Gebedsverhoring kerstmis 2010 Dammen Een blik op de wereld. Kerstboodschap met de Boodschappen Plus Bus De liefde wint altijd HoodschappcnPlu&Bu: Bijna een jaar geleden nam Heiloo afscheid van 'het gele gevaar' en dat vonden veel mensen jammer want ze waren er aan gewend geraakt. Drie jaar lang kwam het knalgele busje van Buurtbus Heiloo dagelijks driemaal per uur in het dorpscentrum om haar klanten af te zetten of op te halen. Ik weet nog goed hoe blij de chauf feurs en het bestuur in december 2008 waren, toen de bus vol trots en met muziek gepresenteerd werd bij het oude raadhuis en de toen malige wethouder Rob Opdam een eerste proefrit op de rotonde mocht maken. Ruim 3 jaar heeft ons gele leasebusje dienst gedaan, maar op 13 jarige leeftijd, toen het echt te oud werd, is 'het gele gevaar', zoals chauffeurs haar soms noemden, ingeruild voor een splinternieuw wit exemplaar dat verrassend mooi past bij het Witte Kerkje, wanneer de passagiers in- en uitstappen op het Looplein. Inmiddels is de Boodschappen Plus Bus volgeplakt met reclame-stickers van een 7-tal sympathieke ondernemers en nu de bus al weer bijna een jaar door alle wijken van Heiloo toert, is men de ouwe trouwe liefde vergeten en al weer helemaal gewend aan de nieuwe look, de luxe en het comfort van de nieuwe buurtbus. Teiwijl de nieuwe landelijke rege ring flink haar best doet om te bezuinigen op de zorg voor ouderen in him eigen directe omgeving, waardoor de kans bestaat dat veel ouderen thuis zullen verpieteren in him eenzame isolement, zorgt Heiloo goed voor haar kwetsbare ouderen. Dankzij gemeentesub sidie, sponsorbijdragen en gulle gevers kan de Boodschappen Plus Bus haar rondjes om de Witte Kerk nog jarenlang gegarandeerd blijven rijden en haar leden-passagiers op een comfortabele én goedkope manier (slechts 15 per jaar) naar de winkels brengen om nog lekker zelf hun dagelijkse, wekelijkse en jaarlijkse kerstboodschappen te kunnen doen. Wij mogen terecht trots zijn op ons doip Heiloo en vooral op de inmid dels negentig chauffeurs die zich vrijwillig en zonder geldelijke ver goeding inzetten voor de Buurtbus in Heiloo en voor de Regiobus naar Egmond. Dat er zoveel vrijwilligers bereid zijn om zich met hart en ziel in te zetten voor deze kwetsbare groep ouderen is een lijn idee in deze steeds harder wordende tijd van ieder voor zich en God voor ons allen. John Daas (voorzitter van Buurtbus Heiloo) en Tim van der Lans (oud PR man van Buurtbus Heiloo) Mijn dochter Amber heeft op 20 december 2012 haar eerste Kerstgala en haar jurk hangt al weken aan de kastdeur. Volgens Amber zijn er nog bijpassende schoenen nodig en eigenlijk ook mooie glinsteroorbellen. Haar gala kapsel is ook uitgebreid besproken: een losse knot met een lint in het haar. Zij geniet zichtbaar van alle voorbereidingen en kijkt met haar vriendinnen al weken uit naar die voor hun zo bijzondere avond: bijna 16 jaar en dan je eerste Kerstgala op de middelbare school! Het plan ligt helemaal klaar: omkle den bij ons thuis, dan iedereen op de foto en vervolgens een hele avond feesten in Kerstsfeer. Op een middag komt Amber uit school, wat stiller dan andere. Amber had aan een klasgenootje - wij noemen haar nu even Anne- gevraagd of zij ook naar het Keretgala gaat. Anne zei: „Nee hoor, een Keretgala is niets voor mij. Ik houd er niet zo van." Amber vertelt wat meer over Anne. Anne zit vaak alleen in de klas, maar ook in de pauzes ziet Amber haar zelden bij één van de vele tafeltjes staan. Heeft Anne eigenlijk wel vriendin nen? En wil zij daarom misschien niet naar het Kerstgala? Dan vraagt Amber: „Mama, zal ik Anne vragen of zij met mij naar het Keretgala wil gaan? Dan kan zij ook hier komen en wil jij dan haar haar doen? Maar hoe komen wij aan een jurk? En wat zullen mijn vriendinnen hiervan vinden? Ach, daar komen wij wel uit. Ik ga het gewoon doen. Ik weet zeker dat Anne wel graag naar het Keretgala wil. Welk meisje van 15, 16 jaar wil dit nu niet?" Het is even stil. Dan vervolgt Amber: „Ik wil dat Anne er het mooiste uitziet van ons allemaal! En anders mag zij gewoon mijn jurk aan, mama." De volgende dag in de klas vertelt Amber haar plan. En tot haar verrassing reageren de andere meisjes heel positief. Spontaan rent Roos op Anne af en vraagt: „Anne, ga je met ons mee naar het Kerstgala?" Verrast licht Annes gezicht op: 'Ja, dat wil ik wel.maar hoe kom ik aan een jurk en.Verschillende meisjes drommen om Anne heen en roepen door elkaar: „Ik heb nog een jurk!" „En wij regelen je schoenen wel." „Je mag van mij mooie oorbellen lenen." „Kom bij ons thuis om je om te kleden, dan doet mijn moeder jouw haar." 20 december 2012: de wereld maakt zich op voor Kerst. De kerstboom staat, de kaareen gaan weer aan: overal is licht en warmte. Een tijd van verbinding met elkaar. Niet voor even, maar gewoon., voor altijd! Zo'n tien meisjes zitten bij ons thuis op de bank. Zij hebben hun galajurk aan, hun haren opgestoken. Hoge meis jesstemmen dansen door de kamer, vol levenslust en verwachting. Stralende gezichtjes, één voor één. Keretgala! En Anne? Anne ziet er prachtig uit! Haar glimlach verraadt haar blijd schap en samen met haar nieuwe vriendinnen gaat zij op weg.de wereld in! My Ham de Sa in Heiloo Het was Eerste Kerstdag. Ik was tien jaar en hield niet van dammen, des te meer van belletjetrek. Ergens halver wege de middag, op het dooie punt tussen lunch en diner, vroeg mijn vader of ik een potje met hem wilde dammen. Ik had geluk: het damspel was uitgeleend. 'Dan ga je het maar halen', luidde zijn wens. Ik ging, want stenen en bord waren van hem, en hij wou geen gekibbel. Het vriendje aan wie dambord en stenen waren uitgeleend, woonde niet ver bij ons vandaan. Langzaam lopend, brede lussen draaiend over het trottoir om tijd te rekken, kwam ik langs het huis van de man die door ons vriendenclubje als 'eng' werd bestempeld. Snel liep ik voorbij. Ik kwam tenslotte aan bij het huis van mijn vriendje. Jammer, hij was thuis en even later liep ik met bord en doosje damschijven dezelfde weg terug. Ik aarzelde bij het huis van die enge man. Nü zou het kimnen. Er was niemand te zien in de stille straat. Als ik nu belletje trok zou niemand getuige zijn van mijn 'heldendaad', helaas. Toch deed ik het. Ik klemde bord en doosje onder mijn linker arm en stapte op de deur af. Eén ruk aan de bel, dan langs het raam, hoekie om, dat was alles. Niemand had het vóór mij ooit gedurfd. Ik zou de eerste en misschien wel de enige zijn. Ik pakte de belknop ste vig beet, gaf er een harde ruk aan en het volgende ogenblik lag ik ach terover met de knop in mijn hand. Het bord kletterde op de straat, het doosje viel open en de schijven rolden alle kanten heen. Rapen of rennen? De tweestrijd duurde kort maar was zeer hevig. Ik koos voor rapen en dus voor de onvermijde lijke straf. Ik ging op mijn hurken zitten en begon de stenen bij elkaar te zoeken. De deur ging open en daar stond hij. Even keek ik op, ver wachtte een woedende uitval, maar zijn gezicht stond vriendelijk. Rustig bleef hij in de deuropening staan wachten, terwijl ik alle schijven weer in het doosje terugdeed. Toen ik alle stenen bij elkaar had, richtte ik mij op en stond tegenover hem. Ik was bang en in de war. Ik gaf hem de knop van de bel in zijn uitgestoken hand. Daarna zei hij rustig: 'Kom jij eens even bin nen, jongeman.' Ik stapte, alweer een beetje gekalmeerd, vóór hem de huiskamer binnen. Zijn vrouw kwam even later met een glas limonade uit de keuken. Vriendelijk vroeg de man: 'Hou jij zo van dam men?' Ik knikte ja en nee. 'Moetje gauw thuis komen?' Weer zo'n vage knik. 'Zullen we dan snel een potje dammen?' vroeg hij. Even was het stil. Toen liet hij er met zachte stem op volgen: 'Wij hebben namelijk geen kinderen, zie je.' Nu nog ver denk ik hem ervan dat hij me heeft laten winnen. Dick de Scally Het kindje dat 2000 jaar gele den geboren is in een stal in Bethlehem, heeft zo'n der tig jaar later gezegd: „Ik ben de weg, en de waarheid en het leven...." In 2010 was ik (Dirk Best uit Heiloo samen met Hans Klaver uit Alkmaar) met de kerst, in het dorp Telechiu dat 20 kilometer achter de grote grensplaats Oradea in Roemenië ligt. Bij het boodschappen doen voor de kerstdagen kwam ik in het winkelcentrum een kennis tegen. Ze had haar armen vol met de lege DVD's die in de aanbieding waren. Op mijn vragend-verwonder- de blik antwoordde ze dat ze van plan was alle kerstfilms, die de tv de komende dagen laat zien, op te nemen. „De meeste tv-films door het jaar heen zijn met veel geweld en actie," zei ze, "en vaak loopt het ook nog slecht af. Ik houd van de films met Kerstmis. Ze zijn dan misschien wel heel romantisch, maar het komt uit eindelijk wel goed tussen man en vrouw en tussen oudere en kin deren. Het is vaak ook spannend, maar het loopt goed af. De liefde wint altijd." één van mijn dochters mij belde met de trieste mededeling dat haar schoonvader door een hartinfarct dood van zijn stoel was gevallen en omdat er laat werd begonnen met reanimeren, waarschuwde de dienstdoende arts dat daardoor zeer ernstige hersenbeschadiging zou kimnen optreden. Wat wil je dat ik doe, vroeg ik, zal ik vragen of men er hier voor wil bidden? Pap, doe maar watje goed dunkt! Toen ik het verhaal vertelde aan de pastor en hem vroeg om te bidden voor herstel, kwamen er direct heel veel mensen om ons heen staan en begonnen te roepen en te smeken tot God waardoor ik kippenvel op rn'n armen kreeg. De schoonvader herstelde zeer voorspoedig en vol komen en wij ontmoeten elkaar bij onze kinderen en kleinkinderen en zeggen dan: God is goed! Dirk Best Heiloo De liefde wint altijd. Dat is niet alleen een goed thema voor een kerstfilm, het is de kerstboodschap in een notendop. Het is zo'n geliefde boodschap, dat Kerstmis als het meest belangrijke feest in het jaar wordt ervaren. Het is als feest niet kapot te krijgen, zo blijkt ieder jaar weer uit de verhalen van mensen en uit onderzoek. We willen vieren dat het goed afloopt. Het kan nog zo moeizaam gaan tussen mensen, tus sen geliefden, tussen kinderen en oudere, maar de liefde wint altijd. Er kan nog zoveel duisternis zijn in het leven, zoveel leegte of verlies, maar het licht zal het winnen van het donker. Dat vieren we met Kerstmis. En met velen vieren we dat ook in een kerk. We willen ons laten raken, alsof we diep voelen dat de liefde en de verbondenheid die we vieren, dat die groter is dan ons mensen. We voelen dat die liefde met God te maken heeft. Een kind, een pas geboren kind, brengt ons samen met Kerst. In dat kind, in elk kind, wordt het goede/ God geboren. Een verhaal met een goede afloop. Een kind, elk kind, doet op ons een appel om de wereld mooier te maken, veiliger, om te zorgen voor geborgenheid en vrede, om het te vertellen van liefde ondanks alle pijn en tekort. Mag ons hart daarvoor openstaan, mogen wij op toekomst en geluk gericht blijven. Dat wens ik u allen toe. Een zalig Kerstfeest toegewenst. Mag ook voor u en uw geliefden deze dagen de liefde het winnen. Johan Oiling Pastor in de regio HALE en in het bijzonder in Limmen Wij deelden daar de voedselpak ketten uit die wij kregen van het winkelend publiek in onder andere Heiloo, aan de arme zigeunergezin nen onder toezicht van de plaatse lijke pastor en zijn helpers want hij kent de nood aldaar. Na het uitde len in het zigeunerkerkje, bleef men nog wat napraten bij de roodgloei end opgestookte houtkachel toen

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 13