m Heiloo contact ■*andveiligheid Ijdens de feestdagen HEI LOO ps voor thuis 7 GEMEENTE nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo peningstiiden Werk in uitvoering Welzijn Veiligheid leeft u vragen? Bel meteen!! I T K IJ K P O S T 24 DECEMBER 2012 ïe feestdagen komen er weer aan. We gebruiken tijdens leze gezellige dagen meer kaarsen, en dat heeft risico's, .et u op gezellige en veilige feestdagen? tet kaarsen in een stevige, niet brandbare houder op een rlakke ondergrond. 'et kaarsen en kerststukjes op plaatsen waar u ze altijd kunt :ien en niet te dicht bij brandbare materialen zoals gordijnen. Laat kaarsen in kerststukjes niet te ver opbranden. Kaarsen en kerststukjes kunt u beter niet te dicht bij de ver warming zetten. De kaarsen kunnen dan ombuigen. Laat kinderen en huisdieren nooit alleen met brandende kaar sen. Koop niet-brandgevaarlijke kerstversiering. Dit is te koop bij de tuincentra en bouwmarkten. Gaat er onverhoopt toch iets mis tijdens de feestdagen, blijf dan kalm, waarschuw de overige bewoners, vlucht volgens uw vluchtplan, houd deuren en ramen gesloten of sluit ze achter u, blijf dicht bij de grond en bel pas met 112 als u het pand bent ontvlucht. Meer informatie Wilt u meer tips over veilig omgaan met vuur? U kunt u bellen met Brandweer Heiloo, telefoonnummer (072) 535 68 50 of kijken op www.brandweerheiloo.nl EWIJZIGDE OPENINGSTIJDEN p 24, 25 en 26 december zijn alle emeentelijke diensten de hele dag esloten. p 27 en 28 december zijn we p de reguliere openingstijden eopend. p 31 december en op 1 januari jn alle gemeentelijke diensten esloten. EMEENTEHUIS aadhuisplein 1 ostbus 1, 1850 AA Heiloo 072 535 66 66, info@heiloo.nl ww.heiloo.nl peningstijden iat/mvrij 08.00 - 12.30 uur laandagavond 18.00 - 20.00 uur p andere tijden na afspraak. EHEER OPENBARE RUIMTE FVALBRENGPLAATS osendaal 2 ostbus 1, 1850 AA Heiloo 072 535 66 66 peningstijden i t/m vrij 08.00 - 12.00 uur 13.00 - 15.45 uur aterdag 09.00 - 13.00 uur Vervangen alle lampen straatverlichting in Heiloo Binnenkort start de gemeente met het vervangen van lampen van de open bare verlichting. De technische levens duur van de lampen, gemiddeld drie jaar, loopt op zijn eind. Planning en overlast De vervanging wordt in twee fases uitgevoerd. Als eerste vervangen wij de lampen in het gebied ten oosten van de spoorlijn. Deze werkzaamhe den staan gepland van begin januari tot eind februari 2013. De lampen ten westen van de spoorlijn vervangen wij later in 2013.Als bewoner heeft u wei nig overlast van de werkzaamheden. Meer informatie Heeft u nog vragen, dan kunt u contact opnemen met het klantcon tactcentrum van gemeente Heiloo. Telefoonnummer 072 535 66 66. Of stuur een e-mail naar: info@heiloo.nl. Gewijzigde ophaaldagen rond de feestdagen Grijze rolemmer De grijze rolemmer (restafval) van maandag 31 december wordt geleegd op donderdag 3 januari. De grijze rolemmer (restafval) van dinsdag 1 januari wordt geleegd op donderdag 3 januari. Groene rolemmer In de week van 24 tot en met 28 december legen we geen groene rolemmers (GFT-afval). Kerstbomen Van 7 tot en met 11 januari haalt de gemeente kerstbomen op en wordt de groene rolemmer geleegd. U mag uw kerstboom tegelijk met uw groene bak vóór 7.30 uur aanbieden op de rolemmerverzamelplaats. Vastgestelde verordeningen Burgemeester en wethouders maken op grond van artikel 139 Gemeentewet bekend dat: Het college op 18 decem ber 2012 het Besluit maatschappelijke ondersteuning gemeente Heiloo 2013 heeft vastgesteld. In werking Het Besluit MO 2013 treedt in werking met ingang van 1 januari 2013. Het Besluit MO 2012-2 wordt met ingang van 1 januari 2013 ingetrokken. In het Besluit MO 2013 zijn de bedragen van het persoonsgebonden budget voor hulp bij huishouden, de eigen bijdragen voor de Wmo en de hoogte van verschillende financiële tegemoetkomingen vastgesteld. Ter inzage De stukken liggen vanaf vandaag twaalf weken ter inzage in het gemeen tehuis. U kunt de stukken ook raadple gen op de website www.heiloo.nl. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de afdeling Welzijn, telefoonnummer 072 535 66 66. Maandag 7 januari: Nieuwjaarsreceptie gemeente Heiloo Inwoners en ondernemers zijn van harte welkom op de nieuwjaarsre ceptie op maandag 7 januari van 19.30 tot 21.00 uur in de Witte Kerk in Heiloo. De receptie staat in het teken van de toekomst. Burgemeester Hans Romeyn houdt zijn Nieuwjaarsspeech, en u kunt de beelden bewonderen die een groep kunstenaars heeft gemaakt voor de toekomstvisie 2030 van Heiloo. Veilig omgaan met vuurwerk Het einde van het jaar nadert en dat betekent voor sommigen 'dikke pret', want er mag vuurwerk worden afgestoken. Voor anderen zijn het angstige dagen, omdat ze schrik ken van de knallen en bang zijn voor rondvliegende rotjes. Ook voor huisdieren zijn deze dagen niet prettig. Om het voor iedereen leuk te houden, is het van belang op de volgende zaken te letten. Verkoop 29, 30 en 31 december De verkoop van vuurwerk is toege staan op de laatste drie dagen van het jaar: 29, 30 en 31 december. In Heiloo zijn dit jaar geen verkooppunten van vuurwerk. Het is verboden vuurwerk af te geven aan personen jonger dan 16 jaar. Vanzelfsprekend is het verboden illegaal vuurwerk in bezit te hebben Afsteken 31 december 10.00 uur tot 1 januari 2.00 uur Vuurwerk mag worden afgestoken tussen 31 december 10.00 uur en 1 januari 2.00 uur. Bij het afsteken van vuurwerk op andere tijdstippen en het in bezit hebben van illegaal vuurwerk riskeert u een boete en uiteraard inbe slagname van het vuurwerk. De politie voert extra controles uit. Jongeren tus sen de 12 en 17 jaar kunnen een alter natieve werkstraf opgelegd krijgen als ze zich niet aan de regels houden. Veiligheid - Gooi nooit vuurwerk naar mensen of dieren - Houdt huisdieren binnen - Zet vuurpijlen in een fles die gedeel telijk is gevuld met zand - Steek vuurwerk alleen aan met een sigaret of sigaar of een speciale lont - Steek weigeraars nooit opnieuw aan Vandalisme Helaas heeft de gemeente ieder jaar ook last van vuurwerkschade of ander vandalisme. Rolemmers, prullenman den en drolinettes worden gebruikt voor het afsteken van vuurwerk. Dat leverde vorig jaar na oud en nieuw een kostenpost van ruim €6000,- euro op. Om dit te voorkomen, raden wij u in ieder geval aan uw afvalcontainers niet langs de weg te laten staan. Begin het nieuwe jaar met een schone straat Wij doen een beroep op u om mee te helpen aan een daling van het aantal vuurwerkslachtoffers door de restanten van afgestoken vuurwerk direct op te ruimen en gebruikte flessen in de glascontainer te gooien. Een veilig en schoon Heiloo is in ieders belang. Cijfers tonen aan dat bijna 40% van de vuurwerkslachtoffers valt op nieuw jaarsdag. Jongeren rapen op 1 januari zwerfvuurwerk op van de straat en steken dit opnieuw af, met mogelijk nare gevolgen. Als de weersomstan digheden daarvoor geschikt zijn, gaan medewerkers van de gemeente op woensdag 2 januari weer aan de slag om de straten schoon te vegen, maar zij kunnen de hulp van de inwoners van Heiloo daarbij goed gebruiken. Zwerfvuurwerk kunt u het best oprui men door de resten van vuurwerk nat te maken en in de grijze rolemmer te gooien. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw S. de Vries, veiligheidscoördinator, telefoonnummer 072 535 68 21.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 7