Massage Frans Bos Kerkdiensten en kerstviering bij GGZ NHN H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Ontroerend Parkeerbeleid XV Parkeerbeleid XVI Opbrengst collecte Multiple Sclerose Afwijkende openingstijden bieb Zonnekindpoppen maken Nivon Klaverjassen in het Trefpunt Heiloo Het Willirestaurant is geopend! UITKIJKPOST 19 DECEMBER 2012 HEILOO - Vrijdag 7 december was het dan eindelijk zover. De kinderen van groep 5 van de Willibrordschool openden hun restaurant 'Restaurant Willie'. Ieder kind mocht twee mensen uitnodi gen. Uiteindelijk hebben er 46 ouders/ opa's en oma's, et cetera, in het restaurant gegeten. Tot grote verbazing van de leerlingen kwamen de mensen in gala, wat de avond extra speciaal (bijzonder) maakte. De kinderen hebben in de middag alle voorbereidingen getroffen. Groenten snijden, soep maken, brownies maken en nog veel meer. 's Avonds werd het drie-gangendiner geserveerd. Deze bestond uit een tomatensoep met stokbrood, overheerlijke pasta met salade en brownies met ijs en gesmolten chocolade. Restaurant Willie is een feit en is zeer succesvol geworden. Aangeleverde foto Frans Bos, Hogeweg 37, 1906 CB Limmen, tel. 072 - 5053465, mob. 06 - 48316254, www.massagefransbos.nl, e-mail: info@massagefransbos.nl. LIMMEN - Frans Bos beoefende verschillende sporten; schaatsen, trimmen, tennissen en golf en heeft in het verleden fanatiek aan veld- en zaalvoetbal gedaan. Als sporter heeft hij regelmatig op de massagetafel gelegen en weet uit ervaring hoe weldadig het aanvoelt als verkrampte spieren door kundige handen worden gemasseerd. Toen hij vanwege lichamelijke klachten gedwongen werd zijn werk als metselaar op te geven, stortte zijn wereld even in. Wat nu, na 37 jaar in de bouw te hebben gewerkt? Via het loopbaantraject van Espeq kreeg hij begeleiding naar een nieuwe betrekking. En dat bracht Frans op het idee iets te willen doen wat dicht bij hemzelf ligt: ontspannings- en sport massage. „Ik ben bij de fysiotherapeut regelmatig behandeld voor klach ten in de nek en schouders. Na te hebben geïnformeerd of het werk als masseur binnen mijn mogelijkheden ligt, ben ik de schoolbanken weer in gegaan." Frans heeft de eenjarige opleiding voor ontspanningsmassage met suc ces afgerond. Het was voor hem, gezien zijn eigen lichamelijke gesteld heid, des te belangrijker om de techniek meer dan goed te beheersen. „Want een verkeerde houding en techniek is op den duur pijnlijk voor mij als masseur." Om zijn werkterrein te verbreden heeft Frans ook de technieken voor hotstone massage en etherische oliën geleerd. Bij hots- tone massage werkt Frans met hoogwaardige lavastenen, die 'au bain marie' tot de juiste temperatuur verwarmd worden en op verschillende plaatsen op het lichaam worden gelegd. De spieren worden zo heerlijk warm en gecombineerd met een ontspanningsmassage komt het lichaam helemaal tot rust. Van etherische oliën worden een aantal druppeltjes plantenextract vermengd met een basis massageolie, zodat tijdens het masseren de olie in de huid kan dringen en zo zijn uitwerking kan heb ben. Beide behandelingen zijn heerlijk om te ondergaan. Frans lacht: „Ik heb het al meegemaakt dat mensen hierbij in slaap zijn gevallen op de behandeltafel." Frans kreeg de smaak van het masseren helemaal te pakken en hij wilde zijn kennis graag uitbreiden. Daarom heeft hij zich ook op de sportmassage toegelegd. En daarbij kwamen zijn connecties in de voet balwereld goed van pas.Via spelers van het eerste elftal van Meervogels kwam ik in contact met sportmasseur Ruud de Boer. Samen met fysio therapeut Jan Willem Kramer verzorgen wij nu de selectie. Naast de the orieopleiding heb ik door hen bij Meervogels veel praktijkervaring op kunnen doen als sportmasseur. Sportmassage is een intensere massage, waarbij je veel dieper masseert om knopen en blokkades op te heffen." Inmiddels behandelt Frans de selectie van Meervogels voor en na de sportinspanning en gaat hij regelmatig mee naar wedstrijden. Frans werkt vanuit een praktijk aan huis. Maar op afspraak kan hij ook thuis bij de mensen langskomen. Hij neemt dan een mobiele behan deltafel mee. Toegegeven: in de decembermaand ben je misschien wat gevoeliger voor sympathieke, lieve gestes. We zijn deze maand immers heel intens bezig met het bedenken van manie ren om iets extra's voor anderen te betekenen: een cadeautje hier, een donatie daar. En misschien klinkt het wat sentimenteel, maar ik wil u toch deelgenoot maken van mijn dankbaarheid jegens u en het management van AH 't Loo (in de persoon van de heer C. Groot) die ik mij bewust was toen ik de statie geldbonnetjes sorteerde alvorens ze te verzilveren. Unicef voert momen teel actie tegen de kindersterfte die wereldwijd (schrik niet) 19.000 kinderen per dag treft. Te gek voor woorden natuurlijk, en absoluut niet acceptabel! De slogan die deze actie ondersteunt, is 'Wij gaan voor 0', want elk kind dat sterft aan te behandelen of te voorkomen ziek ten, is er immers één te veel! Neemt u van mij aan, dat het doneren van uw statiegeldbonnetjes een serieuze bijdrage is aan deze actie. Dank! mw. J. M. Luken Unicef Alkmaar e.o. Met verbazing heb ik de ingezon den brief 'parkeerbeleid XIV' gele zen. Mevrouw R.H. uit E.B heeft een kennisje wel eens iets horen zeggen over een ambtenaar die 'kennisje' staande hield toen haar hond losliep op een terrein waar dat niet mocht. Het oordeel van R.H. was: 'Bijzonder Onaangename Ambtenaar'. Is het Niet Bijzonder Onaangenaam dat de Uitkijkpost zo'n brief over van horen zeggen honoreert met een plaatsing. Dan ken ik er nog wel een paar: mijn buurman vertelde over zijn dochter die moest nablijven van haar docent wiskimde van het J.P.T toen ze haar huiswerk niet afhad. Wat is dat een Bijzonder Onaangename Docent? Mijn schoonzoon vertelde over een vriend die reed te hard en die... Mijn collega vertelde over zijn zoon die maakte met voetballen een sliding entoen... Wessel van Schagen Heiloo Uit de diverse stukjes in de Uitkijkpost zou ik kunnen con cluderen dat de Bijzondere Opsporings Ambtenaren (BOA) zeer actief zijn bij het handhaven van parkeerovertredingen. Hoe kan het dan dat met name bij het Loo op vrijdagen (eind van de middag) en zaterdagen regelmatig mensen zijn die of buiten de vak ken parkeren en op de rijbanen van het parkeerterrein parkeren, zonder dat tegen deze overtredin gen wordt opgetreden? Of werken de BOA's alleen op de tijden waarop de gemeentelijke diensten beschikbaar zijn (dus maandag tot en met donderdag van 08.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur?) en alleen bij droog weer? Bijvoorbeeld: 14 december: iemand zet zijn auto vlakbij de voetgangersoversteekp laats neer op de rijbaan om een bloemetje te kopen. Gevolg: opstopping. Andere auto geparkeerd voor de glasbak ken. Ga maar door. Dit is maar een voorbeeld, maar komt zeer vaak voor. Misschien toch overwerken om parkeerexcessen te beboeten? G. ten Pierick Heiloo HEILOO - De kapel van GGZ NHN aan de Kennemerstraatweg is tijdelijk gesloten. De zondagsdiensten en de kerst viering zijn te volgen in de Tuinzaal van het Ontmoetingscentrum, naast de kapel aan de Olvendijk. Iedere zondag wordt er om 10.00 uur een dienst gehouden. De kerstviering is op maandag 24 december om 20.00 uur. Vanaf 19.30 uur worden er kerstliederen gezongen. De kerst stal krijgt een plaats in de grote zaal van het Ontmoetingscentrum. Daar komt men op kerstavond bij elkaar. Voorgangei's zijn Marie-José van Bolhuis en Paul Jacobs. Muziek wordt verzorgd door de zang groep onder leiding van Leonie Hennekens, Jan Bruin op de vleu gel, Mechteld en Leonie Hennekens en Beatrijs Koet op de dwarsfluit. HEILOO - Tijdens de collec teweek van het Nationaal MS Fonds is het mooie bedrag van 1885 in Heiloo opgehaald. Met het geld dat de collectanten hebben opgehaald blijft het Nationaal MS Fonds zich inzetten voor onderzoek naar MS en een betere kwaliteit van leven. Hebt u de collectant gemist, dan kimt u uw bijdrage overmaken op giro 5057 te Maassluis! Wilt u bij de collecte van volgend jaar helpen als col lectant? Neem contact op met tel. 010-5919839 of via www.nationaalmsfonds.nl. HEILOO - Bibliotheek Heiloo is tijdens de beide kerstdagen en op Nieuwjaarsdag gesloten. De ove rige dagen is Bibliotheek Heiloo normaal geopend. Tijdens school vakanties vervalt het voorlees- halfuurtje op woensdagmiddag (14.30 uur) in Bibliotheek Heiloo. Op woensdag 2 januari wordt er dus niet voorgelezen HEILOO - Het Nivon Heiloo biedt de basiscursus zonnekindpoppen aan, onder leiding van docente Trudy Bolleman. U maakt vier poppen van natuurlijke materia len, te weten: wiegekind, peuter, kleuter en schoolkind. Voor alle materialen wordt gezorgd. Voor extra informatie kimt u terecht op www.nivonheiloo.nl of bij Reina Mulder, tel. 072-5333127 en Ria van der Laan, tel. 072-5333217 of info@nivonheiloo.nl. De cur sus vindt plaats in de Hofdijk, Mariënstein 178A te Heiloo. HEILOO - Donderdag 20 decem ber is de laatste klaverjasmiddag van de S.B.O in het Trefpunt te Heiloo. Er wordt gekaart om mooie prijzen maar vooral voor de gezelligheid. Aanvang 13.30 uur. Deelname 3,- inclusief kof fie/thee. Voor informatie Jacinta, tel. 072-5119891. In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex BTW. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 5