Keer op Keer doneert weer aan goede doelen Zuidwester ondersteund door Rabobank Bietensalade Dromen li H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING Bereikbaarheid Nieuwjaarsreceptie Muzikale High Tea Zondagmiddag Café Partnerverlies Portret/model tekenen Glasfusing Kunstgeschiedenis Vilten voor gevorderden Computeren Digitale camera en PC Het Rode Kruis UITKIJKPOST 24 DECEMBER 2012 HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer doneert jaarlijks een aanzienlijk bedrag aan diverse goede doelen. Dit jaar zijn onderstaande doelen verblijd met een gift: 3.500,- PKN/PCI: minima 'Kerstaetie 2012', 3.000,00 Stichting de Beim; bijdrage voor digitalisering van de filmprojectie in het the ater, 1.000,- aan Platform Heiloo Wereldwijd; project Hope for African Child, 1.000,- Stichting Hoop voor Straat- en Zwerfkinderen (JUCONI). Opzetten systeem voor microkredieten voor minibedrijljes in Colombia. 1.000,- aan Stichting Schooluniform 4 kids-Zuid-Africa; aanschaf van schooluniformen voor weeskinderen;€ 1.000,00 aan Stichting Kuychi in Peru; tandheelkundige hulp voor kinderen op de lagere school, 750,00 aan Stichting Eritrea Hagez; hulp aan arme boeren in de grensstreek van Eritrea en Ethiopië, 750,- aan Stichting Hulpactie Polen; structurele hulp aan de regio Lodz-Belehatow in Centraal Polen, 750,- aan Stichting Vrouwen van Rwanda: aankoop en onderdak van varkensstapel. De opbrengst voor gebruikt voor schoolgeld kinderen 'knor voor de klas', 500,- Movimento Pró Crianqa (Pater Revere); opvang van kinderen in Brazilië. 500,- Stiehting Inca Educa Peru; geven kansarme jongeren 17-30 jaar, een vakop leiding en persoonlijke ontwikkeling. 300,- Geheugenkoor Alkmaar; Koor voor mensen met een geheugenprobleem en beginnende dementie. 300,- Stiehting Spelekind in Heiloo; middels theater een bewustzijn bij kinderen te creëren. 100,- IVN Noord-Kennemerland 'Actie 100'. Tevens zijn onze vaste donaties, opkikkere en opstekers uitgekeerd. Deze staan elke maand in de Uitkijkpost. Nieuwe donatie vanaf januari 2013: Gouden Dagen 50,- per maand. Het is druk in de kringloopwinkel en zonder inzet van vrijwilli gere zijn deze donaties niet mogelijk. Heeft u zin om Keer op Keer te komen helpen? U bent welkom! Kringloopwinkel Keer op Keer, Industrieterrein Oosterzij 17, tel. 072-5325962. Openingstijden: dinsdag en donderdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur. HEILOO - Leerkrachten en oudere van obs de Zuidwester zijn afgelopen maanden bezig geweest met het opknappen van het schoolplein. Er zijn diverse leuke spelen met speciale verf op de tegels geschilderd. Daarnaast hebben het bestaande voetbal- en basketbalveld him belijning weer terug gekregen. Om het schoolplein helemaal af te maken wilde de school graag een 'pannaveld' laten plaatsen. Hiervoor heeft de school financi ële ondersteuning gekregen uit het Coöperatiefonds van Rabobank Noord- Kennemerland. Op donderdag 6 december werd hiervoor een cheque uitge reikt aan onze school tijdens een bijeenkomst van de bank in de Abdij van Egmond. Door de bijdrage van 3000 euro en de financiële steim van de OR kunnen wij binnenkort het pannaveld realiseren. Op onze oproep om uw mooi ste, grappigste, of meest ontroerende kerstherinnering met ons te delen, heeft u in groten getale gereageerd. Op deze, en de volgende pagina's vindt u een selectie van de door u ingestuurde kerstverhalen. Hartelijk dank daarvoor, en veel leesplezier! Wie eet er tegenwoordig nog bietensalade? Bietensla, zei je vroeger tegen: zo'n mix van gesneden gekookte rode biet met veel ui en koude aardap pels. Wij gaan nu voor ver fijnder gerechten maar dit is 2012. Het verhaal dat volgt stamt uit een ver verleden. 1944: hongerwin ter, koning Tekort regeerde met ijzeren vuist en toevallig kwam een strenge wintervorst ook nog even langs om ons in te peperen dat het leven geen lolletje was. Thuis - vader, moeder, twee kinderen- had den we te eten maar altijd net even te weinig. Kieskeurigheid leerde je dus wel af. Nu bestond er een gerecht waarmee je mij het huis kon uitjagen en dat was rode biet met rauwe ui...'Wacht maar', sprak mijn vader, 'honger maakt rauwe bonen zoet!' Tja, eten was in die dagen belangrijk, je sprak bijna over niets andere. In de week voor Kerst gaf ik mij op voor een maal tijd voor jongeren in de Haarlemse Doopsgezinde kerk. Nu woonden wij aan de rand van de stad en het kostte mij ruim drie kwartier om te voet (mijn fiets was 'onderge doken') het centrum te bereiken. Met stevige trek, want ik was bijna 15 en in de groei, arriveerde ik bij het gebouw. De belangstelling bleek enorm; veel vertier was er voor de jeugd in bezettingstijd niet en 14 tot 18- jarigen konden wel wat bijvoe ding gebruiken! Te oordelen naar de gesprekken om mij heen mocht je ons rantsoen riant noemen -mijn moeder was een creatieve kokkin er en we hadden een klein gezin. Ik geneerde mij voor mijn desondanks grote trek... Intussen kortten we het wachten voor de grote zaal met fantasieën over het menu. Wat zou er te eten zijn? 'Konijn', dacht de een; 'kalkoen' de ander. Een klein meisje hield het op rollade: dat deel de zo lekker uit! Toen kwamen er twee mannen met een pan als een wastobbe; de inhoud geurde ver rukkelijk, naar wat? 'Erwtensoep', raadde iemand Erwtensoep? Je kon de magen horen knorren. Het was maar goed dat de deur open ging. 'Hartelijk welkom', sprak de domi nee 'Zoek een plaats.' Wat waren we onder de indruk van de behaaglijke warmte en het licht van de grote kerstboom waarin echte kaars jes branden. Op lange tafels lagen smetteloze lakens; rood lint en den nengroen zorgden voor een mooie omlijsting van het bestek en de kun stig versierde schotels met rood, wit en groen in de hoofdrol. De boze buitenwereld bestond niet meer. 'We moesten maar gauw beginnen', zei de dominee, "maar toch eerst even stil zijn, mensen. Toen kwam de soep, met een stukje worst, er was brood en we kregen royaal ons deel van de hoofdmaaltijd. Geen wild, geen vlees maar een smakelijk mengsel dat iedereen beviel. Mij ook; en dat was vreemd want ik ben zoals u nu weet geen fan van bie tensalade. Mijn vader had gelijk. Jea mie Kleijn-Seijffer Er was eens een sjofel man netje dat de huizen langs ging. Anders dan zijn collega's die hun waren krachtig aanprezen en een voet tussen de deur zetten, vroeg hij op beleefde toon of de mensen iets nodig hadden. Zijn concurrenten kwamen voor rijden in glanzende auto's met een prachtig assortiment van de aller nieuwste snufjes. Hij sjouwde zijn spulletjes in een grote versleten koffer met zich mee. Hoe zijn koop waar er precies uitzag wist niemand. Nergens kreeg hij de kans zijn waren uit te stallen. Als hij zei dat wat hij te bieden had kostbaarder was dan alle goud ter wereld, keken de mensen hem ongelovig aan. En dat moet in die koffer zitten? smaalden ze. Zo sleet het mannetje zijn dagen langs de deuren teiwijl hoongelach en scheldkanonnades hem steeds achtervolgden. Het werd december. Kerstmis naderde en het mannetje vertrouwde erop dat het nu wel zou lukken. Tenslotte had hij de mooi ste cadeaus in de aanbieding. Maar de mensen hadden nog steeds geen belangstelling. Zij schudden him hoofd en snelden naar de feestelijk verlichte winkels waar de duur ste spullen in de etalages lagen. De zoveelste dag liep al op zijn einde toen het dan toch nog gebeurde. Hij belde aan bij een mooie villa en mocht binnenkomen. Het mannetje legde de koffer op de keukentafel en opende hem. De bewoners sloegen hun handen voor de mond. Zoiets kostbaars hadden ze nog nooit gezien. Tussen wollen lappen lagen dromen. Dromen in alle maten en kleuren. Wensdromen en roze dro men. Dagdromen waren voorzien van een gouden randje en helemaal onder in de koffer lag een oud koek trommeltje. Hierin zitten de mooiste dromen, fluisterde het mannetje. Dat zijn mijmeringen. Hij opende het blikken doosje. Daar lagen de mijmeringen op blauw fluweel te fonkelen als een sterrenhemel. De bewoners waren verrukt. In him mooie villa waren ze omgeven door de meest luxueuze spullen die voor geld te koop waren. Ze verbleekten echter bij de pracht die ze nu aan schouwden. Eindelijk was er iets wat niemand andere had. Iets waar mee ze flink konden pochen bij him rijke vrienden. De vrouw koos van elke soort de mooiste droom. Van de mijmeringen zelfs drie. De man haalde zijn chequeboek tevoorschijn en vroeg wat alles bij elkaar kostte. Hij rekende op een fiks bedrag. Als je iets wilde wat niemand andere had moest je er immers flink voor betalen. Het mannetje keek hem ver legen aan. Alles is gratis, mompelde hij. De koper ontstak in woede. Lelijke bedrieger, schreeuwde hij verontwaardigd. Hoe durf je. Eerst maak je ons wijs dat wat je ver koopt kostbaarder is dan alle goud ter wereld en vervolgens heb je het lef te zeggen dat het niets kost. Iets wat niets kost heeft geen waarde en is derhalve NIETS. Scheer je weg stuk ongeluk. Woedend gooide hij het mannetje met dromen en al de deur uit. Jeanne STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl De receptie van Stichting Welzijn Heiloo is op de volgende dagen bereikbaar: 24, 27, 28 en 31 decem ber tussen 08.30 en 12.30 uur. Het Trefpunt is gesloten van maandag 24 december tot en met dinsdag 1 januari. Op donderdag 3 januari van 16.00 tot 18.00 uur houden de ouderen bonden ANBO/KBO, Stichting Welzijn Heiloo en Stichting Trefpunt een gezamenlijke nieuw jaarereceptie in het Trefpunt. U bent van harte welkom. High Tea is komen oveiwaaien vanuit Engeland, waar het al ander halve eeuw bestaat als Afternoon Tea. Bestanddelen zijn thee, zoe tigheden, hartigheden en sfeervolle muziek. Zondag 6 januari organise ren wij van 14.00 tot 16.30 uur een 'kleine' High Tea, met muzikale begeleiding van toetsenist Henk Vasbinder. Entree 10,-, aanmel den via tel. 072-5331297. Op 6 januari is het zondagmid dagcafé in het Trefpunt weer geopend van 13.30 tot 16.30 uur. De eerstvolgende bijeenkomst van de Lotgenoten Contactgroep Partnerverlies is niet op nieuw jaaredag maar op dinsdag 8 januari. In het Trefpunt van 13.30 tot 15.30 uur. Entree inclusief consumptie 5,-. Voor meer informatie belt u Karlijn Sengere, tel. 072-5331297. Op vrijdag 11 januari om 13.30 uur start de cursus portret- en modeltekenen en schilderen. Theo Leering. vertelt en demonstreert stap-voor-stap hoe een portret wordt opgebouwd. In het begin van de cursus wordt veel geschetst met houtskool, daarna gaat u aan de slag met kwasten en acrylverf. De prijs is 200,- exclusief materialen 35,-. De cursus bestaat uit 19 les sen en is geschikt voor beginners en voor gevorderden. De cursus glasfusing met glas kunstenaar Lucia Admiraal begint op woensdag 30 januari om 19.30 uur. Glasfusing is het smelten van verschillend gekleurde stukjes glas. In de oven of met de hotpot in de magnetron. U gaat bijvoorbeeld een glassieraad, wand- of hangob- ject maken. De kosten bedragen 85,- voor zes lessen exclusief 35,- materiaalkosten. De nieuwe cursus van kunsthis toricus Anja Kalis gaat over moder ne kunst. Welke oude meesters zijn inspiratiebron van hedendaagse kunstenaars? De eerste les is op dinsdag 22 januari van 10.00 tot 12.00 uur. De prijs is 72,50 voor zes lessen. Op de dinsdagen 8 januari, 26 februari en 26 maart van 19.30 uur tot 21.30 uur is de cursus vilten voor gevorderden. Neem handdoek en plastic zak mee. Drie lessen voor 60,-. Begin het nieuwe jaar goed, met een computercursus. De cursus 'Kennismaken met de compu- ter'start op maandag 7 januari om 09.30 uur, voor wie weinig of niets weet van de computer. Zes les sen voor 93,50, exclusief cursus boek 15,-. Of de vervolgcursus Windows die op dinsdag 8 januari begint, om 13.30 uur. Vier lessen voor 55,- exclusief handleiding 10.-. In deze workshop leert u omgaan met de digitale fotocamera. De foto's op de gewenste plaats in de computer en diverse manieren om ze te bekijken. 3 lessen van 1 1/2 uur voor 45,- exclusief handlei ding 5,-. Start op dinsdag 8 janu ari om 15.30 uur. Het Rode Kruis presenteert zich op woensdag 9 januari in het Trefpunt. Alles passeert de revue met film en presentatie. Aanvang 10.00 uur. Toegang gratis, belt u even dat u komt? 072-5331297.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2012 | | pagina 9