Tumult over nieuw zwembad in de Zandzoom Voorrondes Battle of Talents Heiloo Vilten en Creatief Machineborduren h e 1 l 0 0 VERSLAG VAN DE GEMEENTERAAD Ben zaterdag met de kinderen naar De Beeck geweest. Wat een leuk en vriendelijk zwembad is dat. Gaan we vaker doen. Bij de Vennewatersweg 'Flinkeportie excuses' Verder vermeld ik: Zwembad Hippo's De Beeck volg ons @Hipposdebeeck 6 MAART 2013 U ITKIJ KPOST Maandagavond 4 maart lag de zwem- badproblematiek de gemeenteraad van Heiloo wederom zwaar op de maag. Maar deze keer ging het helemaal niet over Het Baafje. Het ging om de locatie waar een geheel nieuw zwembad zou kimnen komen, te bouwen samen met Castricum. Beter gezegd het ging om de vraag of die loca tie überhaupt genoemd mocht worden in een openbare vergadering, of dat hier voor geheimhouding gold. Of, nog pre ciezer, of die geheimhouding alsnog kon worden bevestigd nadat die locatie in een vergadering van de raadscommissie Maatschappelijke zaken van 11 februari door Willem Gomes van de NCPN ter spra ke was gebracht. Terwijl in ons dorp actie werd gevoerd voor behoud van het openluchtzwembad Het Baaije, blijkt het college al geruime tijd in bespreking te zijn met de gemeente Castricum over de gezamenlijke bouw van een nieuw, overdekt zwembad, met binnen- zowel als buitenbad. Het dos sier is in handen bij wethouder sportza ken Hero Veger (CDA). Er zijn intussen enkele rapporten uitgebracht door onder zoeksbureau Drijver Partners en er zijn locaties benoemd. Als we ons realiseren dat de gemeente Castricum behalve het grote dorp met die naam bestaat uit de doipen Akersloot en Limmen, dan is het niet moeilijk te raden waar ongeveer dat nieuwe zwembad zou moeten komen. In de Zandzoom, aan de zuidkant van Heiloo. Maar waar dan precies? Wat zijn daar de opties qua locaties? In de gemeente Castricum is dit dossier met de grootst mogelijke geheimhouding omgeven. Zo kregen we maandagavond in onze Heilooër raadsvergadering te horen dat in Castricum raadsleden bepaalde stuk ken uit dit dossier alleen mochten lezen op het gemeentehuis in aanwezigheid van de griffier (de secretaris van de gemeente raad). Dat is een methode om kopiëren en dergelijke tegen te gaan. Maar wat gebeurde er op 11 en 12 februari in Heiloo? Op maandagavond 11 februari vergaderde onze raadscommissie Maatschappelijke zaken over dit onder werp. Wethouder Veger heeft op die avond naar eigen bewering gezegd dat niet over locaties gesproken zou worden, maar de vertegenwoordigers van de fracties heb ben hier geen strikte plicht uit afgeleid, zo bleek uit de nabeschouwing in de raad maandagavond 4 maart. En wat leest Willem Gomes op 11 februari in een feite lijk openbaar rapport bij het voorliggende voorstel van het college op bladzijde 10, tweede alinea?! Als qua locatie voor het nieuwe zwembad de voorkeursoptie wordt gevolgd, dan moet hockeyvereniging De Terriërs verhuizen naar de overkant van de Vennewatersweg! En Gomes leest niet alleen, hij brengt het ook in die vergade ring te berde. Op de perstribune een redac teur van de Alkmaarsche Courant, en ver volgens lag de locatie op straat. Dinsdagochtend 12 februari kreeg wet houder Veger twee hevig verontruste par ticipanten aan de telefoon: de voorzitter van de Terriërs en de collega-wethouder van Castricum (Meijer). Hero Veger had wat uit te leggen. In communicaties die hierop volgden vanuit ons college naar de Alkmaarsche Courant kwam de zwarte piet bij Willem Gomes te liggen. Hij had uit de school geklapt. En daar was Willem Gomes deze maan dagavond 4 maart nog steeds razend over. Razend is niet te veel gezegd, want hij trad zo ongeveer buiten zichzelf van woede bij de bespreking van het voorstel waar het college deze avond mee kwam, namelijk om de geheimhouding die kennelijk niet goed was verzekerd, alsnog te bevestigen door middel van een raadsbesluit. Gomes was heus niet de enige die dit voorstel Koelof Bos doet maandelijks verslag van de vergadering van de gemeenteraad. De schrijver is freelance redacteur en oud-wethouder van Heiloo. afwees omdat het col lege beter de hand in eigen boezem kon ste ken. Maar de toon die Gomes gebruikte was ongekend. Ik bespaar mijn lezers een verdere beschrijving, maar ver meld nog wel dat zowel voorzitter Romeyn als diverse fractievoorzit ters Gomes vergeefs maanden om 'fatsoen snormen' in acht te blijven nemen. Bijzonder was het voorstel van het col lege natuurlijk wel: een niet uitdrukkelijk geheim verklaard dossier, waarover al een openbare bespreking heeft plaatsgevon den, alsnog geheim verklaren. Wethouder Veger verdedigde deze stap door mee te delen dat zowel de huisjurist als een externe jurist hadden bevestigd dat dit kon. Fractievoorzitter Hans van Halem van D66/GroenLinks vroeg om een schorsing, en die kwam er, waarna Van Halem, zelf jurist, opmerkte dat je er als raadslid voor al ook zit om maatschappelijke afwegingen te maken en dat de relatie met Castricum van groot belang moest worden geacht. 'Castricum moet een flinke portie excuses van ons krijgen', zei hij. Hij wilde met zijn fractie het college wel steunen, maar dat wilden de WD, Heiloo-2000 en uiteraard de NCPN niet, en zo werd het voorstel voor 'alsnog' geheimhouding verworpen, met zes stemmen voor en negen tegen. dat vier leden van de gemeenteraad met afbericht afwezig waren: de dames Beens, Klein en Ris en de heer Hemminga dat de gemeenteraad ook niet akkoord ging met een voorstel van het college om voor de komende drie jaar 200.000 euro per jaar uit te trekken voor verdere digi talisering (zodat u thuis per internet kimt volgen hoe het staat met de behandeling van uw vergunningaanvraag enzovoort). 7 stemmen voor, 8 tegen. In de discus sie hierover stonden twee standpunten tegenover elkaar: digitaal maatwerk voor de eigen gemeente (college) versus regi onale afstemming of integratie van ICT- processen (diverse politieke partijen). Als straks gemeenten toch zouden moeten samenwerken of zelfs samengaan, dan is er wellicht veel voor niets geïnvesteerd, zo werd gezegd dat aan het begin van de vergadering namens meerdere oudere werd ingespro ken door de heer Van der Schaaf, vader met een kind op de basisschool Springschans Oost, die op de nominatie staat om geslo ten te worden. Deze school in Plan Oost, een dependance van de openbare basis school Springschans met hoofdvestiging aan de Breedelaan, heeft zo bedroevend weinig aanmelding gekregen voor het nieuwe schooljaar dat het schoolbestuur (ISOB) heeft besloten de dependance te sluiten. Voor vele oudere en kinderen in Plan Oost is dit een dramatisch besluit. De heer Van der Schaaf deed een beroep op de raad en op het college. Omdat dit onder werp deze avond niet op de agenda stond, bleef het daar nu bij; en dat fractievoorzitter Hans van Halem van D66/GroenLinks opmerkte dat in de Alkmaarsche Courant had gestaan dat zijn fractie niet tevreden zou zijn met de eigen wethouder, Désirée Schmalschlager, maar dat hij er aan hechtte om te zeggen dat daar niets van klopte. HEILOO - Dat Heiloo veel jonge muzikale talenten telt, werd dit weekend maar weer eens bevestigd. Want vrijdagavond en zondagmiddag vonden in Muziek- en Dansschool Heiloo de voorrondes plaats voor de Battle of Talents Heiloo. Veertig jonge muziek- en dans talenten onder 18 jaar hadden zich ingeschreven voor de open talen tenjacht, gehouden in het kader van het vijftigjarig bestaan van Muziek- en Dansschool Heiloo. De jury, bestaande uit Jacques van der Sterren, oud-balletdocente Marga Schelvis, Martin Rozema, docent dwarsfluit, en Jan Jaap Langereis had de moeilijke taak de kandidaten te beoordelen en tus sen zoveel talent de besten eruit te pikken, had de moeilijke taak de kandidaten te beoordelen en tus sen zoveel talent de besten eruit te pikken. De presentatie werd verzorgd door Kees de Bruijn. De optredens waren zeer divers met zang, haip, hoorn, piano, saxo foon, viool, blokfluit, gitaar, dans et cetera. De meest uiteenlopende genres passeerden de revue. Zo zong Lawa Gurgy een nummer van Chopy Fatay, oud-leerlinge van zangdocent Kees de Bruijn en inmiddels een zeer populaire zan geres in haar geboorteland Irak. En zelfs voor 'routinier' Caroline de Schrijver van The Voice Kids was haar optreden in de voorronde van the Battle of Talents een superepan- nend moment. Maar eenmaal op het podium was van de spanning weinig meer te merken. Op zondag 17 maart vindt de fmale plaats in theater De Beim, aanvang 15.00 uur. En dat het spannend wordt is zeker, want niet alleen is het niveau van de finalisten zeer hoog, bovendien mag de win naar de hoofdprijs ter waarde van 400,- mee naar huis nemen. In de jury die de finalisten beoordeelt, neemt onder meer zangeres Kim de Boer plaats. Gratis kaarten zijn op aanvraag verkrijgbaar via de admi nistratie van Muziek- en Dansschool Heiloo, tel. 072-5322460. Vrijdagavond en zondagmiddag vonden in Muziek- en Dansschool Heiloo de voorrondes plaats voor de Battle of Talents Heiloo. Op de foto speelt Angela Mastenbroek het nummer Easy come, easy go. Foto: Carolien Breed HEILOO - Het Nivon Heiloo biedt in de maand maart twee workshops aan, waar plaatsings mogelijkheden zijn. Op donderdag 7 maart van 19.30 tot 21.30 uur kunt u onder leiding van Nely Tegelaere een bloem vilten. Op een ondergrond wordt lontwol zodanig bewerkt dat er een materi aal ontstaat dat verder gebruikt kan worden voor decoraties. Op don derdagavond 14 maart van 20.00 tot 22.00 uur kimt u onder leiding van Wybrich de Man zich bekwamen in het Creatief Machineborduren. Door geverfde vliesofix op een onderlaag te strijken, ontstaat een plaklaag waarop snippers en dra den kleven. U borduurt dit met de naaimachine tot een geheel (zonder transporteur, met de stopsteek) Uw eigen naaimachine graag meene men. Eindresultaat is een sierbakje. Beide docenten zorgen voor een materialenpakket. De Hofdijk, Mariënstein 178A te Heiloo. Voor informatie of opgave: Reina Mulder, tel. 072-5333127 en Ria van der Laan tel. 072- 5333217 en info@nivonheiloo.nl, www.nivonheiloo.nl. ADVERTENTIE hippos-debeeck.nl - Molenweidtje 2-1 862 BC Bergen

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 10