Akerslooter Keez Toernooi w Koningsdrive in De Vriendschap Bergen, Castricum en Heiloo in gesprek over samenwerking Hemelse muziek in de Slotkapel Erato zingt bij de Prins Hendrik Stichting REGIO vereniging spotligli It i6 Sint Jozefschool haalt EHBO diploma Concert0de aan de Liefde' Simone Awhina *2 Timmerdorp in Afrika De musici verbinden een groot aantal stijlen en klankkleuren 24 APRIL 2013 UITKIJKPOST AKERSLOOT - Zondag 28 april houdt Keezbord.nl het vierde Keeztoernooi in de Vriendschap in Akersloot. Akersloot is de bakermat van het keezen in Nederland, vanuit deze plaats heeft het spel heel Nederland veroverd. Daarom organiseert keezbord.nl juist hier een keeztoernooi. Er zijn ondertussen al vier keez middagen gehouden en die waren allemaal heel succesvol en gezellig. De win naars van dit toernooi mogen kie zen uit leuke prijzen en ook zal er een verloting worden gehouden met prachtige prijzen. Het inschrijven kan via keezbord.nl of 's middags aan de zaal. Het inschrijfgeld is 7,50 inclu sief koffie en de hele middag lek kere borrelhapjes. Er zijn natuurlijk leuke prijzen te winnen en het begint allemaal op zondagmiddag 28 april om 13.00 uur. Er zullen vijf ronden worden gespeeld en uiteindelijk zal de winnaar na al die ronden bekend worden gemaakt op het grote elek tronische scorebord. Het adres van de Vriendschap is Kerklaan 18 in Akersloot, tel 0251-312866. EGMOND - Alle leerlingen van groep 8 van de Sint Jozefschool in Egmond aan den Hoef hebben met goed gevolg het jeugd EHBO A examen afgelegd. De examinatoren waren onder de indruk van de vaardigheden van de hele groep, de stabiele zijligging, de Rautekgreep, het verbinden van vingers, handen en armen, het aanleggen van een mitella of het toepassen van de Heimlichgreep; niemand draaide zijn hand er voor om. Dit jaar werd er naast het beademen ook het reanimeren uitgelegd en alle kinderen hebben dit ook geoefend. Al met al een aantal leerzame lessen die met veel enthousi asme werden gevolgd. Aangeleverde foto ai Uw Info: www.uitkijkpost.nl dvertenties verenigingspagina AKERSLOOT - Zaterdag 27 april wordt in café De Vriendschap in Akersloot weer een gezellige klaverjasdrive georganiseerd. Een prachtige prijzentafel ken merken deze drives, prijzen zoals koffiemachines, fruitmanden, levensmiddelenpakketten, paling, radio's, gereedschap; het is er allemaal. Naast het klaverjassen natuurlijk ook een super verloting met daarin dezelfde prijzen als met het klaverjassen. Een deel van de opbrengst gaat naar de Stichting KIKA die de belangen van kanker patiëntjes behartigt. De familie Levering draagt deze stichting een warm hart toe. Men kan zich van tevoren telefonisch opgeven 0251- 312866 om zeker te zijn van een plaatsje. De kosten van deelname bedragen 5,-. De aanvang van deze drive is 20.00 uur. ■/i LIMMEN - Eén stem en zes snaren beroeren de kern van ieder lied. Van gepassioneerd verlangen naar onbekende paden. Als geen ander zijn zangeres Simone Awhina en gita rist Pieter Nanne in staat het gevoel van liefde te vertol ken. Dit bijzondere duo weet de luisteraar te raken. Zij brengen onder andere nummers van hun nieuwe cd Born to Love. Een gevarieerd repertoire dat ademloos blijft boeien waarbij het publiek de volgorde van de nummers bepaald. Het vindt plaats op 11 mei in de NH/Protestantse Kerk, Zuidkerkenlaan in Limmen. Aanvang: 20.00 uur. Kaarten kosten: 12,50. Reserveren: info@simoneawhina.com of tel. 06-27145269. Aangeleverde foto REGIO - De colleges van burge meester en wethouders van de gemeenten Bergen, Castricum en Heiloo hebben maandag 15 april met elkaar gesproken over samenwerking. De colleges hebben in him gesprek ook aandacht besteed aan de raads- AKERSLOOT - Van 14 tot en met 17 augustus vindt voor de 17de keer het timmerdorp plaats in Akersloot. Het thema dit jaar is 'Afrika'! Er hebben zich ruim 260 kinderen ingeschreven. De orga nisatie is ook al volop in de weer met het verzinnen van activiteiten, het weiven en indelen van vrijwil ligers om weer een fantastische week te gaan beleven. EGMOND - Op vrijdag 26 april willen Ronald Moelker en Karin van Wezel met hun pro gramma 'Heaven' het publiek in De Slotkapel naar een intieme 'hemelse' setting brengen. Door de bijzondere instrumentale bezetting van blokfluit 'zingende' klankschalen en percussie creëren deze musici voor even een sfeer van nog meer pure schoonheid en beto vering. Naast muziek uit de Middeleeuwen, Renaissance en Barok staan er moderne com posities en improvisaties op het programma. Eigen werk wordt uitgevoerd op een prachtige instru menten-collectie met blokfluit repli ca's uit de Renaissance en Barok en de splinternieuwe blokfluit van de 21ste eeuw, de Eagle. De musici verbinden in dit pro gramma een groot aantal stijlen en klankkleuren. Ronald Moelker staat bekend om zijn 'vrije' geest. Als solist of ensemblelid van het Lacrimae Ensemble en het Bassano Quartet beweegt hij zich met speels gemak in muzikale omgevingen die breed aangenomen motie in Heiloo. Deze motie roept het college van Heiloo op intensief te verkennen of samenwerking met de Bergen, Castricum en Uitgeest op het gebied van bedrijfsvoeringstaken mogelijk is. De raad van Heiloo wil hierover uiterlijk op 1 juli gerap porteerd worden. Afgesproken is, dat de drie gemeentesecretarissen de mogelijkheden voor ambtelijke samenwerking verkennen, en de gemeente Uitgeest daarbij betrek ken. Naast een eventuele ambtelijke samenwerking tussen de drie of vier gemeenten zien de colleges ook het belang van samenwerking in de regio Alkmaar. EGMOND - Na een succesvol optreden in november 2012 op het korenfestival te Oudorp zal het Egmondse koor Erato Egmond nu een deel van haar repertoire ten gehore brengen in de grote zaal van de Prins Hendrik Stichting te Egmond aan Zee. Het optreden is op zaterdag 25 mei, Aanvang 14.30 uur. De toe gang is gratis. Dit nog nieuwe koor van dirigente Marlies Meiners heeft zich inmiddels sterk ontwikkeld en bestaat uit 24 personen. Het zal een zeer gevarieerd programma ten gehore brengen onder het thema 'van Abba tot Bach'. Erato Egmond vindt het belangrijk jongeren te enthousiasmeren voor (koor)zang. Drie jonge gastzangeressen zullen werk zingen van Lloyd Webber. De muzikale begeleiding zal wor den uitgevoerd door pianiste Elena Skorobogatova. tot totale uitersten van elkaar gere kend kunnen worden. Concerten onder zijn inspirerende aanvoering zijn hierdoor én grens verleggend én verrassend. Ronald Moelker won na een studie aan de Conservatoria van Rotterdam en Den Haag diverse prijzen. Op het Festival Oude Muziek in Brugge en het Van Wassenaer Concours Nerderland werd hij onderscheiden met twee keer een eerste prijs. Locatie: De Slotkapel, Slotweg 19, Egmond aan den Hoef, aan vang: 20.00 uur. Toegang: 15,- (met korting bij 5 kaarten of meer) Toegang kinderen: 5,-. Kaarten via www.slotkapel-egmond.nl of tegen contante betaling aan de kassa. Erato zingt in Egmond. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 16