Hotel-Restaurant Fletcher voor 3FM Serious Request Proeven bij De Ontdekking Feestelijke uitreiking Heilooër Ondememingsprijs 2012 Prijsuitreiking 500 actie 't Loo Van der Steen doneert giften aan 't Beestenboetje en Theaterbende H E I L O O Zondagmiddag Café Kerstprogramma Fitness voor vrouwen Glasfusing Kunstgeschiedenis Vilten voor gevorderden Het Rode Kruis Mergelbeeld Computeren Vervolgcursus Windows Digitale camera en PC Bereikbaarheid UITKIJKPOST 19 DECEMBER 2012 HEILOO - Fletcher Hotel-Restaurant Heiloo steunt de negende editie van 3FM Serious Request. Bij elk verkocht 3-gangen diner wordt 1,- aan het goede doel van 3FM gedoneerd. Dit jaar vraagt de actie aandacht voor de miljoenen baby's die hulp nodig hebben om te kunnen blijven leven. Een stille ramp die wereldwijd elk jaar 5,5 miljoen slachtoffertjes maakt en het gevolg is van gebrek aan medische zorg en begeleiding. Daarom wil Hotel- Restaurant Heiloo samen met de hulp van de lokale gasten een steentje bijdragen. Fletcher start in december ook een voucheractie. Van iedere verkochte voucher doneert Fletcher Hotels 1,- aan 3FM Serious Request. Boeken gasten ontbijt bij dan doneert Fletcher 2,- en bij het bijboeken van een 3-gangen diner wordt het bedrag verdrievoudigd, naar 3,-. Op de actiewebsite wordt door middel van een teller de stand bijgehouden. HEILOO - Aanstaande zaterdag, van 14.00 tot 17.00 uur staan de makers van Ter Coulster dubbel en Heilooër Blond bij ons in de Ontdekking. U kunt ze alles vragen over de achtergronden van het bier, het proces en natuur lijk ook hoe lekker het is! En misschien wel een klein beetje proeven? Naast het 'nieuwe' Ter Coulster dubbel introduceren wij ook van Domori een geweldige truffel in puur en wit. Maar ook voor uw pakket kimt u nog bij ons terecht. De Ontdekking, Stationsweg 74, Heiloo, tel. 072-5333308, www.de-ontdekking.eu, info@de-ontdekking.eu. HEILOO - Op vrijdag 14 december heeft burgemees ter Hans Romeyn in brasserie in 't Groen de eerste Heilooër 'Ondememingsprijs' en 'In de Kijkerprijs' uitgereikt. De prijzen zijn in het leven geroe pen door ondernemersvereniging Ondernemend Heiloo. De feest avond stond in het teken van 'Passie voor ondernemen'. De Ondememingsprijs is een wis- selprijs die voortaan elk jaar zal worden uitgereikt aan een in Heiloo gevestigde ondernemer die zich in de loop der jaren bewezen heeft, innovatief en/of duurzaam onder neemt waarbij personeel de kans krijgt zich te ontwikkelen en waar van het bedrijf een maatschappe lijke waarde vertegenwoordigt voor Heiloo. De In de Kijkersprijs is dé prijs voor de waardering voor een jong en innovatief bedrijf. Bij de In de Kijkersprijs staan innovatie en creativiteit centraal. Beeldend kunstenaar Ditta Engel heeft de prijzen weergegeven in bronzen beelden. De prijzen zijn toegekend door een onafhanke lijke jury, bestaande uit wethouder Hero Veger, Pieter Kaldijk (Kamer van Koophandel Noord-Holland), Henk Smit (accountant), Erik Minnema (Rabobank Noord West Kennemerland) en Annemarie Spaans (Heiloo-online). Hans Romeyn reikte de 'In de kijkerprijs' uit aan Yassine Hanyn van Silhouet La Locanda. De Ondememingsprijs 2012 was voor Leo Erkamp van Erkamp Projeetserviees. Links de winnaar van de 'in de Kijkerprijs'; Yassine Hanyn van Silhouet La Locanda. Leo Erkamp van Erkamp Projectservices won de eerste Heilooër Ondememingsprijs. Foto: Caroiien Breed HEILOO - Op woensdag 12 december ontvingen negen deelnemers een prijs in het kader van de Actie Winkelhof 't Loo 500,- contact cadeau. Veel blije gezichten op deze woensdagmiddag in het restaurant van de Hemavestiging. Na een warme ontvangst met koffie en thee werden de deel nemers verblijd met de feestelijke prijzenpakketten. De prijswinnaars van de tweede ronde van de 500,- actie zijn: eerste prijs: Margreet Sehouwenaar, de hoofdprijs van 500,- contant, tweede prijs - Simone Bakker, een goed gevulde boodschappenwagen van Albert Heijn. De overige prijswinnaars ontvangen een mand, gevuld met cadeaus en waardebonnen, en dit zijn: mevrouw Edelman, W. van Diepen, mevrouw Bruin, J. Visser, S. Rus, A. Bmijn, M. Bakker. Foto: Ricardo Marcker HEILOO - Op 10 november werd de showroom van Van der Steen Autobedrijf aan De Oude Werf 4 omgetoverd tot een trendy club; het decor waartegen het 25-jarig jubileum op feestelijke wijze werd gevierd met alle medewer kers, familie en trouwe relaties. Joop en Maarten van der Steen vroegen hun gasten geen cadeaus mee te nemen maar een gift te doneren. Deze opbrengst van gif ten, ruim vierduizend euro in ieder geval ten gunste moest komen van organisaties die; gedragen wor den door vrijwilligere, de jeugd in Heiloo ten goede komen en bij voor keur een groen karakter hebben. Gekozen werd uiteindelijk voor 't Beestenboetje en de Theaterbende, 't Beestenboetje is de kinderboer derij in het gemeentebos aan de Ter Coulsterlaan. Lideke van Riel nam namens 't Beestenboetje met veel plezier de gift in ontvangst. Het uitgangspunt van stichting De Theaterbende is mensen weer bij zichzelf laten komen zonder altijd uit te gaan van him achtergrond, geschiedenis of aangeboren eigen schappen. Door toneelspel, impro visaties en nadenken over wat er allemaal in je hoofd opkomt kom je dichter bij jezelf en heb je plezier in de interactie met anderen. De voor bereidingen voor het stuk 'Lang en gelukkig' dat zij gaan spelen in the ater de Beim in april 2013 zijn in volle gang. Joop en Maarten van der Steen bedanken alle gulle gevers! STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Op 23 december is het zondag middagcafé in het Trefpunt weer geopend van 13.30 tot 16.30 uur. Theo en Els Spigt verzorgen op zondag 23 december een sfeervol keretprogramma. Zij brengen een gezongen kerstverhaal ten gehore. Ook is er voordracht en worden er liederen gezongen. Aanvang 14.00 uur. Entree 7,50. Enkele deelnemers kimnen nog instromen in de cursus Fitness voor Vrouwen. Op woensdagmiddag van 14.45 tot 15.45 uur in de gymzaal aan de Burenweg in Heiloo. Voor informatie en/of opgeven bel 072- 5331297. De cursus glasfusing met glas kunstenaar Lucia Admiraal begint op woensdag 30 januari om 19.30 uur. Glasfusing is het smelten van verschillend gekleurde stukjes glas. In de oven of met de hotpot in de magnetron. U gaat. een glassieraad, wand- of hangobject maken of welk kunstwerk uw fantasie ook ingeeft. De kosten bedragen 85,- voor zes lessen exclusief 35,- materiaal kosten. De nieuwe cursus van kunsthis toricus Anja Kalis gaat over moder ne kunst. Welke oude meestere zijn inspiratiebron van hedendaagse kunstenaars? De eerste les is op dinsdag 22 januari van 10.00 tot 12.00 uur. De prijs is 72,50 voor 6 lessen. Op de dinsdagen 8 januari, 26 februari en 26 maart van 19.30 uur tot 21.30 uur is de cursus vilten voor gevorderden. Neem handdoek en plastic zak mee. Drie lessen voor 60,-. Het Rode Kruis presenteert zich op woensdag 9 januari in het Trefpunt. Telefooncirkel, boot tochtjes per Henry Dimant, gezins vervangende tehuizen, noodhulp, alles passeert de revue met film en presentatie. Aanvang 10.00 uur. Toegang gratis, belt u even dat u komt? 072-5331297. De cursus mergelbeeld voor beginners onder leiding van Trudi Buis begint op vrijdag 4 januari om 13.30 uur. Mergel is een zachte steensoort die zich makkelijk laat bewerken. De prijs is 80,- voor zes lessen van twee uur, exclusief steen 2,- per kilo). De cursus "Kennismaken met de computer" start op maandag 7 januari om 9.30 uur en is bedoeld als basis voor wie weinig of niets weet van de computer. Alle onder delen komen aan bod: de besturing van het systeem met muis en toet senbord, tekstverwerken, internet, e-mail, foto's, film, muziek. Zes lessen van twee uur voor 93,50, exclusief cursusboek 15,-. Dit veivolg op de basiscursus begint op dinsdag 8 januari om 13.30. De Windows Verkenner wordt behandeld. En u leert zelf mappen maken, het systeem over zichtelijk inrichten, updaten, down loaden en nieuwe programma's installeren. De cursus is voor v rij- wel iedereen geschikt, of u nu werkt met Windows XP, -Vista of met -7. Vier lessen van 1 1/2 uur voor 55,- exclusief handleiding 10,-. In deze workshop leert u omgaan met de digitale fotocamera. Hoe krijgt u de foto's op de gewenste plaats in de computer. En dan natuurlijk diverse manieren om de foto's te bekijken en te bewerken. 3 lessen van 1 1/2 uur voor 45,- exelusief handleiding 5,-. Start op dinsdag 8 januari om 15.30 uur. De receptie van Stichting Welzijn Heiloo is op de volgende dagen bereikbaar: 24, 27, 28 en 31 decem ber tussen 08.30 en 12.30 uur. Het Trefpunt is gesloten van maandag 24 december t/m dinsdag 1 januari.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 9