Ijsbaan Heiloo is geopend! ae Krant w 7PT\\ Nationale Voorleesdagen sluiten af met Peutervoorstelling in bibliotheek APE L LA Y\ Sport 13 Voel je vrij' natuurgeneeskunde deze week in Bedrijf Belicht NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Nieuws uit Heiloo 3-9 Nieuws uit de regio 11-13 Sport in de regio 19-21 Familieberichten 22-23 Mees Knijnenberg weer in de turnprijzen De ijsdikte was op maandag zo' n acht centimeter dat der vel bijzondi en 3 re s... Heilooër Operette Verenigin; Presenteerti 9.10,16 en 17^suari2013 Afrikaanse klanken I in de kerk 23 JANUARI 2013 Sneeuwploeg maakt overuren Het ijs was vrijdag door een legertje vrijwilligers met machines en handsneeuwschuivers sneeuwvrij gemaakt, maar maandagmorgen lag er al weer zo'n tien centimeter verse sneeuw. Foto: Caroiien Breed HEILOO - Ondanks de hevige sneeuwval van zondag op maan dag is Ijsbaan Heiloo afgelopen maandag opengegaan. Het ijs was vrijdag door een legertje vrijwilligers met machines en handsneeuwschuivers sneeuw vrij gemaakt, maar maandagmorgen lag er al weer zo'n tien centimeter verse sneeuw. Dus weer waren de vrijwilligers in touw om een mooie baan te trek ken. Voorzitter Rob Peereboom legt uit dat de inzet van machines onont beerlijk is om de 4,5 hectare grote ijsbaan vrij van sneeuw te maken, en dat het ijs pas vrijdag voldoende dikte had om deze machines te kun nen dragen. De ijsdikte was op maandag zo'n acht centimeter, genoeg om een grote mensenmenigte te kunnen dragen. „Als we eerder open waren gegaan, zou dat niet verantwoord zijn geweest en bovendien ten koste zijn gegaan van de ijskwaliteit." Hij verwacht dat de ijsbaan in ieder geval tot en met vrijdag geopend is. „Vanaf het weekend is het afwach ten of de temperatuur ook overdag onder nul blijft. Houd daarom onze berichtgeving op Heiloo-online in de gaten." De geplande jaarvergade ring op 24 januari in Fletcher Heiloo gaat in verband met het openhou den van de ijsbaan niet door. HEILOO - Sinds zondagmiddag zijn de mannen en vrouwen van de sneeuwploeg hard aan het werk om het dorp begaanbaar te maken en te houden. Op dit moment is de hele ploeg ingezet om het doip zoveel mogelijk sneeuwvrij te maken, in totaal zijn •35 paar handen in touw. De gemeen te heeft extra mensen en materieel ingehuurd om Heiloo begaanbaar te houden. „Er rijden nu vier wagens, vier tractoren, en twee bulldozers rond. Daarnaast zijn er mensen met de hand met sneeuwschuiver en bezems aan de slag", laat een woordvoerder weten. Zondag 22 januari om 12.00 uur werd de orga nisatie opgetuigd. En vanaf de eer ste sneeuwvlokken is er gestrooid, geveegd en gerold. „Op dit moment heeft strooien geen effect, we moe ten eerst de sneeuw van de straten krijgen. Dus schuiven en borstelen. De sneeuw moet zoveel mogelijk aan de kant. Vanmiddag gaan we weer strooien, dan ligt het er maar weer op voor de komende nacht. Er is voorlopig nog voldoende zout. Het strooizout is net weer aangevuld en er is vloeibaar zout bijbesteld. Tegenwoordig strooit de gemeente namelijk ook preventief met vloeibaar zout. De weersver wachting voor de komende week laat voorlopig geen sneeuw maar wel vorst zien. Dat zal het soms las tig maken, want de opgeschoven sneeuw wordt dan hard. Daarom schuiven de we sneeuw zoveel mogelijk aan de kant. En van de kruispunten af." Deze week haalt de gemeente geen groene rolemmers op. „Dat is gedeeltelijk omdat we ieder een nodig hebben bij het sneeuw- sehuiven, en gedeeltelijk omdat we met de grote vuilniswagens de wijk niet in kunnen", legt men uit. (bron: heiloo-online) eek advertentie L*i Henny Stoop J uitvaartverzorging Heiloo e.o. E.J. Potgieterweg 27 Heiloo telefoon: 072 532 0345 In Theater de Beun Heiloo Reserveringen, De Schrijverij - Stationscentrum Theater De Beun - Wil wwwJtei $0 072-515 30 70 HEILOO - Speciaal voor kinderen van 2 tot 5 jaar en hun (groot) ouders organiseert Bibliotheek Heiloo in samenwerking met de Stichting Peuterspeelzalen Heiloo, als afsluiting van de Nationale Voorleesdagen, op zondag 3 februari om 10.00 uur en om 11.15 uur een wel heel leuke voorstelling van Potitco: 'Nog 100 nachtjes slapen'. Wachten op je verjaardag duurt lang. Nog honderd nachtjes? Dan maakt Doms zelf wel een feestje! Milja Praagman schreef het en Marieloes Koopman bewerkte 'Nog 100 nachtjes slapen' tot een prach tige tafelvoorstelling met aanste kelijke liedjes waar samen met de kinderen op gedanst wordt. De voorstelling duurt circa 45 minu ten. Toegangskaarten zijn voor 2,50 per persoon verkrijgbaar bij de klantenservice van Bibliotheek Heiloo aan de Westeiweg. Speciaal voor de kinderen van de Stichting Peuterspeelzalen Heiloo (en him ouders/grootouders) zijn - tegen gereduceerd tarief - toegangskaar ten verkrijgbaar op de velschillende locaties. Op zaterdag 2 februari van 10.00 tot 12.30 uur mogen peuters en kleu ters zelf een verhaaltje maken en opnemen met de iPad. Zij gebruiken hiervoor plaatjes uit de prentenboe ken top 10. Daarna wordt het film pje op het speciale Boek-O-Matie kanaal op You Tube gepubliceerd. Het boekje gaat mee naar huis om thuis eindeloos mee voor te lezen. Al zo jong een boek en een film maken: dat kan alleen maar met de bibliotheek! Toegang wij. ONTVANGEN? BEL DONDERDAG TOT I5.OO UUR: 0226 33 10 20 (rODI VERSPREIDING Bv) KIJK OOK OP WWW.UITKIJKPOST.NL JAARGANG 78 NUMMER Ol\

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 1