Overlegscheiding Vrouwen uit de bijbel en de geschiedenis Laatste kans om uilenballen te pluizen De Home-Start vrijwilligers zijn er klaar voor H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 KORTOM Trefpunt voortaan in weekend geopend MS Fonds zoekt coördinator collecte Wij'zigingen huisartsen praktij'k Hoog&Laag UITKIJKPOST 10 APRIL 2013 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 225 euro ex BTW. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851 PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed www.overlegscheiding.com; Mr. Esther Smal, Rijksweg 102, Limmen, tel. 0251-670212, www.smalcs.nl,smal@smalcs.nl, Mr. Ina van Lingen- Schuur, Kennemerstraatweg 17, Heiloo, tel. 072- 5111769, www.vanlingenschuur.nl, mr. i.h@vanlingenschuur. demon.nl. LIMMEN/HEILOO - Een overlegscheiding is de ideale manier van scheiden, dat vinden de ervaren advocaten Esther Smal en Ina van Lingen-Schuur; beiden zijn gespecialiseerd in familierecht. Esther Smal beoefent het vak vanaf 2000 en werkt sinds november 2012 vanuit de praktijk Smal Otte Advocatuur Mediation in Limmen. Ina van Lingen- Schuur is ruim dertig jaar advocaat en begon in 1986 een eigen advoca tenpraktijk; sinds 2005 is ze gevestigd in Heiloo. Als apart opererende, zelfstandige advocaten kennen ze elkaar vanuit het vak en weten ze wat ze aan elkaar hebben. In het proces van samenwerking bij een overleg scheiding verplichten de twee advocaten elkaar om open en transparant te zijn. De overlegscheiding (collaborative divorce) wordt in Amerika al veelvuldig toegepast vanwege de transparante en wederzijds res pectvolle manier van communiceren tussen alle betrokken partijen. In Nederland is een overlegscheiding nog vrij nieuw en daarmee bij velen onbekend. Esther: „Een echtscheiding gaat veelal gepaard met emoties. Als twee partijen elkaar tot in de rechtbank bestrijden wordt, naast de hoge kos ten die een rechtsprocedure met zich meebrengt, de onderlinge verhou ding er doorgaans niet beter op en daar zijn vooral kinderen de dupe van. Mediation, waarbij één mediator met twee partijen om de tafel gaat zitten, is op zich een mogelijkheid, maar soms gebeurt het dat er spra ke is van een onevenwichtige relatie tussen partijen waardoor er meer behoefte is aan ondersteuning door een eigen advocaat. Een overleg scheiding is dan vaak een betere optie. Beide partijen profiteren hieivan, het levert tijdwinst op en alle zaken worden efficiënt en in één keer afge handeld. Ina legt uit: „Bij een overlegscheiding wordt op basis van vrijwilligheid door beide cliënten de afspraak gemaakt om niet te procederen. Twee in familierecht gespecialiseerde advocaten, die ieder opkomen voor de belangen van hun eigen cliënt, werken samen met een deskundig team van neutrale professionals. Op basis van open- en eerlijkheid wordt vol ledige informatie over en weer uitgewisseld om tot een overeenkomst te komen die door de rechter bekrachtigd kan worden en waarin beide cli ënten zich kimnen vinden. Alle aan het proces meewerkende professio nals, ook de advocaten, zijn aangesloten bij vFAS, een overkoepelende organisatie (www.verder-online.nl) die zeer strenge eisen stelt aan haar leden." Om het keurmerk van vFAS te mogen dragen hebben de leden, naast de toch al strenge eisen van de beroepsgroep zelf, een aparte opleiding gevolgd. Naast de advocaten, die de juridische zaken regelen, is in een overlegscheiding een belangrijke rol weggelegd voor de medi ator/coach, die de emotionele kant van de echtscheiding in goede banen leidt. Hij of zij brengt aan de hand van gesprekken met beide partijen de situatie in kaart. Afhankelijk van de situatie kunnen deskundigen, zoals een kindertherapeut of bijvoorbeeld een financieel expert, worden inge schakeld. Door regelmatig tussentijds overleg tussen alle betrokkenen verloopt een echtscheiding vlot, eerlijk en in balans. HEILOO - Eva kennen we wel, maar wie is haar tegenspeler Lilith? Was Judith een verzets held of een koele moordenares? Perpetua, de martelares, was zij een standvastig gelovige of een ontaarde moeder? En Catharina van Siena, de grote mystica, hoe zat het met haar eet stoornis? Edith Stein tenslotte, dochter van Israël en trouwe doch ter van de Kerk? Vijf woensdag avonden buigt men zich over deze dames, grote namen uit de christe lijke traditie. Niet om te oordelen, niet om ze heilig te verklaren (ook al zijn de meesten dit wel). Wel om wat meer te weten te komen en te onderzoeken of en wat er iets van kan worden geleerd. Begeleiding: Dis. M.J. Van Bolhuis, theoloog en geestelijk verzorger bij de GGZ- NHN (m.vanbolhuis@ggz-nhn.nl). Data: woensdag 17 en 24 april, 15, 22 en 29 mei, van 20.00 tot 22.00 uur, Willibrordushuis, Westeiweg 267 Heiloo. Kosten 3,- per persoon. HEILOO - De laatste pluisavond in Heiloo staat voor de deur. Op donderdag 18 april kunnen liefhebbers nog één keer aan de slag met uilenballen. Dankzij hulp van deskundigen kimnen ook vrijwilligere zonder ervaring helpen bij het uitzoeken welke prooien kerkuilen in Noord- Holland hebben gegeten. Vanaf 2011 organiseert Landschap Noord- Holland pluisavonden in het kan toor in Heiloo. Inmiddels hebben honderden vrijwilligers ervaren dat uilenballen pluizen een leuke klus is. Samen zorgden ze er voor dat we nu veel meer weten over de verspreiding van kleine zoogdieren in Noord-Holland. Vanavond kimt u voor de laatste keer meehelpen. De uilenballen komen deze keer onder meer van Wieringen. Behalve dat u kimt pluizen krijgt u ook iets te horen over de resultaten van al het vrijwilligerswerk. Vanwege het grote succes zijn er ook twee ver tegenwoordigers van de landelijke zoogdiervereniging aanwezig. Kijk op www.uilenballenpluizen.nl voor meer informatie. Het is gemak kelijk om mee te doen. Na afloop kimnen liefhebbers op stap met een vleermuisexpert. De avond duurt van 18.00 tot 21.00 uur in Heiloo, Rechte Hondsbosschelaan 24a, 1851 HM Heiloo. Voor de pluizere is er een voedzame soep, koffie en thee, uilenballen en determinatie- materiaal. Het is handig een oude tandenborstel mee te nemen en eventueel een eigen loep en pincet. Aanmelden kan via d.hoogeboom® landschapnoordholland.nl. De uilenballen zijn afkomstig van kerkuilen. Foto: Kees Dekker HEILOO - Vanaf 13 april is het Trefpunt ook op zaterdag- en zon dagmiddag geopend van 13.00 tot 17.00 uur. Trefpunt is uitgegroeid tot het populaire ontmoetingscen trum voor ouderen. Doordeweeks komen er honderden ouderen. De leestafel is populair, en velen maken een praatje bij een kop koffie of thee, en wat later in de middag een glaasje. De bil jarts zijn altijd druk in gebruik en bezoekers leggen graag een kaartje. Bij de grootbeeldtelevisie kan men live het eredivisievoet bal volgen. HEILOO - Het Nationaal MS Fonds zoekt in Heiloo een extra coördinator voor de MS Collecte in november. De huidige coördi nator wil stoppen, maar niet voor dat er een opvolger is gevonden. Hij zal een nieuwe coördinator op weg helpen en zijn spullen overdragen. De coördinator is het aanspreekpunt voor de collectan ten, bestelt de collectematerialen, maakt een wijkindeling, is verant woordelijk voor de administratie en tellen van de collectebussen. De coördinator ontvangt een uitgebreide handleiding en wordt ondersteund door Pamela van het MS Fonds in Maassluis. De collecteweek is van 18 tot en met 23 november. Neem contact op met Pamela Zaat, tel. 010- 5919839 of pamela@nationaalms- fonds.nl. HEILOO - In verband met het behalen van de pensioenge rechtigde leeftijd, heeft dokter Willeboordse zijn deel van de praktijk overgedragen aan dok ter Vrasdonk. Dokter Mosch en dokter Vrasdonk zullen samen de praktijk voortzetten. Dokter Willeboordse neemt nog geen afscheid! Hij blijft twee dagen per week werkzaam in de prak tijk. Dokter Bergmans komt per 1 april onze praktijk voor twee dagen per week versterken. In de huisartsenpraktijk zullen patiën ten hier weinig van merken. De enige wijziging is dat op verzekeringspapieren en zieken huispasjes voortaan de namen Mosch en/of Vrasdonk zal komen te staan. REGIO - Vrijdag vond de fees telijke afsluiting plaats van de voorbereidingscursus voor Home-Start vrijwilligers. Mascha Geleijnse (CJG Alkmaar), Madeion Kerkhoven (CJG Langedijk) Henriette Onnes (CJG Heerhugowaard) en Gerda Groothelm (CJG Heiloo) hebben de certificaten uitgereikt aan een grote groep Home-Start vrijwilligere die de voorbereidingscureus van zes dagdelen hebben afgerond. Deze vrijwilligere zijn zelf ervaren opvoe der en zij gaan de komende tijd gezinnen met jonge kinderen een steuntje in de rug geven. Zij zullen daarbij regelmatig individuele en groepsondereteuning blijven houden vanuit Home-Start. Het Home-Start project is nieuw voor de gemeenten Heiloo en Langedijk (gestart per 1 januari 2013) en dat maakte deze bijeenkomst bijzonder feestelijk. Home-Start is bedoeld voor elk jong gezin (minimaal één kind onder de 7 jaar) in Alkmaar, Heerhugowaard, Heiloo of Langedijk dat behoefte heeft aan ondersteuning, ongeacht achtergrond, geloof, inkomen, etni citeit of gezinssamenstelling. Ieder gezin heeft wel eens een periode dat het niet zo goed gaat. Hier kunnen verschillende oorzaken voor zijn. Bijvoorbeeld overbelasting, ziekte, moeilijkheden met kinderen, wei nig contacten of je alleen voelen of problemen met werk, geld of part ner. Vaak lossen die spanningen zich vanzelf op, maar soms kan het teveel worden. Het kan dan een opluchting zijn om tegen iemand aan te kunnen praten. Iemand die tijd heeft om te luisteren of mee te denken, maar voor het gezin niet voorhanden is in het eigen net werk. Home-Start biedt aan deze gezinnen kosteloos ondersteuning, bij hen thuis voor een dagdeel per week. Geïnteresseerden (vrijwilli gere, gezinnen, verwijzere) kunnen voor meer informatie contact opne men met de coördinatoren. Voor Heiloo is dat Mirjam Engelen, tel: 06-12557280. Meer informatie is ook te vinden op www.home-start.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 5