Open dag in vernieuwde Benedictushof bij Abdij van Egmond Korenfestival in Dorpshuis Hanswijk El Open dag bij Brouwer de Koning en De Boekei Paasklaverjasdrive in De Vriendschap Akersloot "%fé^ÊÊÊt6m NIEUWS UIT DE REGIO Dit jaar houdt de PCI weer een inzameling op Witte Donderdag Deze koren staan garant voor veel gezelligheid en een ongedwongen sfeer ierenbescherming Zaterdag FrïzCo bij Conquista Zaterdag 6 april is er vanaf 10.30 uur gelegen heid voor bezoeken Drukkerij Uitkijkpost tel. 072 5330175 27 MAART 2013 Tijdens het korenfestival van vorig jaar traden ook de Raddraaiers uit ijmuiden op. Aangeleverde foto EGMOND - Op zaterdagavond 30 maart wordt er in het dorpshuis Hanswijk in Egmond aan den Hoef voor de tweede keer een korenfestival gehouden. Het festival van vorig jaar was een dermate succes dat de orga nisatoren, de Skarrebekke en het dorpshuis Hanswijk, hebben beslo ten dit jaar opnieuw een festival te houden. Ook wilde de Stichting Rommelmarkten Egmond dit jaar weer als sponsor optreden. Als eerste zal om 19.00 uur het Egmondse smartlappen koor de Skarrebekke de avond openen. De Skarrebekke staan bekend om de gezellige sfeer en de vele meezin gers. Vervolgens komen de andere drie koren, die elk een grote repu tatie hebben opgebouwd, aan de beurt. Ieder koor zal op deze avond tweemaal optreden. Uit Schagen komt het koor 'Onder zeil' wat gevormd is uit een vijftigtal landrot ten en oud-varensgezellen. Zij bren gen Nederlandse en Engelse shanty's en seasongs ten gehore. Liederen die komen uit de hoogtij dagen van de zeilvaart van 1820-1870, die het zware leven aan boord bezin gen. Voorts komt met ongeveer vijftig leden het 'Smartlappenkoor Beveiwijk. Eén van de oudste smartlappenkoren uit de omge ving. Uit Enkhuizen zal optreden de Sjappentouwtjes. Een shantykoor dat een Nederlands en Engelstalig repertoire heeft dat direct of indi rect te maken heeft met de visserij en de VOC. Passend bij de historie van de stad Enkhuizen. Deze koren staan garant voor veel gezelligheid en een ongedwongen sfeer die ver sterkt wordt door de indeling van de zaal van het Hanswijk. Verder is er ook een grote tombola waarbij vele mooie prijzen gewonnen kimnen worden. Na afloop van het optreden van de koren zal om circa 23.00 uur de Egmondse zanger Edwin Glas de avond afsluiten. Vorig jaar was het optreden van Edwin een groot suc ces en stond menigeen op de dans vloer. De toegang voor deze avond is vrij. LIMMEN - Vermist: Grijs-cyperse kater, witte bef, buik en poten, wit tussen ogen, gee., geehipt, zwart halsbandje met glittertjes en belle tje, 1 jr, Aaron, Sportlaan Limmen. EGMOND - De afgelopen maan den heeft de abdij van Egmond een forse uitbreiding gereali seerd van de Benedictushof. De 'hof omvat daarmee naast de kaarsenmakerij, de tentoonstel lingsruimte, het abdijmuseum en de abdijwinkel/-boekhandel, ook cursus- en ontvangstruimten. Zaterdag 6 april is er vanaf 10.30 uur volop gelegenheid om de ver nieuwde Benedictushof te bezoe ken én kennis te maken met het mime cursusaanbod dat de abdij biedt. Daarnaast zijn de nieuwe zalen beschikbaar voor bedrijven en instellingen die een intern semi- LIMMEN - Zaterdag 30 maart is er bij Conquista een FrlzCo feest je. Van 19.30 tot 23.30 uur is er een disco voor de jeugd van 11 tot en met 15 jaar. Dj's draaien de nieuw ste hits en verzoekjes. Gezellige loungehoekjes, een dansvloer en een coole lichtshow zorgen voor de juiste sfeer. Er wordt alleen fris geschonken en dit is extra voorde lig geprijsd! De entree bedraagt 2,50. In de voorverkoop inclusief twee consumpties en aan de deur één consumptie. Vrijdagavond 22 maart is Club - Xtra XL. Waar je vanaf 19.00 tot 23.00 uur welkom bent om het weekend goed te beginnen! Draai zelf de nieuwste beats in de Dj comer. Plof languit op de bank en relax, gewoon omdat het kan bij Conquista. Zaterdagochtend 30 maart voor de Kids vanaf 4 jaar, Pasen. Hup, hup, hup, daar springt de paashaas zomaar Conquista binnen, door al die trappen is hij veel van zijn eieren verloren. Kom jij vandaag de paashaas helpen zoeken naar zijn eitjes? Ze maken een mooi mandje om de eitjes in te bewaren. Jongerencentrum Conquista bevindt zich op de Kerkweg 50 te Limmen, kijk voor meer informatie en alle komende activiteiten op www.conquista.nl. nar willen organiseren. Abt Gerard Mathijsen spreekt zijn grote tevre denheid over het resultaat van de verbouwing: „Ik denk dat we met recht trots mogen zijn op wat er - mede door de inzet van veel vrijwil ligers - gerealiseerd is. De toenemende belangstelling voor de abdij en voor de cursussen, die we al een aantal seizoenen aan bieden, maakte het noodzakelijk om uit te breiden en de accommodatie aan te passen aan de eisen van de tijd." Het brede cursusaanbod van de Benedictushof omvat thema's die variëren van benedictijnse spirituali teit tot contemplatie en leiderschap. Kennismaken met het programma van de Benedictushof kan op 6 april door middel van de workshops en 'mini-cursussen' die op deze dag gratis worden aangeboden. Een overzicht van alle mogelijkheden is te vinden op www.abdijvanegmond. nl/benedietushof-eursussen. Voor het abdijmuseum is binnen de Benedictushof een aparte ruimte gereserveerd waarin de geschiede nis van de abdij, van 950 tot heden, wordt getoond en toegelicht, met enkele bodemschatten uit archeo logische vondsten op en om het ter rein van de oude en nieuwe abdij. Centraal staat daarbij de maquette van de oude abdij in zijn grootste omvang (rond 1500) op een schaal 1:100. Er wordt tevens een korte film vertoond over het maken van deze indrukwekkende maquette. Ter gelegenheid van de opening van de vernieuwde Benedictushof vindt ook, tot en met 25 mei, een bij zondere tentoonstelling plaats met werken van Paul van Dongen. Zijn figuratieve werken hebben vaak een religieus-symbolische inslag. Thema's als 'vergankelijkheid', 'val len door verleiding' en 'hoogmoed' keren regelmatig terug, naast meer expliciete thema's zoals de kruisi ging en de piëta. De Benedictushof is gelegen aan de Vennewatersweg in Egmond-Binnen. Er is ruime gra tis parkeergelegenheid. AKERSLOOT - Op 1 april is er een open dag bij twee mooie moderne bedrijven. Vanaf 10.00 uur kunt u terecht bij het bedrijf van de familie Brouwer de Koning aan de Kanaalweg in Heiloo (Ter Coulsterbos) en/of bij camping De Boekei aan het Noord-Hollands kanaal. Bij Brouwer de Koning krijgt u een interessante rondleiding over het bedrijf en om 12.00 uur gaan de ruim honderd melkkoeien weer lek ker vrolijk dansend de wei in. Dit is altijd weer een prachtig gezicht. Er zijn mogelijkheden om een koe te knuffelen, boter te schudden en ook de lammetjes zijn aanwezig. Bij camping De Boekei van de familie Swart op Boekei aan het Noord- Holland Kanaal viert men het 100- jarig bestaan. Het team van Birdlive is aanwezig met zo'n 16 roofvogels voor een educatieve en interactieve kennismaking met vogels. Op de camping staat een groep oldtimer kampeermiddelen die men kan bezichtigen. De Kynologen Club West Friesland zal diverse honden demonstraties geven waaronder behendigheid. Om 13.00 uur wordt de camping heropend door de wet houder van Castrieum Christel Portegies. Na de opening is er voor een ieder een hapje en drankje en word het geheel muzikaal omluis- terd door 'Koelala', samen met een draaiorgel. Ook de paashaas is aanwezig. Voor de kinderen zijn op beide bedrijven springkussens en schminken aanwezig. Uitkijkpost KERSLOOT - Op zaterdag 0 maart wordt in café De riendschap in Akersloot weer en klaverjasdrive gehouden, en prachtige prijzentafel ken- lerkt deze drives, prijzen zoals offiemachines, fruitmanden, ;vensmiddelen pakketten, aling, radio's, gereedschap; het is er allemaal. Omdat het bijna Pasen is, zijn er natuurlijk veel prijzen in de paas- sfeer, grote paaseieren, paashazen en dergelijke. Naast het klaverjas sen is er natuurlijk ook een super verloting met daarin dezelfde prij zen als met het klaverjassen. Een deel van de opbrengst gaat naar de Stichting KiKa die de belangen van kankerpatiëntjes behartigt. De fami lie Levering draagt deze stichting een warm hart toe. Men kan zich van tevoren telefonisch opgeven via tel. 0251-312866 om zeker te zijn van een plaatsje. De kosten van deelna me bedragen 5,- per persoon. De aanvang van deze drive is 20.00 uur. Tijdens de open dag bij het melkveehoudersbedrijf van Brouwer de Koning en bij camping De Boekei kun je ook dieren aaien. Foto: aangeleverd /yAlUIO^

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 17