Campo del Sol 10 jaar Spaanse poëzie avond Tablet café bibliotheek met Paul Mars v. 7 h Eerste Hulp voor Scouting Rurik H E I L 0 0 12 INGEZONDEN MEDEDELING INGEZONDEN BRIEF Zwerfvuil Hondenbelasting Drempels Parkeerbeleid I Parkeerbeleid II Mooi Heiloo, houden zo! OUD PAPIER 20 MAART 2013 UITKIJKPOST HEILOO - Spaans taalinstituut Campo del Sol bestaat tien jaar! Dat wordt gevierd op zaterdag 23 maart met ima Noche de Poesla, in Hotel 1900 op de Russenweg 3-5 in Bergen. Op deze avond dragen cursisten van Campo del Sol Spaanse gedichten voor. Er komen gedichten voorbij van de bekende Spaanse dichtere Lorca en Machado, maar ook van Latijns Amerikaanse en van onbekende dichtere. Eén cursist heeft zelf een gedicht geschreven, en één cursist gaat in het Spaans zingen. De avond wordt geleid door Maiy Zonneveld van Campo del Sol en Arij van der Vliet, de dorpsdichter van Bergen. Ruud Geldermans en Lucien Koman luisteren de avond met hun gitaarmuziek op. De zaal gaat open om 19.30 uur en om 20.00 uur wordt begonnen met de gedichten. De entree is gratis. Graag wel even aanmel den via: info@campodelsol.org of bel: 072-5669956. Het wordt een bijzon dere avond! Maiy Zonneveld, Campo del Sol, Vlaanderenstraat 34, Alkmaar, www.campodelsol.org,info@campodelsol.org, tel. 072-5669956. HEILOO - Op dinsdag 26 maart wordt al weer het vierde Tablet café van Bibliotheek Heiloo gehouden. Om 19.00 uur vertelt speciale gast Paul Mare over Heiloo-online, van hoe het is begonnen tot de huidige situatie. Uiteraard vertelt hij ook over de toekomstplannen van Heiloo-online. In de begintijd van internet surfde men op inter net de hele wereld over, maar nu blijft men dichter bij huis en wordt het gebruik van internet steeds praktischer. Men zoekt naar lokaal nieuws, gaat in discussie en wisselt informatie uit. Tijdens deze pre sentatie laat Paul Mars ook de app (voor android) van Heiloo-online zien en vertelt hij hoe het maken en het up-to-date houden van de app in zijn werk gaat. Vanaf circa 20.00 uur kunnen tableteigenaren en mensen die overwegen om een tablet aan te schaffen, onder het genot van een drankje hun ervaringen uitwisse len. Voor beide programmaonder delen is de toegang vrij. De welpen staan rondom het lotus-slachtoffer en weten nu hoe ze haar kunnen helpen! Aangeleverde foto HEILOO - Bij Scouting Rurik aan De Kistemaker hebben een reeks avonden in het teken gestaan van EHBO. De kinderen hebben veel geleerd over het voorkomen van ongeluk ken en geoefend met levensredden de handelingen. Zij hebben onder andere een quiz gedaan, pleisters versierd, zelf een mitella aangelegd en diverse spellen gedaan in het teken van veiligheid. Vrijdagavond tijdens de laatste EHBO-opkomst hebben de Welpen bezoek gehad van een LOTUS slachtoffer, Ingrid Liefting. Zij kwam binnen met een bloedneus. Daarna had zij een verzwikte enkel, doordat zij van haar fiets was gevallen. Later kwam zij met een brandwond aan haar arm en een hevig bloedende snijwond. De welpen hebben prima eerste hulp handelingen verricht, waarna zij hun insigne EHBO moch ten opspelden. Welpen zijn jongens en meiden van 7 tot en met 11 jaar. Wie meer informatie zoekt over de welpen kan terecht op www.scou- tingrurik.nl. Scouting Rurik is bovendien op zoek naar kandidaten die lei ding willen worden. Ben je 18 jaar of ouder, op zoek naar een leuke vrijetijdsbesteding op vrijdag avond en heb je affiniteit met kin deren, stuur dan een e-mail naar welpenleiding@scoutingrurik.nl. Vorige week heb ik een brief inge zonden over het zwerfvuilprobleem in Heiloo. Afgelopen zondag heeft mijn vrouw in de buurt een enorme hoeveelheid zwerfvuil opgeruimd. Tijdens deze klus werd zij vaak op een positieve manier door mensen aangesproken. Sommigen vroegen waar zij haar hulpmiddel - een grijphandje - vandaan had, omdat men haar voorbeeld wilde volgen. Dat grijphandje was gekocht bij de Action, ik geloof voor 1,89! Omdat de beplanting nog niet in blad is, laat het zwerfvuil zich nu redelijk makkelijk opruimen. Ik doe daarom een oproep aan de bewoners van Mariënstein om zaterdag 30 maart - dus voor het Paasweekeinde - onze wijk van zwerfvuil te ontdoen. Als vier koppels ieder de omgeving van een blok woningen onder handen neemt, ben je binnen anderhalf uur echt klaar. En, je ben buiten lekker bezig. Geef je op via stop- zwerfvuilheiloo@gmail. com. Neem in ieder geval een vuilniszak, werk handschoenen en een goed humeur mee. Heb je een kruiwagen? Graag meenemen om volle zakken, glas werk en andere zware zaken af te voeren. We verzamelen om 10.00 uur bij Mariënstein 91 (langs het fietspad naar Termij en en tegenover de vijver), maken afspraken en gaan aan de gang. Laten we als beschaafd burger een signaal afgeven. Ik reken op je! Hans de Vries Heiloo Beginjaren negentig bleek, na een enquete, overlast door hondenpoep een van de grootste ergernissen in Heiloo te zijn. (Dat waren nog eens tijden!) Om de overlast te kunnen bestrijden werd de hondenbelasting ingevoerd. Uitdrukkelijke voorwaar de: de opbrengst van de hondenbe lasting mocht uitsluitend gebruikt worden om de nodige maatregelen te betalen. Heiloo werd verdeeld in aanlijn-en losloopgebieden, drolli- nettes werden geplaatst, afvalzakjes en poepschepjes werden gratis uitgedeeld en er moest personeel komen om de drollinettes te legen en de maatregelen te controleren. Het was een succes: de overlast verminderde aanzienlijk! Nu stelt Heiloo2000 voor de hondenbelasting af te schaffen omdat die rechtson gelijkheid veroorzaakt. Dat lijkt me niet juist, want wie van een hond geniet heeft daarvan de lusten maar ook de lasten (een veel gehoord tegenargument is: waarom dan ook geen paarden- en kattenbelasting, maar dat is wettelijk niet mogelijk)! Heiloo2000 stelt dat het afschaf fen ook weer budgettair-neutraal is: maar men is toch niet van plan om betreffende ambtenaren te ontslaan? Ook wordt verondersteld dat Heilooere die him hond uitla ten voortaan de uitwerpselen mee naar huis zullen nemen. Ziet u het gebeuren: een stinkende, warme hondenhoop in je jaszak helemaal mee naar huis nemen om hem daar weg te gooien? Ik niet! Dus 'Bezint eer ge begint' voor het behoud van een mooi en groen Heiloo! Juup Wuijster Heiloo Waarvan Heiloo te veel heeft, zijn verkeersdrempels. Waarvan de burgemeester, wethouders en amb tenaren van Heiloo met betrekking tot deze drempels te weinig hebben, zijn verschillende zaken. Zaken waarover genoemde personen eens grondig zouden moeten nadenken. Bij de aanleg van de niet meer te tel len drempels binnen onze gemeente ontbreekt het de geldverepillende heerschappij aan elke vorm van poli tieke verantwoordelijkheid in alge mene zin. Van een verantwoorde alsmede zorgvuldige besteding van belastinggeld van Heilooër burgers kan bij onze gemeentebestuurders geen sprake zijn. Mede rekening houdend met de momentele crisis situatie die vele burgers overmatig belast is een onderzoek dringend noodzakelijk naar het nut, de locatie en omvang van het aantal drempels. Drempels die veelal eerder een ver- keerehindemis betekenen dan dat deze de veiligheid van alle wegge bruikers - automobilisten, fletsere en voetgangers - dienen. Belangrijk bij een dergelijk onderzoek is daarbij voornamelijk de vaststelling, welke persoon eindverantwoordelijk is voor de ongebreidelde besluitvor ming rond het voorbereiden en realiseren van onzinnige en discu tabele 'bouw'projecten. Besluiten die elke afweging op basis van gezond verstand ontberen. Tenslotte zijn er inmiddels veel meer dan 1 miljoen euro aan drempels ver kwist. Hetgeen briefschrijvers in Uitkijkpost van 13-03-13 al zeer terecht met waanzin en schandalig kwalificeerden. Geïnteresseerden kunnen mailen naar winvalbere® quicknet.nl W.H.F. Albers Heiloo Sinds een paar maanden wonen wij weer in Heiloo, lid geworden van de bibliotheek en vorige week donderdagmorgen met de klein- kindertjes ernaar toe. Geweldige kinderhoek, boekjes lenen voor de kleintjes, hooguit drie kwartier binnen geweest. Met de wagen vol geladen weg willen rijden en dan... jawel hoor: een bekeuring van 90,- tussen de ruitenwissere. We stonden keurig tegenover de bieb gepar keerd. Blijken het parkeerplaatsen Blauwe Zone te zijn! Serieus niet verwacht daar! Geprobeerd bij de gemeente om het uit te leggen. Wij zijn toch geen verkeerehuftere? En je 'vergeet' toch niet voor je plezier de Blauwe Kaart te gebruiken? Maar het is daar zwart of wit. In Heiloo werken bekeuringsrobots. Het is geen mensenwerk meer kennelijk. Van enige clementie is allang al geen sprake meer in deze harde wereld, waarin het gewoon een kwestie is van geld binnenhalen. Dit was een heel duur bieb bezoekje! Een vrien din uit Egrnond vertelde mij dat zij om deze reden geen boodschappen meer doet in Heiloo, te bang om je Blauwe Kaart te vergeten, want de kans is heel groot datje er een te pakken krijgt, met onze rond fiet sende BOA brigade! Anna Theresia Heiloo Onlangs moest ik vanuit Egrnond mijn 3-jarige kleindochter ophalen bij peuterspeelzaal Brammetje in Heiloo. In de buurt van deze school aangekomen werd ik geconfron teerd met bezette parkeerplaatsen. Niet bekend met de situatie ter plekke, besloot ik mijn auto voor een paar minuten in Mariënstein tegen een trottoir met een onderbro ken gele streep te plaatsen omdat in deze situatie het is toegestaan een passagier te laten in- of uitstappen. Verder in de veronderstelling zijnde dat niemand hier last van kon heb ben en de verkeereveilgheid niet in het geding was. Toen ik enige minuten later met mijn kleindochter terugkwam bij mijn auto was een parkeerambtenaar echter bezig de gegevens van mijn auto op te nemen. Deze was helaas niet ont vankelijk voor mijn opmerking dat ik deze plaats weer ging verlaten en er slechts kort had gestaan, hij ging onverdroten voort met zijn intik- werk en plaatste een aankondiging van beschikking achter mijn ruiten wisser. Op mijn vraag wie hier nu last van had, was zijn antwoord 'de bewoners' en inderdaad: ik had met mijn auto voor enige minuten het fraaie uitzicht op een aantal garage boxen belemmerd. 90 Euro armer en een ervaring rijker is mij duidelijk dat de gemeente Heiloo met derge lijke onbuigzame en ijverige ambte naren zich geen enkele zorg hoeft te maken over financiële tekorten! K. Zwaan Egrnond aan den Hoef Waarom verdwijnen zonder aan kondiging mooie gezonde bomen en plantsoenen en komt er helemaal niets voor terug? Waarom is burgeri nitiatief om het beheer in eigen hand te nemen of samen met een straat of wijk een deel van het onderhoud zelf te regelen of zelfs te bekosti gen en lekker gezellig sociaal met elkaar bezig te zijn, niet toegestaan? Nee zelf verboden! Waarom alles rigoureus slopen? Waarom heeft de gemeente Heiloo nog een afdeling Groen? Waarom krijgen de burgers van Heiloo geen mogelijkheid meer om bezwaar te maken? Waarom deze overrompelingstactiek? Waarom deze tactiek ook toepas sen bij de aanleg van de levensge vaarlijke drempels bij de Ringweg en de Dors? Waarom daar dit soort drempels, waar je als fietser haaks over moet kunnen rijden andere lig je bij een beetje gladheid zo onder uit. Waarom wachten op het eerste echte ongeluk? Waarom staat er in de krant datje nu bezwaar kimt aan tekenen? Waarom moet dat ons dan weer extra veel geld kosten als 'men' besluit, alles terug te draaien en die dingen weer weg te halen? Waarom zouden we bij de verkiezingen vol gend jaar niet kiezen voor de partij die echt voor een groen en verkeers veilig Heiloo is? Waarom zouden we het moeten doen met: 'Mooi Heiloo, was het nog maar zo!?' Jan van Tiel Heiloo Laatste maandag van de maand Meander/Paulusschool, De Hucht 2, huis-aan-huisactie, plan Ypestein zui delijk gedeelte. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmerverzamel- plaatsen langs de weg, voor 19.00 uur. Ook dan is brengen mogelijk tussen 18.00 en 19.00 uur naar de parkeer plaats bij school. Maandag t/m vrijdag - Stichting Uitkeringsgerechtigden Heiloo, container bij Bergeonstraat 30 of bij de Westerzij. - De Springschans Oost en Centrum (bij de schuur), Sluijsweijdt 9/ Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tussen 08.45 en 1-5.30 uur. - Radboudschool, Breedelaan. Van maandag t/m vrijdag tijdens openingstijden school. - De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens de schooluren, ook gebruikte kleding. - Muziek Dansschool, Het Veld 1, tus sen 09.30 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. Maandag t/m zaterdag Stichting Ouderenwerk Heiloo, con tainer naast het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 09.00 en 17.00 uur. Dagelijks - Papiercontainer bij Sporthal Het Vennewater aan Het Zevenhuizen, beheerd door basisschool Willibrord, basisschool de Zuidwester, sportver eniging De Foresters, hockeyvereni- ging De Terriers, base- en softbalcub Double Stars, vogelvereniging Kleurenpracht, tennisvereniging Het Vennewater. - HSV, container op parkeerterrein sportpark, Het Maalwater 4. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar- Heiloo, container bij clubgebouw - Container op de parkeerplaats bij zwembad het Baafje. - Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan aan Het Maalwater 13.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 12