1 Oppositie 1 te sterk voor Vredeburg 2 Terriërs weten nog niet te winnen De Foresters beleven doelpuntrijke middag Ingmar van de Griek wint baancompetitie 1 sport 13 SPORTNIEUWS UIT DE REGIO UITSLAGEN AZ spits Gudmundsson op de Zuidwester 6 MAART 2013 Het damesteam van De Terriërs heeft de belangrijke thuiswedstrijd tegen mede-degradatiekandi daat Pinoké niet kunnen winnen. Foto: Ben Haeck HOCKEY HEILOO - Het damesteam van De Terriërs heeft de belangrij ke thuiswedstrijd tegen mede degradatiekandidaat Pinoké niet kunnen winnen. Met de 1-3 nederlaag kreeg de ploeg niets voor de inspanningen en het vaak goede spel. „Ik had vooraf tegen het team gezegd, dat winnen belangrijker was dan het spel. Over het spel ben ik best te tevreden. Maar we had den moeten en kimnen winnen. We hebben kansen gehad. We had den ook pech, met een bal tegen de paal en enkele onbenutte strafcor- ners", aldus eoaeh Jisse Waasdorp. Terriërs was in de eerste minuten kennelijk te gespannen, want een slordigheid zette het team al snel op 0-1. Daarna ging het beter, al had Terriërs moeite om door het sterke middenveld en de defensie van Pinoké te breken. „Ze speelden al defensief en konden na die 0-1 al helemaal achterover leunen. Ze had den snelle counters en him Engelse international slaat elke bal, die op haar stick komt hard op het doel. Ze waren heel effectief met het afronden van die paar kansen, die ze kregen", vertelt Waasdoip. Na 0-2 kwam de Heiloose ploeg terug tot 1-2 door een wonderbaarlijke tip-in van Nikki Schutte. Dat gaf de ploeg weer hoop. Maar goede kansen werden niet benut en strafeoneems gingen er ook niet in. De geblesseerde strafcorners pecialiste Lieke Bas werd duide lijk gemist. Pinoké maakte met de fatale 1-3 een einde aan alle hoop. Volgende week wacht thuis zwaar gewicht Kampong. Ook dat zal een hele klus worden. SCHAKEN HEILOO - Op dinsdag 26 febru ari ontving Oppositie 1 het tweede achttal van Vredeburg uit Limmen. Hoewel Oppositie de sterke Simon Smit nog steeds moet missen, werd toch vrij snel duidelijk dat Oppositie 1 een maatje te groot was voor Vredeburg 2. Uit bij het zeer sterke Oppositie 1 noteerden Ronald van der Storm, Hidde Ebels en Dick Aafjes nog wel voor keurige remises. Maar Alex Termes, Sandra Hollander, Barry Blekemolen, Jan Levering en Remi Aafjes kregen een nederlaag te slik ken. Het 6,5 - 1,5-resultaat laat aan duidelijkheid niets te wensen over. Op bord 1, 4 en 6 werd vroeg de volle buit binnengehaald door res pectievelijk Bouma, van Etten en Folkertsma, gevolgd door 2 remises op bord 2 (Woudstra) en 5 (van der Werff). Vervolgens deelde Jonkheer het pimt met zijn tegenstander en wist van der Ark de dame van zijn tegenstander te verschalken. Er rest te nog één partij van Jongkind, tegen de enige dame in het gezelschap, die iets beter leek te staan. Toen zij, Sandra Hollander, per ongeluk een mooie pion weggaf, was het pleit snel beslecht en moest de moedig strijdende Sandra het hoofd buigen. Mede door dit resultaat heeft Oppositie nog kampioenskansen, teiwijl Vredeburg 2 de laatste plaats in de derde klasse B bezet en degra datie ogenschijnlijk niet kan meer ontlopen. In de interne competitie van Oppositie hield Timardi Verhoeff de derde plaats stevig in haar bezit door te winnen van Luea Gandossi. Richard Sauer wist binnen de remi semarge te blijven in een moeilijk toreneindspel met één pion minder. De twee oud-jeugdleiders Piet Manni en Harry de Jager (tevens de nestor van Oppositie), hielden elkaar op het schaakbord perfect in balans. Voorzitter Herman Limmen, lange tijd uit de roulatie, boekte alweer zijn derde overwinning en heeft de weg omhoog overtuigend ingezet. Bij Vredenburg werd tevens ronde twintig van de interne competitie gespeeld. Het vlaggenschip van de Limmers ontving HWP Haarlem 6 dat, gelet op de ranglijst en de ratingsterkte, ongeveer gelijkwaar dig aan de Limmers zou moeten zijn. Maar in de praktijk verliep de strijd eenzijdig. Helaas in het nadeel van Vredeburg. Bob Stolp, Harold Ebels, Bert Hollander en Jaap Limmen scoorden nog een half punt, maar omdat Jos Admiraal, Ed Stolp, Niels Hageman en Gertjan Hafkamp ver loren, kwam een 2-6 nederlaag op het scorebord. Langzaam maar zeker ziet Vredeburg een hoge klas sering in de derde klasse C in rook opgaan. Komende vrijdag wordt er niet geschaakt: vanwege Limmen Creatief is de speelzaal niet beschik baar. VOETBAL HEILOO - De uitwedstrijd tegen Zilvermeeuwen is voor De Foresters altijd lastig, zo bleek ook afgelopen zondag weer. Met een gewijzigde achterhoe de (door het stoppen van Carlo Smit), was het eerst even aftas ten op het hobbelige veld. In de vijftiende minuut maakte de laatste man van de Zaankantei's hands in het strafschopgebied en de penalty werd door Nick Kramer droog ingeschoten: 0-1. Twee minu ten later was het alweer gelijk, door niet tijdig ingrijpen van de achter hoede bij een lange voorzet: 1-1. In de 22ste minuut kon de volgende treffer alweer genoteerd worden: spits Jesper Hut wist de bal uit een goede voorzet van Endy Willems in te koppen: 1-2. Maar ook deze voorsprong ging weer snel teniet, toen linksback Lennart Nobbe uit gleed en de bal achter doelman Tijs Laagland verdween: 2-2. Bij deze aktie raakte Nobbe ook nog eens geblesseerd; hij werd na de rust ver vangen door Gio Kokoio Dingou. Tot de 80ste minuut golfde het (matige) spel over en weer, totdat Jeffrey Klijbroek het op zijn heu pen kreeg en na een mooie drib ble met een goed geplaatst schot de 2-3 aantekende. Tóch slaagden de Zilvermeeuwen er in om alwéér gelijk te komen, nadat ze wel heel gemakkelijk een strafschop kregen: 3-3. De jonge Stefan Vogel werd nog ingezet voor de moegestreden Jesper Hut, maar het mocht niet baten, de stand bleef 3-3. Komende zondag speelt De Foresters thuis (tegen Vitesse '22) en vindt de jaar lijkse Après-ski party plaats. Damesbridgeclub Sans Atout A-lijn: l.ds. Stark - vd Klis 62,50;2.Vecht- Bakker 59,90. B-lijn:i.ds.Werdmuller- Schreiber 60,42; 2. vd Vlies - Weehuizen enBennen - Eisen 54,69. C-lijn: 1. ds.Kuiper- Haan 66,6752. Rohn met inval ler 60,94. Damclub Heiloo 1. A Valkering - R. Coster 0-3, 2 F Schouten - R Koopmanschap 0-3 3 S Droog D Dam 0-3, 4 B v Leijden - B Groot 0-3, 5. G Kiewitt - F Groot 3-0, 6 M Out - J Algra 0-3, 7. C v Lieshout - K v Langen 1-1,8. A Stegeman - N. Koopmanschap 0-3,9. P. Heijne - W. Oudhuis 0-3,10. M Houtenbos - E. Roeper 1-1. HEILOO - In het kader van de Rabo AZ Voetbaltoer ging de AZ-selectie maandag 4 maart op pad om op 15 basisscholen in Noord-Holland aftrappen van deze toer te verrichten. De hoofdaftrap vond maandagmorgen plaats op basisschool Het Kompas in Alkmaar. In Heiloo doen de De Duif en obs de Zuidwester mee, en in Limmen de Sint Maartenschool. De Sint Maartenschool kreeg bezoek van AZ aanvoerder Nick Viergever en op de Zuidwester kwam Johann Berg Gudmundsson langs; de aanvaller die tegen Ajax scoorde in de halve finale voor de beker! Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 11