Nieuw talent in De Beun Muziek 5-daagse bij La Strada Persoonlijke verhalen van Heilooërs in 'Heiloo, een dorp in oorlogstijd' Logeerkoffertje van Bibliotheek Heiloo Fotoproject 'betovering' bij De Buitenkans H E I L O O 11 Stefan Pop metMijn blauwe periode' NoteBook treedt op in Overkerck UITKIJKPOST 2 4 APRIL 2013 HEILOO - Na gevestigde namen als Diederik van Vleuten en Lenette van Dongen presente ren de Vrienden van de Beun op 26 april een aanstormend caba ret talent, Stefan pop met 'Mijn blauwe periode'. Stefan Pop is 26 jaar oud, maar loopt al een tijdje mee in het eome- dycircuit. Toen hij 15 jaar was, betrad hij voor het eerst het podium van Toomler. Vier jaar later werd hij aangenomen bij Comedytrain en stond hij in de fmale van het Leids Cabaret Festival. Sketches, anek dotes en scherpe teksten, soms tot het absurde toe, maar altijd met een snoeiharde kem van waarheid. Zijn verwondering en zijn vriende lijke irritaties werken aanstekelijk. De Beim was uitverkocht voor de gevestigde namen, nu uw kans voor een nieuw talent! Vrijdag 26 april om 20.15 uur in Theater De Beim in Heiloo. Toegangsprijs 16,-. Skatjes voorman Loek Hauwert neemt zondag afscheid van het Heilooër publiek in La Strada. Aangeleverde foto HEILOO - Koor NoteBook treedt zondag 28 april op in Zorgcentrum Overkerck in Heiloo. Inmiddels timmert het koor al weer acht jaar aan de weg en nog steeds met 29 enthousiaste leden. Na een peri ode van repeteren gaat NoteBook voor de bewoners van Zorgcentrum Overkerck het thema 'Leven' ten gehore brengen. Het thema 'Leven' bestaat uit bekende nummers zoals Vivre (Laat me), lippen op de mijne, ob la di, geloven in het leven en nog vele andere. Aanvang 15.00 uur. Aangeleverde foto HEILOO - Het boek 'Heiloo, een dorp in oorlogstijd' is het resul taat van een jaar lang intensief onderzoek en het houden van ruim tachtig uitgebreide inter views met mensen, die zich de oorlogsjaren in Heiloo nog goed kunnen herinneren. De makers van het boek zijn Jaap de Graaf en Josta de Graaf- Gieltjes. Ze doken in oude archieven en hielden interviews met oudere Heilooërs, of him nabestaanden, die uitgebreid over de oorlogsjaren kun nen vertellen. Ank van Rijn- van der Land, was 11 jaar toen de oorlog uitbrak, kwam niet zo lang voor de oorlog met haar ouders uit Amsterdam naar Heiloo „Het is gebeurd begin oktober '44, ik liep daar met vriendinnen te spelen. Het was tamelijk laat, aan het eind van de middag en toen reed er ineens een open wagen voor van de Griine Polizei, van die mannen met leren jassen, die stop ten bij Van Walbeek voor. En alle mensen die toevallig op dat stukje Kennemerstraatweg waren, die moesten blijven staan, die mochten ook niet meer weg, maar moesten blijven. Ze gingen bij Van Walbeek naar binnen en die hebben ze vijf minuten de tijd gegeven om iets uit huis te halen. Ja, vertelde mevrouw Van Walbeek later, je weet niet wat ze gaan doen, dus wat haalde ze eruit, dekens en zulke dingen. Vijf minuten is natuurlijk niks, de familie Van Walbeek was thuis, met de assi stente, dat was Guusje Zwakman, en de dienstbode, een meisje Van der Gaag. Ze waren met z'n vieren en hebben er wat uitgehaald. Er waren ook buren die wilden helpen, maar dat mocht niet, andere richt ten ze de stengun op je, dreigden ze te schieten. Er mocht niemand hel pen. Zodra die vijf minuten voorbij waren en de familie het huis uit was, begonnen ze met geweerkolven alle ramen eruit te slaan, serviesgoed werd naar buiten gegooid en de hele behandelkamer van dokter Van Walbeek, boven, alles werd kapot gemaakt. Wat kapot gemaakt kon worden, dat werd kapot gemaakt en de rest werd allemaal naar bui ten gegooid. Ze hebben de boeken allemaal verscheurd, met stengims er doorheen geschoten, d'r was helemaal niks meer heel. Alleen het kinderkamertje van zoontje Bert en de bijbel hebben ze ongemoeid gela ten, twee dingen. En toen, ze waren met z'n zessen die kerels en dat heeft ongeveer twintig, vijfentwintig minuten geduurd, ik weet het niet meer exact, toen hebben ze een paar handgranaten naar binnen gegooid en toen vertrokken ze. Daarna is de brandweer gekomen, die heeft zoveel mogelijk geblust, het was niet een enorme brand hoor, en ze heb ben geholpen met de ramen dicht te timmeren en zo. De familie Van Walbeek is naar de familie de Smet in de Van Catsstraat gegaan en heeft Akt-rtf -imke, /hrtpiet tffoWtttkLY As Yi/ 4t&Y /ïs&Ai. tiki. Ak- ,nts*L. (tAr/UtY /té**- /UvY Ytf/YK A/TV!. éa* a//. Twee pagina's uit het dagboek Land. h/ aLy mm /te. Y-d Afh. t) van mevrouw van Rijn- van der Aangeleverde foto HEILOO - Ter gelegenheid van de laatste Koninginnedag op 30 april pakt café La Strada dit jaar uit met een gevarieerde muziek 5-daagse van vrijdag 26 tot en met dinsdag 30 april. Om te beginnen kan iedereen zijn/haar stem komen smeren bij de maandelijkse Rob Raven Karaoke op vrijdagavond 26 april. De zater dagavond daarna is het voetjes van de vloer met de Alkmaaree rocka billy band The Spectators. Op zon dagavond 28 april komen als num mer 3 in de rij De Skatjes uit Heiloo eindelijk een keertje met him ska repertoire naar La Strada. Dat wordt tevens het afscheidsconcert van hun leadzanger Loek Hauwert. Ook de grote podia als de Melkweg in Amsterdam zijn niet overgesla gen. Ondanks zijn rol bij professio nele bands die internationaal speel den bleef Loek enthousiast voor de Skatjes, de bijzondere sfeer in die band, en de zalen waar gespeeld werd. Toch kiest hij er uiteindelijk voor om er een pimt achter te zet ten. Op maandagavond, de laatste Beatrix Koninginnenacht, houdt het Assendelftse roektrio Theo Tikt Af de cafébezoekers waarschijnlijk wel wakker met him uptempo covers. De vijfde act die La Strada voor 30 april vanaf 22.00 uur in petto heeft, blijft nog even een verrassing. NB: Alle vijf de avonden is de entree gratis, zoals gebruikelijk bij La Strada. daar enige tijd ingewoond. Met het huis en de praktijk van dokter Van Walbeek is het de volgende dagen allemaal weer een beetje op orde gebracht, iedereen heeft geholpen, tandartsen uit de omgeving hebben spullen gegeven, dus dat ging lang zamerhand wel weer. De oorzaak voor deze Duitse actie was het feit dat er een bom was gevonden onder een munitietrein hier op de spoor lijn tussen Kapel en Heiloo. Om de een of andere reden dachten ze dat Van Walbeek daar wel meer van wist, dat wist hij natuurlijk helemaal niet. Die actie bij Van Walbeek was een represaille voor wat ze hadden gevonden, ook al was de bom niet afgegaan..." Lees het volledige verhaal in het boek 'Heiloo, een dorp in oorlogs tijd.' Voor meer informatie: info® uitkijkpost.nl of tel. 072-5330175. Het boek is verkrijgbaar bij De Schrijverij aan de Heerenweg 199, en Bnma bij 't Loo, voor 17,50. HEILOO - Krijgt u een neefje, nichtje, kleinkind, vriendje of vriendinnetje te logeren tijdens de meivakantie? Dan heeft Bibliotheek Heiloo het logeerkoffertje voor u. Ieder koffer tje staat garant voor vele uren kijk-, luister- en leesplezier. Wat dacht u van lekker luisteren naar liedjes en lezen van spannende of grappige verhalen? Met een logeerkoffertje haalt u het in huis. Er zijn niet alleen koffer tjes voor peutere en kleuters maar ook voor baby's! Voor slechts 2,- (niet leden: 5,-) mag een koffertje voor vier weken mee. HEILOO - Dit is je kans op eeu wige roem! Wat je daarvoor moet doen? Je fotografeert wat jij ervaart als betovering. Betovering is het moment waarop je voor het eerst de zee zag of toen je vlinders in je buik had van ver liefdheid. Een betovering ervaar je zelden, het is een uniek moment. De Buitenkans en GGZ-NHN organise ren tijdens de Kimstödaagse (25 tot en met 30 jimi) van Heiloo het foto project betovering. Verbeeld jouw betovering in maximaal vijf foto's en stuur deze, met een beschrijving van maximaal 250 woorden per foto. Inzenden vanaf 1 maart tot 1 juni naar: droomfoto@ggz-nhn. nl. Een jury, bestaande uit cliënten en vakfotografen, kiest de 15 beste inzendingen uit. De foto's van de winnaars worden afgedrukt op groot formaat banners en in bui zenframes geëxposeerd op het ter rein van GGZ-NHN. De jury bepaalt vervolgens welke drie inzendingen voor een extra prijs in aanmerking komen. Deze prijswinnaars krijgen naast de beloofde eeuwige roem hun foto afgedrukt op canvas. Je kunt ook nog de Publieksprijs win nen. Deze foto wordt voor de prijs winnaar op canvas afgedrukt. Dat is nog niet alles, want alle inzendingen worden in Galerie de Buitenkans op een groot scherm geprojec teerd. Daardoor kan iedere inzender zijn of haar betovering terugzien! Deelname is kosteloos. De jury kijkt vooral naar de originaliteit en creativiteit van je foto's. Met het fotoproject betovering proberen de organisatoren een brug te slaan tussen burgers met psychiatrische problematiek en bezoekers van de Kunstödaagse. Na de afsluiting van de Kunstödaagse zullen de foto's in het hoofdgebouw tentoongesteld worden. Kijk naar fotosuggesties voor betovering en de spelregels van deelname op http://www.de-bui- tenkans.org Stichting de Buitenkans wenst je alvast veel succes!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 11