Waar blijft de ziel? Delegatie Stedenband bezoekt Swietochlowice Natuurwandeling Heiloo Noordemeg 10 Sprankelende 'Csardasfürstin' in theater De Beun door HOV s De weg van je leven in de Ter Coulster Kerk H E I L O O 11 Carnaval op Benedictusschool ierenbescherming UITKIJKPOST 13 FEBRUARI 2013 HEILOO - Volgt het één (de ziel) uit het ander (het brein)? Of moet je ze 'samen' zien? Gevoelsmatig voert 'de ziel' (meer dan ons brein?) ons naar bijbel, theologie en geloof. Denkt u aan de teksten uit, met name de Psalmen als: Gelijk een hinde, zo smacht mijn ziel naar U. Zie Ps. 42. Of Ps. 62: Mijn ziel keert zich stil tot God. En uit het Nieuwe Testament Math. 10: 28 waar 'lichaam en ziel', in de zin van 'Hij die beide, ziel en lichaam kan ver derven', genoemd worden. Te den ken valt ook aan de ziel 'die de Naam van God groot maakt'. Het is slechts een zeer beperkte keuze uit de bij bel. Los hieivan kunt u ook denken aan uitdrukkingen als: zieltogend, met hart en ziel, zieltjes winnen, zie lig en vele andere! Op donderdag 28 februari houdt het Leerhuis van de Ter Coulsterkerk een avond rondom dit thema. De opzet voor deze avond is dat men begint met een meer algemene benadering van de ziel in geschiedenis en filosofie gericht op bijbel, theologie en geloof, aan aan de hand van enkele uit te reiken teksten. Nadruk zal liggen op lezen, gesprek en naar elkaar luisteren ook in die zin van, mogelijke verdieping, verstilling. Begeleiding door ds R. Blaauw, van 20.00 tot 22.00 uur, in de Ter Coulsterkerk, Holle weg 111 Heiloo. HEILOO - Op uitnodiging van de 'Vrienden van Heiloo' in Swietochlowice heeft een dele gatie van het bestuur van de stichtinbg Stedenband Heiloo- Swietochlowice vorige week een kort bezoek gebracht aan de zusterstand van Heiloo. De uitnodiging betrof de bij woning van de feestelijkheden ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van de vereniging Vrienden van Heiloo. Hoogtepunt van het bezoek was de gala avond in het monumentale gebouw in Zgoda in Swietochlowice. Er waren de gebruikelijke toespraken met feli citaties, waaronder die van de bur gemeester, de heer Kostemspski, die zich ook lovend uitliet over de plezierige contacten, de prettige samenwerking en vele vormen van hulpverlening vanuit Heiloo in de HEILOO - Elke maand is er op de derde zondag van de maand een IVN-natuurwandeling in Heiloo, die meestal begint bij de Kattenberg, maar op zondag 17 februari doen ze dat even anders. Dan worden de natuurwaarden van het recreatiegebied Noordemeg verkend, aan de westkant van Heiloo. Er wordt naar de bomen en struiken gekeken, naar de krui den langs de paden, de watervogels op de vijvers en misschien ziet u wintervogels die hier het voorjaar De Noordemeg biedt méér dan alleen een plek om de hond uit te laten! Foto: Paul ten Have afgelopen 20 jaar. De toespraken werden afgewisseld door optre dens van een jeugdige dansgroep in Silezische klederdracht en jonge zangers, een sopraan en bariton, die onder begeleiding van een ook jeugdige pianist enkele fraaie lie deren ten gehore brachten. Verder stonden er een excursie naar een mooi in originele stijl gebleven villa uit de Napoleontische tijd, nu ingericht als museum en een bezoek aan botanische tuinen op het programma. Als afsluiting was er een ontvangst op het gemeente huis, waarbij onder andere, de aankondiging van nieuwe projec ten en de viering van 700 jaar stad Swietochlowice in juni van dit jaar werden aangekondigd. Op 23 maart staat de stichting Stedenband 'Heiloo-Swietoehlowiee' samen met de stichting Een Hart voor Polen op de vrijwilligersmarkt in 't Loo. HEILOO - Het carnavalsfeest op de Benedictusschool barstte los op vrijdag 8 februari. De kinderen hebben de polonaise gelopen, gehost, presenteerden zich op het toneel en de groepen 1 tot en met 5 konden hun outfit showen op de catwalk. Aangeleverde foto afwachten. De Noordemeg biedt méér dan alleen een plek om de hond uit te laten! Start is om 10.00 uur op de parkeerplaats bij zwem bad het Baafje, aan de Omloop in Heiloo. De wandeling duurt onge veer twee uur. Aangelijnde honden mogen mee. Stevig schoeisel wordt aanbevolen vanwege hobbelige gedeeltes en warme, winddiehte kle ding komt vast ook van pas. Opgave vooraf is niet nodig. Een donatie (richtlijn 2,50 euro) wordt op prijs gesteld. Voor nadere inlichtingen kimt u mailen naar IVN-Heiloo@ hccnet.nl of bellen: 072- 5325110. HEILOO - 'Wat zou de wereld zonder vrouwen zijn?' Deze -bijna feministische- woor den vormen het terugkerend motief in de komische operett- te, 'Die Csardasfürstin', van de beroemde Hongaarse componist, Emmerich Kalman, die zater dag door de Heilooër Operette Vereniging (HOV) in theater De Beun in een nieuwe enscenering met groot succes werd opge voerd. De geschiedenis van 'Die Csardasfürstin' speelt zich oorspron kelijk af in Boedapest en Wenen vóór de Eerste Wereldoorlog, maar behandelt eigenblijk een tijdloos en nog steeds actueel thema, t.w. verliefd worden en willen trou wen met iemand van boven (of onder) je stand. In de operette klopt het hart van Edwin van Lippert- Weylersheim, zoon van de Duitse keurvorst, Leopold Maria, onstui mig voor de knappe variété-zange res, Sylva Vareseu. Zijn vader is er natuurlijk op tegen dat hij trouwt met 'zo'n tingeltangel-ster' en arran geert voor zijn zoon een huwelijk 'op stand' met gravin Stasi. Pas na veel verwikkelingen en listige streken van Edwin èn zijn vriend, Boni, keert alles uiteinde lijk ten goede en kan Sylva Edwins vrouw worden en trouwt Stasi met Boni. Onder leiding van de nieuwe regisseur, Ben Eppinga, en chore ografe, Ans Vlieg, heeft HOV deze beroemde operette verfrissend op de planken gezet. De kleurrijke enscenering en prachtige belichting resulteerden in een over-tuigen- de voorstelling, mede dankzij de moderne en zeer fraaie kostume ring. Door het minder traditionele regieconcept is HOV erin geslaagd van deze wereldberoemde operette met haar weelderige muziek anno 2013 een succesvolle, eigentijdse muziektheaterproduetie te maken. De -ondanks de sneeuw- bijna uit verkochte zaal genoot er met volle teugen van. De diverse solisten, deels van buiten aangetrokken, deels uit eigen kring, vertolkten him rol qua zang en spel overtuigend en het HOV-koor zong de prach tige melodieën vol overgave en met groot enthousiasme. Dirigent Wirn Noteboom leidde de muzikale uit voering met strakke hand, waardoor koor, solisten èn het Zaans Opera en Operette Orkest als een hechte een heid opereerden. HOV kan terugzien op een zeer geslaagde uitvoering. De prachtige slotmelodie, 'Duizend sterren stralen aan het fir mament' galmde nog lang na in de zaal èn foyer van De Beim. Er zijn nog enkele kaarten verkrijgbaar voor de voorstellingen op 16 en 17 (matinee) februari bij De Schrijverij, aan de kassa van theater De Beim en via www.heilooeroperettevereni- ging.nl. De Heilooër Operette Vereniging bracht zaterdag 'Die Csardasfürstin' van componist Emmerich Kalman. Aangeleverde foto HEILOO - Pasen, Hemelvaart, Pinksteren, kunt u het uw het je kinderen uitleggen wat deze dagen betekenen? Hoe pas je Bijbelse wijsheid en inspiratie toe in het dagelijks leven? Op 17 februari start de 40-dagen- tijd, wellicht een periode om stil te staan bij de 'weg van je leven', dat van uzelf én uw kinderen. De Protestantse Kerk Heiloo nodigt u daarom uit de wekelijkse diensten bij te wonen in de Ter Coulster Kerk, Holleweg 111. Een groep enthousiastelingen verzorgt tijdens de wekelijkse dienst een parallel programma voor de kinderen van de basisschoolleeftijd. Vanwege de 40-dagentijd werkt men met de kinderen in projeetvorm naar het feest van Pasen toe. Het thema van het project is dit jaar 'De weg van je leven'. Elke zondag staat men stil bij een gedeelte uit het leven van David. Maar tegelijkertijd wordt het ook - met verhaal en spel - de levensweg van de kinderen. Voor jongere kin deren is er crèche. Voor vragen over het paaspro- ject of de kindemevendienst: kndheiloo@gmail.com. Meer infor matie over de Protestantse Kerk Heiloo: www.pknheiloo.nl. Gelovig of alleen geïnteresseerd, lid of geen lid, met of zonder kinderen, elke zondag om 10.00 uur bent u wel kom. Vermist Poes, effen donkergrijs, klein wit befje, witte pootjes, gechipt, rood halsbandje belletje, 7 jr, Grijsje, omgeving rotonde Stationsweg/ Heerenweg Heiloo. Zwarte kater, gec., 1.5 jr, Kees, Vrieswijk Heiloo. Rode kater, wit befje, wit aan voor pootjes, 3 witte ringen om staart, gec., gechipt, 4 jr, Storm, Joh. Vermeerstraat Alkersloot. Gevonden Blauwgrijs konijn, hangoor, jong, spoorwegovergang Kerkelaan Heiloo. Informatie vermiste en gevonden dieren: Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castricmn: Ria Dol, 0251-658504.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 11