Thema beeld en geluid op de Paulusschool Ierse avond bij Pridini Filmmatinee nu ook in Heiloo Leukste minitheater van Noord Holland staat in Heiloo Jasper van Kuijk in theater de Beun Kunstmarktplaats in 't Loo U I T P A G I N A 9 KORTOM Oproep jonge kunstenaars Buk Buk Spreekuur Heiloo-2000 'De oorsprong van cabaret is mensen een spiegel voorhouden' UITKIJKPOST 13 MAART 2013 Door de kinderen van de Paulusschool werd een bijzondere voor stelling gegeven. Aangeleverde foto HEILOO - De kinderen van Paulusschool hebben dinsdag middag 6 maart een puzzeltocht door Ypestein gelopen. Er waren groepjes gemaakt van alle klassen, dus van groot naar klein. Er werd goed op elkaar gelet. Onderweg konden twaalf puzzelstukjes verzameld worden waar uiteindelijk een grote puzzel van gemaakt kon worden met de naam van het nieuwe schoolthema: Beeld en geluid in Heiloo. Voordat de kinderen vertrokken, werden er eerst nog door kinderen van school die op de muziekschool zitten een hele bijzondere muziekuitvoering gegeven. Dit allemaal in het teken van het nieuwe thema. Ze gaan de komende tijd aan de slag met foto's, films, muziek over Heiloo. HEILOO - Ligt je hart bij Ierse muziek, dans, de pub en gezel ligheid, kom dan naar de work shop Ierse Céilidh dansen op woensdag 20 maart, van 19.45 tot 22.15 uur, in de theater zaal van Cultureel Centrum de Strandwal, Olvendijk 2, Heiloo, op het terrein van GGZ NHN. Topdocente Renske Burghout leert je in no time de passen aan en dan gaat het helemaal los! Céilidh was vroeger in Ierland en Schotland een bijeenkomst waarop niet werd gedanst. Rond 1900 wer den tijdens een Céilidh verhalen verteld, gedichten voorgedragen en liederen gezongen; zo werden ook nieuwtjes en roddels doorgegeven. Moderne Céilidhs, die je in Ierland wekelijks kunt bezoeken, zijn belangrijke ontmoetingsplaatsen om sociale contacten te leggen. Muziek neemt nu een vooraanstaande plek in. Daarnaast wordt er gedanst, vaak in zogenaamde sets, groepjes van 4, 6 of 8 personen, of met alle aanwe zigen tegelijk. Er worden een aantal passen aangeleerd, die meteen in de praktijk worden gebracht in een dans. Op deze manier wordt met iedereen kennis gemaakt. Je hebt voor deze avond dan ook niet meer nodig dan luchtige kleding en een paar schoenen met verende zolen. Enthousiast en nieuwsgierig gewor den: meld je aan, voor 18 maart via www.pridini.nl of telefonisch 072 5335427, organisatie Internationale Dansvereniging Pridini Heiloo en Igram, Castricum. HEILOO - Omringende plaat sen als Castricum, Alkmaar, Beverwijk hebben al jaren een filmmatinee, maar tot nu toe was hiervoor in Heiloo geen mogelijkheid. Stichting Welzijn Heiloo nam samen met de ANBO en de KBO het voortouw en vond de filmclub Cinescoop bereid om te onderzoe ken of er in de toekomst een mati nee in ons mooie Theater de Beun kan komen. Cinescoop biedt nu de mogelijkheid om in de maand april een abonnement voor twee films te nemen voor de totale prijs van 10,-. De filmdata zijn woens dagmiddag 10 en 24 april. Op 10 april wordt 'Life of Pi', de film van Oscar-winnaar Ang Lee vertoond. Deze film is gebaseerd op de gelijknamige bestseller van Yann Martel en vertelt het verhaal van de onwaarschijnlijke overlevingstocht van de jonge Pi en een hongerige HEILOO - In Heiloo, aan de Nijverheidsweg 4, vindt u het leukste mini-theater van Noord- Holland. Een creatie van kunstenaar John Breed uit Egmond aan den Hoef, die inmiddels vele internationale opdrachten en exposities op zijn naam heeft staan. Vanaf 24 maart worden bijzondere zondagmid dagmatinee concertjes gehouden. Het theatertje biedt 49 zitplaatsen aan de liefhebbers. De optredens staan gepland tussen 12.30 en 13.30 uur. Indien deze voorstelling is vol geboekt, volgt er nog een tweede voorstelling om 14.30 uur. De arties ten en musici vinden het een imieke uitdaging om in deze ambiance hun talenten te tonen. Kaarten 10,- (op reservering). Artiesten die hieraan meewerken zijn onder andere: Kim de Boer, Winke Wagner Quartet, Lesley Williams, Marc Tielemans, Gerard Borst, en anderen. Via www.sierhuistheater.nl kimt u de geplande optredens terugvin den en reserveren. Vanaf 24 maart worden bijzondere zondagmiddagmatinee con certjes gehouden in het Sierhuistheater in Heiloo. Aangeleverde foto Bengaalse tijger. 'Life of Pi' is een betoverende epische ervaring, die u zal inspireren, raken en meevoe ren naar een plaats van ontdekkin gen en sensatie, die men nooit zal vergeten. Op 24 april wordt de film 'Les Misérables' vertoond. Deze film/ musical speelt zich af in het 19e eeuwse Frankrijk en vertelt het verhaal van de ex-gevangene Jean Valjean. Het leven van Valjean verandert voor altijd wanneer hij de zorg op zich neemt van Cosette, dochter van de alleenstaande moe der Fantine. Beide films beginnen om 14.00 uur in Theater de Beun. Voor dit abonnement dient u een inschrijfformulier in te vullen,dat u kimt afhalen bij het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 te Heiloo of downloaden via www.cinescoop.nl. De betaling zal uitsluitend plaats vinden via automatische incasso door Cinescoop. Nadere informatie tel. 072- 5331297 of via info@cinescoop.nl. HEILOO - Op 14 maart, om 20.15 uur treedt de veelzijdige Jasper van Kuijk op in theater De Beun. Het uitgangspunt van zijn voor stelling t Kan nie op is: wat zou er met je gebeuren als je de wereld alleen bekijkt via een televisie scherm? Wordt je wereldbeeld dan niet erg verwrongen? „Dan zie ik een verslaggever van het journaal in Alphen aan de Rijn, waar net die beruchte schietpartij heeft plaatsgevonden, en dan vragen ze vanuit de studio: 'Hoe is de sfeer daar?' Zoiets laat me niet meer los; het fascineert me. Kan me er soms HEILOO - Wegens het grote succes van voorgaande jaren en de positieve reacties van de vele bezoekers, gaat Buk Buk ook in 2013 meedoen aan de Kimst6daagse. Middels deze oproep bieden zij jonge kunste naars uit Heiloo de mogelijkheid om te exposeren in Buk Buk. De expositie in loopt van vrijdag 28 tot en met zondag 30 jimi. Ben jij niet ouder dan 25 jaar en enthou siast om met een leuke groep te exposeren, stuur dan een reactie nietje werk naar kimst6daagse@ bukbuk.nl. Beperkt aantal inschrijvingen, reageer vóór 25 maart. HEILOO - Op donderdag 14 maart aanstaande, kimt u, voorafgaande aan de fractievergadering van Heiloo-2000, zaken bespreken die u als inwoner van Heiloo bezig houden. Die kimnen zowel over algemeen gemeentelijk beleid gaan als over onderwerpen die met uw wijk te maken hebben, of zaken die u persoonlijk tref fen. U bent van harte welkom om 20.00 uur in het gemeentehuis (oude ingang). Graag vooraf even melding maken van uw komst aan fractiesecretaris Rob Levie Tel. 0654901626 of via e-mail rob. levie@heiloo-2000.nl, www.hei- loo-2000.nl. ook geweldig druk om maken", aldus van Kuijk. „Persoonlijk caba ret is leuk, maar het is niet wat ik maak. De oorsprong van cabaret is mensen een spiegel voorhouden. Dat kan zijn op het persoonlijke vlak: hoe gaan we als individuen met elkaar om? Maar ook: hoe steekt de wereld waarin we ons bewegen in elkaar? Waar schuurt het? Waar klopt het niet? Dat is wat ik maak. Ik begin met wat ik wil vertellen en dan zoek ik naar de grap. Het is niet geënga geerd met het geheven vingertje, het gaat gewoon ergens over." Jasper van Kuijk (1976, Den Haag; opgegroeid in Den Helder) is een veelzijdig man. Winnaar van Camaretten 2010 ('t Kan nie op is zijn eerste avondvullende program ma), bewierookt in de pers, maar ook een gepromoveerd wetenschap per. Een man die iets te zeggen heeft. En hij kan nog zingen ook! Kaarten a 16 kimt u kopen via www.vriendenvandebeim.nl, bij De Schrijverij, het Trefpunt, de biblio theek in Heiloo en vanaf een halfuur voor aanvang van de voorstelling ook in de hal van het theater. J l Jasper van Kuijk. HEILOO - Het comité Kunst6daagse komt met een nieuw initiatief. Op zondag 24 maart is er van 12.00 tot 17.00 uur een Kunstmarktplaats in Winkelhof 't Loo. Het publiek zal worden verrast met een groot en divers aanbod van kunst en creativiteit, en men kan zelf een penseel ter hand nemen of bijvoorbeeld de papierknipkunst uitproberen. Voor de kleine trek zijn er speciale kimstmarktplaats hapjes en drankjes verkrijgbaar, verzorgd door de horeca van winkelhof 't Loo. Kunstwerken zullen er aan de hoogstbiedende worden verkocht, op de van marktplaats.nl bekende wijze. Tot 16.00 uur kan er worden geboden. Enkele kunstenaars gaan ter plekke een schilderij of aqua rel maken waar ook op geboden kan worden. Of verkopen een door hen te verzorgen workshop per opbod. Weer anderen stellen belan geloos kimstkaarten beschikbaar voor verkoop op de kunstmarkt. De opbrengst van alles komt ten goede aan de financiering van de Kimstödaagse, die dit jaar in de laat ste week van juni wordt gehouden. De Kimstödaagse is uitgegroeid tot een evenement dat niet meer weg te denken is uit Heiloo, maar is geen vanzelfsprekendheid. Het is voorstelbaar dat in financieel zware tijden het sluitend krijgen van de begroting lastiger is. Maar erg zonde wanneer een kunstplatform als de Kimstödaagse er door zou verdwij nen. Gelukkig is dat in Heiloo nu niet aan de orde, dankzij de grote vrijwillige inzet van velen. <!t 1 uw»' m I ihlntfy'lM-Wl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 9