Sky danst voor Warchild Theaterbende Heiloo krijgt beroemd bezoek Diederik van Vleuten in theater de Beun Film kijken in De Trog U I T P A G I N A 11 Zondag kunst in 't Loo Falkland verrast in de Beun UITKIJKPOST 20 MAART 2013 Sky Backer tussen haar medefinalisten van de talentenjacht Act4Warchild. Aangeleverde foto HEILOO - De 10-jarige Sky Backer uit Heiloo is via drie voorrondes doorgedrongen tot de finale van de talentenjacht Act4Warchild zondag 24 maart op het Waagplein in Alkmaar. Na de voorrondes en de halve fmale op 16 maart zijn er in haar leeftijdscategorie nog vier kansheb bers. Deze talentenjacht voor jon geren is bedacht door War Child en Radio 538, die van 22 tot en met 29 maart een actie houden om aandacht te vragen voor verlaten oorlogskinderen. Zij komen met de truck ook in Alkmaar op 24 maart om geld in te zamelen. Naast de talentenjacht zullen er ook diverse artiesten optreden, vanaf 13.00 uur op het Waagplein. Op de foto staan de vijf fina listen in de leeftijdscategorie 6 tot en met 13 jaar met de juryle den van de voorrondes: Norman Ramazan (Popstars DE), Annelie Reijnders (The Voice), Laurien Verstraten en Rieardo Gerritsen. In de finale zullen bekende namen als Ralf Mackenbach, Pamela Teves, Monique van der Werff en Kimberly Klaver in de jury zitten. HEILOO - Zondag 24 maart wordt van 12.00 tot 17.00 uur- een Kunstmarktp laats gehouden in Winkelhof 't Loo. Bezoekers kunnen zelf een penseel ter hand nemen of een andere kunstvorm uitproberen. En er is een groot en divers aanbod van kimst en creativiteit. Kunstwerken worden aan de hoogstbiedende verkocht, op de van Marktplaats.nl bekende wijze. Er kan tot 16.00 uur wor den geboden. Enkele kunstenaars gaan ter plekke een schilderij of aquarel maken, of verkopen een door hen te verzorgen workshop per opbod. De opbrengst komt ten goede aan de financiering van de Kunst6daagse. Dit jaar wordt de Kunst6daagse in de laatste week van juni gehou den. Zes dagen lang is het doip omgetoverd tot kleurrijk Heiloo, met exposities, muziek en poëzie in ateliers, bij de middenstand en op bijzondere locaties. Tevens vinden er diverse activiteiten voor kinderen plaats en kan men mee doen met het Stoepkrijtfestival. In het weekend van 29 en 30 juni vindt ook de kunstmarkt plaats. Beeldend kunstenaars, muzikanten en voordracht kunstenaars kunnen tot 1 april inschrijven voor deelname aan de Kunstödaagse. De inschrijfformu lieren staan op www.kimst6daagse.nl. Coördinator Conny Riemers is voor informatie bereikbaar op tel. 06-83220710. HEILOO - De gerenommeerde acteur Dick van den Toom, bekend uit de film Loenatik, Lang Gelukkig 'the movie' en de musical Lang Gelukkig met onder andere Arjan Ederveen, Alex Claassen en vele ande ren heeft de spelers van Theaterbende verrast met een unieke workshop. Voor één dag was hij regisseur van de voor hem zo bekende musi cal. Zijn aanwijzingen en ervaring waren voor de spelers zeer waarde vol en erg leuk. Spannend ook om van zo'n bekende en ervaren acteur advies te krijgen. Ook Dick genoot van de interactie tussen hem en de spelers. „Ik ben aangenaam verrast door het talent", zei hij. Zelfs tijdens het spel zat hij bijna woordelijk mee te spelen. De Theaterbende veiwacht dat zijn aanwijzingen van grote waarde zullen zijn in het spel over drie weken. „Hij zal waarschijnlijk zelf ook komen kijken dus dat is extra leuk voor de spelers", aldus artistiek lei der Nicole Posthumus Meyjes. De gerenommeerde acteur Dick van den Toorn verraste de Theaterbende met een unieke workshop. Aangeleverde foto HEILOO - Op woensdag 20 maart brengt Diederik van Vleuten in theater De Beun zijn voorstelling 'Buiten Schot'. In 'Buiten Schot' doet Diederik van Vleuten waar hij goed in is. Hij vertelt een avond lang een verhaal dat zo ongelooflijk is dat het wel waargebeurd moet zijn. Een doos vol kinderbrieven, een slag veldvakantie met oom Jan, een aan slag in Sarajevo, een pianoconcert voor de linkerhand, een kerstbe stand, een watersnood, een Duitse keizer voor de deur. In 'Buiten Schot' koppelt Diederik opnieuw de kleine geschiedenis van zijn fami lie aan de grote geschiedenis van Nederland en de wereld. Voor die genen die 'Daar Werd Wat Groots Verricht' hebben gezien, is er goed nieuws: in 'Buiten Schot' maakt Oom Jan, de held uit Diederik's bejubelde solodebuut, zijn rentree. Als kind hoorde hij in Brabant het gebulder van de kanonnen aan het westelijk front in Vlaanderen. 'Ik ken de Eerste Wereldoorlog van geluid,' schreef hij. Bijna een eeuw na dato laat Diederik dat gebulder opnieuw horen en brengt hij die onvoorstelbare jaren 1914-1918 naar het theater. Op zijn eigen manier. Een verhaal, een piano, een paar foto's en een simpel decor. De voor stelling stond in de programmagids nog aangekondigd als een try-out, maar Van Vleuten liet al in een vroeg stadium weten dat de bezoe kers een volwaardige voorstelling mogen veiwachten. De Beim is op deze avond dan ook al geruime tijd uitverkocht. Als u 'Buiten Schot' toch graag wilt zien, kunt u op www.vriendenvandebeun. nl de speellijst vinden, zodat u een voorstelling elders kunt uitzoeken. HEILOO - Stichting De Buitenkans heeft als doel beeld vorming rondom de psychiatrie te beïnvloeden middels posi tieve beeldvormingsactiviteiten. Een activiteit is het maandelijks houden van filmvoorstellingen. De toegangsprijs is de kosten van een kop koffie. Naderhand is er gelegenheid om in gesprek te gaan of vragen te stellen aan erva ringsdeskundigen. Maandag 25 maart is de vertoning van de film: Melancholia (thema: depressie) met acteurs: Alexander Skarsgard, Kirsten Dunst en Kiefer Sutherland. In verband met de lengte van de voorstelling is aanvangstijd 19.30 uur en is er een pauze. De film gaat over het einde van de wereld. Omdat dat het einde al meteen verklapt, lijkt het moeilijk de indrukwek kende beginbeelden te overtreffen. Maar alsof er weinig aan de hand is, vervolgt regisseur Von Trier zijn film met een portret van de twee zussen Justine en Michael. Teiwijl Justine al in een diepe depressie verkeert, verzet Claire zich tot het einde. De Trog vindt u aan de Bullaan 4, Heiloo (tegen over de brandweerka zerne). www.de-buitenkans.org. Diederik van Vleuten speelt vanavond in een uitverkocht theater de Beun. Foto: Katinka Krijgsman HEILOO - Niets, kaal, helemaal van alles ontdaan, zo heeft het publiek theater de Beun nog zelden gezien. Geen doeken, geen coulissen, geen voordoek, alleen de kale muren en lampen, spelers aan de zijkanten, een viermans orkest lekker relaxt aan het spelen. In deze zwarte entourage lag het hele maal in handen van de spelers van Stock en plant Een absurd stuk met verrassend verhaal waarin de aan een rolstoel gekluisterde Lara de spil was. Marjoleine Putter zette deze rol op meeslepende wijze neer. Regisseur Marius Prein heeft met deze aparte vormgeving en dankbare toevoeging van live muziek een hele grote stempel gedrukt op deze productie. Foto: A. de Graaf

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 11