilen. Leden van Groei Bloei hebben gratis toe gang, niet-leden betalen 2,-. Twee leerlingen van groep 6a: links Job Couwenberg en rechts Milan Peemen, sjouwen de door hun medeleerlingen meegebrach te etenswaren. Aangeleverde foto ADVERTENTIE LIMMEN - Ook dit jaar wil de Parochiële Caritas Instelling pro beren om armoede in Limmen te verlichten door middel van een kerstpakkettenactie. Krijgt u dit jaar een kerstpakket en denkt u: ik heb al meer dan genoeg, lever het dan in bij de pastorie. Ook uw financiële bijdrage is welkom op bankrekeningnummer 3364.00.292 t.n.v. PCI Limmen. Als u in uw omgeving mensen kent, waarvoor de PCI iets zou kunnen betekenen, laat het dan weten aan: Peter Bakker (voorzitter), tel. 072-5053965 of Johan Oiling (pastor), tel. 072-5051275. Aangeleverde foto oh

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 19