De toekomst van de Wmo Fotoproject 'betovering' bij De Buitenkans H E I L O O 3 OUD PAPIER INGEZONDEN BRIEVEN KORTOM Keezavond in het Oosthonk Opkikkertje van Keer op Keer k Drempels Op Curacao De vervuiling van Heiloo door Heilooërs Slecht beleid Elf miljoen euro Donateurs Falkland: betaal het volle pond! DIERENBESCHERMING UITKIJKPOST 6 MAART 2013 Het Wmo-platform, bestaande uit Getty de Vries, Daniëlle Helmus, Ted Herkes, Atie Dijk, Jan Tim en Jos Wokke (niet op de foto). Foto: Carolien Breed Tweede zaterdag van de maand Muziekvereniging Eensgezindheid, huis-aan-huisactie in het Blockhovepark en plan Oost. Dozen en/ of bundels gereed zetten op de rolem- merverzamelplaatsen langs de weg, voor 13.00 uur. Tweede dinsdag van de maand Zwem- en poloclub De Spetters, huis-aan-huisactie tussen spoorlijn - Zeeweg - Pastoor- Het Malevoort (ine. Harrelaers en De Rietvink) - De Omloop en Belieslaan. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer- verzamelplaatsen langs de weg, voor 19.00 uur. HEILOO - Wijkvereniging plan Oost houdt op 15 maart weer een keezavond. Er wordt gespeeld om de Oosthonk keez wisselbo kaal. Welk koppel of persoon na vijf avonden de meeste punten heeft mag deze bokaal een jaar in huis hebben. Wilt u een kee zavond meebeleven dan kunt u zich opgeven via tel. 06-13420642 of 06-55347071. Ofpere-mail keezen-oosthonk@hotmail.eom Entree is 2,50 per persoon het begint om 20.00 uur en de zaal is om 19.30 open. Dit gebeurt alle maal op de Oostkanter 14 in plan Oost. HEILOO - Kringloopwinkel Keet- op Keer schenkt elke maand een Opkikkertje 300,- aan een vereniging of stichting. De opkikker van de maand maart gaat naar Sportvereniging TIOS (gymnastiek&tumen/street- breakdance) in Limmen. U kimt de kringloopwinkel Keer op Keer vinden aan het Industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg), in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, don derdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072-5325962. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. jHK Het weekblad Uitkijkpost wordt sfjrgeproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu- Pnniüiit Naturally vriendelijke druktechniek Advertenties Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, ga naarwww.uitkijkpost.nl. Ook kunt u contact opnemen met de advertentieafdeling, via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. info@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is te bereiken op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.nl. Openingstijden Uitgeverij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5, 1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175. Ergens diep in ons gemeente huis zit een geheimzinnig iemand. Niemand kent 'm, maar HIJ is de Mol. Ze zijn naar hem op zoek. Niet te vinden. Regelmatig laat hij van zich horen. Niet in persoon, maar als een geniepig stukje in de Uitkijkpost. Bij de Gemeentelijke Berichten staat plots een aankondi ging van afsluiting van wegen in ons mooie dorp. Dan voel je, dan weet je, het is weer zover. Er komt wéér een drempel bij. Het was een tijdje rustig, maar hij heeft z'n tijd goed besteed. Liefst tig plateaus komen er aan. Aan alle kanten met drem pel. Ewisweg, de Dors, Ringweg, niets ontsnapt aan zijn tomeloze ijver. Rede en overleg? Is er niet! Het moet immers van Brussel? Onmacht en verdriet is ons deel. Het zou gaan om onze veiligheid! Maar zelfs fietsen wordt onplezierig. Of rijdt u lijn op de fiets aan het einde van de Schuine Hondsbosehelaan. De Holleweg is wat de naam zegt, een goot geworden. Is er nu niemand in het Gemeentehuis die die man kan opsporen en wegjagen? Liefst met pek en veren? Burgervader! Hoort u ons? Vlug, vlug vóórdat Heiloo een te zachte drempeldood sterft. Frans Wolfs coördinator Buurtbus Heiloo Uitkijkpost van 27 februari. April en Hazel terug van dolfijnthera pie IN Curacao. Nederland is geen eiland, maar een land. Daarom gebruik je het voorzetsel 'in'. Bij eilanden liggen de regels wat inge wikkelder, maar omdat het hele eiland Curasao heet, gebruik je in dit geval het voorzetsel 'op'. Onze taal legt de regels voor het gebruik van 'in' en 'op' bij eilanden uit: 'Bij een land dat niet een heel eiland beslaat, wordt meestal het voor zetsel in gebruikt: in Haïti, in de Dominicaanse Republiek, in Ierland, in Oost-Timor (maar meestal: op Sint-Maarten, want zo noem je ook het hele eiland). Een eilandstaat die uit meerdere eilanden bestaat en niet dezelfde naam heeft als een van de afzonderlijke eilanden, kan alleen met in gecombineerd worden: in Kaapverdië, in Japan, in Australië, in Kiribati, in Nieuw-Zeeland. Maal ais de naam van de eilandstaat meervoudig is, wordt weer wél op gebruikt: op de Filipijnen, op de Seychellen. Het gebruikelijkst is in de meeste gevallen het voorzetsel op. Als een eiland geen (hoofdon derdeel van een) staat of land is, is alleen het voorzetsel op mogelijk: op Ameland, op Man, op Tenerife. En ik woon op Heiloo. Henk Posthumus Heiloo Ik zie Heiloo, tijdens mijn wande lingen met de honden of fietsend, langzamerhand steeds meer vervui len. De grasvelden langs de wegen, de perken, bij de schoolpleinen, slootjes, vijvers en gebied daarom heen. Wat ik dan zie liggen: plastic flesjes, kartonnen drinkpakjes, gla zen flessen, blikjes. Dat is een tries te aanblik. Maar voor de dieren die daar al zwemmend en eten zoekend moeten leven is het compleet een grote shitbende. Momenteel gooi ik zelf de rommel die ik tegenkom in de eerste openbare pmllebak die ik zie. Maar deze situatie gaat me langzamerhand behoorlijk irriteren. We moeten proberen zuinig te zijn op de natuur maar het tegenoverge stelde gebeurt. Waarom het gebeurt, weet ik niet, maar we kunnen alle maal wel de vuilnisbak gebruiken ondeiweg of thuis. Ouders geef uw kinderen mee dat ze geen rommel op straat moeten gooien, maar thuis of in een openbare prullenbak. Leg ze uit waarom dat zo belangrijk is. Scholen (zeker voortgezet onder wijs): maak er een thema van, of maak dat een van de prioriteiten van de school. Het is zo belangrijk! Het is nog steeds jong geleerd, oud gedaan! Gemeente: ondanks de bezuinigingen, doe er wat aan. Meer aandacht om dit te bestrijden, bij voorbeeld door middel van, om ons doip en natuur schoon te houden. Het is een verantwoording van ons allemaal! Alice Buhre Heiloo In maart 2010 werd de Oostersingel opnieuw bestraat met rode klinkers. De levensduur van deze inverstering heeft drie jaar geduurd want de klinkers zijn weer verwijderd. Als je in drie jaar tijd een weg moet herbestraten, dan duidt dat op slecht inzicht. Men moet toch weten wat voor een type wegdek er op een toevoers- weg van een wijk moet komen! Aan de ene kant wordt er bezui nigd op het groenonderhoud door heel veel mooie natuur te slopen en aan de andere kant wordt er met geld gesmeten door onverstandige beslissingen. Geeft niet, gewoon de O.Z.B. omhoog! Harry Schildkamp Heiloo In het gemeenteraadsverslag in de Uitkijkpost van 6 februari, staat dat er een extra gat van een miljoen in de begroting is ontstaan. In hetzelf de verslag staat namelijk dat de ver koop van aandelen aan Nuon zo'n 11 miljoen euro oplevert! Waaraan gaat die 11 miljoen euro plus rente dan besteed worden? Ik heb daar een goede oplossing voor! Goed overleg begint altijd op de werk vloer (de burgers). N. Niele Heiloo In de brief van 12 februari zult u gelezen hebben over de finan ciële perikelen van toneelvereniging Falkland, als gevolg van de econo mische crisis. Daarom deze oproep aan de donateurs van de vereniging: u zou de vereniging kimnen steunen door uw kaarten te kopen voor de normale prijs in plaats van de dona- teursprijs! Elke euro is er één! Familie van Kreveld Heiloo Dierenbescherming Noord Holland Noord, De Kwakelkade 2c, Alkmaar, tel. 5150071, e-mail: info@dierenbe- schenningnhn.nl, www.dierenbescher- mingnhn.nl. Vogelopvang De Strandloper: 0226- 343495 Landelijk Meidnummer Dierenmishandeling, tel. 0900-2021210 (0,10/min). Dierenambulance Noord- Kennemerland Alexander Flemingstraat 3-5, Alkmaar, tel. 5150085, fax 5152701. Alarm nummer: tel. 51-50173 (24-uursdienst). Vermist Rode kater, klein wit befje, wit aan voorpootjes, 3 witte ringen om staart, gec., gechipt, 4 jr, Storm, Joh. Vermeerstraat Akersloot. Informatie vermiste en gevonden dieren: Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castricum: Ria Dol, 0251-658504. HEILOO - Vanuit de vraag wat de gevolgen zullen zijn van de ontwikkelingen in de Wmo en Awbz, waarbij gemeenten met minder geld meer (zorg)taken op hun bord krijgen, heeft het Wmo-Platform van Heiloo de afgelopen periode een kennis makingsronde gemaakt langs de verschillende belangenorgani saties en de zorgaanbieders die Heiloo rijk is. Omdat het Wmo-platform een adviesorgaan voor Burgemeester en Wethouders is, willen de leden van het platform een goed beeld hebben, wat er bij htm achterban en de ver schillende zorg- en welzijnorganisa- ties leeft. Donderdag 28 februari presen teerde het Wmo-platform, bestaande uit Jan Tim, Ted Herkes, Atie Dijk, Getty de Vries, Daniëlle Helmus en Jos Wokke, in het gemeentehuis een weergave van de indrukken die het platform tijdens al deze gesprekken heeft opgedaan. Voorzitter Jan Tim gaf een samenvatting, waarin naar voren kwam dat tegelijk met lande lijke bezuinigingen wordt gestreefd naar een meer zorgzame samen leving en dat gaat niet vanzelf. De vraag die het platform bij elk ken nismakingsgesprek heeft gesteld: hoe meer te doen met minder geld en welke keuzes worden gemaakt? Jan Tim besloot het verhaal met de opmerking dat burgers, organisa ties en de gemeente niet op elkaar HEILOO - Dit is je kans op eeu wige roem! Wat je daarvoor moet doen? Je fotografeert wat jij ervaart als betovering. Betovering is het moment waarop je voor het eerst de zee zag of toen je vlinders in je buik had van ver liefdheid. Een betovering ervaar je zelden, het is een imiek moment. De Buitenkans en GGZ-NHN organise ren tijdens de Kunstödaagse (25 tot en met 30 juni) van Heiloo het foto project betovering. Verbeeld jouw betovering in maximaal vijf foto's en stuur deze, met een beschrijving van maximaal 250 woorden per foto. Inzenden vanaf 1 maart tot 1 jimi naar: droomfoto@ggz-nhn. nl. Een jury, bestaande uit cliënten en vakfotografen, kiest de 15 beste inzendingen uit. De foto's van de winnaars worden afgedrukt op groot formaat banners en in bui zenframes geëxposeerd op het ter rein van GGZ-NHN. De jury bepaalt vervolgens welke drie inzendingen moeten wachten bij het naar voren brengen van ideeën en initiatieven. Tot nu toe mist hij in de dialoog over de Toekomstvisie Heiloo 2030 een essentieel element over zorg en wel zijn in Heiloo. Vervolgens gaf Yvonne Steemers van het project 'Aandacht voor Iedereen' (een landelijk pro gramma van VWS en VNG) een pre sentatie over de toekomst van de Wmo. 'Het proces van gemeenten en burgere om tot een invulling van de compensatieplicht te komen volgens de bedoeling van deze wet, heet de Kanteling. Kantelen is nodig om de Wmo goed uit te voeren.' Oftewel, om de Wmo goed uit te voeren is bij alle betrokken partijen een cul tuuromslag in denken nodig; van afhankelijk opstellen naar eigen verantwoordelijkheid; van indivi duele voorzieningen naar collectief aanbod en versterking van sociale contacten; van aanbod- naar vraag gericht. Dit vereist ook van zorgaan bieders en de gemeente de nodige creativiteit en flexibiliteit. Aan het einde van de avond stond een panel (wethouder Jacob Ouderkerken, Ted Herkes, Jan Tim, ouderenadvi seur Margreet van Zwet en Yvonne Steemers) open voor wagen en opmerkingen uit de zaal. Wat uit de avond naar voren kwam, was dat als het om de Wmo gaat, bij alle betrok ken partijen de knop om zal moeten. Wethouder Ouderkerken ziet de noodzaak tot 'kantelen' in om ook in de toekomst de zorg aan kwetsbare groepen veilig te stellen. voor een extra prijs in aanmerking komen. Deze prijswinnaars krijgen naast de beloofde eeuwige roem him foto afgedrukt op canvas. Je kimt ook nog de Publieksprijs win nen. Deze foto wordt voor de prijs winnaar op canvas afgedrukt. Dat is nog niet alles, want alle inzendingen worden in Galerie de Buitenkans op een groot scherm geprojec teerd. Daardoor kan iedere inzender zijn of haar betovering terugzien! Deelname is kosteloos. De jury kijkt vooral naar de originaliteit en creativiteit van je foto's. Met het fotoproject betovering proberen de organisatoren een brug te slaan tussen burgei's met psychiatrische problematiek en bezoekers van de Kimstödaagse. Na de afsluiting van de Kunstödaagse zullen de foto's in het hoofdgebouw tentoongesteld worden. Kijk naar fotosuggesties voor betovering en de spelregels van deelname op http://www.de-bui- tenkans.org Stichting de Buitenkans wenst je alvast veel succes!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 3