A r Handgemaakte paaseieren Bakkerij Putter Luxe High Tea en Dance Event in Egmond-Binnen Nieuwe merken bij Klaver 5 NL Doet bij zorgboerderij Pluk de Dag Rommelmarkt in Sportpaleis Alkmaar Vele handen maak licht werk tijdens NLdoet in Egmond NIEUWS UIT DE REGIO 1 INGEZONDEN MEDEDELING Zorgboerderij Pluk de Dag heeft het keurmerk Kwaliteit laat je zien Opbrengst collecte Jantje Beton 20 MAART 2013 r REGIO - Mevrouw Putter van de gelijknamige bakkerij met zaken in Uitgeest, Limmen en Krommenie is vanaf het begin van de Vastentijd, is ze dagelijks actief in het opmaken van Handgemaakte Chocolade Paaseieren. En dit doet ze al bijna vijftig jaar met zoveel liefde en aandacht, dat het een lust is haar bezig te zien. Eerst wordt de helft van het grote ei (eigen fabri kaat) omwikkeld met Staniol, dat is een speciaal soort zilverpapier wat een speels effect geeft. Vervolgens worden de kleine gekleurde eitjes, écht stuk voor stuk, geplakt aan de binnenzijde. De tweede helft ondergaat dezelfde behandeling, waarbij ieder eitje een uitgekiend plekje krijgt. Aan de boven zijde wordt daarna fijn gedecoreerde chocolade aangebracht. En dan begint het inpakwerk, waarbij een engelengeduld onontbeerlijk is. Het ei wordt voorzichtig omgeven met schitterend gekleurd zilverpapier, en vervolgens komen naald en draad uitgebreid aan bod. Want het sfeervolle lint wordt zó gedrapeerd, dat er een heel aparte strik ontstaat. En in de daar ontstane plooitjes worden de kleurrijke eitjes gelegd. Zo wordt ieder ei een kunst werkje op zich, én.geen ei is hetzelfde! Dat mevrouw Putter met veel cre ativiteit 'haar' eieren alle zorg geeft, mag ook blijken uit het feit dat ze er op deze ambachtelijke wijze circa 60 stuks vervaardigt. Werkelijk een imiek stukje handwerk, en eigenlijk véél te mooi om op te eten. EGMOND - Zondag 31 maart, op eerste paasdag, heeft Het Wapen van Egmond-Binnen een heerlijke Paas High Tea en 's avonds een spetterende Dance Party. Tussen 12.00 en 15.30 uur bent u welkom om te genieten van een High Tea met verschillende Paas-lekkemijen. De High Tea begint met een glas Prosecco en een amuse van gepocheerd ei. Naast de verschillende theesoorten (voor de liefhebbers koffie) worden er scones met room en jam, diverse muffins, petit fours, vruchtenbroodjes, clubsandwiches met zalm, huisgemaakte eiersalade en rauwe ham, mini quiches en paasbrood geser veerd, waarna er afgesloten wordt met verse aardbeien met slagroom. De prijs voor deze Paas High Tea bedraagt 19,50 en voor kinderen tot 12 jaar 11,50. Daarna worden de zaal en het café omgetoverd in een ware dance tempel. Waar Jurriaan Waltere (Sweet Le Freak Mister Waltere) samen met Het Wapen van Egmond-Binnen een top avond zullen houden, namelijk Eatser Bunny Vibes. In de grote zaal, omgetoverd tot The House Room, zul len Bootsman 2 Bootsman, Johnny Black, Mr. Waltere, Choco Bareiro, Jesse Mak Jake Tarry en Mc August een waar dance event teweeg brengen. In het voorcafé staan Sweet Le Freak, Brad Tipp en Nilicious klaar voor een 70's, 80's en 90's Dance Party. Kaarten kosten in de voorverkoop 7,- en aan de deur 10,- en geven toegang tot zowel de zaal als het voorcafé. Voorverkoop op www.walterep.nl en aan de bar van Het Wapen van Egmond-Binnen of via Facebook en bij de Schrijverij in Heiloo (beide filialen). De avond begint om 21.00 uur op zondag 31 maart, eerste paasdag. Het Wapen van Egmond- Binnen, Herenweg 59, Egmond-Binnen, tel. 072-5061601. UITGEEST - Met twee nieuwe verfrissende merken zijn ze er bij Klaver 5 helemaal klaar voor! Als eerste is daar het Nederlandse merk Geisha. Ben je een vrouw die houdt van opvallende kleding, dan kim je niet om Geisha heen. Het merk heeft dit seizoen veel items in het programma met zowel grafische als natuurlijke prints in mooie combinaties van kleuren. Vooral de shirts met portretfoto's erop komen vaak terug in de collectie. En dat is nou juist een van de belangrijkste trends voor dit seizoen. Combineer je zo'n shirt met een stoere 'baggy jeans' of een gekleurde 'skinny' en een colbert, dan zie je er stylish volledig verantwoord uit! Het tweede nieuwe merk bij Klaver 5 is het 100% Deense merk 'Soyaconcept'. Het merk opereert in diver se Europese landen, waaronder Nederland en België. Het merk Soyaconcept brengt vrouwenmode op de markt met een pasbereik van maat 36 tot en met 46. Ook de wat grotere dames zitten vanaf nu dus goed bij Klaver 5. Het merk voert een complete modische damescollectie met gevoel voor detail, maar niet 'overdone'. De artikelen zijn kwalitatief goed met een bijzonder interessante prijsstelling. Soyaconcept komt iedere maand met nieuwe arti kelen in de winkel, in de nieuwste modekleuren. De nieuwste collecties zijn doorlopend te bekijken op www.soya.nl. Bovenstaande merken zijn uitermate goed te combineren met de mime collectie broeken van MAC die ook in diverse modische kleuren en designs verkrijgbaar zijn bij Klaver 5. Daarnaast zijn er nog de kledingmerken Sandwich en Jackpot, de lederen tassen van Sticksandstones, en de prachtige handgemaakte sieraden van Pimps&Pearls. Volg ons ook op facebook en maak kans op een modieuze shawl! Klaver 5, Middelweg 81-A Uitgeest, tel.0251-315596, www.klaver-5.nl. EGMOND - Er stonden heel wat klussen op het lijstje van Gerda en Nico Valkering van zorgboer derij Pluk de Dag in Egmond- Binnen, maar vele handen maken licht werk. In het kader van NLdoet, geor ganiseerd door het Oranje Fonds, waren op zaterdag 16 maart zo'n twaalf vrijwilligere in touw op het prachtig gelegen terrein van de zorgboerderij, dat direct aan de dui nen grenst. De NLdoet kluslijst van Gerda en Nico stond helemaal in het teken van het vergroten van de veiligheid voor de groepen cliënten met een psychische achtergrond, die hier drie maal per week een ontspannen de vorm van dagbesteding genieten. Zorgboerderij Pluk de Dag biedt dit in een veilige, vertrouwde en schit terende omgeving. Gerda Valkering combineert haar jarenlange werk ervaring in de zorg sinds 2006 met haar liefde voor de natuur en die ren. Al zeven jaar stelt ze haar thuis haven open om het geluk, dat zij en haar gezin hier zelf ervaren, te delen met anderen die het psychisch even moeilijk hebben. Cliënten komen onder andere via instanties zoals GGZ NHN, Stichting Philadephia en Stichting MEE. In 2010 heeft zorgboerderij Pluk de Dag het keur merk 'Kwaliteit laat je zien' van Stichting Landzijde gekregen, die onder de overkoepelende organi satie Landbouw Zorg valt. Gerda is blij met de prachtige erkenning, maar nog blijer dat ze mensen kan helpen. „Het werken en omgaan met die ren, binnen de veiligheid van een groep, biedt cliënten de ruimte om him eigenwaarde terug te winnen. Je merkt dat velen zich na verloop van tijd meer durven te ontspannen en zichzelf durven te zijn. Het doel is dat cliënten met de opgedane ervaringen uiteindelijk weer terug keren in de maatschappij." Al tijdens de afgelopen kerst vakantie is het nodige voorberei dende graafwerk op de NLdoet klusdag van 16 maart verricht met de graafkraan, die Theo van Velzen grondboringen en bronbemaling ter beschikking heeft gesteld. Toch werden door de vrijwilligers afgelo pen zaterdag de handen flink uit de mouwen gestoken, want er was nog genoeg werk te doen. Zoals het ver nieuwen van de omheining, waarbij witte plastic paaltjes werden ver vangen door mooiere en vooral ste vige houten palen. En de veestapel keek nieuwsgierig toe hoe een over kapping, die in de zomer schaduw biedt aan de paarden en overige dieren, werd afgebroken en vervol gens een stukje verderop opnieuw werd opgebouwd zodat een vrijer zicht over het grote terrein ontstaat. Gerda: „Hierdoor hebben we tevens een beter zicht op de cliënten als ze bezig zijn, wat de veiligheid ver groot." Een ander groot project was de rijbak, waar de zanderige bodem met een verse houtsnipperlaag werd verstevigd. Gelukkig waren er ook 'lichtere' klusjes voorhanden, zoals het stapelen van haardhout en het opknappen van een tafel. Kortom: de cliënten zullen hun ogen uitkijken als ze zien wat er in één dag allemaal is gedaan! Zie ook www.zorgboeren.nl/ zorgboerderij-pluk-de-dag. Er stonden heel wat klussen op het lijstje van Gerda en Nico Valkering en hun klusteam, van zorgboer derij Pluk de Dag in Egmond-Binnen, maar vele handen maakten licht werk. Foto: Caroiien Breed LIMMEN - Vorige week hebben een aantal jeugdleden van de Lirnmer IJsclub spontaan gehoor gegeven aan de oproep om mee te collecteren voor Jantje Beton. Onder goede weersomstandig heden is maar liefst 802 euro opgehaald, waarvan maar liefst de helft naar de IJsclub gaat. Dit geld zal gebruikt worden voor jeugdactiviteiten, zoals het jeug- schaatskamp in de herfst, de bow lingmiddag enzovoorts. De andere helft gaat naar Jantje Beton. REGIO - Zondag 24 maart van 10.00 tot 16.00 uur staat het overdekte wielerstadion (Sportpaleis) te Alkmaar weer vol met marktkramen, geor ganiseerd door de Stichting Rommelmarkten. Er staan zo'n 240 stands met twee dehands spullen. De hoeveelheid spullen is weer enorm, evenals de verscheidenheid. Wat u zoekt kunt u waarschijnlijk op deze markt vin den voor een zacht prijsje. Boeken, huishoudelijke spullen, vintage artikelen, (kinder)kleding, curiosa, elpees, cd's, plantjes, treinen, speel goed enzovoorts. De entree bedraagt 1,50 per per soon vanaf 13 jaar. Voor meer infor matie, tel. 06-20114461 of www. st-re.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 13