viif iiuppil! Kerstwens vanuit Nepal H E I L O O Samen het verschil maken! Een goede toekomst? Twee kerstengeltjes in Heiloo Ojee wat gaat er gebeuren Ach wat loop ik toch te zeuren Een steur geweld kwam over me heen Ik struikel zowat over mijn eigen been Ik sta in het weideland heel alleen Mijn takken zijn vol en groen Wat gaan ze met me doen? Ze willen mij gebruiken voor het kerstfeest Ze willen mij versieren Alleen om hun te plezieren We gaan met zijn allen van dit feest genieten Van de boom, het eten en elkaar Dan wordt het een mooie kerst dit jaar. Een goede toekomst! De kerstboom UITKIJKPOST De samenleving om ons heen verandert in een rap tempo. Het is crisis en dat schijnt nog wel een tijdje te gaan duren. De regering bezuinigt, onder andere op de zorg. De gemeente wordt steeds meer verantwoordelijk voor de besteding van bepaalde bud getten. De gemeente zorgt ervoor dat het geld ingezet wordt waarvoor het het meest nodig is, voor de meest kwetsbaren onder ons. Eigenlijk roept deze tijd ons op om allemaal de handen ineen te slaan. Het is een oproep aan profes sionele organisaties in de zorg en in het welzijn, aan vrijwilligersor ganisaties, sportverenigingen en ondeiwijs, aan de gemeente en het bedrijfsleven. Iedereen ondervindt de gevolgen van de crisis. We moe ten hier samen antwoorden voor vinden. En dat gebeurt ook! Veel mensen zetten zich al vrijwillig in voor anderen op veel verschillende manieren. Er ontwikkelen zich allerlei mooie initiatieven van teams waarin professionals en vrijwilligere met elkaar de kar trekken. Het is soms nog wat onwennig, maar ze zetten door en het helpt en dat levert voldoening op. Een campagne als Goede Maatjes is zo'n initiatief. Professionals begeleiden vrijwilligere die, nadat ze een korte training hebben gehad, bij demen terenden thuis begeleiding bieden. Een mooi project als Gouden Dagen spreekt ook aan. Daarin organiseren vrijwilligere met veel plezier voor senioren die zelden de deur uit komen een dag met een gouden randje. Op een oproep aan inwoners om te komen helpen bij de interne verbouwing van de bibli otheek, meldden vele vrijwilligere zich en zij hadden een supergezel- lige klusweek. Ook in het Trefpunt wordt met inzet van vrijwilligere én met bijdragen van het bedrijfs leven gewerkt aan een opfrisbeurt. Dit soort dingen zijn zo leuk om te doen en het levert zoveel positieve reacties op. Het schept een band en iedereen die bij de bibliotheek of het Trefpunt komt, merkt en voelt dat. Wij wonen in een geweldig doip! Ik mag dagelijks ervaren dat heel veel mensen, van jong tot oud, met plezier him talenten zomaar voor anderen inzetten. Laten we daar trots op zijn en hen laten weten hoe we dat waarderen! Samen maken we het verschil en als er ooit een tijd was dat dat verschil nodig was, dan is het nu! Ik wens u gezellige feestdagen en laten we van 2013 samen iets moois maken, ter ondersteuning van anderen en plezier voor onszelf. Marian van Dam Directeu r Stichting Welzijn Heiloo Veldwerk twee weeshuizen met totaal zestig wees- en gehandicapte kinderen. In de negen daycare- centra van Stichting Veldwerk krijgen totaal 267 kleine kinderen een veilige dagbesteding en hun eerste educatie. Deze kinderen zijn behoed voor kinderarbeid, of om opgesloten te worden in het onvei lige hutje, als hun moeder naar haar werk gaat. Op dit moment gaan er ook 154 kinderen via ons studie fonds naar school. Sommige bij een overheidsschool, sommige bij een privéschool. Maar er zijn ook wees kinderen zonder thuis, die gaan full- boarding naar de kostscholen. Dat is voor ons een kostbare zaak, want één zo'n student kost ongeveer 900 euro per jaar. Maar daarmee heeft dat weeskind wel uitzicht op een respectvolle toekomst. Maar 'de crisis' in het westen heeft grote invloed op ons werk voor de armste bevolkingsgroep in Nepal, dus vandaar deze Kerst-oproep; 'help ons helpen' en help Stichting Veldwerk door de crisis! Triodos Bank 25.46.61.610 t.n.v Stichting Veldwerk Egmond-Binnen Voor meer informatie, zie www. stichting-veldwerk.nl en reacties of vragen veldwerk@gmail.com Vanuit koud Nepal, fijne kerstdagen toegewenst René Veldt Stichting Veldwerk Het jaar 2012 zit er alweer bijna op. Zo rond de kerstda gen en oud en nieuw nemen we vaak de tijd om terug te kijken op het afgelopen jaar. 2012 is een jaar waarin weer heel veel is gebeurd. De kran ten hebben iedere dag over slecht, minder slecht en soms ook wel over goed nieuws geschreven. Ook op de tele visie, in de journaals, was er hetzelfde beeld. Ook in onze mooie gemeente hebben we weer veel zaken meegemaakt: vreugde en verdriet, mooie dingen en minder mooie dingen. Onze onvolprezen Uitkijkpost heeft daar veel over geschreven. Ook hebben veel mensen de Uitkijkpost gebruikt om him mening kenbaar te maken over verschillende zaken die er in de gemeente spelen. En tegenwoordig zijn er ook de sociale media waar u in de gelegenheid bent uw mening kenbaar te maken. En u heeft dat ook gedaan. En dat is goed. Het komende jaar willen we graag gebruiken om te werken aan een nieuwe Toekomstvisie 2030. Een toekomstvisie hoe ons doip er uit zal moeten gaan zien de komen de jaren, blijven we zelfstandig, wat moet de rol van de gemeente zijn, hoe zal onze financiële positie zich ontwikkelen, wat kimnen we nog wel en wat niet meerHet zijn heel veel vragen waar we een antwoord op willen zoeken samen met u! Met het vieren van het kerstfeest vieren heel veel mensen de geboorte van een Nieuw Begin. HEILOO - Eind vorig jaar kwamen twee kerstengeltjes naar Heiloo om daar te werken, in eigen land was er geen werk. Zij gingen net als Jezus en Maria op stap naar het onbekende om iets van hun leven en studie te maken. En zie, één jaar later gaat het heel erg goed met de kerstengeltjes. Ze heb ben al veel inwoners van Heiloo ontmoet en hebben het erg naar hun zin. Ze laten iedereen weten dat ze heel blij zijn met alle aardige mensen en de mooie omgeving. Wie deze kerstengeltjes zijn? Laia Horens en Macarena Gonzalez, de tandartsen van de Strandwal! Aangeleverde foto Nu 50 jaar geleden groeide ik op in een groot boerengezin waar het crisis was, armoede troef! Mijn moeder overleed veel te vroeg, de jongste van de negen kinderen was toen 4 jaar jong. En ik moest elke dag om 05.00 uur opstaan, om hard mee te werken op de boerderij, en ondertussen werd er nauwelijks wat ver diend. Maar de gedachte toen bij mij was, omdat wij naar school konden; Tater krijgen wij het beter'! En inderdaad, later kreeg ik het beter. Maar toen ik de eerste keer in India aan het werk was en al die armoede om mij heen zag, naast al die kin derarbeid, knaagde er iets bij mij. Ik ben in een beter nest geboren dan zij, bedacht ik. En dat deed mij besluiten om mijn leven in Heiloo in te ruilen voor het werken met wees- en gehandicaptekinderen in Nepal. Want ik had het gevoel dat mijn werk daar meer toegevoegde waarde had en ikzelf beleefde veel meer arbeidsplezier. En zo startte ik Stichting Veldwerk, en begon met het bouwen van scholen, het opzetten van weeshuizen; zorgen dat arme kinderen nu ook naar school konden, net als ik vijftig jaar terug. Momenteel heeft Stichting Een nieuw begin, net zoals we ook het begin van het nieuwe jaar met elkaar vieren. Iedere keer weer krijgen we de gelegenheid opnieuw te beginnen met elkaar, geven we elkaar de beste wensen en mogen we nadenken hoe we invulling gaan geven aan dat nieuwe jaar. Het gemeentebestuur nodigt u allemaal uit het komende jaar mee te denken over de toekomst van Heiloo. U doet toch ook mee? Ik ga er van uit! Met elkaar gaan we voor een goede toekomst voor Heiloo, voor onze inwoners, ondernemers, instellin gen en organisaties, kortom: voor ons allemaal! Ik wens iedereen hele goede kerstdagen, een goed (en veilig!) uiteinde en een heel geluk kig en gezond 2013! Ik wens u een goede toekomst! Hans Romeyn Burgemeester van Heiloo Meneer Jelle Haanstra De Loet, kamer 149, Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 11