Oude Muziek in het nieuwe jaar Fantasierijk tekenen en schilderen Fotowedstrijd 'Openbaar Vervoer' groot succes voor Fotoclub HAF Heiloo Oplevering eerste koopwoningen Ypestein 25 jaar geleden Versterkende cursus voor mantelzorgers Samen maakten Johannette Zomer en Fred Jacobs meerdere cd's gewijd aan de 17e-eeuwse liedkunst uit Italië, Frankrijk en Engeland. Aangeleverde foto EGOND - Op vrijdagavond 11 januari zullen sopraan Johannette Zomer en luitist Fred Jacobs hun langverwachte 'Grand Tour' maken naar de Slotkapel in Egmond aan den Hoef. Prachtige luitliederen uit het Europa van de 16e en 17e eeuw van onder meer Caeeini, Kapsberger, Rossie en Pureell. Muziek uit de tijd dat er in Egmond nog delen van het Slot op den Hoef zichtbaar waren en de kapel zijn eerste grote restaura tie onderging.Als twee rasmusici als Johannette Zomer en Fred Jacobs bij elkaar komen, is spektakel gega randeerd. Spektakel op de vierkante millimeter wel te verstaan, want het instrumentarium van Jacobs en Johannette's stem staan garant voor intimiteit en warmte. Johannette, door het gezaghebbende muziektijd schrift Gramophone eens omschre ven als 'a new voice to watch', is inmiddels een zeer geliefd zange res bij het grote publiek. Ze heeft een gevarieerde en omvangrijke concertpraktijk, waarin zij reper toire brengt van de Middeleeuwen tot en met de 20e eeuw. Met Fred Jacobs aan haar zijde weten zij menig concertbezoeker tot tranen toe te beroeren. Het repertoire van Johannette Zomer reikt van de middeleeuwen tot en met de 20ste eeuw. Zij werkte met barokspeei- alisten als Ton Koopman en Frans Brtiggen maar ook met dirigenten als Valery Gergiev en Reinbert de Leeuw. Vorig jaar nog zong zij met Brtiggen Bachs Hohe Messe bij de New Japan Philharmonic in Tokio. Johannette Zomer wordt gepre zen om haar natuurlijke en intieme stemgeluid. Haar leraar Charles van Tassel zegt daarover: "Zij durft kwets baar te zijn en toont emoties. Johannette is niet in staat om een lied te zingen zonder ontroe ring op te wekken." Voor haar cd met Baeh-eantates ontving zij een Edison. Fred Jacobs studeerde luit en theorbe aan het Sweelinek Conservatorium in Amsterdam en speelt op de belangrijkste en grootste festivals voor oude muziek in Europa en de Verenigde Staten. Hij speelt in operaproduc ties in London, Parijs, München, Amsterdam en Florence. Jacobs is lid en medeoprichter van The Locke Consort, waarmee hij onlangs nog in de Slotkapel optrad. Ook speelt Jacobs in het Barokorkest van de Nederlandse Baehvereniging en in het Monteverdi Ensemble van de Bayerisehe Staatsoper. Samen maakten Johannette Zomer en Fred Jacobs meerdere cd's gewijd aan de 17e-eeuwse liedkunst uit Italië, Frankrijk en Engeland. Locatie: De Slotkapel, Slotweg 19, Egmond aan den Hoef, aanvang: 20.00 uur. Toegang: 15,- (met korting bij vijf kaarten of meer). Via www.slotkapel-egmond.nl of tegen contante betaling aan de kassa. E-mail: info@slotkapel- egmond.nl. Informatie: 020-6231972. HEILOO - In Heiloo kunt u elke vrijdagmiddag bij Anneke Hemelrijk om de werkelijkheid zo mooi mogelijk weer te geven. Anneke Hemelrijk geeft een cur sus fantasierijk tekenen en schilde ren, elke vrijdagmiddag voor vol wassenen van 12.30 tot 15.30 uur, en voor kinderen van 15.30 tot 17.15 uur. De cursus wordt gegeven in de Hofdijk, Mariënstein 178a, lokaal Hobbyfarm, tel. 06-15023543. HEILOO - De fotoclub HAF uit Heiloo ging met de eerste vijf prijzen aan de haal bij de foto wedstrijd 'Openbaar Vervoer' van de afdeling Noord-Holland- Noord van de Fotobond. Op zondag 16 december vond in Cool Kimst en Cultuur in Heerhugowaard de openbare bespreking plaats, onder leiding van de juryleden Taco de Bruin van FWG Den Helder en Suzanne van Koolwijk van WelmanStudio. Uit de in totaal bijna tachtig inzendin gen, waaivan 15 van de HAF, had de jury een selectie gemaakt van dertig genomineerde foto's. Onder belang stelling van ruim dertig fotografen van verschillende clubs in Noord- Holland kwamen de inzendingen een voor een op de bok. Niet in de laatste plaats tot verbazing van de jury zelf, die anoniem oordeelde, bracht deze wedstrijd een verras sende uitslag. HAF uit Heiloo legde een imiek resultaat neer door de eerste vijf plekken te bezetten. Eerste prijs: André Bergmans, tweede prijs: Karin van Velthuijsen, derde prijs: Cris Bakker, vierde prijs: Yolanda Geldof, vijfde prijs: Yolanda Geldof. Publieksprijs: Yolanda Geldof. Piet Otto had twee genomineerde foto's. Alle dertig prijswinnende en geno mineerde foto's zullen het gehele jaar 2013 op wisselende locaties in Noord-Holland te zien zijn voor het publiek, te beginnen vanaf eind december in de bibliotheek van Oudorp. HEILOO - Het is alweer 25 jaar geleden dat de eerste koopwo ningen werden opgeleverd van de wijk Ypestein. Een aantal rijen huurwoningen waren hun weliswaar voor gegaan maar op 16 december 1987 kregen de nieuwe bewoners van De Waard 137 tot en met 145 de sleutels van de eerste koophuizen in Ypestein. Het was een feestelijk en officieel gebeuren in motel Heiloo, waarbij de sleutels werden uitgereikt door toenmalig burgemeester Glijnis. Van de vijf stellen die de eer ste koopwoningen aan De Waard betrokken, zijn Anneke en Gijsbert Robert van huisnummer 141, Vincent Klamer (143) en Tom en Nettie Oosteiwijk (139) nog altijd buren van elkaar; al 25 jaar lang kunnen ze het prima met elkaar vin den en staan voor elkaar klaar als dat nodig is! Herinneringen van 25 jaar geleden zijn er volop. Zoals het 'kopersfeestje', een barbecue vlak nadat de eerste heipaal de grond in was geslagen zodat de kersverse eigenaren elkaar alvast als toekom stige buren konden leren kennen. Vincent: „Allard de Graaf had een kok voor ons geregeld, die onze bar becue verzorgde, een neef van hem. Een paar jaar later was diezelfde kok, Marco Borsato geheten, een beroemde zanger." Of de tijdelijke aanrijdroute naar hun nieuwe thuis, toen de bouw van de rest van de wijk nog volop gaande was. „Om thuis te komen reden we vanaf de Oosterzijweg dwars door de weilan den." Na 25 tevreden jaren hopen ze allen nog heel lang aan De Waard te wonen! Van de vijf stellen die de eerste koopwoningen aan De Waard betrokken, zijn Anneke en Gijsbert Robert, Vincent Klamer (mid den) en Tom en Nettie Oosterwijk (niet op de foto) nog altijd buren van elkaar; al 25 jaar lang kunnen ze het prima met elkaar vinden en staan klaar als dat nodig is! Foto: Caroiien Breed HEILOO - Voor mantelzorgers uit de regio gaat in januari de gratis cursus Focus op Eigen Kracht van start. Er zijn drie bij eenkomsten; elke middag heeft een eigen thema. De bijeenkom sten worden gehouden aan de Strandwal 22 in Heiloo. Veel mantelzorgers kimnen wel een steuntje in de mg gebruiken. Focus op Eigen Kracht leert man telzorgers hoe zij (weer) controle krijgen over de zorgsituatie. Zonder dat zij zichzelf daarbij vergeten. De cursusmiddagen zijn: 15 en 29 janu ari en 12 februari van 13.00 tot 15.30 uur. Thema's die behandeld worden zijn bijvoorbeeld: de positie van de mantelzorger, eigen kwaliteiten, draagkracht en draaglast en oplos singen en alternatieven. Het doel van de cursus is om de zorg beter of makkelijker aan te kunnen. Iedereen die zorgt voor een zieke of hulpbe hoevende is van harte welkom. De cursus wordt aangeboden door het Mantelzorgeentrum en is dankzij een bijdrage van de gemeente gratis te volgen. Er wordt gestart bij een mini male deelname van acht mantel zorgers. Aanmelden kan tot 14 januari bij het Mantelzorgeentrum via tel. 072-5627618 of per mail: info@mantelzorgeentmm.nl. Kijk voor meer activiteiten op: www.mantelzorgeentmm.nl De winnende foto van André Bergmans. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 5