een muziekspektakel van voor en door Heiloo A, i; y&arjaarsoijlag e"*2 013 HEILOO - Heiloo krijgt er een jaarlijks gehouden muziekfestival bij! Het idee is voortgekomen uit de Heilooër KunstóDaagse, waar op diverse locaties ook muzikale uitingen ten gehore werden gebracht. Maar waar daar de klanken veelal als omlijsting van een groter kunstzinnig geheel werden beschouwd, staat in Music Meeting Heiloo de muziek centraal en krijgt een eigen podium. tistiek directeur Teunis van der Zwart van de voor dit doel opgerichte Muziekwerkgroep Heiloo vertelt dat het tweedaagse festival 'van, voor en door Heiloo' is. „Want Heiloo heeft een groot potentieel aan muziek. Music Meeting Heiloo biedt een plat form aan Heilooër muzikanten, muziekgroepen en -verenigingen in brede zin. Een keur aan muzikan ten en uiteenlopende muziekgenres, van fanfare tot en met lichte- en klassieke muziek, ontmoe ten elkaar en presenteren zich aan elkaar en aan het publiek. Het muziekfestival belooft een bonte mengeling van muziekgenres te worden." Aan het muziekfestival doen in ieder geval mee: Cantare, Dwarsfluitensemble Muziekschool Heiloo, Street- band Heiloo (Caecilia), Heilooër Kamerorkest, Les Boutons Joyeux, Maaike de Wijs, Oratoriumkoor Heiloo, het koor Swing, Heilooër Operettevereni ging, Hitchmen Co en Freezy Peak. Ambassadeur van Music Meeting Heiloo is burgemeester Hans Romeyn. Tijdens de eerste editie van Music Meeting Heiloo wordt ter afsluiting van het festival het eerste Heilooër Volkslied ('en wellicht niet het enige') ge presenteerd, uitgevoerd door een uit de deelnemen de muzikanten samengesteld gelegenheidskoor en -orkest. Het is de bedoeling dat het publiek, na een korte repetitie vlak voor de uitvoering, het lied uit volle borst kan meezingen. Het Heilooër Volkslied is gecomponeerd en geschreven door Teunis van der Zwart. Het is een muzikale vertaling van de emotie die Heiloo bij hem oproept. „Bij het schrijven was mijn uitgangspunt de vraag: wat maakt Heiloo zo bijzonder? Ik heb veel over de hele wereld gereisd en bij ieder afscheid en thuiskomst besef ik hoe mooi Heiloo is. Dit is mijn plek!" Een bijzonder gevoel dat veel dorpsgenoten wellicht zullen herkennen. De primeur van Music Meeting Heilo vindt plaats op zaterdag 25 en zondag 26 mei in de theaterzaal van het cultureel centrum De Strandwal op het Willi- brordusterrein. „Als het weer het enigszins toestaat, Heilooër Volkslied wordt wellicht ook het prach tige aangrenzende festivalter rein -waar reeds meerdere grote buitenevenementen zijn gehouden, zoals de Karavaan - benut. Op zaterdag zijn de repetities van alle deelnemen de muzikanten, muziekgroepen en -verenigingen openbaar toegankelijk. Overal wordt hard geoefend voor de uitvoering op zondag. Terwijl normaal ge sproken alleen het eindresultaat te horen en te beleven is, krijgen toeschouwers op zaterdag de uitgelezen kans om een kijkje nemen in de keuken van de deel nemende muziekgroepen. Het publiek wordt erbij betrokken en krijgt tijdens de repetities uitleg wat er zoal gebeurt en waar de puntjes op de 'i' wor den gezet. Zo wordt aan de ene kant de toeschouwer een mooie gelegenheid geboden om een muziek groep van binnenuit te leren kennen, en wellicht te overwegen of lid worden van een muziekgroep iets voor u is. Aan de andere kant biedt Music Meeting Heiloo aan Heilooër muziekgroepen een bijzonder podium om zich te presenteren en kunnen tijdens het festival allerlei verrassende kruisbestuivingen ontstaan." Op zondag verzorgt iedere deelnemende mu ziekgroep een concert van twintig tot dertig minuten; een compilatie van 'tophits' van de desbetreffende groep. Zo zou het kunnen gebeu ren dat het Oratoriumkoor Heiloo enkele delen uit het Requiem van Mozart zingt. Het idee is om op een aantal podia de afzonderlijke voorstel lingen in elkaar over te laten vloeien, waardoor het publiek van een heuse festivalsfeer kan genieten. De plannen van Music Meeting Heiloo voor het vol gende jaar 2014 zijn hooggespannen; dan staat een spectaculaire uitvoering van de opera Carmen op het programma, waar alle deelnemende muziekgroepen van het festival aan meewerken. Over het concept voor de tweede editie wordt al druk gebrainstormd. De aanpak zal groots zijn; Carmen wordt een kleur rijke mix van verschillende muziekstijlen. Gedacht wordt aan een dynamische voorstelling, waarbij het publiek langs verschillende podia wandelt, waar muziekgroepen, met elk hun eigen geluid, ieder een deel van de opera uitvoeren. Muzikanten en zangers die mee willen spelen of zingen met het gelegenheidskoor- en orkest dat het Heilooër Volkslied zal uitvoeren onder leiding van Teunis van der Zwart, kunnen zich opgeven per e-mail: musicheiloo@gmail.com. k a. 0 A. -iM .a i Music Meeting Heiloo tekst en muziek: Teunis van der Zwart a-vond vóór ver dan op de Zei-den is mijn dorp mij lie-ver mijn groe-ne pol - ders bij het bij-zon-der; Zo ge-woon en zo bos, het la-ge land; mijn Hei - loo het is het ho-ge weer want woon won Stichting Sinuet 2013

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 28