ISOB maalct afbouwen dislocatie De Springschans Oost bekend Viering van 60 jaar Zonnebloem in Heiloo The Travel Club Heiloo u Peuters Van Pom Pom aan de Spaanse les H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Op 6 maart houdt ISOB een tweede bijeenkomst voorde ouders KORTOM Deurtjes naar het Eeuwige Vogelvereniging Kleurenpracht Heiloo The Travel UITKIJKPOST 6 MAART 2013 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex BTW. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Vervolg van voorpagina 'Kinderen worden gedwongen buiten hun wijk naar een nieuwe school te gaan. De dichtstbijzijnde openbare school ligt in het centrum; dat betekent dat onze kinderen de drukke Kennemerstraatweg over moeten steken.' Zij stellen dat vanaf 2018 het aantal 0 tot 3-jarigen weer zal stijgen; het zou volgens hen dus gaan om een overbrugging van vijf jaar. Francis Schruer, directeur van De Springschans, heeft begrip voor de emotie en vertelt dat het bericht over het afbouwen van Oost voor de oudere en kinderen zeer ver drietig is, maar niet geheel uit de lucht kwam vallen. „Ook nu bestaat groep 3 al uit vier kinderen en groep 5 uit vijf kinderen." Zij weerspreekt de opmerking van de groep veront waardigde oudere, dat over een paar jaar het aantal leerlingen weer zal groeien. „Als in 2018 het geboorte cijfer toeneemt komen deze kinde ren pas in 2022 naar school. De over bruggingsperiode is niet haalbaar. De Springschans Oost en Centrum vormen één basisschool, verdeeld over twee gebouwen. De school blijft één van de vier goed bereikba re openbare scholen in Heiloo, daar verandert het verdwijnen van dislo catie Oost niets aan. Door de afsto ting van het gebouw op Oost wordt het mogelijk om de groepen van de hoofdlocatie evenwichtiger in te delen; op Springschans Centrum zijn namelijk twee lokalen vrij. Het tegen de prognoses in open houden van Oost is niet alleen onderwij s- kimdig niet haalbaar en niet wen selijk, maar daarnaast kost dit ook veel geld. Voor een school met twee gebou wen, die echter als één school rijks subsidie ontvangt, is dit niet meer verantwoord op te brengen!" HEILOO - Dit jaar wordt een feestelijk jaar voor de afdeling Heiloo van de Zonnebloem. De afdeling bestaat namelijk zestig jaar en dat gaat het hele jaar gevierd worden met allerlei feeste lijkheden voor de gasten en vrijwil ligere. Donderdag 28 februari was de start met een gezellige ontspan ningsmiddag in de Ter Coulster kerk. Het trio Effe Buurten trad op en de ruim tachtig gasten en vrijwil ligere zongen al gauw uit volle borst mee met de mooie Gouwe Ouwe nummers. Een prima verzorgde Op woensdagavond 6 maart houdt ISOB een tweede bijeenkomst voor oudere van kinderen van De Springschans Oost. Vanwege het voorgenomen besluit is onrust ont staan. Ook de gemeente Heiloo heeft hierover reacties gekregen. De tweede bijeenkomst is georgani seerd om vragen van oudere over het voorgenomen besluit te beant woorden. Ook wethouder ondeiwijs Jacob Ouderkerken zal aanwezig zijn. Oudere kunnen op die manier zowel aan de ISOB alsook aan de gemeente vragen stellen. middag waar het gezellig samenzijn weer centraal stond. In maart kun nen de gasten weer mee met de jaar lijkse boottocht en in april wordt er speciaal voor het jubileum een busuitje door de Kop van Noord- Holland georganiseerd. Mede door de sponsoring van de Pius Stichting is het ook moge lijk om op 25 mei een grote feest middag te organiseren in Fletcher Hotel Heiloo voor alle gasten, (oud) vrijwilligere en genodigden. Gast of vrijwilliger worden? Informatie bij het secretariaat: mevrouw M.T. Bult, tel. 072-5155309. Tekst en foto: Carolien Breed Esra van Hemert, Werkendelslaan 43 1851 VB Heiloo, tel. 072 - 5314729, mob. 06 - 29214732, www.reisadviseuresra.nl of www.thetravel- club.nl/esra, e-mail: esra@thetravelclub.nl. HEILOO - Een onvergetelijke rondreis, mooie cruise of een heerlijke zonvakantie begint bij het opstellen van een wensenlijstje; waar wil je heen, wat wil je gaan zien of beleven en wat wil je doen of vooral niet doen. Na urenlang zelf surfen op het internet vliegen de aanbiedingen je om de oren, maar daar zit vaak net niet bij watje zoekt of je ziet door de bomen het bos niet meer. Wat zou er prettiger zijn dan het krijgen van advies van een persoonlijk reisadviseur? Voor deskundig reisadvies voor een vakantie, stedentrip of rond reis op maat ben je sinds januari bij persoonlijk reisadviseur Esra van Hemert van The Travel Club aan het juiste adres. Zelfstandig en onaf hankelijk reisadviseur Esra stippelt samen met jou de ideale vakantie uit; op flexibele tijdstippen eventueel bij je thuis, ook buiten kantoor uren om. Hoogwaardige en vooral persoonlijke seivice en de zekerheid die waarborgfondsen ANVR en SGR bieden. En voor deze exceptionele seivice betaal je niets extra's. The Travel Club onderhoudt contacten met alle gerenommeerde reisorganisaties en kan dus onafhankelijk elke reis samenstellen, geheel naar de wens van de klant! Esra weet wat er op reisgebied te koop is. Haar tien jaar ervaring in de reisbranche is begonnen op het reisbureau in Heiloo, daarna was zij werkzaam als manager op een reisbureau in Zaandam. Veel van haar trouwe klanten zijn met haar meegegaan toen ze begin dit jaar de stap naar zelfstandig reisadviseur maakte bij de overkoepelende reisorgani satie The Travel Club. Esra kent de wensen van haar klanten en haar klanten weten wat ze aan Esra hebben. Ze is zelf dol op reizen en ze heeft beroepsmatig op uitnodiging heel wat vakantiebestemmingen bezocht en beschikt over actuele reisinformatie. „Als ik ergens geweest ben, dan weet ik wat dat land, die plaats of dat hotel te bieden heeft!" Esra kan in samenspraak voor de ideaal samengestelde vakantie alles tot in de puntjes regelen; van excursies, safari's tot en met een reser vering voor een bijzonder diner in dat zeer speciale restaurant. Maar ook avontuurlijke reizigers die alleen een los ticket willen boeken, zijn met de expertise van Esra in veel gevallen voordeliger uit. „Op internet zijn voor de consument niet alle voordelige tickets zichtbaar. Vaak zijn er speciale tarieven die niet op internet gepubliceerd worden." Via een gespecialiseerd netwerk zoekt Esra naar het voordeligste ticket, dat soms aanzienlijk in prijs kan schelen. Esra ervaart dat ze als persoonlijk reisadviseur een band met haar klanten kan opbouwen, die ook door klanten als heel positief wordt gewaardeerd. Het voordeel daaivan is dat Esra, eenmaal bekend met haar klant en de reiswens, al snel een aantal geschikte reisvoorstellen kan voorleggen. En omdat ze dan al over alle nodige persoonsgegevens beschikt, is de vakantie snel geregeld en kan de echte voorpret begin nen! De burgemeester kreeg een zelfgemaakte burgemeestersketting met de welkomswoorden 'Bienvenido Alcade'. Foto: Carolien Breed HEILOO - Maandag 4 maart bracht burgemeester Hans Romeyn een bezoek aan kin derdagverblijf Pom Pom, waar sinds februari 2012 -met uitzon dering van de zomermaanden peuters van 2 tot 4 jaar spelen derwijs Spaanse les krijgen van Fernanda Martino van Spaanlt. De burgemeester werd door de kinderen verwelkomd met een prachtige zelfgemaakte burge meestereketting met de woorden 'Bienvenido Alcade'. Het project, opgestart door Fernanda Martino en Nanda-Mariska de Lange, oprichtster van het kinderdagver blijf, is zelfs voor landelijke begrip pen nieuw en sluit aan op het Vroeg Vreemde Talen Ondeiwijs (WTO). Na een jaar proefdraaien zijn de resultaten boven verwachting. Fernanda: „De kinderen hebben plezier en het is leuk om te zien hoe snel ze de taal leren. Omdat peuters veel minder schroom hebben dan volwassenen, is hun uitspraak ver rassend goed!" Ook voor Fernanda is het geven van Spaanse les aan zeer jonge kinderen een nieuwe ervaring, maar gaandeweg het jaar heeft ze een creatieve lesmetho- diek ontwikkeld, waarbij de kinde ren zich Spaanse woordjes op een speelse en natuurlijke manier eigen maken. De peuters krijgen, verdeeld in twee kleine groepen, één a twee keer per week een korte les; de 2- en 3-jarigen en de 3- en 4-jarigen bij elkaar. Fernanda werkt met plaat jes, foto's, spullen die voorhanden zijn in het kinderdagverblijf, liedjes en korte filmpjes en verzorgt de les in de vorm van spelletjes. En hoewel de kleintjes nog niet eens kunnen schrijven en rekenen, gaat het tellen van 1 tot 20 in Spaans hen verbluf fend goed af! Burgemeester Hans Romeyn was zeer onder de indruk. HEILOO - Een muzikale vertelling over de verbeelding van het eeu wige door de eeuwen heen. Vanaf de middeleeuwen (het Isenheimer altaar van Mattias Grünewald) wordt u via Michelangelo en Rembrandt mee genomen naar de moderne tijd. U komt daar terecht bij een beeldhouwer als Ernst Barlach en een schilder als Willem van Althuis. En ook bij dichtere als Kopland en Wilmink. In de vroegere tijd is de beeldtaal voor het Eeuwige, voor God, heel uitdrukkelijk christelijk. In de moderne tijd is dat vrijwel verdwenen. Het verrassende is dat dat geen verlies hoeft te betekenen. 'Achterom': Hans van der Laan, fluit en saxofoon, Henk van Meegen, piano, Henk Engel, zang en gitaar, Jan Tulp, verteller. Woensdag 13 maart van 20.00 tot 22.00 uur in het Willibrordushuis, Westeiweg 267 Heiloo, kosten: 3,- per persoon. HEILOO - Op dinsdag 12 maart houdt Vogelvereniging Kleurenpracht Heiloo een lezing over het houden en kweken van kleur- en postuurkanaries. De lezing zal verzorgd worden door de welbekende heer G. Berlee, keurmeester van de algemene bond van vogelliefhebbers. De heer Berlee zal aan de hand van de meegebrachte vogels, de kenmerken aangeven, waarop u moet letten om een zo optimaal mogelijk resultaat te verkrijgen. De avond wordt om 19.30 uur, de koffie en toegang zijn gratis. Locatie: Clubgebouw aan het Zevenhuizen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 5