Nog drie voorstellingen in theater de Beun 1 Vooijaarsconcert Eensgezindheid Laatste winterconcert in Witte Kerk Verzetsstrijders aan het woord in boek 'Heiloo, een dorp in oorlogstijd' U I T P A G I N A 11 Geweldig debuut voor Theaterbende Heiloo 'f, Mare Tielemans solo in het Sierhuistheater Theo Meser exposeert in restaurant Tumi UITKIJKPOST 10 APRIL 2013 HEILOO - Er zijn nog volop kaarten te koop voor de laat ste drie voorstellingen van het seizoen in theater De Beun. En dat terwijl er toch artiesten van naam en faam optreden! Zondagmiddag 14 april komt Seth Gaaikema. Hij zet na dit seizoen een pimt achter zijn carrière als cabare tier, na 55 jaar. Zijn afscheidspro- gramma draagt de titel 'Wat ik nog graag zou willen'. In dit afscheids- programma richt hij zich op het trouwe publiek dat samen met hem grijs is geworden. Na deze oude rot komt op 26 april de jonge cabaretier Stefan Pop naar De Beun met 'Mijn blauwe periode'. Het thema van deze voorstelling: wat niet wordt gezien op internet, televisie, foto of smartphone bestaat tegenwoordig niet. En aan de vooravond voor Dodenherdenking, op 3 mei dus, spelen Kevin Hassing en Michiel Bakker onder regie van Gerardjan Rijnders het drama 'Bent'. Een kort, maar aangrijpend stuk over de liefde van twee homo's in con centratiekamp Dachau, dat door zijn thematiek nog altijd actueel is. Kaarten zijn verkrijgbaar via www. vriendenvandebeun.nl, bij De Schrijverij, het Trefpunt, de biblio theek Heiloo en vanaf een half uur voor aanvang van de voorstelling ook in de hal van het theater. HEILOO - Zaterdag 20 april geven de orkes ten van Muziekvereniging Eensgezindheid Heiloo en Swing! Dance Band een gezamenlijk voorjaarsconcert waarbij de pop muziek de boventoon zal voeren. Het geheel zal worden gepre senteerd door Marius Prein van Falkland Toneel. Het grootorkest onder leiding van Ikina van der Aar geeft een optreden met muziek van onder andere arrangementen van Barry Ryan, Elvis Presley, Doe Maar, Niel Diamond, Phil Collins en Adele. De band Swing bestaat uit een bont gezelschap muzikanten uit Castricum en omstreken met een voorliefde voor blues, jazz en swingmuziek. In him repertoire zit ten klassiekers van onder andere Elvis Presley, Frank Sinatra en de Beach Boys, teiwijl ook de meer recente hit niet wordt overgesla gen. 'Swing' staat garant voor een swingend optreden, waarbij het publiek wordt uitgedaagd om zich richting dansvloer te bewegen. Het concert wordt gehouden in Cultureel Centrum De Strandwal, voorheen ontmoetingcentrum van GGZ Willibrord in Heiloo, om 20.00 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar voor slechts 7,50 en kinderen jonger dan 12 jaar krijgen gratis toegang. Kaarten zijn op 20 april vanaf 19.00 uur te verkrijgen aan de ingang van de zaal. Reserveringen via tel. 0725334851 of reserveringen® mv-eensgezindheid.nl. Informatie op www.mv-eensgezindheid.nl. HEILOO - 'Eigentijds', 'professioneel', 'het totaal plaatje klopt!'; zijn een aantal van de vele com plimenten die Theaterbende Heiloo heeft mogen ontvangen dit weekend naar aanleiding van hun debuut Lang Gelukkig. Een enthousiast publiek, staande ovaties en mensen die voor een tweede keer terugkomen. De spelers excellereerden in hun spel, het decor was fenomenaal en zowel geluid als licht op professioneel niveau. Vanuit deze plek wil het bestuur en artistiek team dan ook Hans en Michel van theater de Beun, Idak bv, alle vrijwilligers en natuurlijk heel belangrijk: het publiek van harte bedanken voor het mogelijk maken van een geweldig theaterweekend! Aangeleverde foto HEILOO - Zelden hoort men de indrukwekkende pianist Gerard Bouwhuis echt alleen spelen, Op zondagmiddag 14 april gebeurt dat wél! Hij komt dan naar Heiloo voor het recital Bouwhuis Solo met oude, nieu were en hedendaagse muziek. Op het programma staan werken van Scarlatti, Janacek en Ravel, maar ook van de jong overleden HEILOO - Het boek 'Heiloo, een dorp in oorlogstijd' is het resul taat van een jaar lang intensief onderzoek en het houden van ruim tachtig uitgebreide inter views met mensen, die zich de oorlogsjaren in Heiloo nog goed kunnen herinneren. De makers van het boek zijn Jaap de Graaf en Josta de Graaf- Gieltjes. Ze doken in oude archieven en hielden interviews met oudere Heilooërs, die uitgebreid over de oorlogsjaren kimnen vertellen. Zo komt in het boek Heilooër Henk Ranzijn aan het woord. Henk Ranzijn wordt in 1939 opgeroepen als militair, doet dienst bij het Koips Motordienst in Haarlem en is in de meidagen van 1940 in Rhenen, de Grebbelinie. Na de capitulatie komt hij terug in Heiloo en gaat weer aan het werk in de levensmiddelenzaak maar, verklaart hij: 'Wij waren er eigenlijk niet meer bij. We hebben door die capitulatie geestelijk een vreselijke optater gekregen. Dat heeft er ook toe bijgedragen in het verzet te gaan. De onmacht, ik zat bij een batterij artillerie, de ervaring dat je, met het gebrekkige materi aal dat het Nederlandse leger toen had, gewoon overlopen werd. En dan toch die vaste wil van die jonge knullen, die echt alles gedaan heb ben, dag en nacht bezig zijn geweest om die stukken te blijven bedienen, om te blijven schieten. Dat raak je niet kwijt, dat drukt een stempel op je, dat maakt, dat als je thuis komt, je ergens een andere man gewor- ~"*J2E£3 Frans-Canadese componist Claude Vivier. Diens Shiraz (1977) is een uit één idee gesneden stuk muziek, dat nieuwe wegen opende voor de com ponist. Hij vergeleek het met een ruw geslepen diamant. Het werk is voortdurend vierstemmig, twee stemmen per hand, en stelt hoge eisen aan de pianist. Shiraz is opge dragen aan twee blinde zangers die Vivier in Teheran ontmoette en urenlang volgde door de straten van de stad. Pianist Gerard Bouwhuis heeft een grote naam opgebouwd als vertolker van hedendaagse muziek. Met roemruchte ensem bles als de Ebony Band, Loos, het Asko-Schönberg Ensemble en het Radio Kamer Orkest trad hij vele malen op als solist én als ensemble speler. Een groot aantal compo nisten, onder wie Louis Andriessen en Guus Janssen, heeft speciaal voor hem nieuwe werken gecom poneerd. In een uitverkochte Witte Kerk werd Gerard Bouwhuis afge lopen zomer laaiend enthousiast ontvangen met het recital Retour Moskou-Parijs, samen met violiste Heieen Hulst. Op het programma behalve het genoemde Shiraz: sona tes van Domenico Scarlatti; Maurice Ravel. Aanvang concert: 15.00 uur. De kerk is om 14.30 uur open. Toegangskaarten 12,-. Jongeren tot 25 jaar 10,-. Reserveren wordt aanbevolen, tel. 06-45184525 of mail info@wittekerkheiloo.nl, www.wit- tekerkheiloo.nl. HEILOO - Toetsenist en zanger Mare Tielemans verzorgt zondag middag de muzikale invulling in het Sierhuistheatertje. Een 'kijk en luisterwandeling' met liedjes van Ramses Shaffy, Herman van Veen, Frans Halsema, Wim Sonneveld, Toon Hermans. Ook Hans de Booy wandelt mee... U kimt ervan genieten in het leukste mini-theater van Noord Holland, aan de Nijverheidsweg 4 in Heiloo. Aanvang: 12.30 uur. Reserveren: www.sierhuistheater.nl, tel. 072- 5072157 06-53829929. Verwacht: zondag 21 april: Lesley Williams (repertoire: André Hazes). -A Verzetsman Henk Ranzijn achter de zaak van zijn vader, als mili tair diende hij bij het Korps Motordienst. De plaats waar hij op de foto staat is nu het Stationsplein. Aangeleverde foto den bent. Dat speelt later mee in het verzet. Wij hadden een levens- middelenbedrijf en ook een groot handel en wij leverden aan de St. Willibrordusstichting. Een gedeelte van deze inrichting moest wor den afgestaan aan de Duitsers om dienst te doen als Marine-Lazarett. Normaal gesproken ga je, als leve rancier, gewoon door met het leveren van goederen. Maar zodra de Duitsers daar de boel in bezit namen zijn wij, op mijn uitdruk kelijke verzoek, met de leveranties gestopt. Mijn vader respecteerde in deze mijn standpunt. Uit principe wenste ik voor nog geen gulden aan de Wehrmacht te leveren, voor nog geen kwartje." Lees het volledige verhaal in het boek 'Heiloo, een dorp in oorlogs tijd.' Het boek is niet alleen interessant is voor de oorlogsgeneratie, maar ook voor iedereen die na de oorlog is geboren. Ook bevat het interes sant beeldmateriaal en foto's uit die tijd. Voor meer informatie: info® uitkijkpost.nl of tel. 072-5330175. Het boek is verkrijgbaar bij De Schrijverij aan de Heerenweg 199, en Bnma bij 't Loo, voor 17,50. HEILOO - Ook restaurant Tumi neemt de goede gewoonte aan in het kunstenaarsdorp Heiloo om amateursschilders te laten expo seren. Theo Meser, actief vrijwilliger in de organisatie van de Kunst6daagse, bijt het spits af. Hans Bouman van Tumi verwacht dat de kleurrijke schilderijen goed passen bij de gevarieerde kaart van het restaurant aan de Heerenweg 138b. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 11