De toekomst van Heiloo volgens groep 5 van de Radboudschool Buurttuin eindelijk gestart bij De Trog H E I L O O 3 INGEZONDEN BRIEVEN ■°i Heiloo is mooi, houden zo Overvliegtax Vliegtuiglawaai Zendmast De onbekende en de bon Bezuinigen UITKIJKPOST 2 4 APRIL 2013 HEILOO - In het kader van de toekomstvisie 2030 Heiloo, bezocht burgemeester Hans Romeyn donderdag 18 april de leerlingen van groep 5 van de Radboudschool in Heiloo. De gemeente Heiloo wil niet alleen met volwassen inwoners de toekomst maken, maar ook de jon geren hierbij betrekken. Want, de jeugd heeft tenslotte de toekomst. Groep 5 van De Radboudschool was net gestart met het thema 'terug in de tijd', toen de gemeente de school HEILOO - Het was in januari dit jaar min of meer in kannen en kruiken. Bewoners van Ypestein hadden het initiatief om een buurttuin in de wijk te starten al helemaal uitgewerkt. Meerdere organisaties (Stichting de Buitenkans, wijkvereniging Ypestein, Groei Bloei, IVN en de Paulusschool en Meander) had den him medewerking toegezegd, sponsors waren gevonden en het plekje vlakbij de twee basisscholen in Ypestein was ideaal! Maar angst voor vandalisme trok medio febru ari een streep door de rekening. Dorien Reiche, één van de ini tiatiefnemers van de buurttuin was even teleurgesteld, maar na contact met Nico Adrichem van Stichting de Buitenkans bleek een stuk grond beschikbaar op het Willibrordusterrein, vlak achter theehuis De Trog. De betrokken partijen reageerden enthousiast op de geboden kans op een doorstart. Dorien: „De tuin ligt ietsje verder van de wijk en de scholen van daan, maar dat vond niemand een onoverkomelijk probleem." De eer der gestelde doelstellingen blijven gehanteerd; het wordt een ontmoe tingsplek, waar voor jong en oud genoeg te beleven valt en liefst een natuurlijke tuin waar educatieve activiteiten kimnen plaatsvinden." Het nu nog 'onontgonnen' perceel, in het verlengde van de vlindertuin, zal flink onder handen worden geno men; eerst wordt de bodem geëgali seerd en gecomposteerd waarna de tuin langzaam vorm zal gaan krijgen. Kees Dekker, een ecologische hove nier heeft aangeboden het ontweip benaderde. Vanaf de 20-er jaren door naar 2013, werd uitgebreid met een vooruitblik op de tien jaar die nog gaan komen. Dit is door him in beeld gebracht door crea ties van kleurrijke en fantasievolle toekomstkunstwerken. Opvallend was dat zwemparadijzen met super- grote glijbanen en pretparken de boventoon voerden. Maar ook het ontweip voor een nieuwe cam ping viel op. Een uitkijktoren met zicht over Heiloo en een vlinder tuin moeten het doip nog interes santer maken. De juf was persoon- te maken. Ideeën voor activiteiten met de buurt zijn er volop! Er moet nog veel gebeuren, maar Dorien ziet in gedachten de natuurlijke tuin al helemaal voor zich; een diverse tuin met groenten- en bloembedden en slingerende paden van houtsnippers. Compleet met zelfgemaakte egel- en vogelhuisjes en een insectenhotel. Het tuinproject telt nu zo'n twaalf betrokken vrijwilligere. Mensen en/ of sponsors die zich willen aanslui ten zijn meer dan welkom. De eerste officiële activiteit is de Zaai- en Stekdag op 1 mei van 13.30 tot 14.30 en een tweede ronde van 15.00 tot 16.00 in Kwekerij de Buitenkans, De Bullaan 2 in Heiloo. lijk heel blij met het ontweip voor een bloeiende tuin rond de school. Maar ook aan de veiligheid op het schoolplein was gedacht: kunstgras moet de tegels veivangen. Op de waag wie van de kinderen zichzelf over dertig jaar nog in Heiloo ziet wonen, blijken maar twee het niet te weten en één meisje wil terug naar haar geboortestad Breda. De rest ziet een toekomst in Heiloo wel zitten! Alle toekomstkunstwerken werden gisteravond tentoongesteld tijdens de Dorpsdialoog in de Ter Coulsterkerk. edereen die iets met tuinieren heeft, is welkom! Met elkaar zaait men zomerbloemen en groente voor de pluktuin en er mogen ook potjes mee naar huis genomen worden. Zoals potjes met zonnebloemen die de kinderen zelf eerst mogen beschilderen. Wie straks de hoogste zonne bloem kweekt krijgt een prijs! Bezoekers worden geïnformeerd over het ontweip en de plannen, krijgen een rondleiding en een workshop in het stekken en splitsen van tuinplanten. Graag voor dit laat ste eigen materiaal meenemen. Voor meer informatie over de buurttuin mail info@reiche-kotterman.nl. Ik ben in de war, erg in de war geloof ik. Aldoor gedacht dat ik goed bezig was voor het milieu door mijn plastic in wiilniszakken in te leveren op het milieuplein bij het Baafje. Net als het oud papier en het glaswerk overigens. Constateer dat de plastic-verzamelcontainer regelmatig uitpuilt, maar dinsdag 16 april was het helemaal dramatisch, aan alle kanten van de bak hingen zakken en vele aantallen stonden ernaast. Bovendien was er door de wind veel plastic weggewaaid, het park in, erg fraai.De gemeente maar weer eens gebeld met een klacht. Tot mijn grote verbazing vertelde de telefoniste mij dat ik mijn plastic wegbreng, zodat mijn grijze afvalbak minder snel vol zou zijn! Wat een denkfout van mij, laat ik nou aldoor gedacht hebben dat ik het voor het milieu deed? Ik heb mijn plastic ook achtergelaten bij de bak, ben niet van plan om twee keer de rit te maken omdat de gemeente kennelijk te laks is en zodoende dit goede initiatief op deze manier om zeep helpt. Ik lees regelmatig ingezonden brieven van bewoners van Heiloo, die goede initiatieven tonen om ons mooie dorp schoon te houden, maar als ons eigen gemeentebestuur er zelf op deze manier mee omgaat dan raak in echt in de war. Ik heb nog veel om over na te denken.en ik hoop u als weldenkende medebur ger ook. Anna Theresia Heiloo Vorige week zondag was het ein delijk zover, de allereerste voor jaaredag van 2013. Voor de meeste mensen, incluis mijzelf, houdt dit in lekker de buitenlucht opzoeken en genieten van de omgeving. Nou ja, het gros van de omgeving, want buiten het heerlijke weer om, werd ik onaangenaam blootgesteld aan de tientallen vliegtuigen per uur die over Heiloo heen vliegen. Weet dat ik geboren en getogen ben in Den Helder, nabij vliegkamp de Kooij en opgegroeid ben met helikopters en vliegtuigen. Maar in de bijna twee jaar dat ik nu in het mooie Heiloo woon, ondervind ik meer geluids overlast, dan dat ik in 44 jaar in Den Helder heb ondervonden. Zelfs de trainingsvluchten van de Lyncx helikopters bij nacht gaven minder overlast. Beste gemeente Heiloo, ook ik heb het afgelopen jaar driftig meegedacht met uw plan te bezuini gen daar waar het kan en na te den ken op welke innovatieve manier er geld in het gemeentelaatje gebracht kan worden. De oplossing: vorder van alle vliegtuigmaatschappijen, om te beginnen, 1000,- 'overvlieg tax' op elk vliegtuig dat het Heilooer luchtruim binnenvliegt. Met deze maatregel zien wij Heilooenaren het geld de la invliegen en het zorgt er voor dat de gemeente Heiloo financieel gezond wordt. En mis schien als we de 'overvliegtax' wat verhogen met de tijd, dan zijn er plotsklaps andere vliegroutes denk baar en vermindert de overlast, of lost deze misschien zelfs op. S. Dronkers Heiloo Het was wel koud met die noord oosten wind, maar heerlijk rustig qua vliegtuiglawaai. Sinds kort weer buien en zuidwesten wind, maar OOK weer vliegtuig lawaai! Waarom doen de gemeentebesturen van Bergen (Egmond Binnen), Heiloo, Castricum (Limrnen) en Uitgeest hier nu niets aan? Als u praat over samenvoegen, zet dan dit ook op de agenda. Vliegtuigen weren is een illusie en Schiphol genereert vele banen, dat beseffen we allemaal. Maar lawaai kan zelfs bij meer lan dingen toch omlaag. Voorwaarde hiervoor is 'glijvlucht' landing. Dit is wel degelijk mogelijk. Keren boven zee - en in rechte lijn invliegen rich ting polderbaan in glijvlucht. Juist het keren boven land en met name boven de woonwijken van Heiloo genereert veel lawaai, omdat de vliegtuigen gas geven in bochten! Oké, het zal wat meer brandstof vergen en wat meer tijd, maar het is natuurlijk te gek voor woorden dat 100.000 mensen op de grond in de herrie zitten voor 200 mensen in de lucht! Louke Kruijver Heiloo Tot onze verbazing kwamen wij er, door oplettendheid van een van de bewoners van de Boog, achter dat er een zendmast voor communi catie tussen brandweer politie et cetera, wordt geplanned op korte afstand van onze woningen. De mast wordt opgezet in een weiland tegenover onze appartementen aan de Boog. Bij navraag bij het gemeentehuis blijkt het om een C 2000 mast te gaan ter verbetering van de communicatie. Hoe ging het dan tot op heden, per postduif of een boodschapper? In dat betreffen de weiland blijkt een strook langs de rand in het bezit te zijn van de gemeente Heiloo; het rijk zou even tueel zo'n strook kunnen onteige nen, wanneer de gemeente niet mee zou werken aan de tot standkoming van die mast, dus men beweerde daar geen keus te hebben. Nu is er op dit moment veel te doen over straling, denk aan het uitkopen van huiseigenaren die onder een hoogspanningskabel wonen! Het zou misschien wat netter geweest zijn van de gemeente om bewoners die op korte afstand van de eventeel op te richten zendmast wonen, in te lichten over wat er wellicht gaat gebeuren. En niet dat men er per ongeluk achter komt door oplet tendheid van de burgers. J.J. Nijland Heiloo Het zou de titel van een spannend boek kunnen zijn! Het gaat echter om u, die steeds maar weer de statiegeld bon(nen) in het Unicef- busje deponeert. Bezig zijnde met het sorteren van de bonnen komt vaker de vraag in mij op, wie u bent: bent u jong of op leeftijd? Wat is uw band met Unicef? Wat is er de reden van dat u de bon(nen) aan Unicef afstaat en niet voor uzelf incasseert? Ik weet slechts één kenmerk van u: u bent trouw! En trouw is bepaald niet de minste der deugden: u bent een stabiele factor voor Unicef, wij kunnen op u reke nen. Daarom hechten wij er ook nu weer aan, u van harte dank te zeggen voor uw steun (die zeker in deze moeilijke tijden veel voor ons betekent). Met dezelfde oprecht heid bedanken wij AH 't Loo, die zich in de persoon van de heer C. Groot altijd weer betrokken, geïnte resseerd en coöperatief toont! Joke Luken Unicef Alkmaar e.o. Bezuinigen, door meer geld (verho ging WOZ) te vragen aan de burger? Dat is niet bezuinigen dat is dief stal! Om het gedachtegoed van de gemeente te blijven stel ik voor om dit jaar ook te bezuinigen en 10% minder aan gemeentelijke belastin gen af te dragen. Ik vertrouw er op dat u hier mee akkoord gaat. Simon Gnossix Heiloo Dorien (rechts) heeft vorige week woensdag samen met Mercedes Doctor (links) van Groei en Bloei, Inge van Velzen en Gré Kuiper de eerste zaaibakken ingezaaid met perkbloemen, die hopelijk op 1 mei kunnen worden verpot. Foto: Carolien Breed De burgemeester was onder de indruk van de ideeën van de leerlingen. Foto: Judith van Aken- Duijn

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2013 | | pagina 3