'Heiloo, een dorp in oorlogstijd' Geopend: het Leesplein Willibrordschool Gezinsnatuurtocht door het lentebos H E I L O O 15 INGEZONDEN BRIEVEN Irritant geluid II Drempels Baafje Waarschuwing Vrijwilligersmarkt in winkelcentrum 't Loo Benedictusschool: Wiskundewedstrijd Miniconcert 0BS De Springschans Oost Peuterochtend in Bibliotheek Heiloo Kinderkunstmuseum op Zuidwester groot succes UITKIJKPOST 27 MAART 2013 De omslagfoto van het boek is van J. Smit, in 1943 genomen op de Ronde O in het Heilooërbos. Archieffoto Dat klopt. Irritant? Zeker! Het wordt veroorzaakt door de CV-installatie bij het aanslaan, en zakt na tien seconden weer weg. Bekende klacht uit de social media. De oplossing is de gas/luchtverhou- ding afstellen. Daar is een mano meter voor nodig. Nu blijkt dat installateurs-met-manometers een nieuwe CV-installatie adviseren en het er verder bij laten. Het afstellen is eenvoudig, maar onverantwoord zonder manometer. Het betreft een NEFIT Ecomline HRC 22H. Ik ben op zoek naar zo'n manometer. Wie mij daaraan kan helpen, graag. Mail graag naar redactie@uitkijkpost.nl. Ad Popper Heiloo De gemeente Heiloo heeft toch geld genoeg! Ik ben het volkomen eens met de brief van de heer Schoonhoven in uw blad van 13 maart: het maken van drempels op kruisingen waar haaietanden zijn aangebracht en verkeersborden staan van 'U nadert voorrangsweg' is volkomen zinloos en geld weg gooien. Het kost drie volle werk dagen om een plateau aan te bren gen (zoals die op de Pastoor van Muyenweg), plaats borden en haai etanden op de overige kruisingen met Ewisweg, Ringweg en Dors. Dit kan in één dag! L. Keesen Heiloo In de Uitkijkpost van 13 februari een artikel met de titel: Het Baafje blijft open! Echter, de medewerking van de gemeente Heiloo is ver te zoeken als het gaat om de aanvraag van een zwemabonnement voor het komende seizoen. Ten eerste: de P van Promotie bij de gemeente is ver te zoeken. Tot afgelopen week slechts één advertentie van de gemeente in de Uitkijkpost met betrekking tot de aanvraag van een zwemabonnement. En dat moet dan ook nog voor 1 april aanstaande! Of is dit soms een '1 april grap?' Dan het volgende. Maak de aan vraag gewoon simpel via E-mail HEILOO - Drie weken lang zijn alle groepen bezig geweest met allerlei leesactiviteiten. De leer krachten zijn in alle groepen geweest om voor te lezen uit de favoriete boeken van de kinde ren. Ook ouders kwamen voor lezen uit hun lievelings jeugd boek. Elke groep koos zijn eigen voor- leeskampioen, er werd papier gemaakt, gedichten en mooie ver halen kwamen uit de pennen van de kinderen en stukken uit populaire en niet zoals nu, heel omslachtig via E mail en een Digi-d. Hier gaat dan ook nog eens vijf werkdagen overheen voor de aanvraag van een Digi-d. Als je dat al wilt en kimt! Het wordt veel te moeilijk gemaakt Hoeveel zwemmers haken af als het allemaal zo lastig gemaakt wordt, voor een simpele aanvraag van een zwemabonnement. Nee, dan hulde voor de Stichting 'Vrienden van het Baafje' die uit eigen beweging een flyer heeft gemaakt voor het nieuwe zwemseizoen en die in een oplage van 10.000 stuks in Heiloo huis aan huis verspreid is. Inderdaad, de Vrienden van het Baafje heb ben de P van Promotie wel door! Gemeente Heiloo stel je a.u.b wat soepeler op ten aanzien van de simpele aanvraag van een abonne ment van het Baafje. Gewoon via de E-mail, zonder Digi-d en de verleng de aanvraagtermijn tot eind april 2013. Dat er maar veel zwemabon nementen verkocht worden voor dat imieke zwembad Het Baafje! R. de Koning Heiloo Kreeg u ook een brief van de Boekings-Centrale te Beveren met vermelding van: Hartelijk gefeli citeerd Dhr/MevrU heeft een prijs gewonnen, bla, bla, bla Prijs moet persoonlijk in ontvangst worden genomen. Locatie in de buurt van 1851 Heiloo. Er wordt ook een 'heerlijke maal tijd' geserveerd. Dit soort brieven worden met name verspreid op locaties waar relatief veel ouderen wonen. Ik ben inmiddels achter de locatie gekomen. Op 4 april vindt er een 'presentatie' plaats in Hotel Heiloo aanvang 09.30 uur en duurt ongeveer twee uur. Iedereen die zich telefonisch hier voor heeft aangemeld roep ik op te komen. Waarom?! Om met z'n allen de 'prijs' op te eisen en op een beschaafde manier passief verzet te plegen. Dit houdt in: houdt de hand op de knip en ga niet in op welke 'aanlokkelijke aanbieding/reis' dan ook. Laat ze met lege handen weer vertrekken want het zijn oplichters! Naam afzender is bekend bij de redactie boeken werden bewerkt tot toneel stukken. Maar het hoogtepunt was toch wel de onthulling van het prachtige Leesplein door en voor de kinderen. Onder enthousiaste leiding van de kunstenaar Serge van Empelen hebben alle groepen een onderdeel van het kunstwerk gemaakt. Samen met Ada en Rina van de bibliotheek mochten Nova en Gino vrijdag het schitterende kunstwerk onthullen, dat de muren van 't Leesplein siert. Er is hiermee een heerlijke, rustige leesplek voor de kinderen gecreëerd. HEILOO - Het boek 'Heiloo, een dorp in oorlogstijd' is het resul taat van een jaar lang intensief onderzoek en het houden van ruim tachtig uitgebreide inter views met mensen, die zich de oorlogsjaren in Heiloo nog goed kunnen herinneren. De makere van het boek zijn Jaap de Graaf en Josta de Graaf-Gieltjes. Een niet afgemaakt, beperkt manuscript uit 1990, geschreven door de heer J.G.A. Gorter, vormde het beginpunt van de zoektocht naar materiaal voor het boek. Ze doken in oude archieven en hielden interviews met oudere Heilooërs, die uitgebreid over de oorlogsjaren kunnen vertellen. Er bleek uit hun persoonlijke verha len nog zoveel meer te zijn dan al bekend was, verhalen die nog niet eerder zijn verteld, dat er nog veel meer over Heiloo in de oorlog te ver tellen valt. 'Heiloo, een doip in oor logstijd' telt vijftien hoofdstukken, waarin archiefmateriaal en persoon lijke verhalen in elkaar veiweven zijn. De jaren dertig zijn in aanloop naar de oorlog als beginpunt voor het boek genomen. Het boek is niet HEILOO - In het Heilooër Bos is de lente begonnen. De vogels zingen al hun lied en de eerste bloemen laten hun mooie kleur zien. De IVN gidsen houden op tweede Paasdag, maandag 1 april, een natuurwandeling voor gezinnen met kinderen tussen 5 en 12 jaar. Onder begeleiding van de gid sen gaan de kinderen, samen met him oudei's, het bos in om allerlei natuuropdrachten uit te voeren. Welke bodemdiertjes leven er in het bos, welke planten groeien er, hoe kim je meten hoe hoog een boom is? Waterdicht schoeisel en aan het weer aangepaste kleding wordt aan bevolen, evenals het meebrengen van een verrekijker. De tocht start om 10.00 uur bij de Kattenberg en zal rond 12.00 uur afgelopen zijn. Tijdens een pauze in de tocht kunt u uw zelf meegebrachte eten of drin ken nuttigen. Verplicht aanmelden alleen interessant is voor de oor logsgeneratie, maar ook voor ieder een die na de oorlog is geboren. Het bevat interessant beeld materiaal en foto's uit die tijd. De voor wij dag 29 maart bij Floor van Splunder, tel. 072-5899713, e-mail: f.vansplunder@gmail.com HEILOO - Zaterdag 23 maart organiseerde het Vrijwilligers Informatie Pimt (VIP) de jaarlijk se wijwilligersniarkt in het Loo. Twintig organisaties presenteerde zich onder het motto; 'Talent voor wijwilligerswerk? Wedden!'. Bezoekers van de markt konden zich oriënteren op de mogelijk heden van vrijwilligerswerk in Heiloo. Verschillende matches zijn deze dag gemaakt. Voor meer informatie over wijwilligerswerk in Heiloo kunt u kijken op: www. wijwilligersheiloo.nl omslagfoto is een foto van J. Smit, in 1943 genomen op de Ronde O in het Heilooërbos. Voor meer infor matie: info@uitkijkpost.nl of tel. 072-5330175. HEILOO - 28 kinderen van de Benedictusschool hebben don derdagochtend meegedaan aan de Wereldwijde Wiskundewedstrijd W4Kangoeroe. De kinderen uit groep 5 en 6 maakten opdrachten van kidSMART 2013 en de kinde ren uit groep 7 en 8 werkten de opdrachten uit van wizSMART 2013. Eind april krijgen de kinde ren 'hun' uitslag binnen. HEILOO - Dinsdag 19 maart gaf een aantal leerlingen van de muziekschool een miniconcertje voor him schoolgenootjes op OBS De Springschans Oost. Twee docenten van de muziekschool hadden een drumstel en een elektrische piano meegenomen en verzorgden de presentatie. De Muziekschool bestaat vijftig jaar en organiseert daarom onder andere deze 'Door Kinderen Voor Kinderen'-concertjes. Er blijkt dan opeens allerlei verborgen talent op school rond te lopen! Er werd flink op los gedrumd, er was een prachtig nummer van Adele op gitaar, verder werden er viool, blokfluit en piano gespeeld. HEILOO - 2013 is het Jaar van het voorlezen. Ook Bibliotheek Heiloo vindt voorlezen belangrijk. Daarom houdt zij vanaf wijdag 29 maart een maandelijkse peu terochtend. Op deze ochtend wordt niet alleen voorgelezen maar ook samen spelletjes gedaan, geknutseld enzovoorts. Kortom: een gezellige ochtend rond boeken voor kinderen van 2 tot 4 jaar (en hun oudei's/oppas). Deze eerste peuterochtend is het bijna Pasen en daarom staat het boek 'Dotties eieren' centraal. Iedere laatste vrijdag van de maand gehouden, van 10.30 tot 11.30 uur. Bibliotheek Heiloo organiseert nog veel meer voor de kleinsten zoals het voorlees- halfuurtje voor 3- tot 7-jarigen op iedere woensdagmiddag vanaf 14.30 uur en speciale activiteiten voor BoekStartbaby's en de kin deren op de peuterspeelzalen en kinderdagverblijven in Heiloo. Het Leesplein van de Willibrordschool. Aangeleverde foto HEILOO - Donderdag en vrijdag was het kinderkunstmuseum van de Zuidwester weer geopend. Het thema was dit jaar Engeland. Dit thema was gekozen, omdat de school in oktober is gestart met Engelse lessen vanaf groep 1. De spetterende opening werd verzorgd door Mr. Bean himself! Hij verrichtte de opening bij het originele Zuidwester Woodhenge. Een project van boomstam men, die elke groep naar eigen creatief inzicht had versierd. In het museum waren verder onder andere Big Bens, high teas, mini coopers, hoeden van Royal Ascott, Harry Potters en vele andere typisch Engelse creaties te bewonderen. Voor alle bezoekers was er 'a cup of tea and a biscuit'. Het was weer een mooie uitspat ting van creativiteit! Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 15