David van Diepen loopt New York marathon voor Kika Zelfstandig Wonen Heiloo zoekt bewoners Clinic Bowlen voor mensen met een beperking zeer geslaagd H E I L 0 0 8 Workshop mondharmonica Marit van Deventer wint wedstrijd bloembinden 20 MAART 2013 U ITKIJ KPOST De Stichting Zelfstandig Wonen Heiloo gaat twaalf nieuwe appar tementen realiseren. Aangeleverde foto HEILOO - Stichting Zelfstandig Wonen Heiloo (SZWH) is een ouderinitiatief, actief vanaf 2008. Doel van de stichting is het realiseren van twaalf appar tementen (sociale huurwonin gen) voor jongvolwassenen tus sen de 20 en 30 jaar met een lichte verstandelijke beperking die, met enige hulp, zelfstandig kunnen wonen. Een dertiende appartement wordt als gemeenschappelijke ruimte voor groepsactiviteiten ingericht. Na jaren hard werken komt het doel van SZWH steeds dichterbij. De gemeenteraad van Heiloo heeft op 4 februari het stedenbouwkun dig masterplan van de wijk Nieuw Vame in Heiloo goedgekeurd, de wijk waarin het wooninitiatief gere aliseerd moet gaan worden. De wijk Nieuw Varne wordt een woonzorg- wijk, centraal gelegen wat betreft openbaar vervoer, winkels en ove rige openbare voorzieningen. SZWH wil wonen en zorg gescheiden hou den. De stichting bepaalt wie er in de appartementen komen te wonen en kopen zorg in via de persoonsge bonden budgets van de bewoners. De groep toekomstige bewoners zien elkaar nu al regelmatig tijdens leuke activiteiten en de maande lijkse kookworkshops. Zo leren ze elkaar beter kennen en leren samen te werken. Stichting Zelfstandig Wonen Heiloo is nog op zoek naar nieuwe medebewoners. Jong vol wassenen vanuit Heiloo en omlig gende gemeenten, behorend bij de regio Noord-Kennemerland, zijn van harte welkom. De visie van SZWH, het pro tocol voor de aspirantbewoners en het contactadres staan, met nog veel meer informatie over dit kleinschalig wooninitiatief, op www.zelfwonenheiloo.nl. HEILOO - Heilooër David van Diepen loopt op 3 november de marathon van New York voor Kika. David (27) is van huis uit geen echte hardloper, maar houdt wel van een sportieve uit daging. Zo heeft hij in 2011 een fietstocht naar Spanje gemaakt, met als einddoel de Wereld Jongerendagen die augustus van dat jaar in Madrid gehou den werden. David is onlangs afgestudeerd in biologie en archeologie. Toen zijn oud-studiegenoot Maarten van Vliet eind vorig jaar op facebook bekend maakte dat hij voor Kika de mara thon van New York zal lopen, een sportieve uitdaging voor een goed doel dat ook David zeer aansprak, besloot David zich bij zijn vriend aan te sluiten. David heeft van rede lijk dichtbij gezien wat voor enorme impact kanker op het leven van een kind, de familie en de directe omge- HEILOO - De mondharmonica was vroeger volksinstrument nummer één en werd toen ook wel mondorgel genoemd. De techniek leek bijna verloren te gaan. Locomonica heeft deze techniek echter opnieuw leven in geblazen en heeft een lesmethode ontwikkeld waarbij notenken nis niet nodig is. Iedereen kan het leren. Het instrumentje waar les op gegegeven wordt is een bluesharpje en is in aanschaf niet duur. Met een paar lessen is het voor sommige leerlingen al mogelijk bij een bandje op het podium te kruipen en mee te doen. De workshop bestaat uit vier blokken van twee uur. Tijd en plaats worden nader bepaald. Voor meer informatie, tel. 06-16163045. ving heeft. Bij zijn neefje werd op 13-jarige leeftijd leukemie gecon stateerd. Dankzij een geslaagde beenmergtransplantatie heeft zijn neefje de ziekte overleefd. ,,Een behandelmethode die alleen dankzij veel voorafgaand onderzoek moge lijk is geworden. En daar is geld voor nodig. Ook is veel geld nodig om de gevolgen te onderzoeken die behandelingen tegen kanker op kinderen hebben, zoals bijwerking door zware medicatie. Kika heeft een ambitieuze doelstelling. Sinds de oprichting van Kika is het sterf tecijfer van kinderen met kanker met 5% gedaald, maar is nog altijd 25%. Kika denkt dat het mogelijk is dat meer onderzoek ertoe kan bij dragen dat in 2025 het percentage zal dalen naar slechts 5%." Het uit lopen van een marathon vergt enige training en voorbereiding om de conditie op te bouwen. David loopt drie keer per week hard en voert de loopafstand gelijkmatig op. Hij heeft al deelgenomen aan twee 1 O-kilo- meterlopen; de Westrandwegmn en de Amsterdamse Heuvelloop. Hij is inmiddels zover dat hij nu een halve marathon aan zou kunnen. Een andere voorwaarde om deel te kimnen nemen aan de New York marathon voor Kika is het werven van donaties. Iedere deelnemer ver plicht zich om minimaal 5000,- in te zamelen. En ook daar werkt David hard aan. Hij is onder meer een facebook campagne gestart en heeft nog een aantal inzamelacties in petto. Iedere donatie is welkom, want David hoopt zoveel mogelijk geld voor Kika op te halen! Hij heeft bedacht dat particulieren die minimaal 25,- doneren, van hem een persoonlijk bedankje ontvangen in de vorm van een ansichtkaart, verstuurd uit New York. Van bedrijven die David spon soren met een bedrag van minimaal 100 wordt het logo duidelijk zicht baar op het T-shirt gedrukt dat hij in New York zal dragen tijdens de marathon. Kijk op www.runforki- kanewyork.nl/davidvandiepen en klik op sponsor. David van Diepen (links) en zijn vriend en studiegenoot Maarten van Vliet gaan lopen VOOr Kika. Foto: Carolien Breed HEILOO - Op donderdagavond 14 maart gaf Gary Loen (werk zaam voor Louis Vuitton) een masterclass bloemschikken, op het MBO Clusius college Bloem en Design. Overdag hebben de leerlingen deelgenomen aan een wedstrijd bloembinden. Er moesten bepaalde bloemen in het boeket verwerkt worden die door school werden verstrekt, verder kwam het aan op de eigen creativiteit van de leerlingen. De beoordeling ervan werd onder andere gedaan door Gary Loen. De Heiloose Marit van Deventer, die op zaterdag werkt bij Houtenbos Bloemenshop (kraampje Hoekstuk), won de eerste prijs. Aangeleverde foto Vanuit Stichting Reigersdaal met de steunpunten de Stolp, tuinderij het Groene erf en de Klompenhoeve waren vertegenwoordigd mede de Stichting de Waerden met steun punt Schermereiland. Er was zelfs een directeur aanwezig met de voornaam Cas die wel even liet zien hoe je moest bowlen. Van de Bowling Vereniging Heiloo (BVH) was zelfs een hele delegatie aanwe zig om eens te kijken welke talenten zij misschien heel erg graag in him vereniging wilden opnemen! Na afloop van deze clinic konden de organisatie, begeleiders, suppor ters en belangstellenden conclude ren dat het een heel geslaagd evene ment was. Bowling Centrum Heiloo stelt zich achter de doelstelling om mensen met een beperking een kans te geven om op deze manier te genieten van sport en bewegen. Daarom krijgt deze cilinic nog zeker vier keer een vervolg. Op de zater dagen 13 en 27 april, op 11 mei en afsluitend op 1 jimi, kan er weer van 11.30 tot 13.00 uur gebowld kunnen worden. De kosten bedragen slechts vier euro per persoon en per keer. Voor meer informatie: www.sport- raadheiloo.nl. Ben jij geïnteresseerd en wil je graag mee doen? Vul dan het aanmeldformulier in en stuur deze vóór donderdag 11 april naar: g.bowlenheiloo@gmail.com. HEILOO - Afgelopen zaterdag heeft onder auspiciën van de Sportraad Heiloo de eerste cli nic Bowlen plaats gevonden voor mensen met een beperking. Op deze happening waren vijf tien mensen afgekomen en bij bin nenkomst zat de stemming er ook direct in want alleen het aantrek ken van bowling schoenen was al een feestje. Ook het inschrijven verliep soepel en de indeling per baan hadden de deelnemers zelf al geregeld. Patrick Rupsam, van Stichting Sportlijf, was met drie sta giaires als begeleiders, Lieke, Sam en Kevin, goed vertegenwoordigd. Na afloop van deze clinic konden de organisatie, begeleiders, supporters en belangstellenden concluderen dat het een heel geslaagd evenement was. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 8