Heyloo Bier duikt Heilooër geschiedenis in met Ter Coulster Dubbel Afscheid van vestigingsdirecteur Hanny Kok-Kraakman PCC Heiloo H E I L O O 3 Kerststukjes maken op de Paulusschool Expositie Erik Baart UITKIJKPOST 19 DECEMBER 2012 Eén van de doelstellingen van Stichting Brouwerij Heyloo Bier is om de historie van Heiloo te pro moten. De lancering van het mooie, diep roodbruine speeiaalbier vond dan ook op de meest passende loca tie plaats; Betsy's Hof op landgoed Ter Coulster. Eigenaar en beheerder van Ter Coulster, Bart van der Feen de Lille, gaf in een inleiding een uiteenzetting van de geschiedenis van het landgoed, waar honderden jaren geleden een heus kasteel heeft gestaan op de plek van de huidige boerderij. De eerste officiële akten van het kasteel stammen uit 1390 waarin Willem van de Coulster als eigenaar wordt aangeduid. Het kas teel Ter Coulster is een aantal keren veiwoest geweest; begin 16e eeuw tijdens de laatste Fries-Hollandse oorlog (de tijd van de legendarische Friese zeerover Lange Pier) en in 1573 tijdens het beleg van Alkmaar. Het landgoed komt uiteindelijk in handen van de familie Cats (begin 17e eeuw), Fontein Verschuil' en via een huwelijk in bezit van de familie Van der Feen de Lille. Een betere locatie voor de lancering van Ter Coulster Dubbel konden de brou wers zich dan ook niet wensen. Het eerste glas werd met veel zorg en onder grote belangstelling getapt door Bart van der Feen de Lille. Het bier is vanaf 15 december ver krijgbaar op diverse verkooppunten in Heiloo en Limmen. Zie ook www.heyloobier.nl. HEILOO - De oprichters van Stichting Brouwerij Heyloo Bier tappen sinds donderdag 13 december ook uit een ander vaatje. Want Theo van Beek, René Boulonois en Bert Langendam heb ben na lang zoeken naar de juiste samenstelling van ingrediënten -bij voorkeur van lokale oorsprong- kleur en smaak een aanvulling op Heilooër Blond: Ter Coulster Dubbel, een moutig bier met een vleugje chocolade en honing, onder andere afkomstig van landgoed Ter Coulster. Het bier wordt in grotere hoeveelheden ambachtelijk gebrou wen bij brouwerij De Schans in Uithoorn. Het eerste glas Ter Coulster Dubbel werd met veel zorg en onder toeziend oog van de brouwers (Theo van Beek, Bert Langendam en René Boulonois) getapt door Bart van der Feen de Lille. foto: Carolien Breed HEILOO - Jaarlijks worden er door de kinderen met hulp van ouders en leerkrachten kerststukjes gemaakt. De kinderen worden dan opnieuw in groepen verdeeld zodat kinderen van alle leeftijden samen in één lokaal aan de slag kunnen. Op deze manier kunnen de oudere kinderen de jongere kinderen helpen en heeft iedereen een leuke middag. De kersttukjes blijven nog even op school en mogen na de kerstmaaltijd van donderdag avond mee naar huis. Aangeleverde foto De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, kunt u contact opne men met de advertentieafdeling op tel. 072-5330175 of per e-mail: info@uitkijkpost.nl. Of kijk op www.uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is te bereiken op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.nl. Openingstijden Uitgeverij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5, 1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175. HEILOO - Na veertig jaar in het voortgezet onderwijs, waar van 37 jaar op dezelfde plek in Heiloo, neemt vestigingsdirec teur Hanny Kok-Kraakman per 1 januari 2013 afscheid van 'haar' school. Een groot aantal inwoners van Heiloo, jong en ouder, zal haar kennen. De van oorsprong Amsterdamse groeide op in Heiloo en kreeg in 1975, na haar opleiding aan de Academie voor Lichamelijke Opvoeding, aan de St Jan Mavo in Heiloo haar aanstelling als sportdo- cente: „Sporten was altijd al belang rijk in mijn leven, maar pas op de ALO ontdekte ik dat ondetwijs het voor mij helemaal was. Ik vond het dus helemaal geweldig dat ik mocht gaan lesgeven op een school die zo mooi in het groen verscholen lag, vlakbij allerlei sportvelden." Ze vestigde zich in Heiloo, trouwde, kreeg twee kinderen en bleef de St. Jan Mavo trouw. In de 80'er jaren behaalde ze een tweedegraads bevoegdheid voor het vak econo mie, zodat ze wat breder inzetbaar was: „Ik ben altijd geïnteresseerd geweest in nieuwe ontwikkelingen, dus nieuwe lesvakken als verzor ging en iet heb ik ook gegeven." In 1994 fuseerde de school met het Petrus Canisius College. De Kennedy Mavo die tot dat moment de helft van het schoolgebouw had gebruikt, vertrok, waardoor PCC Heiloo de beschikking kreeg over het volledige schoolgebouw. Hanny: „Dat betekende dat we ruimte kre gen voor een mediatheek en vaklo kalen voor bijvoorbeeld beeldende vormgeving, techniek en muziek. In die periode werden we een onderbouwvestiging, met alleen de leerjaren 1 en 2." De vestiging stond in eerste instantie onder lei ding van Theo Kaandorp, die later werd opgevolgd door onder meer Henk Kuitenbrouwer. In 2004 werd ze zelf vestigingsdirecteur. De gro tere samenhang tussen de vakken, zoals voorgeschreven in de wet op de vernieuwde basisvorming, werd door Hanny Kok en haar docen tenteam vertaald naar 'ondeiwijs in projecten'. Enthousiast is ze ook over de toegenomen aandacht voor kwaliteitszorg: „Doordat wij regelmatig onderzoek doen onder leerlingen, ouders en personeel heb ben we tegenwoordig goed inzicht in hoe er tegen ons ondeiwijs en onze school wordt aangekeken. In de tevredenheidonderzoeken onder leerlingen en ouders scoren we boven het landelijk gemiddelde." PCC Heiloo ontwikkelde zich in 'haar' tijd tot een landelijk erkende Sportaeeentsehool. Trots is ze op de nieuwbouwplannen, waarbij een modern en transparant school gebouw met prachtige sportaeeo- modatie op dezelfde plek zal herrij zen. Na veertig jaar in het Heiloose ondeiwijs wordt Hanny Kok, een gewaardeerde collega en vestigings directeur, op feestelijke wijze uit gezwaaid door het Petrus Canisius College. Het besloten afscheidsfeest heeft inmiddels plaatsgevonden. Na veertig jaar in het Heiloose onderwijs is Hanny Kok, een gewaardeerde collega en vestigingsdirecteur, op feestelijke wijze uitgezwaaid door het Petrus Canisius College. Aangeleverde foto Printing. Naturally HEILOO - In de lunchroom van Hema Heiloo exposeert tot eind januari Erik Baart een achttal schilderijen. Geïnspireerd door zijn omgeving schildert hij voornamelijk moderne Hollandse landschappen. Baart is lid van het Egmondse collectief Hallem wat dit jaar haar 20-jarig jubileum viert. Hun werk is ook te zien in de kijkgalerie Hallemhuis III aan de Adelbertusweg 2, te Egmond-Binnen. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 3