Het Baafje blijft open H E I L O O 3 Op weg naar verzelfstandiging SNS Reaal Bank/'t Baafje? Motie D66-GroenLinks en de NCPN Lezing Videoclub zoekt kantoorruimte in Heiloo Reacties naar; info@kits-oonlie.nl INGEZONDEN BRIEF Vogels voeren? Dienstregeling buurtbus senior onvriendelijk! Benthe helaas niet door naar finale Iris Moorman wint Fruit Quiz Clusius UITKIJKPOST 13 FEBRUARI 2013 HEILOO - Op maandagavond 11 februari werd een commissie vergadering Maatschappelijke Zaken gehouden, met als onder werp Het Baafje. Aan portefeuillehouder wethou der Veger werden de volgende vra gen voorgelegd: Wat wil de gemeente in de toekomst met het Baafje? Wil de gemeente Heiloo participeren in een regionaal zwem bad met Castricum? Vragen die gesteld werden naar aanleiding van onderzoeksrappor ten van onderzoeksbureau Drijver. Voorzitter van de Vrienden van Het Baalje, Joke Bart, heeft tijdens de inspreektijd het standpimt nog maals naar voren gebracht te weten: laten we het Baalje behouden en ga op zoek naar een gespecialiseerde partij die Het Baalje kan beheren en exploiteren. Naar de opvatting van de Vrienden van Het Baalje kan dan veel meer gedaan worden om Het Baalje beter te benutten. Samenvattend waren bijna alle commissieraadsleden het erover eens dat ook na 2013 een bedrag moet worden gereserveerd op de begroting voor Het Baafje (en niet zoals het voorstel luidde voor 'een zwemvoorziening'). Over de door de wethouder voorgestelde wijze ter financiering van het tekort, name lijk de OZB te verhogen, waren de commissieleden het unaniem eens: De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. dat kan niet. Een OZB-verhoging kan men niet voor één doel inzet ten, eerst moet bekend zijn hoe de toekomstvisie van de portefeuil lehouder is over alle maatschappe lijke voorzieningen in Heiloo. Wat betreft Castricum: daar is op dit moment nog niets concreets over bekend en dan kunnen er in de ogen van de commissieleden géén verstrekkende beslissingen worden genomen. De vrienden van het Baafje beschikken niet over de cijfers van 2012, maar wel werd duidelijk dat door de genomen maatregelen 40.000,- al is bezuinigd, mede door de inzet van de Vrienden van het Baafje. In de tweede termijn stelde voorzitter Dick Bergman de vraag of het voorstel als hamerstuk of bespreekstuk op 4 maart naar de raad wordt gezonden. Het antwoord van de commissieleden luidde: 'het voorstel komt niet aan de orde in de raadsvergadering van 4 maart. Er is nog te veel onzeker en ondui delijk. Tot slot drongen De Vrienden aan op voortgang wat betreft de verzelfstandiging van exploitatie en beheer. Het bestuur heeft diverse contacten gelegd en portefeuille houder en raadsleden zijn akkoord gegaan met dit initiatief van de Vrienden. Vrijdag 15 februari is daaromtrent een gesprek met het hoofd Welzijn gepland. Vrienden van het Baafje Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, kunt u contact opne men met de advertentieafdeling op tel. 072-5330175 of per e-mail: info@uitkijkpost.nl. Of kijk op www.uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is te bereiken op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.nl. Openingstijden Uitgeverij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5, 1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175. Totale en terechte verontwaardi ging dat het wegens incompetentie van de Raad van Bestuur nationa liseren van de SNS bank circa 200,- per hoofd van de Nederlandse bevolking gaat kosten. Niet te ver kopen in deze tijden. Zelfs op een parlementaire enquête wordt aan gedrongen. Het totale bestuur is/ werd naar huis gestuurd en men overweegt hen persoonlijk aanspra kelijk te stellen wegens wanbeheer. Het grondbedrijf van Heiloo moest zich zo nodig gaan bezig houden met het verwerven en exploiteren van gronden in het Stationscentrum, Boekelermeer, Zuiderloo en Zandzoom. Anders zouden even tuele winsten uitsluitend terecht komen bij projectontwikkelaars. Behoren deze taken wel tot de core- business van een gemeentebestuur? Strop tot nu toe (2011!) bijna 20 mil joen. Omgerekend dus circa 1000 euro per inwoner van Heiloo! Neen dus. Onze reserves zijn bijna opge soupeerd. Waar blijft de protesten van de inwoners van Heiloo? De reactie vanuit de gemeente Heiloo is er inmiddels al. Het Baafje wordt nu wel erg duur als exploitatiepost in de gemeente begroting. Extra ver hoging van de WOZ heffingen wordt onvermijdelijk. Hoe durft men dit voor te stellen. Is er een mogelijk heid tot een gemeentelijke enquête? Kan men de verantwoordelijken voor dit debacle uit him functies ontheffen laat staan persoonlijk aansprakelijk stellen? Inwoner van Heiloo (naam en adres bekend bij de redactie) In de verslaglegging van de gemeenteraadsvergadering van 4 februari is geen aandacht geschon ken aan de door de fracties van D66-GroenLinks en de NCPN inge diende motie over zogeheten frae- tiebijdragen. In het kader van de verordening op ambtelijke bijstand HEILOO - Op vrijdag 22 februari komt Steven Geldof spreken over cameravoering. Ook zal hij laten zien watje kan bereiken door de videocamera op verschillende manieren te hanteren. Steven Geldof heeft in zijn jonge leven reeds vele prijzen gewonnen en maakt videoproducties in opdracht van bedrijven en instel lingen onder andere Shell. Wilt u kennis maken met dit Zaanse video-wonderkind en er wat van opsteken voor uw hobby? Kom dan ook op 22 februari om 09.30 uur naar Het Trefpunt, Abraham du Boishof 2 in Heiloo. De bijeen komst duurt tot 12.00 uur. In ver band met het aantal beschikbare plaatsen is reservering vooraf noodzakelijk. U kunt mailen naar videoclubheiloo@gmail.com. De toegangsprijs is 4,- daarvoor drinkt u ook in de pauzes koffie of thee. kinderopvang en fraetieondersteuning 2010 krijgt namelijk elke fractie in de gemeen teraad jaarlijks 1250 euro om naar eigen inzicht te besteden aan raads- werkzaamheden zoals advertenties. Omdat de gemeenteraad initiatie ven van burgere als een positieve ontwikkeling toejuicht dienden de genoemde fracties een motie in waarin de andere fracties werd gevraagd om van de 1250 euro een bedrag van 250 euro af te staan. Hiermee zou vanuit de gemeente raad een bedrag worden gevormd om een eerste financiële bijdrage te leveren aan de start van een burge rinitiatief in bijvoorbeeld een wijk van Heiloo. We denken hierbij aan ondermeer de kosten van de huur van een zaaltje voor bewonersbij eenkomsten. Deze eerste kosten worden niet door de gemeente ver goed. De motie is door de andere vijf fracties in de gemeenteraad ver worpen! Daarom hebben de fracties van D66-GroenLinks en de NCPN besloten van him jaarlijkse bijdrage zelf 250 euro te bestemmen voor de eerste kosten van het opstarten van particuliere initiatieven zoals genoemd. Voor inlichtingen: NCPN, De Kandelaar 31, tel 5334588 D66-GroenLinks, tel 072- 5334590, h.vanhalem@quicknet. nl. De winter is nog steeds niet voor bij. We worden verrast door sneeuw buien en dat is natuurlijk leuk voor de jeugd, maar het heeft ook zo zijn schaduwzijde als bijvoorbeeld de sloten en vijvers dicht vriezen. Vogels kimnen ook bij sneeuwval geen voedsel meer vinden. 'Het zijn de meeuwen die aankon digen dat er kou op komst is', meent een oud volksgezegde, want zij trek ken de weilanden, steden en doipen in en dat is dus hét teken aan de wand dat er weer vorst in aantocht is. Alle vogels vinden nauwelijks nog iets eetbaars en iedereen kan daar iets aan doen. Gooi uw groenteafval en aardappelschillen niet in de kliko, maar als u, bijvoorbeeld de hond uitlaat, even bij de waterhoentjes en eenden deponeren. Havermout, kattenbrokjes, graansoorten, brood, fijngestampte vetbollen zodat klei nere vogels hun snaveltjes niet bre ken, zijn zó welkom. Enfin, alles is in wintertijd dringend nodig en die genen die wat extra's willen doen: een baaltje floating uit de dieren winkel! Dit ziet eruit als katten brokjes en blijft 24 uur op het water drijven. Watervogels zijn er dol op, maar ook wat op het land gestrooid wordt, brengt veel vreugd bij onze gevederde vliegers. Wij hopen van harte dat u meedoet hen de winter verder door te helpen. Een lieve dierengroet van: Ine Veen en Jean Thomassen Allemaal goed en wel, maar ik vraag mij ten stelligste af of er bij de samenstelling van de nieuwe dienstregeling van de buurtbus Heiloo wel rekening is gehouden met c.q. een inventarisatie gedaan is naar de activiteiten van de senioren. De groep senioren is mijns inziens toch wel de grootste afnemer van de diensten van de buurtbus! Ik zal u een voorbeeld geven (zo zijn er wel meer te noemen): twee keer in de week maak ik gebruik van de buurtbus vanaf de Westerzij naar het Trefpunt om te gaan brid gen, van 13.30 tot 16.10 uur. Heen is geen probleem, maar dan terug. Voorheen ging de bus om 16.15 uur; nu echter om 16.00 uur. Dat halen wij dus niet. De eerstvolgende bus gaat om 16.56 uur. Alternatief: lopen naar de Ewislaan en daar dan wach ten in de wind, regen en kou. Dit is echter voor mensen die niet goed kimnen lopen, niet goed kunnen zien en lang moeten staan, niet pret tig. Dit herhaalt zich dus voor mij en anderen twee keer in de week. Daar zijn wij niet blij mee. Advies: betrek de senioren (him activiteiten) bij het samenstellen van een senior vrien delijke dienstregeling. Dank namens de buurtbus gebruikers. Mevrouw R. Stevens. Heiloo HEILOO - Iris Moorman, leerling van de Springschans-Oost te Heiloo heeft de Fruit Quiz gewonnen tijdens de Open Dagen van het Clusius College Castricum. Deze quiz werd gehouden in de kassen van de school in het kader van voorlichting over het vak Plantenteelt. Ze heeft een grote taart gewonnen voor de hele klas. Deze taart werd gebracht door enkele docenten van het Clusius College Castricum. Dat de taart in de smaak viel bij de leerlingen uit de klas van Iris spreekt voor zich! Aangeleverde foto HEILOO - Benthe de Wijs uit Heiloo (geel shirt) heeft zater dag meegedaan aan de provinciale finale van het Kinderen voor Kinderen songfestival. Ondanks een fantastisch optreden heeft ze helaas niet gewonnen, maar dat mocht de pret niet drukken. Het was een leuke ervaring en het zal haar niet tegenhouden om door te gaan met zingen. Binnenkort hoopt Benthe in Heiloo weer mee te doen aan de battle van de Muziekschool. Volgend school jaar wil ze tweetalig onderwijs gaan doen op het Jac. P. Thijsse in Castricum. Dan kan ze ook liedjes in het Engels gaan zingen. De uitzending van de finale van Kinderen voor Kinderen is op 20 april op televisie. Daar zal de winnares van Noord Holland, Chris, te zien zijn. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 3