Terriërs stunt in vrieskou met hartverwarmende zege Heiloose Judoka's op internationaal op dreef 7$r'"'V7 i»N P O K A L 'k y p/ &fw k F$ SPORTNIEUWS UIT DE REGIO t' F A L E R Beachvolleybal bij handbal Meervogels Circus-demonstratie door kleuters bij GTH Trias atleten succesvol in EK Masters in San Sebastiaan Het internationale podium van de min 21 jaar en onder 78 kilo gram met links Karen Stevenson. Foto: Menno Lesterhuis JUDO HEILOO - Dit weekend werd in Bad Blankenburg gestre den om de Internationaler Thüringen Pokal. Uit Heiloo namen deel Gaby de By (-57), Maaike Stevenson en Jasmijn Lesterhuis (-70 kg) allen -18 jaar en Karen Stevenson (-78 kg) -21 jaar. Gaby de By startte in een grote poule (67 deelnemers) met winst op de Duitse Böhm en de Franse Horlaville. De Braziliaanse Cameiro werd met een beenwoip en vol ippon door Gaby naar huis gestuurd. Aansluitend werd in een Hollands onderonsje van Hilde Jager gewonnen, waardoor Gaby in de halve fmale mag aantreden tegen de Tseehisehe Czarzeeova en deze weet Gaby ook in haar voordeel te beslissen. In de fmale wacht de ster ke Duits kampioene Sehwille, tegen wie Gaby zich in een lastige partij gewonnen moet geven. Zilver voor Gaby. Maaike moest in de eerste partij aantreden tegen de Duitse Blietz, ze komt helaas in een armklem waardoor ze moet afklop pen. Geen herkansing voor Maaike. Jasmijn startte tegen de Zweedse nummer één Gustavson; Jasmijn beheerste het pakkingsgevecht en wist daarmee de winst naar zich toe te trekken. Aansluitend werd gewonnen van twee Duitse judoka's Makelburg en Lucht, waardoor ook Jasmijn was doorgedrongen tot de halve fma le. Deze partij tegen de Zwitserse Lengweiler kwam Jasmijn op Yugo achter te staan en on dit helaas ondanks flinke inspanning niet recht trekken. In de herkansing om brons ontstond een spannende strijd tegen de Belgische Berger. Jasmijn nam goed initiatief maar werd helaas overgenomen waardoor ze wazari achterkwam en in een houdgreep belande. Hiemee eindigte Jasmijn op een vijfde plek net naast de prijzen. Karen Stevenson, vorige week door de Judobond Nederland gepromo veerd tot tweede dan omdat ze voor de tweede maal Nederlands kampi oen -21 jaar in haar gewichtsklasse is geworden, startte haar toernooi tegen de sterke Franse Erb. Het waseven wennen aan de nieuwe regels en beide judoka's lopen straf fen op; met een fraaie lage sehou- derworp wist Karen vervolgens de partij te winnen. De tweede par tij tegen de Duitse Wemer werd door Karen op straffen gewonnen. Aansluitend werd de Belgische Meeuwissen met houdgreep aan de kant gezet. In de halve finale tegen de Braziliaanse Soares ging de strijd gelijk op en moest de golden score beslissing brengen. Met de nieuwe regels werd er in de golden score door gejudood tot er een score (of strafje) was. Soares werd bestraft zodat Karen wederom won en in de fmale moest gaan aantreden tegen een bekende sterke tegenstander; Malonga uit Frankrijk. Helaas moest Karen in de Franeaise haar meer dere erkennen zodat ook zij met het zilver genoegen moest nemen. AKERSLOOT - De voorbereidin gen voor het Rabo Beach Event op het strand van handbalvereni ging Meervogels te Akersloot zijn al in volle gang. Dit jaar vindt dit gebeuren plaats op zondag 9 jimi aan de Boschweg in Akersloot. Natuurlijk hopen de organisato ren dan wel op een zomerse en zonnige ambiance. Het sportieve evenement zal plaatsvinden tus sen 12.00 en 18.00 uur; gehoopt wordt op veel teams, die het deze dag tegen elkaar willen opnemen. Volleybalteams van minimaal zes personen en beaehvoetvol- leyteams van minimaal drie per sonen kimnen zich inschrijven via email Beach@meeivogels60.nl of het formulier downloaden via www.meervogels60.nl. De kosten zijn voor een volleybalteam 15,- en voor voetvolley 10,-. Na afloop zal de feestelijke prijsuit reiking muzikaal worden omlijst door Dj Wessel. HOCKEY HEILOO - Het vrouwenteam van De Terriërs heeft afgelopen zondag onder bijkans Siberische omstandigheden een hartver warmende 3-1 zege behaald op 'het Oranje' Laren. „Eindelijk niks te huilen, nou ja, toch wel, maar nu van blijdschap", aldus Annelot Jansen, maakster van de uiterst belangrijke 2-1, na afloop. In de eerste helft ging de strijd tegen Laren gelijk op. Gelukkig zijn hoekeykeepers/sters dik gekleed, want zij hadden weinig te doen, wat trouwens de krachtverhouding weerspiegelde. Toch kwam de bezoekende top- ploeg, waarin internationals als Naomi van As, Kim Lammere en keepster Joyce Sombroek spelen, op 0-1 door Oranjespits Lammere, die verder knap in bedwang werd gehouden. Ook de Larense verdedi ging en hun middenveld kregen wei nig kansen om op te bouwen. Na de verkwikkende thee werd de werklust van Terriërs beloond. Nikki Schutte zorgde voor de gelijk maker en proefde het genoegen de keepster van het Nederlands elftal zelfs voor de tweede keer te ver schalken na een fraai uitgespeelde counter, om daarmee de drie pun ten veilig te stellen. „Het was de allereerste keer dit seizoen dat Jisse (coach Waasdorp- red.) had uitgesproken dat we zou den winnen", verklapte Laurien Haeck. Een uiteraard ook blije assistent-coach Coen van der Kaaij: „We speelden niet andere dan andere. Ons spel is niet ingesteld om te verdedigen. Het was misschien niet onze beste wedstrijd, maar we speelden het slim: hard werken, veel druk zetten op de helft van de tegen stander, waardoor je de snelheid uit him spel haalt, in balbezit rustig kij ken naar de mogelijkheden en profi teren van de ruimte met onze snelle speelstere. En uitstekende keepers werk van Laura Hakvoort. Dat heeft die drie belangrijke punten binnen gebracht. Het was beslist verdiend. De overwinning is een belangrijke stimulans voor de komende wed strijden." Door de winst verkleinde de Heiloose ploeg de achterstand op mededegradatiekandidaat Nij megen, die verloor, tot één pimt. Onder bijkans Siberische omstandigheden wist Dames 1 van De Terriërs te winnen van Laren. Foto: Ben Haeck (www.hockeyfotografie.nl HEILOO - Tijdens de kleuterdemonstraties van GTH werd het thema circus gebruikt. Zo lieten de acrobaten zien dat zij met elkaar een piramide konden bouwen, over een evenwichtsbalk konden lopen, ballen hoog konden houden, over een zwevende bank heen durfden waar je aan het eind vanaf moest springen en nog veel meer. De kinderen, prachtig verkleed, lieten trots aan het ouders, opa's, oma's en andere aanwezigen zien wat zij alle maal hebben geleerd tijdens de kleutergymlessen. Tijdens deze lessen wordt op een speelse manier diverse oefeningen aangebo den die de motoriek van het kind verbeteren zoals springen, lan den, evenwicht, souplesse, kracht, maar plezier in het bewegen staat voorop. De foto's van de demonstraties zijn terug te vinden op WWW.gth-heiloo.nl. Aangeleverde foto HEILOO - Trias atleten Hans Schouten en Hanny Bamhoom hebben afgelopen weekend tijdens de EK Masters in San Sebastiaan uitstekend gepres teerd. Hans Schouten sprintte op de 60 meter in zijn serie naar de winst; zijn tijd van 8.54 seconden betekende zijn snelste tijd van dit seizoen. In de fmale werd de Trias trainer in het Europese sprint geweld keurig vijfde. Alleskunner Hanny Bamhoom kwam uit op de meerkamp. Bamhoom begon uitstekend door het eerste nummer 60 horden meteen te winnen. Bij de andere nummers kogelsto ten/verspringen/ hoogspringen en 800 meter moest de alleskun ner iets toegeven op haar eoneu- rentie. Uiteindelijk werd Hanny keurig vierde. Tijdens de NK halve marathon in Venlo kwam er een andere Trias atlete aan de start. Inge de Jong liep de 21 kilometer in een keu rige l.uur en 17 minuten. Deze tijd was goed voor de winst in de Master categorie. Tevens liet Inge de Jong zien in goeie vorm te verkeren voor de Marathon van Rotterdam die over enkele weken plaatsvindt.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 19