Groot Heiloo Dictee Ontmoetingsgroep voor mantelzorgers Laatste ontwikkelingen nieuwbouw PCC Heiloo Voorbereidingen voor zwemseizoen Het Baafje 1 H E I L O O 3 wij open van 8.00 tot 21.00 uur ANDERS DAN ANDERE -l m'X i jam sam. Lammetjesdag bij Onderwater KORTOM Afwijkende tijden Bibliotheek Kinderkledingbeurs Trefpunt Afgestudeerd UITKIJKPOST 27 MAART 2013 Tijdens het Groot Heiloo Dictee, dit jaar gehouden in jongeren centrum Tendenz, gingen jongeren en volwassenen samen de uitdaging aan die de razendsnel veranderende Nederlandse taal biedt. Foto: Carolien Breed Vervolg van voorpagina Zodat de zin 'Tabiets worden geüpdatet, apps worden gedown- load, foto's worden gescand en je savet je files in een cloud' ook bij hen moeiteloos uit de pen rolde. Winnaar bij de volwassenen is Jeroen Aarten (vijf fouten) gewor den, bij de jongeren eindigden Colleen Liefaard en Sabine van der Lip (beiden zeven fouten) op een gedeelde eerste plaats. De veran deringen in het Nederlands taalge bruik zijn vooral merkbaar in de straattaal. Vandaar dat ook hier aan aandacht werd besteed in het zogeheten Straattaal Dictee. De deelnemers kregen op een scherm een aardig staaltje straattaal voorge schoteld; als een geheime code om te ontcijferen. Winnares, met slechts twee fouten, was Lisette van der Vegt; zij won de Straattaal Award. Het Heilooër rapduo San Falco bracht de dichterlijke vrijheid van straat taal ten gehore. HEILOO - Het Mantelzorg centrum organiseert in de gemeente Heiloo een ontmoe tingsgroep voor mantelzorgers. Op dinsdag 23 april gaan de deel nemers met elkaar in gesprek aan de hand van een onderwerp waar mantelzorgei's mee te maken heb ben. Mantelzorgers zorgen voor iemand in hun naaste omgeving die De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 18.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Vervolg van voorpagina Tot aan de oplevering van het nieuwe gebouw halverwege 2014, maakt PCC Heiloo gebruik van een gedeelte van het oude gebouw, aan gevuld met een aantal hypermoder ne tijdelijke units. Dat betekent dat leerlingen en medewerkers direct al de voordelen van een compacter schoolgebouw zullen ervaren, want het oude schoolgebouw is namelijk ruim zestig meter lang. In de tijdelijke imits is de ven tilatie prima geregeld en de C02- huishouding perfect op orde en dat is in veel scholen in Nederland nog niet het geval. Ook voor het overige is de verwachting dat het ondeiwijs nagenoeg geen hinder zal ondervin den van de bouwwerkzaamheden. De verhuizing naar de tijdelijke huisvesting is gepland op 14 juni van dit jaar. Precies een jaar later zal het nieu we schoolgebouw van het PCC juni orcollege worden opgeleverd. De 'artist impression' geeft een goed beeld van hoe het nieuwe komen te zien. gebouw van PCC Heiloo eruit zal Aangeleverde foto hulpbehoevend is. De ontmoetings groep is een laagdrempelige manier om met gelijkgestemden in contact te komen. Het Mantelzorgcentrum biedt ook relevante gespreksonder werpen aan. Deelnemers in andere ontmoetingsgroepen geven aan geholpen te zijn met het delen van ervaringen en het uitwisselen van praktische tips. De bijeenkomst vindt plaats op 23 april van 10.30 tot 12.30 uur in Gezondheidscentrum De Strandwal (vergaderruimte van Evean), De Strandwal 22a in Heiloo. Mantelzorgers uit Heiloo kunnen zich vooraf aanmel den bij het Mantelzorgcentrum via tel. 072 - 5627618 of e-mail info@mantelzorgcentrum.nl. HEILOO - Nee, het is geen grap, op 1 april tweede paasdag, is er aan de Vennewatersweg 24 in Heiloo weer lammetjesdag. De familie Onderwater heet u dan van harte welkom op de boerderij van 10.00 tot 16.00 uur. Aangeleverde foto HEILOO - Bibliotheek Heiloo is op Goede Vrijdag (29 maart) vanaf 18.00 uur gesloten. Op zaterdag 30 maart is de biblio theek normaal geopend. HEILOO - Op zaterdag 20 april van 10.00 tot 12.00 uur houdt het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo weer een gezellige kin derkledingbeurs. U kimt hier goedkope kinderkle ding, speelgoed en nog veel meer kopen. Wilt u een tafel reserveren om uw tweedehands kinderkleding en/of speelgoed te verkopen, dan kimt u contact opnemen met tel 072- 5331297. De afmeting van de tafel is 80 x 160 en kost 7,-. Slechts één tafel per persoon en op is op (geen handelaren). I Het weekblad Uitkijkpost wordt geproduceerd op een waterloos offset rotatiepers, de milieu vriendelijke druktechniek Advertenties Voor informatie over advertentietarieven en mogelijkheden, ga naarwww.uitkijkpost.nl. Ook kunt u contact opnemen met de advertentieafdeling, via tel. 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. info@uitkijkpost.nl. Redactie De redactie is te bereiken op maandag, dinsdag en vrijdag, op tel. 072-5351071 of-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Voor meer informatie: www.uitkijkpost.nl. Openingstijden Uitgeverij Uitkijkpost ma. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur di. 08.00 -12.00 113.00 -17.30 uur wo. 09.00 -12.00 do. 09.00 -12.00 113.00 -16.30 uur vr. 09.00 -12.00 113.00 -14.30 uur Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5, 1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175. ADVERTENTIE HEILOO - Zwembad het Baafje blijft behouden voor Heiloo. Het verzelfstandigen van het bad (waarbij de bedrijfsvoering niet meer bij de gemeente ligt, maar bij een sportorganisatie) heeft hoge prioriteit. Maar de voorbereidingen voor sei zoen 2013 zijn ook gestart. Hoewel het nog ver weg lijkt door de vries kou 's nachts, gaat het zwembad op 28 april open. De Vrienden van het Baafje kimnen nog altijd vrijwilli gers en donateurs gebruiken. Op 6 en 20 april gaat de groen- ploeg aan de gang op het zwemba- dterrein. Heeft u zin om de handen uit de mouwen te steken? Vanaf 10.00 uur bent u welkom. Via hetbaafje.nl/actie kimt u zich aanmelden voor deze en andere vrijwilligersactiviteiten of tevens als donateur. HEILOO - Oud-plaatsgenoot Rob Schaaper, oud-leerling Radboudschool en PPC Alkmaar, is eind vorig jaar afgestudeerd aan de University of Alaska Anchorage, waar hij zijn Master of Science in Project Management heeft behaald. Hij is hiermee opgeleid tot een Project Manager, die naast de praktische ervaring en persoonlijke vaardigheden ook de academische kennis heeft opgebouwd om hoogwaardig project management te kunnen afleveren. Momenteel is hij werkzaam als Project Manager in Anchorage in Alaska. Lil ji in

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 3