Kay Pronk eerste winnaar Alpe d' HuZes M.T.B. Cup Weekend Triffis in het teken van Scandinavian Open Schaker Dinkla reikt hoger dan ooit HZV 2 kampioen met een gouden randje Succesvol weekend voor De Foresters vereniging spotlight SPORT 20 De toeschouwers dachten dat Pronk zich zou opblazen in de Info: www.uitkijkpost.nl 10 APRIL 2013 UITKIJKPOST MOUNTAINBIKEN LIMMEN - Limmenaar Kay Pronk heeft donderdagavond de primeur gekregen door de winst te pakken in de serie om de Alpe d'HuZes M.T.B. wedstrijd op het Natuurlijk Limmen par cours aan de Pagenlaan. Na een mindere periode heeft Kay Pronk toch weer de draad weten op te pakken. Al direct na het startschot wist hij zich middels een bliksemstart los te maken van zijn directe belagers. Toppers als Milosj van Renesse, Henk Jan Verdonk en Henk Louwe hadden geen antwoord op de vol gens de aanwezige toeschouwei's en, dus kenners, ontverantwoord vertrek van de Limmenaar. Velen daaivan dachten dat de jonge Limmenaar zich zou opblazen. Het tegenovergestelde bewees Pronk, door zijn voorsprong gestaag uit te bouwen tot een niet meer te overbruggen afstand. De twee de plek werd onbetwist ingeno men door Alkmaarder Milosj van Renesse. De strijd daarachter, om plek drie, werd in het heetst van de strijd in het voordeel beslist van Egmonder Henk Jan Verdonk door Henk Louwe terug te zetten naar een toch verdienstelijke vierde plek voor eveneens Egmonder Chris Kemp. Terug gezien kan worden op een succes volle start van de reeks wedstrijden, waarvan de opbrengst is voor het project Alpe d'HuZes voor het K.W.F. Uitslag 1. Kay Pronk Limmen, 2. Milosj van Renesse Alkmaar, 3. Henk Jan Verdonk Egmond a/d Hoef, 4. Henk Louwe Alkmaar 5. Chris Kemp Egmond a/d Hoef, 6. Chris van Boxtel Alkmaar, 7. Rob Kramer Heiloo, 8. Kees Pronk Limmen, 9. Dick Wester Alkmaar, 10. Kevin Wester Alkmaar. Het kampioensteam van HZV 2 krijgt bloemen en de beker uit handen van van Ted Kosters. Staand v.l.n.r. Marcel de Jong, Cees Hermes, Benno Jansen, Eugene Rozing, Ton Kruize, Tom Sikkens. Zittend v.l.n.r. John van Soest, Dennis Kaandorp, Leo Kollof, Joep Hooijschuur Aangeleverde foto TRAMPOLINESPRINGEN REGIO - Het paasweekend stond voor de Triffisspringers en springsters van trampoline vereniging Triffis Alkmaar in het teken van de Scandinavian Open 2013. Dit internationale toernooi vond plaats in het Deense Haslev. De Heiloose Pascal Wiebering en Niamh Slattery kwamen voor Triffis uit. Aan het toernooi namen sprin gers deel uit zeven landen; de klasse Ladies Open A werd gedomindeerd door meerdere Nederlandse dames. Pascal Wiebering bereikte als twee de de fmale. In de fmale-oefening moest Pascal noodgedwongen een aangepaste oefening springen andei's zou zij haar oefening voortij dig moeten afbreken. Haar geplende oefening met 13,5 punten aan moei lijkheid moest in een fractie van een seconde aangepast worden naar 12,6. Met deze oefening bereikte Pascal een derde plaats. Zij mocht het podium betreden en de bron zen medaille en een geldprijs in ontvangst nemen. Ook in de klasse meisjes U14 was er Heiloos suc ces; Niamh Slattery sprong foutloos en onbedreigd naar het goud. Ook Niamh mocht plaatsnemen op het podium in haar categorie. Triffisspringster Niamh Slattery naar het goud. sprong foutloos en onbedreigd Aangeleverde foto SCHAKEN LIMMEN - Op vrijdag 5 april speelde SV Vredeburg ronde 23 van de interne competitie. Op drie ronden van het einde van het seizoen neemt de span ning toe. Maar in de top van de ranglijst werden vooral remises genoteerd. Een uitzondering op de remise partijen in de top werd gevormd door de verrassende overwinning van Cees Dinkla op de sterke Bert Hollander. In het vroege midden spel profiteerde de dekselse Dinkla van een kolossale fout van zijn tegenstander, die als gevolg van een pionnenruil de h-lijn opende en daarmee mat-in-één toeliet. Door de stunt schuift Dinkla door naar de vijfde plaats op de ranglijst: hoger dan hij ooit reikte in dit stadium van de strijd. De partij tussen Gertjan Hafkamp en Jos Admiraal liep ondanks aandringen van Admiraal na een zet of dertig remise, even als de partij tussen Harold Ebels en Ed Stolp. Hier stond eerst Ebels iets beter en later Stolp, maar de remisemarge werd niet doorbro ken. Hetzelfde kan gezegd worden over de partij tussen Hidde Ebels en Hans de Goede: hoewel de VWO- scholier een perspectiefrijke stel ling opbouwde, wist De Goede de eindjes in verdedigend opzicht aan elkaar te knopen een halfje te sco ren. Paul de Ruijter hield het lang vol tegen de sterke Ozair Dahi, maar moest na pionverlies zijn meerdere erkennen. Jeroen van Vliet leverde een puike partij af tegen de ervaren Jan de Graaf en hield het eindspel met drie pionnen tegen en loper en een pion keurig remise. Marcel Wester beschikte over twee ijzer- sterke torens tegen Kees Aafjes en wist ondanks materiaalverlies win nend een pion naar de overkant te schuiven. De broederstrijd tussen Nico en Chiel Pepping werd deze keer gewonnen door Chiel, die maximaal profiteerde van een mislukte toren- zet van zijn oudere broer. Komende week spelen het eerste en het twee de achttal van Vredeburg de laatste bondswedstrijd van het schaaksei- advertenties verenigingspagina ZAALVOETBAL HEILOO - Het was april 2006, precies zeven jaar geleden, dat uw verslaggever op dezelfde locatie en bij dezelfde huldi ging aanwezig mocht zijn. De viering van het kampioenschap van Veteranen 2 van HZV/het Vennewater uit Heiloo. HZV, de grootste zaalvoetbalver- eniging van Nederland uitkomend met 33 teams in de vaderlandse zaalvoetbalcompetitie. Gevestigd in Heiloo en wederom de viering van een kampioenschap. Het kam pioenschap van de succes formatie Veteranen 2. Het is 19.00 uur. De persconferen tie gaat beginnen. Het blijkt, dat de meeste verslaggevers bij Jansen aan schuiven. Kees de Wit plaatst nog wat bruisend mineraalwater op tafel en Jansen start zijn analyse. „Vorig seizoen (2011 - 2012; red.) eindigden wij als derde. Met een uitgebalan ceerd team. Nadat wij onze laatste wedstrijd hadden gespeeld maakten twee spelbepalende spelers toch nog onveiwacht him terugtreding bekend, te weten René Knippenberg en Iwan van der Velden. Een ader lating voor het team. Praten hielp niet. Drukte met werkzaamheden noopten beide heren tot terugtrek king. Respectievelijk het openen van een verkoopkantoor in Marbella en het integreren van twee bloembol- lenbedrijven in Hoogkarspel deden beide heren doen besluiten him zaal voetbalcarrière af te sluiten. Wat nu, dachten wij. Overleg volgde. Via een zaalvoetbal spelersmakelaar (Ed de Boer uit Castricum, red.) kwamen wij uit op twee geweldige aanwin sten, te weten Leo Kollof en Marcel de Jong. Kollof voor lengte in de as en De Jong voor harmonie,overzicht en techniek. Met het binnenhalen van deze twee giganten kwam er weer zicht op een goede, stabiele selectie." Jansen vervolgt rustig en welover wogen: „Uiteindelijk bestaat het team al uit diverse spelers die de 50 jaar reeds zijn gepasseerd, waardoor de kans op blessures toenemen. Dermis Kaandorp en John van Soest zorgen voor een stabiele balans. Van Soest is onze absolute topschutter. Wat een ontwikkeling maakte deze man (53 jaar!) door. Helaas waren er dit seizoen ook een aantal blessu res. Tom Sikkens, Joep Hooijschuur en Ton Kruize moesten door blessu res steeds vaker afzeggen. Sikkens met een voetballer met overzicht, Hooijschuur voor de gezelligheid en Kruize met de bekende 'schaar'. Een aderlating voor het team. Gelukkig kunnen wij altijd een beroep doen op een paar uitstekende, stabiele invallers, te weten Cees Hermes, Eugène Rozing en Dirk Vermeij. Hierdoor bestaat het team allen uit gelouterde, modale oud eerste elftal spelers. Winnaars dus", aldus een licht geëmotioneerde Jansen. „En, zo sluit hij af, via de Boer zijn wij tot overeenstemming gekomen met Juriaan Piet. Piet zal begin volgend seizoen de selectie komen verster ken. Wij zijn erg blij met hem. Het heeft wat gekost, maar dan heb je ook wat", aldus Jansen wijzend op de klok dat onze tijd erop zit.. De persconferentie is ten einde. Voorzitter Kees de Wit van HZV neemt het woord en richt zich, tezamen met zijn dragende kracht secretaris Ted Kosters naast zich, tot het team. Na een aantal warme, opbouwende woorden met diepgang neemt de selectie onder aanvoering van Captain Sikkens de beker met de 'grote oren' in ontvangst en wordt er nog een elftalfoto gemaakt. VOETBAL HEILOO - Op 7 april speel den De Foresters 1 en 2 tegen S.V.W. '27. Het tweede elftal wist met 3-1 te winnen, waar door promotie naar de Reserve Eerste Klasse een feit werd! De Foresters 1 wilde de nederlaag in de vorige editie rechtzetten en dat lukte fenomenaal. Reeds in de tiende minuut wist Bert Inecia de 0-1 te scoren en enkele minuten hierna maakte Simon Duindam met het hoofd 0-2, na een spectacu laire volley van Tim van Gelder. De bekende solo van Joey Breed lever de nog voor de rust de 0-3 op. Bert Inecia deed na rust de solo van Joey Breed prima na (0^) en daarmee was de wedstrijd beslist. Ondanks de afwezigheid van spelmaker Jeffrey Klijbroek, die op Tahiti ver blijft met het Dutch Soccer Team, ging de aanvalsdrift door en kon Endy Willems 0-5 scoren. De Egels staan nu op de tweede plaats in de ranglijst, achter O.F.C., maar vóór Hellas Sport en De Kennemers. Komende zondag is de voorlaat ste thuiswedstrijd van dit seizoen, tegenstander is dan FC Purmerend. Na die wedstrijd wordt de fmale van de Ballorig Penaltybokaal gehouden en in de rust zullen de F6 en F7 een wedstrijd spelen. Nog meer mooi nieuws kwam van de meisjes van De Foresters. De MCI (zaterdag) en MB1 (zondag) zijn na de winterstop nog ongesla gen en staan onbedreigd bovenaan de ranglijst in hun poules. Beide teams hebben zich de afgelopen week geplaatst voor de kwartfinale van de beker.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 20