G- Bowlen Heiloo krijgt vervolg Softbal, ook voor jou! Simon Droog damkampioen Goud voor Jasmijn Lesterhuis en brons voor Gaby de By Bijzondere schaakavond bij Oppositie SPORT 21 INGEZONDEN MEDEDELING Nieuw bestuur voor De Foresters UITSLAGEN Regiokampioenschap voor GTH turnsters UIT K IJ KPOST 10 APRIL 2013 HEILOO - Op dit moment is er bij Double Stare Heiloo één damesteam actief en wordt gewerkt aan de oprichting van een tweede. Of je nu al jaren hebt gespeeld of de sport juist aan het ontdekken bent; bij Double Stare kun je meteen beginnen! Softbal is een tactisch spelletje. Het is een serieuze maar vooral ook gezel lige teamsport. Softbalster Floortje Kerkhoven was na een proeftraining snel verkocht. Na de pupillen en de junioren speelt ze nu in het eerste team. „Ons team bestaat uit sportieve jonge meiden die met elkaar graag wat willen bereiken. Met de komst van onze coach Bram Vanderlaan werd het niveau steeds beter en zo zijn we het afgelopen seizoen gepromoveerd van derde- naar tweede klasse. Dat betekent van één wedstrijd van zeven innings naar twee wedstrijden van zes innings. Ik kijk echt uit naar de eerste bal en heb veel zin om aan het seizoen te beginnen!" Naast speelster is Floortje ook actief als coach bij het beeball team. Beeball is een speelse variant van honkbal en softbal waarbij jongens en meisjes van 5 tot 12 jaar leren gooien, vangen en slaan en op speelse wijze kennismaken met de technische vaar digheden van honkbal en softbal. Het spel is eenvoudig en geschikt voor de jongste kinderen. „Er zijn in de jeugd bij Double Stare veel jongens actief dus we zijn nu vooral ook op zoek naar meisjes die na een paar jaar een soft- balteam kimnen vormen. Iedereen kan een paar keer gratis mee trainen en een wedstrijd mee komen doen. We trainen op woensdagmiddag van 16.00 tot 17.00 en de wedstrijden zijn op zondag morgen om 10.00 uur." HEILOO - Op donderdag 4 april heeft het bestuur van De Foresters het stokje overgedragen aan het nieuwe bestuur. Op de foto heft de nieuwe voorzitter (Rolf Ouwejan, midden) het glas met Cor Zwart (die in het najaar aftrad als voorzitter) en interim voorzitter Anke Langeveld. Aangeleverde foto DAMMEN HEILOO - In de onderlinge dam- competitie werd de laatste wed strijd gespeeld. Droog moest winnen van Arnold Stegeman, om gelijk te komen met Andre Valkering en deed dit ook. Na berekening op onderling resul taten en SB is Simon Droog de nieuwe kampioen van het sei zoen 2012-2013. Hij neemt de titel over van André Valkering, die maar liefst negen keer Bridgeclub Sans Atout De uitslagen van de maandag 8 april gespeelde wedstrijden zijn als volgt: A -lijn 1. fam. v. Diepen 67.9, 2. Vecht - Schouten 56.7, 3. Beerepoot - Daudey 55.8,4. Broens - v.d Klis 53.8; B-lijn 1. fam. Kuyt 58.6, 2/3. Sanders - Hekker Hommes - Uijl 57.4,4. de Bruykère - Stark 56.9; C-lijn 1. Hoff - de Vries 61.0, 2. fam. van Wiechen 59.5, 3. Feyen - Magermans 58.6,4. fam. Koekkoek 58.33; D-lijn 1. fam. Flammeling 62.8, Snel - v.d. Zee 61.9, 3. Schilte - Klaase 56.8. Bridgeclub 't Oosthonk Bridgeclub 't Oosthonk heeft woens dag 3 april als volgt gespeeld: A Lijn 1. D.d. Klerk-J. Beerse 58,33% 2. M. Blom op rij kampioen werd bij damclub Heiloo; een uitzonderlijke prestatie! In de bekercompetitie die nu wordt gespeeld, gaat laatstgenoemde na zeges op Frans Schouten en Wim Solleveld aan de leiding. Damclub Heiloo raakte vorige week zijn titel in de Kennemerdamkring kwijt aan SNA 4 uit Heerhugowaard. In de gezamenlijke slotronde in Akersloot verloor het van de Broeikas met 9-12, terwijl de nieuwe kampioen een verrassende nederlaag leed tegen DOS ST Paneras met 9-12. 55,83%., 3. A. Brugman-H. Fijnheer 52,08% 4. J. Kaandorp-H. Franse 51,25%. B Lijn 1. J. v.Leeuwen-M. Vasbinder 60,83% 2. B.v.Dortmont-N. Jacobs 60,42%., 3/4. Fam. Admiraal E. Kappel-J. v.Kappel 56,67%.. Heilooër Bridge Club De uitslagen van de donderdagavond competitie: Lijn A eerste drie paren: Joop Boukens Johan Neefjes, Margareth de Bruyckere Nel Stark, Tinie Schreiber Anje v.d. Vlies. Lijn B eerste drie paren: Afra Boukens Ria Neefjes, Ad Spruijt Piet Roozen/ Aad Kemper, Gre van der Ward Eloy Koenders. Lijn C eerste drie paren: Truus de Graaft 8c Piet de Graaft, Peter Lampe 8c Joop Muller, Aleid van de Noord 8c Gitta Rotteveel. G - B 0 W L E N HEILOO - Na de eerste clinic G- Bowlen blijkt de animo onder de mensen met een beperking van dien aard te zijn dat de organisatie Sportraad Heiloo, heeft besloten dit evenement met zeker vier clinics uit te breiden. Deze zullen gehouden worden op zaterdag 13 april, 27 april, 11 mei en 1 juni. Mede dat er vanuit de Bowling Vereniging Heiloo diverse men sen zich hebben aangeboden om hierbij te willen assisteren én het beschikbaar stellen van het Bowling REGIO - Zondag kwamen drie GTH turnsters in actie op de regiokampioenschap vierde divisie. Als eerste waren Isabella Buijs en Nadja Boereen aan de beurt, zij komen uit in de cate gorie pupillen2. De brug was het eerste toestel, Nadja turnde strak en behaalde een 12.35. De wedstrijd werd vervolgd op balk en daarna was de vloer aan de beurt, beide turnden een stra lende vloeroefening; Isabella 12.75 en Nadja 13.10! Op sprong werd de wedstrijd afgesloten, Isabella sprong een mooie sprong wat haar een 11.20 opleverde. Junior turnster Raquel Schouten turnde in de laatste wedstrijd, zij startte de wedstrijd sterk met een keurige balkoefening; 11.35. Ook haar tweede toestel, de vloer, werd mooi geturnd (11.20). Op de laatste twee toestellen sprong en brug heeft Raquel haar wedstrijd goed uitgetumd. Ze kimnen terug kijken op een prima wedstrijd met goede resultaten. Datzelfde weekend kwam GTH trampoli netrainer Patrick Warmer (uit komend voor Triffis) uit op de eerste plaatsingswedstrijd tram polinespringen in de B-klasse.Met een puntentotaal van 114.060 nam hij het goud in ontvangst. JUDO HEILOO - Op de Nederlandse kampioenschappen judo tot 18 jaar afgelopen weekend in Emmen is goed gescoord. Gaby de By (-57 kilogramg) won van Nanda Bras en vervolgens van Lisette Zegere. In de halve fmale tegen Hilde Jager kwam Gaby twee strafjes achter te staan waardoor ze tempo moest gaan maken. Hierbij was ze iets te gretig en werd overge nomen. Om het brons trok Gaby de winst snel naar zich toe. Na winst op Anne Kreuger verloor Maaike Stevenson (-70 kilogram) van Chantal Walhout, de kampioen van vorig jaar. In de herkansing strand de Maaike. Jasmijn Lesterhuis (-70 kilogram) startte met winst op Sabine Wolsink en Willeke Weewer. In de span nende halve fmale tegen Swaen van Koningsbmggen scoorde Jasmijn een wazari met een goed getimde Uchi Mata. De fmale tegen Chantal Walhout was een herhaling van vorig jaar met dit verschil dat Jasmijn er dit keer met de volle winst van door ging. Alle drie de dames zijn door de judobond uitgenodigd om over Centrum door het management, de familie Hommes, kon dit besluit worden genomen. Hiermee lijkt het erop dat de stageopdracht van Manon Haverman in ieder geval het gewenste resultaat krijgt en mis schien wel tot een vast evenement kan gaan uitgroeien. Dat men nog maar aan het begin staat mag dui delijk zijn, maar er kan veel met de juiste en goede mensen in de organisatie. Vandaar een oproep aan mensen die mee zouden wil len helpen. Zaterdag kunt u langs komen in het Bowling Centrum Heiloo aan de Kennemeretraatweg om eens kennis te maken met het SCHAKEN HEILOO - Afgelopen week beleef de schaakvereniging Oppositie een bijzondere schaakavond. De avond begon met een mededeling van David van Diepen. Hij vertel de dat hij samen met een vriend het snode plan heeft opgevat om de marathon van New York te lopen. Nu zijn schakers vooral mensen die him sport tamelijk stil zittend achter een bord met 64 velden beoe fenen. De enige beweging daarbij bestaat uit het verzetten van de stuk ken, het indrukken van de klok en het af en toe even strekken van de benen. Dan is een loopevenement van ruim 42 km iets waar heel veel schakers niet aan moeten denken. David vertelde dat hij graag gespon sord wil worden en dat de opbrengst van wat hij bij elkaar loopt bestemd is voor het bestrijden van kanker bij kinderen. Prompt werden de eerste giften gedaan en er zullen zeker nog meer sponsorafspraken gaan vol gen. Het derde team moest dezelfde avond aantreden tegen Torenhoog uit Hoogkarepel. Het kwartet scha kers van deze kleine club arriveerde met de trein en moest dus 's avonds laat ook nog weer terug. Wie had gedacht dat ze er dus wel een paar twee weken deel te nemen aan de European Cadet Cup in Teplice, Tsjechië om zich te meten met de internationale top. De jongere jeugd van Dojo 't Loo klopt ook al op de deur. Op het Pascal Proper toernooi in Wognum waren er eerste plaat sen voor Job Kroon en Fil Dekker. De zilveren medailles werden ver overd door Stan de Laleijne, Otto G-bowlen. Het wordt gehouden van 11.30 tot 13.00 uur op de eerder ver melde data. Als u na het lezen van dit bericht al geïnteresseerd bent, kimt u ook donderdag om 19.30 uur aanschuiven tijdens de bijeenkomst ter voorbereiding van deze clinics. U kunt dan denken aan organisato rische inzet, begeleiding, vervoer, pr en misschien wilt u uw bijdrage wel in een donatie of sponsorvor- rning tot uiting willen laten komen. Verdere informatie kimt u vinden op www.sportraadheiloo.nl onder activiteiten en G-sporten. Of u kimt contact opnemen met Frans Endel, tel. 06-51122336. vlotte partijen van zouden maken, kwam bedrogen uit. Er werd doorge vochten tot het moment dat ze mat stonden en dat is in de schaaksport tamelijk ongebruikelijk: meestal wordt een partij opgegeven op het moment dat iemand verloren staat. Doordat Joop van Nes verloor en Tjerk Voskuijl en Eric Huffnagel wormen, was de stand op zeker moment 2 - 1 in het voordeel van Oppositie. De tegenstander van Bastiaan van Dam wist van geen wijken, maar Bastiaan, debuterend in een bondswedstrijd, liet zich niet van de wijs brengen en wist via een remise de overwinning in Heiloo te houden: 2Vz - P/2. Hierdoor eindigt het derde team op een hele verdien stelijke tweede plaats in zijn groep. In de interne competitie wormen de koplopers: Albert Bourna bleek een maatje te groot voor Fred Smith en Timardi Verhoeff wist in het eindspel Richard Sauer te verschalken. Bouke Woudstra won ook en wel van Peter Folkertsma. Kees Jongkind moest Luea Gandossi een remise toestaan: een randpionnetje meer, bleek net niet voldoende voor de winst. De overige uitslagen: Kerst - Manni 1-0, Van Etten - Vonk 0-1, Lirnmen - Van der Ark 0-1, Jonkheer-Van der Werff 0-1, Booij - Maas 0-1, Smit - Smoor 1-0 en Kotis - Van Diepen 1-0. Bosch, Mats Kroon en Kare Kroon. Tot slot werden knappe derde plaat sen bezet door Jonne Coolegem en Benjamin Kuus en Bas de Laleijne. Vorige week bij het meidentoemooi in Alkmaar waren er fraai derde plaatsen voor Sam Limpens en Lizzy van der Waard. Lotte van Dam viel ondanks goed judo helaas buiten de prijzen. De finale tussen Chantal Walhout (links) en Jasmijn Lesterhuis (rechts). Foto: Menno Lesterhuis

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 21