In Memoriam Chantal van de Brink Badminton Toernooi geslaagd Rachelle van de Griek breekt alle records HSV bindt ook De Rijp aan de zegekar Reuzendoder Folkertsma aan kop na tweede Rapid avond SPORT 19 UITSLAGEN Zuidwester wint dertigste scholentoernooi van Effect UITKIJKPOST 20 MAART 2013 Rachelle in actie in Heerenveen. SCHAATSEN HEILOO - Jaarlijks houdt Schaatstrainingsclub Rutten een groot internationaal schaatstoernooi op Thialf in Heerenveen. Dit toernooi staat in de schaatswereld bekend als de Viking Race en wordt gezien als de belangrijkste schaatswed strijd voor de jeugd in de leef tijd van 11 tot en met 16 jaar. Officieus wordt het toernooi ook wel het Europese kampioenschap voor de jeugd genoemd. Aan dit toernooi doen totaal 288 jongens en meisjes in de leeftijd van 11 tot en met 16 jaar uit de schaatslanden in Europa mee. Uit Heiloo stond Rachelle van de Griek aan de start bij de meisjes 12 jaar. Op vrijdag 15 maart stond om 08.25 uur de eerste 500 meter op het programma. Nadat haar concurrenten tijden reden van net in de 43 seconden drukte VOETBAL HEILOO - Al binnen de minuut kreeg Tim van Hekken de eerste kans, maar hij schoot net voor langs. De volgende aanval bracht de bal bij Rick Houtenbos, die tussen twee verdedigers in balbezit wist te blijven en na goed doorzetten ook de goalie wist te verschal ken, 1-0. Hierna bleef HSV de betere ploeg, maar er werd niet meer gescoord in de eerste helft. Een vrije trap op de rand van de 16 werd in de muur geschoten en een goede combina tie tussen Tim v. Hekken en Mare Baars werd door de keeper onscha delijk gemaakt. Na de thee kwam weer een aanvallend ingesteld HSV Aangeleverde foto Rachelle haar schaats in 41,71 over de streep. Een persoonlijk, club, toernooi maar ook een baanrecord! De tweede 500 meter, nu startend vanuit de binnenbaan verliep bijna identiek 41,81, weer een 41'er en de concurrentie weer in de 43. Met een mooie voorsprong kon Rachelle naar het hotel om uit te rusten voor de tweede dag. Op de tweede dag de derde 500 meter op het program ma en een 1000 meter. De 500 meter was sterk, 41,74 en weer een grote voorsprong op de anderen. De 1000 meter zou vervolgens de beslissing moeten brengen. Met een opening van 19,65 en twee hele goede ron des finishte Rachelle met 1:24,38 ruim onder het baanrecord. Weer een persoonlijk, club, toernooi en baanrecord dus en belangrijker win nares van de 25e Vikingrace voor meisjes van 12 jaar. Het puntento taal van 167.450 was ook nog een nieuw toemooireeord. uit de kleedkamer. Benno Kaandoip mocht tot vijf meter voor de keeper opstomen, maar hij schoot de terug springende bal via de keeper hoog over. In de 51ste minuut belandde een voorzet van William de Haan bij Rick Houtenbos; deze schoot tussen de benen van de keeper de 2 - 0 in de touwen. Sven de Zeeuw testte de paal, maar de bal ging daarna naast. In de 75ste minuut werd de bal uit een comer door Lars Ursem terug gelegd op Benno Kaandoip, die zijn keiharde inzet in 2 keer door de kee per gestopt zag. HSV bleef aanval len en na een voorzet van Tim van Hekken kwam de bal voor de voe ten van alweer Rick Houtenbos; dat betekende 3-0. Vijf minuten voor tijd kwam de bal uit een corner van Rick op het hoofd van Tim: 4-0. BADMINTON LIMMEN - Zondag werd een speciaal badmintontoernooi gespeeld ter nagedachtenis van Chantal van den Brink, en met als goed doel Alpe d'HuZes. Lex Burgering die weer gaat fiet sen had samen met zijn moeder dit toernooi georganiseerd en kreeg heel veel medewerking. Er hadden zich veertig teams ingeschreven dus het werd een drukke spor tieve en gezellige middag. Na het openingswoordje van Lex en zijn moeder sprak ook Ed, de vader van Chantal, de deelnemers toe namens de familie. Zij vinden het geweldig dat ze haar, met Chantals favoriete sport, in gedachten houden en dat Lex weer op 6 juni de Alpe d'Huez opfietst voor haar. Als verrassing was er een schoenendoos met inhoud van vier jonge kinderen die allerlei klusjes hadden gedaan om geld op te halen. Zij gaven dit nu aan Ed en Claudia om er een goede bestemming aan te geven. Ook werd er verteld dat alle deelnemers van team CAL d'HuZes met een foto van Chantal op het shirt rijden op 6 juni, zij zal die dag vele malen over de finish worden gebracht, iets welke ze zelf helaas niet mocht halen. Hierna deden de deelnemers onder leiding van Ellen Dirkson een gezamenlijke warming-up en kon het toernooi beginnen. Het was SCHAKEN HEILOO - Op dinsdag 12 maart werd de tweede Rapidavond gehouden bij de schaak vereniging Oppositie. Het Rapidschaken is een aparte dis cipline binnen het schaken. Het tempo is twintig minuten per persoon voor de hele wedstrijd. Als je tijd om is dan heb je verloren. Veel schakers hebben een haat-lief- de-verhouding met het Rapid. Het is vlees noch vis. De tijd is te kort om diep in de stelling te duiken, maar ook weer te lang om echt te gaan snelschaken. Voordat je het weet ben je ergens ingetuind en heb je nog veel tijd over met een ver loren stelling. Bij Oppositie wordt Bridgeclub 't Oosthonk Gespeeld werd op woensdagavond 13 maart: A-lijn: 1. A. Kemper-J. Huting 60,42 2. A. Brugman - H. Fijnheer 57,08 3. D. de Klerk- G. Bes 55,83 B-lijn: 1. G. van Lochem -J. Bes 62,92 2. G. en B. Eeltink 60,42 3. A. Dijkman - M. Orij 58,75 Damesbridgeclub Sans Atout Uitslagen 13 maart: A-lijn: 1. Ds Kuijt - v.Lochem 58,33; 2. Daudeij - Coebergh 56,25. B-lijn: 1. Ds v. Toornburg - de Vries 60,42; 2. Hommes - vd. Linden 59,38, C-lijn: 1. Ds Sanches - Rosloot 59,90; 2. Velu - Elte 58,85. Bridgeclub Sans Atout De uitslagen van de op maandag 18 maart gespeelde wedstrijden zijn als volgt: A-lijn 1/2. Dijkema- v.d. Eng fam. Willemse 54.2, 3. fam. Schatter 52.9,4. Broens - v.d. Klis 52.5; B-lijn 1. Mak - v. Duijn 67.9, 2. fam. Kuyt 63.4, 3. Sanders - Hekker 55.1,4. Heusy - Schoonemeijer 54.5; C-lijn 1. v. Dam - v. Lochem 63.6, 2. fam. v. Wiechen 58.0, 3. Hansen - de Jong 57.9,4. Feyen - Magermans 55.5; D-lijn 1. fam. Flameling 63.0, 2. Kempers - Botterman 60.2, 3. fam. Reitsema 52.8. een mooi gezicht al die ouder-kind combinaties die er het beste van maakten. Nadat iedereen van het eerste blok vier wedstrijdjes had gespeeld was er een demo welke werd gegeven door Chris Brail en Lotte Jonathans. Badmintonners die voor Nederland uitkwamen op de Olympische spelen. Zij lieten diverse speltactieken zien en gaven uitleg over badminton. Iedereen in de zaal en op de tribune genoot het Rapidtoemooi in drie avonden, verspreid over het clubjaar, afge handeld. Elke avond drie partijen. Zo kom je dus op een 9-rondig toer nooi. Albert Bouma en Joop Kerst waren de trotse koplopers na de eerste avond met drie uit drie. In de vierde ronde speelden Albert en Joop remise tegen elkaar.Peter Folkertsma kwam door winst op van Dam op gelijke hoogte met de beide heren en wist ze vervolgens allebei te verslaan in de overige twee ron den. Door dit resultaat staat hij fier volop. Hierna was het de beurt aan de teams van het tweee blok. Ook zij speelden allen vier wedstrijden waarna ook bij hen een aantal win naars werden gehuldigd. Lex en zijn moeder kijken terug op een zeer geslaagde middag die voor vele een bijzondere betekenis had. Voor Alpe d'HuZes haalde Lex 600,- op, een geweldig bedrag waar voor hij iedereen die hier aan heeft meegewerkt wil bedanken. aan kop met 5,5 uit 6. Ook Cor van Etten deed goede zaken met drie uit drie en staat op plaats 2 met vijf punten. Opmerkelijk is nog de opmars van Johan van de Wal, ook met drie uit drie deze avond. Johan had de eerste avond aan zich voorbij laten gaan en daarvoor de reglemen taire twee remises geïncasseerd. Hij is niet zo'n liefhebber van het snel lere werk, maar laat zien het wel te kunnen. Op 23 april is de laatste avond; dan worden de prijzen verdeeld. Een kopduel op het middenveld, met onder andere Sven de Zeeuw. Foto: Hans Ursem HEILOO - Op woensdag 6 maart werd het zesde lustrum gevierd van het jaarlijkse scholentoernooi van volleybalvereniging Effect. Aan deze editie deden vijf scholen mee met 31 teams. Daarbij kwamen in de sporthal 't Vennewater in totaal 162 kinde ren in actie. Teams als Ballenknallers, De bal valt niet en De vlie gende meiden streden met veel enthousiasme om de prijzen. Dat zorgde weer voor een ware heksenketel van herrie en opwinding, met een tribune die vaak volledig bezet was. De overall cup ging dit jaar naar de Zuidwester. Van Effect kwamen 17 leden in actie om het toernooi goed te laten verlopen. Foto: Ad Edelman Initiatiefnemers Gerda en Lex Burgering kunnen trots zijn; naast een mooie sportieve en soms emotionele dag haalde Lex ook nog eens 600,- op VOOr Alpe d'Huzes. Aangeleverde foto De Sn»

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 19