Bram en Hetty lopen naar Santiago voor goede doel Vakantie Poolse kinderen onzeker Bijt-ie in je bil in De Beun I mm a-m ANTIAGO OUD PAPIER 'Verleden, heden en toekomst' in Witte Kerk New Years Party in Buk Buk Voorstelling niet om 14.00 maar om 15.00 uur 1 Bram en Hetty van der Laan bij aankomst in Santiago de Compostella. Aangeleverde foto Laatste zaterdag van de maand Fanfare Showband Heiloo, huis-aan- huisactie in plan Ypestein (noord) ine. de Domplvloetlaan en Groenelaan, plan zuid, en plan west tussen Ewisweg - Het Zevenhuizen - Het Malevoort (ine. De Ronge en Boswijk) en Pastoor van Muijenweg. Dozen en/of bundels gereed zetten op de roleimner verzamelplaatsen langs de weg, vóór 09.00 uur. Tweede dinsdag van de maand Zwem- en poloclub De Spetters, huis-aan-huisactie tussen spoorlijn - Zeeweg - Pastoor- Het Malevoort (ine. Harrelaers en De Rietvink) - De Omloop en Belieslaan. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer- verzamelplaatsen langs de weg, voor 19.00 uur. Maandag t/m vrijdag - Stichting Uitkeringsgerechtigden Heiloo, container bij Bergeonstraat 30 of bij de Westerzij. - De Springschans Oost en Centrum (bij de schuur), Sluijsweijdt 9/ Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tussen 08.45 en 1-5.30 uur. - Radboudschool, Breedelaan. Van maandag t/m vrijdag tijdens openingstijden school. - De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens de schooluren, ook gebruikte kleding. - Muziek Dansschool, Het Veld 1, tus sen 09.30 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. HEILOO - Het is nog onze ker of de jaarlijkse vakan tie voor de Poolse kinderen uit de achterstandwijk Lipiny (Swietochlowice) kan doorgaan. De fikse bekeuring die het hulp goederentransport afgelopen okto ber onverwacht opliep, zorgde ervoor dat een flink gat in de reser ves van Stichting Hart van Polen is geslagen. Geld dat bedoeld was om 24 Poolse kinderen en htm begelei ders per bus veilig naar Nederland te halen voor een onbezorgde vakantie. Begin volgend jaar hoopt de stichting meer inzicht te hebben in de financiële situatie om te kun nen besluiten tot wel of geen vakan tie. En dat besluit is afhankelijk van het resultaat van de actie die de deze weken loopt; want Stichting Hart voor Polen doet er alles aan om geld in te zamelen. Ellen de Groot-Las van Bennekom is gastouder voor de Poolse kinderen. „Het kan toch niet zo zijn dat er niet genoeg geld is om de Poolse kinderen naar Nederland te halen?" Waarop zij het initiatief voor een kerstinzamelingsaetie voor Hart voor Polen heeft genomen. Afgelopen weekend stond Hart voor Polen met een informatiekraan! in winkelcentrum 't Loo. Om voor de korte termijn geld in te zamelen zodat er voldoende financiële draag kracht is om de kindervakantie in 2013 te laten doorgaan. Maar ook om meer leden voor de 'Club van 100' te weiven. Ellen: „Want hoe meer mensen zich aansluiten bij de Club van 100 en jaarlijks 100,- doneren, hoe beter het is voor de continuïteit van Hart voor Polen." Tom van der Sehuyt krijgt zo nu en dan de kritische waag of Nederlandse hulp aan Poolse ach terstandwijken in een tijd dat de Poolse economie het goed doet nog wel nodig is. „In Nederland zijn goede sociale voorzieningen gere geld; in Polen zal het, ondanks de aantrekkende economie, nog vele jaren duren eer er een vangnet is voor arme mensen uit achterstands wijken. De kinderen uit de wijk Lipiny kimnen in Nederland even ontsnappen aan de schrijnende omstandigheden waarin zij thuis leven. Veel kinderen komen uit pro bleemgezinnen, waar alcohol- of drugsverslaving, huiselijk geweld en dergelijke aan de orde van de dag zijn. Bovendien is de grond in Swietochlowice veivuild door zware metalen en de kernramp van Tsjernobyl. Veel oudere van kinde ren zijn ernstig ziek, kinderen wor den geboren met afwijkingen." Hij vervolgt: De kloof tussen rijk en arm zal de komende jaren in Polen alleen maar groter worden. En in die tijd wil Hart voor Polen zich blijven inzetten voor deze mensen!" Zie ook 'We will be happy one day' (http:// www.idfa.nl/industiy/tags/proj eet. aspx?id=fead2dlb-3abl-4b3a-bla2- 4252eafbfbe0), een film gemaakt door een 16-jarige jongen uit Lipiny. Wie Hart voor Polen wil steimen en/of lid wil worden van de Club van 100: Meer informatie (flyer) bij Nico Bakker, tel. 06 - 10285500 of npr.bakker@quieknet.nl. Donaties zijn welkom op rekeningnummer 12.05.13.900 ten name van Stichting Hart voor Polen Heiloo. Vervolg van voorpagina Tijdens het sportevenement op 12 mei in Doresports waren ook Hetty en Bram van de partij. En dat bracht hen op een ander idee; dit najaar zou de voettocht naar Santiago de Compostella voor Kees worden gelopen als een soort megaspon- sorloop. En wie wilde, kon een bedrag schenken. Hetty: We wil den gewoon op bescheiden basis iets doen voor Kees, het kereltje dat tweeënhalf jaar bij ons in de opvang had gezeten!" Een leeg rugzakje in de vorm van een beertje, met geplastificeerde kaart eraan waarin men in vier talen over Kees kon lezen, werd als een soort mascotte annex collectebeertje aan hun rug zak bevestigd. Het beertje liftte de hele voettocht op de rug van Hetty en Bram mee. Ze deden 3,5 maand over de tocht en legden gemiddeld zo'n 25 kilometer per dag af. Dwars door Nederland, België, Frankrijk, de Pyreneeën en het noorden van Spanje. „Het eerste deel kwamen we weinig Santiagogangers tegen. Hele stukken waren er zelfs geen herbergen om te overnachten; dan sliepen we bij de lokale bevolking of in ons tentje. Pas vanaf de Spaanse grens werd het druk op de pelgrims route. Volle herbergen waar mensen met allerlei nationaliteiten elkaar ontmoetten. Soms vroegen mensen naar de betekenis van het beertje. Het was heel bijzonder dat wild vreemde mensen na ons verhaal spontaan iets over hadden voor een jongetje dat ze eens niet kenden!" Kees is met de hele familie in sep tember naar Curaqao geweest en de dolfijntherapie heeft hem veel goeds gebracht. Ook Bram en Hetty zijn inmiddels weer heelhuids terug gekeerd van him lange wandelavon- tuur. Ze werden op vrijdag 12 oktober feestelijk onthaald door familie en vrienden. Alle ervaringen van de reis moeten na ruim een maand nog enigszins bezinken. De volle stem pelkaarten, een paar originele berg- wandelstokken met Jakobsschelpen en een lawine aan foto's zijn de tast bare herinneringen aan de bijzon dere voettocht. Om het woord bij de daad te voe gen brachten Hetty en Bram vrijdag 7 december een bezoek aan de fami lie Kops. Het beertje met zijn buikje vol donaties werd aan een nieuws gierig geworden Kees overhandigd! HEILOO - Wat is de ware aard van Heiloo? Met deze vraag is een groep kunstenaars aan de slag gegaan. Ze hebben beelden gemaakt die het verleden en het heden van Heiloo weerspiegelen. De gemeente Heiloo werkt aan een visie op de toekomst. Hoe ziet Heiloo er in 2030 uit? „Om dat te weten, moeten we eerst weten waar we vandaan komen", zegt burgemeester Hans Romeyn. Aan de hand van de zeven kern waarden van Heiloo; open, sober, betrokken, betrouwbaar, groen, vraaggericht en kwaliteit zijn beel den gemaakt die de identiteit van Heiloo weergeven. De beelden zijn tot en met 13 januari te zien in de Witte Kerk, van 13.00 tot 16.00 uur tot 7 januari (uitgezonderd de feestdagen) en op 12 en 13 januari van 13.00 tot 16.00 uur. HEILOO - Nadat je thuis je champagne hebt gedronken, de oliebollen hebt weggewerkt en de buurt een vrolijk nieuwjaar hebt gewenst kim je doorfeesten in Bukbuk Heiloo. In alledrie de zalen is het feest. De muziek wordt verzorgd door Dj Maduro en Dj Dermis. In het geheel ver nieuwde Buk-eafé zullen diverse andere dj's him eigen feestelijke geluid laten horen. Kaarten kos ten 12,50 in de voorverkoop of 15,- aan de deur (openings tijden: van 01.00 tot 06.00 uur). Kaarten zijn verkrijgbaar bij De Schrijverij, Heiloo, minimum leef tijd: 16 jaar (er is een verplichte ID Controle!), www.bukbuk.nl. Ageeth de Haan treedt op in De Beun. Aangeleverde foto HEILOO - Bijt-ie in je bil is een muzikaal dierenavontuur van Ageeth de Haan en PipaPanda en haar wilde dierenvriendjes van de WNF-Bamboeclub. Ageeth de Haan treedt op 27 december op met haar band, spe ciaal voor de kleinsten (2+). Deze vooretelling wordt georganiseerd in samenwerking met Vrienden van de Beun. Door een ongelukkige samenloop van omstandigheden zijn er twee tijdstippen in omloop gekomen voor 'Bijt-ie in je bil'. De Stichting Vrienden van de Beun wijst erop dat de voorstelling begint om 15.00 uur, en niet om 14.00 uur, zoals op sommige toegangskaarten staat. Natuurlijk zijn deze kaarten ook geldig voor de voorstelling van 15.00 uur, maar bezoekers kun nen dus iets later naar het thea ter gaan dan ze van plan waren. Via www.vriendenvandebeun.nl zijn nog kaarten a 6,- verkrijg baar, en verder bij De Schrijverij, het Trefpunt, de bibliotheek in Heiloo (die deze voorstelling mede organiseert ter viering van haar 50-jarig bestaan) en vanaf circa een half uur voor aanvang ook in de hal van het theater. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Advertenties Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, ga naarwww.uitkijkpost.nl. Ook kunt u contact opnemen met de advertentieafdeling, via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. info@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is te bereiken op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.nl. Openingstijden Uitgeverij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5, 1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175. Ellen de Groot-Las van Bennekom en Tom van der Sehuyt slaan de handen ineen voor de Poolse kinderen. Foto: Caroiien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 3