IVT NLdoet groot succes in Heiloo Moen Opticiens Ontwikkeling buurttuin op het Willibrordus terrein BEDRIJF BELICHT H E I L O O 5 '«Oem Mijn vader (84 jaar!) zwemt al jaren elke week in De Beeck. Heeft ie me nooit eerder verteld. 11 LF Oostersingel weer opgeknapt Zwembad Hippo's De Beeck volg ons @1 üpposdebeeck UITKIJKPOST 20 MAART 2013 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex BTW. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. n Tekst en foto: Carolien Breed Winkelhof 't Loo 49, Heiloo, tel 072-5332595, en Geesterduin 37, 1902 EJ Castricum, tel. 0251-656695, www.moenoptieiens.nl. HEILOO - Moen Opticiens in winkelcentrum 't Loo is sinds december vorig jaar een zelfstandige opticien. Eigenaar Gaby van Warmerdam kon zich niet vinden in de opdoemende schaalvergroting toen de overkoe pelende landelijke keten door een grote investeringsmaatschappij werd overgenomen. Door als zelfstandige opticien verder te gaan behoudt Moen Opticiens haar vrijheid bij de inkoop van monturen, glazen en con tactlenzen en blijft voor de klant de keuze in optimale oogzorg gewaar borgd. Moen Opticiens handhaaft dezelfde, betaalbare prijsopbouw. Zo heeft u bij Moen Opticiens nog steeds keuze uit de gevarieerde collectie mon turen vanaf 109,-Enkelvoudige glazen vanaf 60,- en multifoeale bril lenglazen vanaf 130,- per stuk. Ook in seivice en persoonlijk advies is niets veranderd. Door te luisteren naar de klant verleent Moen Opticiens montuuradvies, glas- en contactlenzenadvies op maat. In 1991 kwam Gaby van Warmerdam in de zaak van oprichter John Moen werken. In 2000 namen Gaby en zijn collega Cees Rats het bedrijf over en gingen verder onder de naam Het Huis Moen Opticiens. Het team bestaat uit gediplomeerde opticiens en opticiens in opleiding. De liefde voor het vak heeft Gaby doen besluiten om onder Moen Opticiens op zelfstandige basis verder te gaan. Hij vindt het vak opticien het mooiste dat er is. „Het is zo veelzijdig; modiseh, medisch, technisch en sociaal tegelijkertijd. Brillen zijn veiweven in het hedendaagse modebeeld. Het medische aspect dat mij aantrekt is dat optometrie de schakel is tussen optiek en eerstelijns oogzorg. Is de klant geholpen met een bril of con tactlenzen of is het beter iemand naar een oogarts te verwijzen?" Gaby houdt van de technische kant van het vak; ambachtelijk werk dat pre cisie vereist. Reparaties aan brilmonturen en het slijpen van brillengla zen gebeurt bij Moen Opticiens in eigen huis. En ook het sociale aspect geeft Gaby en zijn team veel voldoening. „Het eerste contact gaat over het doel van aanschaf van een bril en dergelijke, maar gaandeweg leer je klanten vaak ook persoonlijk kennen!" De collectie van Moens Opticiens is zeer gevarieerd en is voor een groot deel opgebouwd uit brillenmerken. Brillen van bekende modehui zen zijn minder nadrukkelijk vertegenwoordigd. „Een echt brillenmerk besteedt meer aandacht aan pasvorm, biedt meer variatie door oplages met aparte kleuren en materialen en biedt een langere en betere ser vice." Kwaliteit brillenmerken als Tavat Eyewear, Vinylize, Epos, Skaga (Scandinavisch design) en Silhouette (tijdloos en stijlvol; in de lijn Minimal Art is de kunst van het weglaten op subtiele wijze toegepast) bieden variatie en aparte brilmonturen. Maar ook zonne- en sportbril- len op sterkte, zoals de multifunctionele sportbril van Adidas, die door de uitstekende pasvorm in alle sporteondities perfect zicht geeft. Moen Opticiens kan ter plekke bij bijna alle zorgverzekeraars declareren; ook 'real time' voor een nog actuelere inzage in uw declaratietegoed. HEILOO - Hans Bolten is sinds een half jaar beheerder van het ontmoetingscentrum Trefpunt. In die eerste periode heeft hij al heel wat initiatieven genomen en in daden weten om te zetten. Zijn wens voor een grote opknap beurt van het Trefpunt annex voor jaarsschoonmaak werd afgelopen zaterdag gerealiseerd door een grote groep vrijwilligere die zich hadden aangemeld in het kader van de actie NLdoet, een initiatief van het Oranje Fonds. Hans: „Het Trefpunt draait nu ongeveer vijftien jaar en we waren echt wel toe aan een opfrisbeurt. Het loont ook, nu het zeker is dat we nog lang in dit gebouw blijven. De vrijwilligers halen de gordijnen eraf en kloppen ze uit. Alles wordt gesopt. Heel veel werk gaat ook zit ten in behandeling van de wanden, de meeste krijgen een kleurtje met roller of spuitbus en dat is zoals je ziet direct een heel ander gezicht. Fantastisch dat de vriendenclub, de biljartclub, bridgeclub en een verfwinkel voor de materiaalkos ten hebben gelapt. En dat er bijna twintig vrijwilligere hun zaterdag beschikbaar stellen. De helft daar van is van de Rotaryelub Heiloo." Eveline Rutten is sinds een jaar of drie lid van de Rotary. Ze vertelt: „Het motto dat ook op de polo shirts van de Rotarians is afgedrukt luidt 'Seive above Self; dienstbaar heid aan anderen dus. Op diverse manieren wordt hieraan invulling gegeven. Met een grotere groep werken aan een concreet doel zoals vandaag, meestal is de schaal wat kleiner, maar altijd gaat het om de ondersteuning van een positief ini tiatief." Een groep leden van de Rotaryelub Heiloo actief bij de opknap beurt van het Trefpunt. Aangeleverde foto - HEILOO - In het najaar van 2012 bleek dat de bestrating van de Oostersingel op diverse plaatsen niet in orde was. Dit terwijl de weg nog niet zo lang geleden van een nieuwe bestrating was voorzien. Na overleg met de verantwoordelijke aannemer over de kwaliteit van het straatwerk is er afgespro ken om de schade te herstellen. De aannemer heeft dit op eigen kosten gedaan, omdat voor hem een kwalitatief goed eindresultaat voorop staat. Het resultaat mag er dan ook zijn. Aangeleverde foto HEILOO - Met een aantal initi atiefnemers en organisaties uit Heiloo wordt in samenwerking met Stichting de Buitenkans een bijeenkomst gehouden, om de mogelijkheden van een buurt tuin op het Willibrordusterrein te bespreken. De eerder beoogde plek op de Ypesteinerlaan is minder geschikt gebleken. De locatie van de toe komstige tuin ligt achter De Trog, naast de vlindertuin en met uitzicht op de moestuintjes van de kinderen en het dierenknuffelverblijf. Er is op deze plek lekker veel zon, ide aal voor een zonnige, bloemrijke, natuurlijke tuin met leuke zitjes en bijvoorbeeld een natuurspeelplaats voor kinderen. De tuin moet natuur lijk ook goed toegankelijk zijn voor ouderen en minder validen. En op verschillende dagen kimt u bij het bezoeken aan de tuin terecht bij theeschenkerij De Trog. Met deze buurttuin wil men een plek creë ren voor ontmoeting, een startpunt voor het organiseren van gemeen schappelijke activiteiten voor jong en oud, zoals zaai- en plantdagen, het maken van vogelhuisjes, tuin- bankjes schilderen en wellicht samen koken. Maar de tuin kan natuurlijk alleen worden opgezet en bijgehouden bij voldoende belang stelling. „Graag willen wij de inwo ners van Heiloo uitnodigen om met ons mee te denken of en hoe we dit invulling kunnen geven, wat de eventuele wensen zijn voor de tuin en wie hier zelf aan mee zou wil len werken." De bijeenkomst vindt plaats op woensdagavond 27 maart om 19.45 uur in Theeschenkerij De Trog, Bullaan 4 Heiloo. ADVERTENTIE hippos-debeeck.nl - Malenweidtje 2-1 8G2 BC Bergen

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 5