Heiloo met Castricum en Bergen?! (En Uitgeest?!) p fik l A '3 J Paulusschool maalct Sneeuwwitje film Wildko bestaat 40 jaar Advies over uw tuin in bibliotheek Heiloo H E I L O O 9 VERSLAG VAN DE GEMEENTERAAD UITKIJKPOST 10 APRIL 2013 Roelof Bos doet maandelijks verslag van de vergaderi ng va n de gemeenteraad. De schrijver is freelance redacteur en oud-wethouder van Heiloo. De gemeenteraad van Heiloo gaat zich steeds meer richten op de buurgemeenten Castricum en Bergen als het gaat om de vraag hoe besparingen bereikt kunnen wor den door gemeentelijke samenwerking. Het eindresultaat zou fusie kimnen zijn, maar dat woord wordt nog niet in de mond genomen. Wel ziet de gemeen teraad van Heiloo, als zovele vergelijkbare gemeenteraden, met grote vrees zowel nieuwe taken van rijkswege als nieuwe bezuinigingen van rijkswege op zich afkomen, en dan is het zoe ken van een grotere schaal een logische reactie. Dat is ook in lijn met het beleid van het kabi- net-Rutte 2, dat zich heeft uitge sproken voor gemeenten met een schaal van 100.000 inwo ners. Dat mag van minister van Binnenlandse zaken Plasterk onderhand wel een onsje min der, maar met gezamenlijk zo'n 87.000 inwoners zouden Heiloo, Castricum en Bergen een goed figuur slaan. Maandagavond 8 april lag er bij ons in Heiloo een motie op tafel van de vier coa litiepartijen D66/GroenLinks, Heiloo-2000, het CDA en de PvdA waarin werd uitgesproken 'dat het college intensief ver kent of samenwerking met de gemeenten Bergen, Castricum en Uitgeest op het gebied van bedrijfsvoeringstaken mogelijk is' en waarin het college werd verzocht 'de gemeenteraad uiterlijk in de raadsvergadering van 1 juli 2013 te rapporteren over [deze] verkenning'. In de discussie werd de niet onbe langrijke voetnoot Uitgeest (13.000 inwoners, 87+13=100!) niet meer benoemd, maar ver der viel er wel het een en ander op te tekenen! Eerst maar de conclusie: de motie werd met algemene stemmen aangeno- Intentieverklaring op komst Wel was er enig verweer van de kant van het college. In de motie stond namelijk de over weging dat 'de discussie over de vorming van een regio Alkmaar te lang duurt en - vooralsnog - geen oplossing biedt om op het gebied van bedrijfsvoe ringstaken samen te werken'. Burgemeester/portefeuillehou der Hans Romeyn zei namens het college dat deze conclusie te pessimistisch was, maar ongeveer in zijn volgende zin al zei hij dat de motie geheel paste in stappen die het college bezig was te zetten. Hij vertelde dat hij op 13 maart een bespreking had gehad 'tussen de middag' met zijn collega-burgemees ters Mans van Castricum en Hafkamp van Bergen en dat daarbij was afgesproken dat zij wilden komen tot een 'inten tieverklaring' met het oog op samenwerking, met daarbij een zogenaamde 'business case', en dat de drie gemeenteraden hierin betrokken zouden wor den. Over de motie van deze avond van de vier partijen zei Romeyn dan ook: 'U heeft als het ware in de boezem van het college gezeten.' Romeyn zei ook nog dat deze maandagmid dag, 8 april, nadat de motie bij het college was bezorgd, hij hierover alweer contact had genomen met de beide collega burgemeesters. Van Splunteren roepende Het initiatief tot deze motie kwam kennelijk van PvdA- fractievoorzitter Cees Rootjes, hij werd tenminste straffeloos betiteld als 'initiatiefnemer' en lichtte de motie ook toe namens de vier partijen. Maar hij kreeg wel repliek van WD- fractievoorzitter René van Splunteren, die eraan herinner de dat hij met zijn WD Heiloo in de afgelopen jaren meerdere malen een motie had ingediend met precies dezelfde strekking, namelijk: blijf je voor interge meentelijke samenwerking niet uitsluitend richten op de acht gemeenten van Groot Alkmaar, maar richt je op Castricum en Bergen. Van Splunteren was een roepende in de woestijn gebleven, maar nu kreeg hij zijn gelijk. Maar daar hoorde dan wel de vraag bij, die Van Splunteren dan ook naar voren bracht: waarom was hij met zijn WD niet in deze nieuwe motie gekend?! Daarop bleef Rootjes het antwoord schuldig. Nota dierenwelzijn afgewezen Er werd maandagavond 8 april ook een Nota dierenwel zijn besproken. Laat ik hier ook meteen de conclusie geven: deze werd afgewezen met 6 stemmen voor (WD, PvdA) en 12 stem men tegen (Heiloo-2000, D66/ GroenLinks, CDA en NCPN). De nota, die tot stand kwam onder verantwoordelijkheid van wethouder Jacob Ouderkerken (PvdA), beschreef alleen de bestaande taken en was niet voor inspraak voorgelegd aan dierenwelzijnsorganisaties. Dit was bewust niet gebeurd om te voorkomen dat bij deze organi saties 'verwachtingen werden gewekt' inzake nieuw beleid, want voor extra uitgaven op dit gebied had de gemeente nu eenmaal geen geld. Deze lijn had het college in de persoon van Ouderkerken getrokken in de nota, in de raadscom missievergadering en nu ook weer in de gemeenteraadsver gadering. Inspraak deze avond van dierenwelzijnsorganisaties - zoals de Dierenambulance, de Dierenbescherming en de Vogelopvang - mocht niet baten. Dat wil zeggen dat deze organisaties van een meerder heid van de raad wel bijval kre gen, maar daar bleef het bij. De meeste partijen morden flink over de nota, maar zij dwongen geen nadere stappen van het college af en zo was het eind van het liedje dat alles bij het oude bleef. Nieuwbouwplan Blockhove Een felle discussie ont brandde bij het agendapunt Actualisatie grondexploita ties 2012, met name tussen verantwoordelijk wethouder Désirée Schmalschlager (D66/ GroenLinks) en fractievoorzitter Dick Bergmans van Heiloo-2000. De laatste veiweet de eerste een gebrek aan informatievoorzie ning en het liep helemaal hoog op toen het nieuwbouwplan Blockhove ter sprake kwam, dit is het appartementengebouw dat op dit moment verrijst op de hoek Stationsweg-Westerweg- Zeeweg. We kregen te horen dat de projectontwikkelaar zijn financiering niet rond kreeg en dat vervolgens het college een helpende hand zou heb ben geboden. Geheel uitgespit kon deze kwestie niet worden, want de wethouder beriep zich op bevoegdheid van het college en ook op geheimhouding. In de marge van deze discussie hoor den we ook nog dat de gemeen te intussen haar interesse heeft verloren in de zogenaamde Nissan-locatie (de oude garage achter het BP-benzinestation). Tenslotte vermeld ik nog: dat wethouder Désirée Schmalschlager door de voor zitter, burgemeester Hans Romeyn, werd gefeliciteerd met haar unanieme voordracht als burgemeester van de Zuid- Limburgse gemeente Nuth (ongeveer 15.000 inwoners). Zij is geboren in Heerlen en in de Oostelijke Mijnstreek ook opge groeid. Zij zal over enkele maan den in Nuth aan de slag gaan. In onze raadsvergadering werden nog geen mededelingen gedaan over haar opvolging dat Gré Ris nog steeds afwe zig was, zij is in Heliomare her stellende van een operatie; en dat unaniem een motie werd aangenomen van de WD, uitgebreid toegelicht door Theo van Beek, waarin werd aange drongen op scherpere bewaking vanuit de gemeenten van het beleid van de Huisvuilcentrale. De gemeenten zijn aandeelhou ders en zijn financieel verant woordelijk. Het stoort de WD dat de Huisvuilcentrale risico's aangaat door zich te begeven buiten de kerntaak van de huis vuilverwerking, met name door initiatieven op het terrein van de windenergie, maar ook op het terrein van de afvalinzame ling. HEILOO - De Paulusschool heeft er al weken naartoe geleefd. In de klas hebben de kinderen het sprookje van Sneeuwwitje op het digibord gezien, juf heeft het vaak voorgelezen en er is over gewerkt. De rollen zijn verdeeld, de kleding en spullen zijn geregeld en de kinde ren hadden er veel zin in om te gaan filmen in het bos. Het was helemaal echt: juf als regisseur, een echte cameraman en hulpouders als assi stenten. De prins op een stokpaard je, de Zeven Dwergen al zingend uit him huis lopend, Sneeuwwitje 'dood' op een bankje met alle die ren en dwergen erom heen, het is allemaal gefilmd! De film is te zien op de Ghana-avond op don derdag 18 april, van 17.30 tot 19.00 uur. Dan halen alle klassen van de Paulusschool geld op voor het goede doel 'Resource Link Foimdation'. In de klassen kimt u zelfgemaakte werkjes kopen en naar voorstellin gen kijken. Ook kunt u langskomen bij het standje van Resource Link Foundation voor meer informatie, en prachtige Ghanese armbandjes kopen, gemaakt van gerecycled glas. Het afgelopen jaar is het geld gegaan naar dakgoten en water tanks voor vier scholen in de buurt van Wenchi, Ghana. Van het geld dat dit jaar wordt ingezameld, wor den nieuwe toiletten en sanitair aangeschaft. De Zeven Dwergen van de Paulusschool zijn in een film te zien op donderdag 18 april, tijdens de Ghana avond. Aangeleverde foto HEILOO - Op 13 april bestaat Wikiko officieel veertig jaar! Dat wil men vieren op zondag 26 mei met een jubileumkoor van oud-leden. Men is daarvoor op zoek naar oud-zangers en -zangeressen, oud musici, oud-dirigenten en mede werkers van de werkgroep gezins-/ familievieringen, die in deze specia le viering meedoen! Dus: heb je ooit op het Willibrordus-Kinder-Koor gezeten, in de werkgroep gezeten, of in de muzikale begeleiding, doe dan mee! Het streven is om te gaan repeteren op: woensdag 15 mei van 18.30 tot 19.30 uur met de kin deren, die nü op het koor zitten en van 19.30 tot 21.00 uur met de oud koorleden; en woensdag 22 mei van 18.30 tot 20.00 uur met alle leden én oud-leden! Meld je aan op: wikiko® live.nl. Na de jubileumviering van 26 mei is er de mogelijkheid om elkaar te ontmoeten in de ontmoetingsruimte van de Willibrorduskerk. Heb je nog foto's of andere leuke herinneringen aan Wikiko, neem die dan mee. Ken je mensen, die op het koor gezeten hebben, maar niet meer in Heiloo wonen, ook dan wordt je hulp op prijs gesteld. HEILOO - Bibliotheek Heiloo houdt op vrijdag 19 april van 13.30 tot 16.30 uur een spreek uur met een regionale tuinarchi tect. Dit is gratis te bezoeken. De tuin moet helemaal anders, maar hoe pak je dit aan? Met deze vraag kimt u terecht bij de specia listen: tuinarchitecten. Tijdens de Nationale Tuinontwerpdag op vrij dag 19 april kunt u in Bibliotheek Heiloo in gesprek gaan met een tuinarchitect uit de regio. Hij/zij zal vooral ingaan op de ruimtelijke aspecten van de tuin en iets vertel len over de specifieke werkwijze en aanpak. U mag natuurlijk niet ver wachten dat dit een kant en klaar plan oplevert, maar wel een eerste schets en een advies voor verdere uitwerking. Geïnteresseerden voor dit spreekuur dienen zich wel voor af op te geven (gezien de veiwachte belangstelling!). De tijdslimiet per gesprek is twintig minuten. Om dit korte con sult zo effectief mogelijk te gebrui ken is enige voorbereiding aan te raden. Bij opgave ontvangt u daar voor een checklist. Opgave kan bij de Klantenservice van Bibliotheek Heiloo, telefonisch: 072-5330670 en via www.bibliotheekheiloo.nl. De Nationale Tuinontwerpdag is een initiatief vanfé de Nederlandse Vereniging voor Tuin- en Landschapsarchitectuur (NVTL) en wordt dit jaar voor de veertiende keer georganiseerd.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 9