Integrale veiligheid in en om het huis Hofleverancier Bakkerij Putter bij SBS 6 De 5 sterke Troeven actie van de Limmer winkeliers Ray's Initiative Bigband bij de Jazz Session Club Smikkelen en smullen met Conquista Roy's Initiative Bigband treedt op in Limmen NIEUWS UIT DE REGIO INGEZONDEN MEDEDELING Musical Ester in St. Jacobus Major KORTOM Vierde Akerslooter Keez Toernooi Rommelmarkt/ Kofferbakmarkt io APRIL 2013 LIMMEN - We willen allemaal het liefst met een rustig en veilig gevoel naar bed gaan. Toch voelen veel senioren zich onveiliger dan toen ze jonger waren. Voor een deel is die angst terecht. Ouderen zijn vaker het doelwit van dieven, overvallers en van oplichters die aan de deur komen met babbeltrues. De meeste mensen zijn gelukkig te vertrouwen, maar u zult net een oplichter of dief voor uw deur tref fen. Met een gezonde voorzichtig heid en eenvoudige ingrepen in huis kan veel ellende worden voorko men. Deze bijeenkomst is bedoeld voor senioren, die zelf bij willen dragen aan een veiliger huis. Het gaat hierbij over preventieve maat regelen op het gebied van babbel- truc, woningovervallen en inbraak. De voorlichting gaat met name over bewustwording en gedragsveran dering als preventieve maatregelen om een veiliger huis te creëren. De gevolgen van een inbraak zijn meest al groot. Een inbraak levert niet REGIO - Woensdag 4 april stond al vroeg een filmploeg van SBS 6 op de stoep van Bakkerij Putter om opnames te maken voor het lifestylepro- gramma Lekker Leuk Leven. Het programma staat komende tijd helemaal in het teken van de aanstaande troonwisseling en geeft bedrijven, die het predieaat Hofleverancier dragen, volop aandacht. De uitzending op SBS 6 met Bakkerij Putter is op zondag 14 april om 15.25 uur, de herhaling is op zaterdag 20 april om 14.30 uur. Bakkerij Putter is een familiebedrijf, opgericht in 1855 door Jan Putter en Maartje Baltus en bestaat al bijna 160 jaar. De productie van Bakkerij Putter, waar totaal zo'n 25 mensen werkzaam zijn, is vanaf de oprichting gevestigd aan de Langebuurt 55 in Uitgeest. Inmiddels heeft de ambachtelijke bak kerij winkelvestigingen in Uitgeest, Limmen en Krommenie. In 2007 kreeg Bakkerij Putter het predieaat Hofleverancier. SBS 6 heeft in een ochtend fil men een item opgenomen over hoe Bakkerij Putter's specialiteit spijsbrood wordt gemaakt. Bakkerij Putter, Hogeweg 159 in Limmen. m LIMMEN - Vijf winkeliers uit Limmen hebben een gezamenlijke actie bedacht. Als u uw boodschappen doet bij een van de deelnemende winke liers: Slagerij Snel, Gall&Gall, Drogist Aker, Bakkerij Bakker of AH Limmen, krijgt u bij besteding van 10,- of meer één zegel. Bovendien zijn er weke lijks vijf messcherpe weekaanbiedingen. Op deze aanbiedingen ontvangt u één of twee zegels extra. Bij elke volle kaart krijgt u, bij aanschaf van een fraai KÖK keukenartikel 10% korting. Dit kan dus oplopen tot maar liefst 50% korting op KÖK keukenartikelen. Hoe meer spaarkaarten u inlevert, hoe hoger de korting. In de bovengenoemde zaken vindt u een overzicht van de handige KÖK artikelen. De vijf sterke Troeven weekaanbiedingen staan elke week in deze krant. De vijf sterkte Troeven spaaractie loopt van medio maart tot de pinksterdagen. alleen materiële schade, maar ook psychische schade op. Als u weet waar op u kimt letten, kimt u zelf veel doen om het risico op inbraak in uw eigen huis te verkleinen. De voorlichting wordt door middel van een presentatie met korte filmpjes gegeven. Iedere belangstellende is welkom, er zijn geen kosten aan deze ochtend verbonden. De och tend wordt afgesloten met een drankje en een hapje. Woensdag 17 april om 10.30 uur (na de pauze) in de Burgerij, Duddeldorperweg 103, Limmen. AKERSLOOT - Onder regie van Maiy Bakker - Schoon werkten zo'n vijfenveertig mensen in de leeftijd van 10-80 jaar aan het instuderen van de musical Ester. Deze musical, gebaseerd op het Bijbelboek Ester, is een verhaal van alle tijden. Een verhaal over ont heemde mensen, die als vluchtelin gen in een vreemd land wonen: uit gekotst en met de nek aangekeken. Koning Ahasveros sluit zijn ogen voor wat zich buiten afspeelt. In zijn paleis wordt uitbundig gefeest en heerst een 'lang-leve-de-lol' men taliteit. Macht wint van recht en gerechtigheid. In deze wereld grijpt Harnan met zijn racistische en fas cistische ideeën zijn kans. Hij speelt handig in op de onderbuik gevoe lens van de mensen. Tot Mordekai en Ester, het joodse meisje dat koningin werd, hem ontmaskeren en er weer toekomst mogelijk is. De musical wordt gespeeld op zaterdag 13 april, aanvang 19.30 uur in de RK. kerk aan de Kerklaan in Akersloot. Zondag 14 april, aan vang 14.30 uur in de Prot. Kerk aan de Castrieummerweg in Uitgeest. Toegang: volwassenen 5,-, kinde ren van 4 tot 12 jaar: 2,50. Kaarten verkrijgbaar aan de zaal. De Ray's Initiative Bigband, zondag 14 april te zien in de Vredeburg te Limmen. Aangeleverde foto LIMMEN - De basis voor de Ray's Initiatieve Bigband werd gevormd in de jaren negentig. De Castricumse Bigband Triple E bestond toen uit enthousiaste jonge muzikanten. De muzikale ambities waren groot en er kon bijna niet genoeg gespeeld worden om de muzikale behoeften te bevredigen. Binnen korte tijd wist de toenmalig Triple E bigband onder leiding van René Breetveld vele successen te boeken, zowel in Nederland als in de Britse Midlands. Echter jonge studenten werden groot en de maatschappelijke car rières maakten het bijna onmoge lijk om op goede wijze de muzikale aspiraties van de bigband nog waar te kunnen maken. Zo kwam er onherroepelijk het moment om de stekker uit het Triple E project te trekken. Hoewel onherroepelijk? In 2010 nam René Zaal (trompet) het initiatief om de bigband nieuw leven LIMMEN - Woensdag 10 april is er Club. Voor iedereen tussen de 9 en 12 jaar is van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Om lekker na school even te komen chil- len op de bank of achter de pc. Gezellig een potje poolbiljart spelen, of bowlen op de Wii. Vrijdagavond 12 april is er weer Club - Xtra XL, en dan is de deur van 19.00 tot 23.00 uur geopend. Kom eventjes bij van een drukke school week, zet zelf die ene vette plaat op en geniet van het weekend. Nodig je vrienden uit en speel samen potje poolbiljart of chili gewoon lek ker aan de bar met een drankje. Zaterdagochtend 13 april voor de Kids vanaf 4 jaar, Conquista Culinair Amerika'. Brownies werden voor het eerst geserveerd in 1893. Een kok bedacht de brownies nadat hem was gevraagd om een toetje te maken dat kleiner zou zijn dan een stukje cake, en makkelijk met de hand kon worden gegeten. De brownies zijn tot op de dag vandaag nog steeds een succes, kom je ook lekker smullen? Zaterdagavond 13 april is er bij Club - Xtra een filmavond. Vinden jullie het ook zo leuk om naar de bios te gaan? En om dan tijdens de film lekker in een bak popcorn of chips te graaien? Een film kijken met een grote groep is natuurlijk een stuk leuker dan in je uppie. Deze avond wordt Conquista omgetoverd tot een ware bios coop, veel goedkoper en dichter bij! Jongerencentrum Conquista bevindt zich op de Kerkweg 50 te Limmen, kijk voor meer informa tie en alle komende activiteiten op www.conquista.nl. in te blazen. Diverse oud-leden van Triple E waren direct te porren voor dit project en met aanvulling van een aantal nieuwe generatie jonge honden werd dit de start van de Ray's Initiative Bigband. Op zondag 14 april vanaf 16.00 uur te zien in de Vredeburg te Limmen. AKERSLOOT - Zondag 14 april houdt Keezbord.nl het vierde Keeztoemooi in de Vriendschap in Akersloot. Akersloot is de bakermat van het keezen in Nederland, vanuit deze plaats heeft het spel heel Nederland veroverd. Daarom organiseert keezbord.nl juist hier een keez toemooi om de grote prijs van Akersloot. De winnaars van dit toernooi plaatst zich automatisch voor finale van het Nederlandse kampioenschap van 2013. Het inschrijven kan via keezbord. nl of s' middags aan de zaal. Het inschrijfgeld is 7,50 inclusief koffie en de hele middag lekkere borrelhapjes. Er zijn natuurlijk leuke prijzen te winnen en het begint allemaal op zondagmiddag 14 april om 13.00 uur. Het adres van de Vriendschap is Kerklaan 18 in Akersloot, tel 0251-312866. EGMOND - Zondag 14 april sluit de St. Rommelmarkten Egrnond het seizoen af met een gecom bineerde markt. Rondom het Sportpaleis Alkmaar is een kof ferbakmarkt met zo'n zeventig standhouders. In het Sportpaleis staan zo'n 240 standhouders. De markt is open van 08.00 tot 16.00 uur. De entree bedraagt 1,50 vanaf 13 jaar. Voor meer informatie, tel. 06-20114461 of viawww.st-re.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 17