Informatieavond freinetschool Elckerlyc Shopping Day bij Zonneveld Optiek 3D Origami bij het Nivon De Ontdekking ronde verder in Leukste Winkel Verkiezing Voordelig fitnessen bij Healthcenter Vennewater Open Dag van de Zorg Viva! Zorggroep H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING «■K i Amstelcruise Zondagmiddag Café Belastingaangifte Opgeven voor Dictee Marinemuseum Notaris NLdoet 15 en 16 maart Vergeetachtig iets anders? of toch Alzheimercafé Heiloo Paaslunch Vakantie Sauerland Valpreventie Dirk Jan Ranzijn UITKIJKPOST 13 MAART 2013 HEILOO - Het idee achter freinetonderwijs is dat kinderen gemakkelij ker en met meer plezier leren door zelf de wereld te ontdekken en er met elkaar over te communiceren. Elckerlyc, basisschool voor freinetonder wijs, is hierdoor een school vol leven en betrokkenheid. Hoe oudere, kin deren en leerkrachten hier leren en samenwerken, kimt u zelf ervaren op de informatieavond van dinsdag 26 maart. Een school moet passen bij uw visie op het opvoeden en begeleiden van uw kind. Tijdens de open avond laat men u daarom kennismaken met de uitgangspunten van freinetscholen. U hoort ook hoe zij die grondbeginselen uitwerken tot prachtig onderwijs. Natuurlijk kunt u een kijkje in de lokalen nemen en hebt u de gelegenheid om vragen te stellen. U wordt uitgenodigd om Elckerlyc zelf te ontdekken. Neem alvast een kijkje op de website www.elckerlyc-heiloo.nl. Hier kimt u zich ook opgeven voor de informatievond. De koffie en thee staan klaar op dinsdag 26 maart om 19.15 uur op basisschool Elckerlyc, Boekenstein 45, Heiloo. Tel. 072-5321585. De avond duurt tot 21.30 uur. HEILOO - Zonneveld Optiek heeft in het kader van Shopping Day op zaterdag 16 maart een glasblazer te gast. Net als bij andere winkeliers van het Stationcentrum, die de koppen bij elkaar hebben gestoken om wat leven in de brouwerij te brengen, wordt die dag bij Zonneveld Optiek de loper uit gerold om het winkelend publiek feestelijk te onthalen. In de deelnemende winkels, herkenbaar aan de ontvangstloper voor de ingang, vinden allerlei activiteiten plaats. Zo geeft de glasblazer bij Zonneveld Optiek gedurende de dag een aantal demonstraties van het oude ambacht en laat zien hoe met een blaaspijp een gloeiende klomp glas tot een sierlijk glazen voorwerp wordt gevormd. Alleman Mode heeft een barbier in huis; klaar om de heren op de ouderwetse manier te scheren. Ook bij Peek Juwelier, Wildschut en NR 78 zijn leuke activiteiten. Verder zijn er modeshows, schoonheidsspecialistes en is nog veel meer te beleven. HEILOO - Winkeliers in Nederland konden zich aan melden als kandidaat voor de Leukste Winkel Verkiezing, waarbij het publiek een stem uitbrengt op zijn/haar favoriete winkel. Per gemeente zijn er twee winnaars uit de bus gekomen. Cadeauwinkel de Ontdekking is onlangs met de hoogste waarde ring gekozen tot één van de twee Leukste Winkels van Heiloo en is automatisch door naar de provin ciale ronde op 14 april, waarin de gemeente winnaars strijden om de provinciale en landelijke titel. Van 1 tot en met 31 maart kan iedereen via de website leukstewinkelver- kiezing.nl zijn stem uitbrengen en maakt zo kans op mooie prijzen; de hoofdprijs is een reis voor twee per sonen naar Parijs. Bovendien gaat van iedere stem, waarbij tevens het logo van KiKa wordt aangevinkt, 0,05 naar Kika, die zich inzet om kinderen met kanker te steunen. HEILOO - Door samenwerking met Nederland's grootste web winkels als Zalando en BOL.com is het nu mogelijk het fitness abonnement te laten sponsoren. Gebruikers van de pas krijgen geld retour wanneer ze online een aan koop doen. Dat kan al bij ruim 2.300 webshops. Dit geld komt op him Fitnessvoordeelrekening. Hiermee kimnen ze hun fitnessabonnement betalen. Elke week ontvangen leden van de Fltnessvoordeelpas inte ressante aanbiedingen per e-mail. Zodra je een aankoop doet krijgt Fitnessvoordeelpas commissie van de webshop waar de aankoop wordt gedaan. Deze commissie wordt 100% aan het lid uitgekeerd door dit op zijn Fitnessvoordeelrekening te storten. Deze kan dit besteden aan het fitnessabonnement. Hierdoor wordt het fitnessabonnement als het ware gesponsord. Healthcenter Vennewater is de eerste fitnessclub in Heiloo die zijn leden gratis de Fitnessvoordeelpas geeft. Door de sponsoring van het fitnessabonne ment wordt sporten goedkoper of zelfs gratis en draagt deze bij aan een gezonde samenleving. Omdat in deze financieel moeilijke tijd steeds meer mensen om financi ële redenen stoppen met sporten, biedt dit een oplossing om dat te voorkomen of mensen te motiveren om juist te gaan sporten. Sporten wordt immers goedkoper of zelfs gratis. Door de 100% commissie regeling en kortingscodes biedt de Fitnessvoordeelpas de hoogste korting, die oploopt naarmate de consument meer besteedt. Dit zorgt ervoor dat men nu over het alge meen 30,- tot 50,- gemiddeld per maand spaart, de kosten van een gemiddeld fitnessabonnement. Wil je fitnessen bij Healthcenter Vennewater, kijk dan even op www.healthcentervennewater. nl. Voor meer informatie over de Fitnessvoordeelpas kijkje op www. fitnessvoordeelpas.nl. HEILOO - Op 16 maart, de derde zaterdag in maart, wordt voor de 13de keer de Open Dag van Zorg en Welzijn georganiseerd. Zo krijgt iedereen alle gelegenheid om kennis te maken met de wereld van zorg en welzijn en op de hoogte te blijven van de laatste ontwikke lingen. Ook ViVa! Zorggroep opent haar deuren. In Heiloo kimt u in woonzorgcentrum Overkerck een kijkje nemen. Wat is er allemaal te doen? Een rondleiding door Overkerck, koel vers-maaltijden proeven, health check, alles over alarmering, heden en toekomst in de gezondheidszorg, alle diensten van ViVa! Zorggroep, bezichtiging en rondleiding in een appartement van Hoog en Laag, et cetera. Op www.vivazorggroep. nl is meer informatie vinden. Woonzorgcentrum Overkerck vindt u aan de Stationsweg 92 C in Heiloo, tel 088-9957675. STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl De eerste was vlot volge boekt, daarom komt er nog een Amstelcruise, op zaterdag 20 april. Vertrek per touringcar vanaf het Trefpunt om 11.00 uur, ook opstap- mogelijkheid in Egmond aan Zee; terug om 16.30 uur. De tocht gaat vanaf Diemen naar het IJ en CS Oosterdok en weer terug naar Diemen via Nieuwe Herengracht en Arnstel. Prijs 32,50 inclusief uitge breide koffietafel. Op 17 maart is het zondagmiddag café in het Trefpunt weer geopend van 13.30 tot 16.30 uur. Uw jaarlijkse belastingaangifte moet voor 1 april. Als u wat hulp kimt gebruiken en in het bezit bent van een servicepas komt een van onze vrijwilligere u daarbij graag helpen, kosten 10,-. Opgeven bij de receptie van het Trefpunt. Donderdag 21 maart van 13.00 tot 15.30 uur is het Groot Heiloo Dictee in de BukBuk. Voorbereidingsles op donderdag 14 maart om 14.00 uur in het Trefpunt. Middagtochtje per touringcar naar het marinemuseum in Den Helder op zondag 24 maart. Vertrek Trefpunt 13.00 uur, terug 18.00 uur. Prijs 19,95 inclusief entree museum. Reserveren via tel. 072-5331297. Dinsdag 16 april praten Van Leereum Van der Ploeg, notaris sen u bij over de ontwikkelingen betreffende nalatenschappen, tes tamenten, belastingen enzovoorts. Met mime gelegenheid voor het stel len van vragen. Aanvang 10.00 uur, entree 3,50, reserveer uw plaats viatel. 072-5331297. Heel Nederland gaat aan de slag. U vindt alle informatie over het vrij willigerswerk op www.nldoet.nl of www.vrijwilligereheiloo.nl Iedereen vergeet wel eens wat, een verjaardag of een sleutel bos. Is dat altijd reden tot zorg? Dementieconsulente Pascalle Schmitz geeft donderdag 28 maart voorlichting over de werking van het geheugen bij het ouder worden en hoe om te gaan met eventuele geheugenproblemen. Aanvang 14.00 uur, entree 2,50. Woensdag 20 maart is het Alzheimercafé weer geopend in het Trefpunt, voor mensen met dementie, him mantelzorger en andere belangstellenden. Ontvangst vanaf 19.00 met gratis koffie/thee. Voldoende gelegenheid voor vragen en gedachtewisseling. Gezellige paaslunch met de Gezelschapsbank op dinsdag 26 maart bij Brasserie in het Groen bij de Golfbaan Heiloo. Een heerlijk lunchbuffet inclusief koffie en thee. Aanvang 12.00 uur, prijs 15,-. Zesdaagse vakantiereis met de Gezelschapsbank naar het Sauerland van 9 tot en met 14 jimi. Per super luxe touringcar. Prijs 490,- inclusief volpension, reis, excursies en entree gelden. Toeslag eenpersoonskamer 50,-. Informatie en opgeven bij Martha Dunselman, tel. 072-5333116 of Stichting Welzijn, 072-5331297. De tienweekse cursus valpre ventie start woensdag 24 april om 10.00 uur. Deze cursus wordt gege ven door fysiotherapeute Marianne van Velthoven. U leert oefeningen gericht op kracht, beweeglijkheid, coördinatie, ontspanning en balans/ evenwicht. Prijs 85,-. Direct na een serie populaire con certen in diverse Europese landen treedt toetsenist Dirk Jan Ranzijn weer op in het Trefpunt. Laat u zondag 17 maart meeslepen op de klanken van zijn multi keyboard. Aanvang 14.00 uur, entree 7,50. Reserveer uw plaats tijdig. HEILOO - Het Nivon Heiloo heeft op de laatste twee donderdagavonden in de maand, 21 en 28 maart van 20.00 tot 22.00 uur een nieuwe workshop onder leiding van docente Danielle Kaal. 3D Origami is een leuke bezigheid. Op deze avon den maakt u een natuurge trouwe zwaan. Het uitgangs- punt deeltjes van hetzelfde vou- k wen en deze .Jy uiteindelijk |0y op een speci ale manier in elkaar zetten, waardoor u tXk de vorm kunt maken. Voor opgave/ nfor- matie, tel. 072- 5333127 of tel. en via, www. nivonheiloo.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 7