Bloemendagen Limmen (weer) uitgesteld Oproep voor mozaïekenklus Welzijn Vijf evenementen Groepen 7 en 8 Sint Maartenschool ontvangen oranje strik zeggen Dag tegen pesten! NIEUWS UIT DE REGIO Een Koninklijke opening van de projectweken op de Pax Christi school De kernen zijn verbonden met deze lokale strikken LIMMEN - Deze weken heeft de Pax Christi school projectweken. Het thema van de projectweken van Pax Christi is: Feest! Allerlei verschillende feesten komen deze weken aan bod. Hét feest van dit jaar is natuurlijk de inhuldiging van de nieuwe koning. Tot hun grote verbazing kreeg de school koninklijk bezoek tijdens de opening van de projectweken. Prins Willem-Alexander en zijn vrouw Prinses Maxima kwamen persoonlijk de projectweken openen! Door de confettikanonnen, feestmu ziek en het koninklijk echtpaar was het een knallende en feestelijke opening! Aangeleverde foto LIMMEN - April doet wat ie wil. Helaas het weer is iets wat wij niet in de hand hebben. Na eer der de Bloemendagen voor een week te hebben uitgesteld, heeft de Stichting Bloemendagen Limmen we in het weekend weer het besluit moeten nemen om de Bloemendagen met nog een week uit te stellen. De nagels hyacintenbloeme- tjes zouden afgelopen zaterdag al geritst (van het land af gehaald) moeten worden maar er stond nog steeds niks. Met in het vooruitzicht dat zondag 28 april alle prikploe- gen deelnemers, erop rekende dat ze een flinke hoeveelheid bloe men konden afhalen, kon dit uitstel niet uitblijven. De datum van de Bloemendagen Limmen 2013 is van zaterdag 11 mei tot en met donder dag 16 mei. Een leuke uitje voor alle (schoon) moeders en oma's om mee naartoe te nemen op moeder dag. Dompel ze onder in een bloe menpracht en stap af en toe eens op een mozaïek af om de geur op te snuiven. Op de website is alle laat ste informatie te vinden: www.bloe- mendagenlimmen.nl. LIMMEN - Maandag 29 april start traditiegetrouw de Swol- prikploeg met een spectaculair mozaïekproject. Er is in de afgelopen maanden veel vergaderd, getekend, gezaagd en getimmerd. De hyacintennagels worden zondag 28 april ter beschik king gesteld, dat wil zeggen: het grote werk kan weer beginnen. Evenals vorige jaren wordt het ook nu weer een gezellige steek- en prikweek in het cultureel centrum Vredeburg, waar de mozaïekkoorts zal uitbreken. Het bestuur van de Swol doet een dringend beroep op alle 55-plussers om massaal mede werking te verlenen. Aan koffie, hap jes en drankjes zal het niet ontbre ken. Maandagmorgen 29 april vanaf 09.00 uur bent u welkom en vergeet niet om naast een goed humeur ook een schaar mee te nemen. REGIO - Burgemeester Mans deelt deze week - namens het Nationaal Comité Inhuldiging - vijf oranje strikken uit in de gemeente Castricum. De uitver koren organisaties mogen het Oranje Strik logo voeren voor hun feestelijke activiteit op 30 april. De Oranje Strikken gaan naar: - Crea Bea een veiling waarbij tientallen kunstenaars een schil derij van Koningin Beatrix hebben gemaakt. De opbrengst van de vei ling gaat naar een goed doel. - Oranjefeest Bakkum een tradi tioneel oranjefeest met vrijmarkt en spellen dat heel druk bezocht wordt en, waar dit jaar speciaal alle lintjes dragers uit onze gemeente worden ontvangen door de burgemeester. De aanwezigen kijken samen naar de abdicatie. - Vrijmarkt Akersloot: In Akersloot wordt geheel volgens traditie een vrijmarkt in rondom sporthal de Lelie georganiseerd, een waarbij ook muziek te horen is. Vrijmarkt Bakkersplein Castricum: voor het eerst sinds jaren wordt er in Castricum op het Bakkersplein een vrijmarkt georgani seerd. Op en rond de vrijmarkt han gen portretten van de Hoogheden Beatrix, Willem-Alexander en Maxima, geschilderd door lokale kunstenaars. - Oranjefeest Limmen: Naast de traditionele vrijmarkt, muziek en spelletjes in het park te Limmen, organiseert het oranjecomité Limmen een groot scherm, waarop gezamenlijk naar de abdicatie en inhuldiging wordt gekeken. De burgemeester heeft bij de toe kenning van de oranje strikken reke ning gehouden met de originaliteit van de evenementen, maar zeker ook met de jarenlange traditie van het vieren van de verjaardag van de Koningin. De vrijmarkten, georgani seerd door de oranjeeomité's beste den allemaal op him eigen wijze en binnen hun eigen tradities aandacht aan de inhuldiging. Daarnaast wilde de burgemeester in al de dorpsker nen waar activiteiten zijn een strik, aangezien de oranje strikken ook voor verbinding staan. Zo zijn de kernen met elkaar verbonden met deze 'lokale' strikken. De initiatief nemers zijn inmiddels geïnformeerd en uitgenodigd voor de overhandi ging van de oorkonde door burge meester Mans. LIMMEN - Op vrijdag 19 april, de landelijke dag tegen pesten, werd door heel het land door middel van verschillende initia tieven aandacht gevraagd voor het onderwerp pesten. Op de Sint Maartenschool te Limmen ging deze dag ook niet onopgemerkt voorbij. De groepen 7 en 8 zijn in workshops actief met elkaar met dit actuele onderwerp aan de slag gegaan onder begelei ding van één van de trainers van de Stichting Omgaan met Pesten, Helen Wildeboer uit Heiloo. De leerlingen zochten door mid del van een quiz en een samen- werkingsopdracht uit wat nu het verschil is tussen plagen en pesten en wat de gevolgen zijn van pesten voor de gepeste, maar ook voor de pester en de rest van de klas. Ook werd er aandacht besteed aan de verschillende rollen die kinderen hebben bij een pestprobleem en hoe je van rol kunt veranderen waardoor je een pestprobleem in de klas kunt aanpakken. In rollenspel len werd vervolgens samen geoe fend met het duidelijk aangeven van je grenzen als iemand daar per ongeluk of expres over heen gaat. De leerlingen ontvingen aan het einde van de workshop een infor matiestencil over pesten en een briefkaart van de Stichting Omgaan met Pesten met de tekst: Je bent een kaart waard. Deze kaart mogen de leerlingen sturen aan iemand die ze willen bedanken of een hart onder de riem willen steken. Een mooie positieve afsluiting van een leerzame workshop. De leerlingen zochten door middel van een quiz en een samen- werkingsopdracht uit wat nu het verschil is tussen plagen en pesten. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 15